Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Χαρμακι ναι σας έψαξα να δω τι κανετε εσυ κ η νεράιδα σου!!

Πως θα την βγάλετε έχετε αποφασίσει; Εμείς εχουμε να κάνουμε γάμο και βάφτιση μαζι, εχουμε κάνει μονο πολιτικό και ακομα δεν έχουμε ψάξει τιποτα. Λέγαμε για Ιούνιο κατι θα βρούμε δεν μπορεί..

Γαλα τι γευματα κανετε; Εμείς τωρα περάσαμε στα 180μλ!!

Να μας γράφετε τα νέα σας γιατί μας λείπετε!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα!

νομιζω εχω φραγμενο πορο στο ενα στηθος με ποναει κ δε μπορω να βγαλω γαλα:(

ευτυχως θα ερθει η συμβουλος θηλασμου σημερα να μας δει νομιζω η μικρη κανει απεργια θηλασμου τη βαζω στο στηθος και το φτυνει...εκτος αν επαθε παλι συγχυση θηλων...αμαν πια!τελειωνει και η τραπεζα που εχω οποτε μαλλον θα της δινω 2 γευματα ξενο μεχρι να τα βρουμε στο θηλασμο κ εγω θα αντλω...εχω βαλει σκοπο αυτη τη φορα να θηλασω για 2 χρονια τουλαχσιτον ελπιζω να τα καταφερουμε!

απο ρουχαλακια φοραμε πια 3-6,ανεβηκαμε και στις πανες στο νουμερο 2 της κανει οριακα μαλλον θα παμε συντο,α στο 3

εγω εκλεισα και τα βαφτιστικα μας,της πηρα και το σταυρο μενει να δω για φωτογραφο τωρα...θα χουμε θεμα vintage τριανταφυλλα...και θα την πουμε εμμελεια-μαρια.εσεις πως θα τα βγαλετε?


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Εγω ακολουθώ παλι πρωτόκολλο αντλήσεων.. Όσο κ να εχω κουραστεί το παλεύω ακομα.. Ο μικρος τρωει ξένο σε καθε γεύμα πια.. Νοίκιασα το symphony και ελπίζω για αλλη μια φορά να παμε καλα. Αν οχι εκανα υπεράνθρωπη προσπάθεια..

Δεν υπαρχει κατι αλλο να κάνω, παίρνω δομπεριδονη, πίνω τσαγια και η ποσότητα παραμένει μικρη.. Τελευταια ευκαιρία τωρα.. Τουλαχιστον να μπούμε στέρεες και μετα τελος..

Εμείς θα τον πούμε Νικόλαο. Βεβαια εγω λέω να τον φωνάζω Νικόλα αλλα εκτός του οτι ο άντρας μου δεν θέλει, πολυ μου λένε οτι αυτο το -κολα στο τελος ειναι αιτία για κοροϊδία στο σχολείο.. Δεν ξερω ακομα οτι μου βγει.

Κατα τα αλλα είμαστε καλα και τρώμε σαν τρελοί..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

antvnia ειμαι σιγουρη οτι κανεις οτι μπορεις!κ εγω ακολουθω πρωτοκολλο αντλησεων περνω κ δομεριδονη ξεκινησα κ βελονισμο αλλα η ποσοτητα που αντλω ειναι μολις 300μλ ενω η δικια μου τρωει τα διπλα....ξερω οτι κανω οτι μπορω δεν απογοητευομαι εστω κ τα μισα να τρωει απο μενα καλα ειναι.κρατα γερα κ ολα θα πανε καλα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες εμεις ειμαστε καπως καλυτερα...εχουμε δρομο ακομα φυσικα!!!

Εγω για το θεμα της βαπτισης δεν εχω κοιταξει ακομα τιποτα, η εκκλησια που ηθελα ειναι ακυρο εχει σκαλοσιες εξω και δεν μαρεσει...Παναγιωτη θα τον πουμε το ονομα του πεθερου μου

  • Φωτογραφο εχουμε στην οικογενεια

  • Μπομπονιερες και προσκλητηρια αργοτερα θα ψαξω για καλες τιμες εχουμε ακομα 4 μηνες μπροστα μας( εσεις εχετε δει καποιο σχεδιο μπομπονιερας που σας αρεσει???) Εμενα μαρεσουν εικονιτσες του Χριστου και Παναγιτσας...

  • Δωρο του κουμπαρου και δεν ξερω τι να παρω κιολας ειναι αντρας πεστε καμια ιδεα (εκτος ρολοι)

  • Συζηταμε και για τραπεζι μετα την βαπτιση αλλα τα οικονομικα μας δεν μας το επιτρεπουν...το θεμα ειναι οτι μενω Αργολιδα και σχεδον ολο το σοι μας και μενα και του αντρα μου μενουν Αθηνα, οποτε δεν γινετε να τους κουβαλισω για 1 ωρα και να φυγουν...εκτος αν κανω την βαπτιση στην Αθηνα...

elisabeth γιατι πηρες εσυ τα βαπτιστηκα και τον σταυρο του παιδιου σου ο νονος τα κανονιζει αυτα...εκτος και αμα δεν μπορει και κοιτας να βαλει μονο τα χερια...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια!χαθηκαμε!η μπεμπα 3 μηνων ηταν 6 κιλα και 62 ποντους!ενω η μαμα ειχε πολυ γαλα και η μπεμπα επιανε καλα ηταν τεμπελα..ετρωγε ισα ισα να συντηρηθει..τις πρωτες 20 μερες πηρε μονο 120 γρ!ετσι καταληξαμε στο θηλαστρο...στην αρχη εκανα 8 9 αντλησεις και εβγαζα περιπου 1200 μλ..μετα μιας και δεν εχω καθολου βοηθεια κουραστηκα και πλεον κανω 5 αντλησεις και βγαζω 700 μλ και συμπληρωνουμε με ναν!με τον υπνο τα εχουμε βρει τελεια!κοιμαται απο τις 10 ως τις 6 τρωει και κοιμαται αλλες 3 ωρες!την υπολοιπη μερα ζητημα να κοιμηθει καμια ωρα ακομα!μου λειψατε!!

Link to comment
Share on other sites

antvnia ειμαι σιγουρη οτι κανεις οτι μπορεις!κ εγω ακολουθω πρωτοκολλο αντλησεων περνω κ δομεριδονη ξεκινησα κ βελονισμο αλλα η ποσοτητα που αντλω ειναι μολις 300μλ ενω η δικια μου τρωει τα διπλα....ξερω οτι κανω οτι μπορω δεν απογοητευομαι εστω κ τα μισα να τρωει απο μενα καλα ειναι.κρατα γερα κ ολα θα πανε καλα!

Εγώ ευτυχώς βγαζω γύρω στα 500μλ αλλα ο δικός μου τρωει 200 το γεύμα!! Οποτε καταλαβαίνεις δεν τον φτάνει..

Δομπεριδονη τι δόση σου εχει δώσει; Τα γνωστά πράσινα κουτάκια;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς βγαζω γύρω στα 500μλ αλλα ο δικός μου τρωει 200 το γεύμα!! Οποτε καταλαβαίνεις δεν τον φτάνει..

Δομπεριδονη τι δόση σου εχει δώσει; Τα γνωστά πράσινα κουτάκια;

ναι τα γνωστα πρασινα κουτακια ειναι εγω περνω 80μγρ ημερησιως.εμεις τρωμε γυρω στα 100-120 το γευμα ειναι φαγανος οδικος σου χαχχαχα


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Σιρενα ουτε εμενα γυριζει ακομα!! Συνηθως τα μικροκαμωμενα ειναι πιο ευλιγιστα και τα κανουν και νωριτερα αυτα!

Κοριτσια δοκιμασα χθες να τον γαργαλισω στο λαιμο και εσκασε στα γελια!!!!! Για δοκιμαστε εχει πολυ πλακα!!!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα μανουλες!!!

Παρασκευη σημεραα!! Τι ωραιααα!!! Να ξεκουραστουμε!!!!

Αντωνακι μου κανουμε 6 γευματα την μερα!! Καθε 3,5 ωρες περιπου!!!

Εξαρταται απο το αν κοιμαται η οχι!! Αν κοιμαται την ξυπναω στο 4ωρο! Αν οχι στο 3ωρο τρωμε!! 180 της προσφερω σε καθε γευμα!! Συνηθως τα 170 τα τρωμε!

Θα την βαφτισουμε Μαρια-Νικολεττα και θα την φωναζουμε Μαριεττα! Στο ληξιαρχειο θα δωσουμε και τα δυο ονοματα!!

Τα υπολοιπα κοριτσακια πως θα βαφτισουν τα ζουζουνια τους;;

Σιρενα η δικια μου προσπαθει να γυρισει αλλα ακομα δεν τα καταφερνει!!

Κατα τα αλλα γελαμε πολυ πολυ!! Ξεκινησαμε και λιγακι κακαριστα!!!

Κατερινακι τα φιλακια στο λαιμο ειναι νουμερο ενα!!!! Τρελενεται!!!!

Απο παμπερακια φοραμε και τα δυο! Και παμπερς και μπειμπιλινο! Βαζουμε το 3 νουμερο αλλα νομιζω την επομενη φορα θα παρω το 3+!

Και απο τις δυο εταιριες ειμαι πολυ ευχαριστημενη!

Σαλακια εχουμε μπολικα!!! Εσεις;;

Την αλλη εβδομαδα εχουμε και παιδιατρο για τα τριτα μας εμβολια!!

Να σας ρωτησω γκερλς μιλησατε καθολου με τον παιδιατρο σας για το εμβολια της μυνιγγιτιδας;(αυτο που ακομα δεν ειναι συμβεβλημενο με τον εοππυ)

Εμας μας ειπε μετα τους 4 μηνες θα μας πει! Οποτε θα τον ρωτησω στο επομενο ραντεβου!

Τα φιλια μας σε ολα τα μπεμπακια και στην κοιλιτσα της Κασσιοπιτσας!!!

:) :) :)


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις θα την πουμε Μυρτω!απο παμπερς σημερα πηραμε 3+!το κακαριστο το γελιο ειναι υπεροχο αλλα δεν το κανουμε συχνα ακομα..εσεις κανατε το ποσιμο το εμβολιο για την γαστρεντεριτιδα;ουτε αυτο χορηγειται δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Σιρενα αυτο το πόσιμο εμβόλιο που λες εμεις πληρωσαμε μονο μια μικρη συμμετοχή, δεν θυμάμαι το ποσό ομως γτ ειχε παει ο αντρας μου να το πάρει.

Την μικρη μου θα την πουμε Μαρια!

Χαρμακι ξερω αλλο ενα μωρακι που θα την πουνε οπως κ εσεις! Πολυ ωραιο το Μαριεττα πάντως!

Εγω ηθελα να βαλω κ το Εμμανουελα δευτερο ονομα κ να την φωνάζω Μαρινελα αλλα δεν του αρεσε του αντρα μ σε κοριτσι το Εμμανουελα κ ειπαμε οταν με το καλο κανουμε αγορακι να τον πουμε Μανωλη.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!:)

Με συγκινησατε πολύ με τις ευχες σας κοριτσάκια μου...

Χάρηκα πολύ για τα όμορφα νέα σας! Μεγαλώνουν τα ζουζούνια σας και σας τρελαίνουν:tongue:

Εγώ κορίτσια μου είμαι να με κλαιν οι ρέγκες...Από το πρωϊ χάλια με εμέτους και όλη μέρα με ναυτία και τάση για εμετό..Δεν παραπονιέμαι αφού είναι για καλό..Όμως τι να πάρει το μωράκι μου αφού τρώω μόνο φρούτα, φιδέ, φρυγανιές και κριμ κράκερς? Θα μου πείτε τα φρουτάκια..ναι όμως τώρα θα ήθελε και το ψαράκι του, τη σαλατούλα του και το κρεατάκι του όμως δεν μπορώ ούτε να τα δω...:| Δεν θυμάμαι καμία από εσάς να είχε τόσο βαριά τα συμπτώματα, κάτι ναυτίες θυμάμαι μόνο είχαμε κάποιες από εμάς και το αγγουράκι που ανακούφιζε το charmaki. Ήρθαν και άλλα κοριτσάκια όμως στην παρέα. Κορίτσια τα φώτα σας...έχετε καμιά ιδέα να ανακουφιστώ...φιλάκια!:mrgreen:


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...