Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Πωπω περασαν 3 μηνες απο τα πρωτα γεννητουρια του καφε μας!!!!:D:D:D

Αντωνια μπορω να σε καταλαβω και μπραβο σου!! Για 3 εβδομαδες το εκανα αυτο πριν καν σαραντισω γιατι ειχα μια περιπετεια με το στηθος μου κ εδινα απο το θηλαστρο και πραγματικα τρελλαθηκα!!! Ηταν σα να ταιζω 2 παιδια καθε 1 ωρα!!! Το ενα πισω απο το αλλο πρωτα το θηλαστρο και μετα το μωρο!!! Συν οπως λες οι αποστειρωσεις και τα πλυσιματα!! Σου ευχομαι να πετυχεις και αυτο το στοχο σου!!!!

Ο αντρας μου θελει να βοηθησει αλλα δεν το χει.... δεν μπορει ακομα να τον πιασει σωστα! Φοβαται υπερβολικα... αλλα επειδη θελει να ειναι με το μωρο συνεχεια τον εχουμε ολη την ωρα γυρω μας αλλα εγω δεν βοηθιεμαι!!!

Ο μικρος στηριζει το κεφαλακι του αρκετα τωρα και ελπιζω να αρχισει να τον πιανει πιο αερατα!!

Καλα ειναι αποθεωση οσο περναει ο καιρος... μερα με τη μερα κανει και κατι καινουργιο... φωναζει διαφορα και τωρα 2-3 μερες οταν γελαει στριγγλιζει!!! πολυ γελιο!!! Αντωνια και μεχρι τους 3 μηνες φανταζομαι μας περιμενουν κι αλλα ε!

Ειναι μονο 2 εβδομαδες οι διαφορα τους αλλα οταν βλεπω τετοιες αλλαγες μερα με τη μερα η διαφορα θα γινεται πολυ μεγαλη!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια! Κι εμεις καλα είμαστε, ο μπεμπουλης πινει μητρικο και φριζολακ συμπληρωμα, κοιμαται ευτυχως 5 ωριτσες το βραδυ... αλλα ολη μερααααα βαριεται οτι κ να τουκανω.... κατερινα σε νιωθω οσο δε μπορεις να φανταστεις! Μου κανει κ μορφασμους με τη μυτη οτι κ καλα ,τι βλακεια ειναι αυτο θελω κατι αλλοοοοο μαναααα χαχαχαχαχα. Μια ιδεα Κατερινα ειναι η κουνιτσα της φισερ πραις, την οποια εχω απο τον πρωτο μου . Ειναι σαν ριλαξ που κουνιεται σαν κουνια κ εχει φωτακια μουσικουλα κτλ.... Απλα δεν εχω βρει χρονο να το πλυνω κ νατον βαλω μηπως σπασω τη ρουτινα του!

Αντωνια κι εγω αποστειρωνω πλενω θηλαζω... ενας κακος χαμος κ φτανει η ωρα 10 το βραδυ κ δεν εχω κανει σχεδον τιποτα ....μονο το φαγητο τα πλυντηρια ....απο σιδερο ενα βουνο..... κ τις δουλειες ευτυχως εχω βοηθεια μια φορα την εβδομαδα.

Ακομα δε μου χαμογελαει γμτ κ εχω αρχισει να ανησυχω.... εσας απο ποτε γελαει συνειδητα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ρια με το φριζολακ κανετε κανονικά κακά; Το αλλάξαμε απο χθες αλλα ακομα φως δεν είδα.

Ποσά γευματα δίνεις εσυ συμπλήρωμα;

Εμείς εχουμε τη κουνια ρηλαξ της bright starts και ειναι το μονο που τον ηρεμεί χαλαρώνει και κοιμίζει..

Σε ολα τα αλλα απλώς γκρινιάζει..

Όσον αφορα το γελιο εμένα γελάει συστηματικά εδώ και καιρό... Τωρα πια με το που ξυπναει μας χαρίζει φαφουτικα χαμόγελα.. :)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!

χθες γιναμε 2 μηνων!μεγαλωνει τοσο γρηγορα με το γαλατακι της μαμας:D

χαμογελαει συνειδητα εδω κ καιρο βγαζει κ καρυγουλες αγου και κατι αλλα ακαταλαβιστικα εχει πολυ πλακα!

κατα τ αλλα εγω ακομα να χασω τα κιλα της εγκυμοσυνης...γεννησα 85 κ ειμαι 80...τρωω βεβια το καταπετασμα:( εσεις τα χασατε?


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε κοριτσια... ο δικος μου ειναι συνεχεια κακοδιαθετος και θυμωμενος.... εκανα δυσκολο αντρακι....

Αντωνια καθε 3 ωρες θηλαζει κ στο καπακι τρωει ξενο.... περιπου 7 γευματα τη μερα. Ελιζαμπεθ εγω εχασα ηδη 14 κιλα.... και ειχα παρει 11 στη εγκυμοσυνη. Περασαμε δυσκολα στη αρχη με τη μοναδα κτλ κ δεν ετρωγα καλα.... κ ταλαιπωρηθηκα πάααααααρα πολυ οποτε κ τα κιλα εφυγαν. Λετε να εχει κατι το μωρακι μου κ δε γελαει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρια πιστευω οτι απλα ετσι ειναι το μωρο τιποτα δεν εχει ! Το καθενα εχει τον χαρακτηρα του! Εμενα ξεκινησε νωρις να γελαει ενω εγω μου λεει η μανα μου οτι ξεκινησα αργοτερα και δεν γελουσα και τοσο ευκολα!

Οπως λες ειναι δυσκολο αντρακι!!! Και μην ξεχνας αυτο που ειπα χθες οτι μερα με τη μερα εχει διαφορα και εσεις ειστε πιο μικρα οποτε μην συγκρινεις συμφωνα με αυτο γιατι θα σου φαινεται οτι αργει!

Σχετικα με το ρηλαξ που λες το σκεφτομαι εντονα αλλα φοβαμαι μην πεταξω και εκει λεφτα! Θα πρεπει μαλλον να παρω το ρισκο!

Ποσα πραγματα που πηραμε δεν τα χρησιμοποιησαμε... και ρουχα πολλα.. δεν προλαβαινει να τα βαλει ολα και αλλαζει νουμερο.. ελπιζω το 3-6 να το βαλει περισσοτερο.. απο τα μαδερ μονο του κανουν τσιτα τα φορμακια 0-3 απο πουθενα αλλου.. απο τα ορχεσ...ρα φοραει το 9μηνων.. οτι ειχα παρει δηλ μικροτερο νουμερο δεν το εβαλε..

Κιλα εχασα 13 αλλα το σωμα μου εχει διαμορφωθει αλλιως δεν ξερω πως να το εξηγησω... εχω ομως μελλον γιατι και οταν εμαθα πως ειμαι εγκυος ημουν σε διαιτα...

Αντωνι απως πατε με τη γοπ?

Οι υπολοιπες τι κανετε!!?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες! Κ εμεις παμε πολυ καλα! Κ εγω δεν προλαβαινω να κανω πολλα πραγματα με το μωρο στο στηθος ολη μερα, αλλα ευτυχώς το μαγείρεμα το εχει αναλαβει ο αντρας μου!

Δεν πειρα πολλά κιλα στην εγκυμοσυνη κ ετσι γύρισα στα κανονικα μου πολυ γρηγορα!

Ρια μην συκγρινεις το μωρακι σου με αλλα. Το καθε μωρακι ειναι μοναδικο! Κ εμενα αργησε να γελασει, εβλεπα μιας φιλης μ το μωρακι που ειναι μια βδομαδα πιο μικρο απ το δικο μου κ γελουσε ενω εμενα τπτ κ ελεγα τι να εχει! Μολις κλεισαμε δυο μηνων πεταξε δηλα δηλα το πρωτο γελακι! Κ τωρα γελαει συχνα! Μπορει ομως εκει που γελαει να αρχισει το κλαμα η παραπονιαρα μου!

Εμεις δεν καναμε καπια αγορα που να μας βγηκε αχρηστη. Ακομα φοραει το 0-3. Το ριλαξ και το πορτ μπεμπε τα χρησιμοποιουμε καθημερινα!

Απο πανες πως πατε κοριτσια; εγω της βαζω παμπερς κ είμαι ευχαριστημενη. Μια φορα πειρα μπεμπουλινο κ δν μ αρεσαν καθολου! Δεν μ έχει συγκαει καθολου μεχρι πριν λιγες μερες που αλλαξα κρεμα συγκαματος κ μ εβγαλε κοκκινιλες κ ετσι γύρισα σε αυτη που χρησιμοποιουσα κ οι κοκκινιλες φευγουν!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

αντωνια γυρω στους 2-3 μηνες γελανε συνειδητα τα περισσοτερα μωρακια...αν ανησυχεις ρωτα τον παιδιατρο σας.

εμεις απο πανες φοραμε παμπερς αλλα εχω παρει και βαβυλινο για αργοτερα.ποσα κιλα ειναι τα μωρακια σας?εμεις ειμαστε 4300 τωρα.

τελικα δε πηγαμε στο λονδινο το αναβαλλαμε για φεβρουαριο να χει μεγαλωσει λιγο κ η μπεμπα...θα παμε ομως ναυπλιο για χριστουγεννα φευγουμε την αλλη κυριακη.εντωμεταξυ μαλλον γεναρη θα γυρισω στη δουλεια ζητησα μεταταξη κ εγκριθηκε...θα παρω το 9μηνο μαλλον αργοτερα.ποιες απο σας εργαζεστε?ποτε θα επιστρεψετε στη δουλεια?

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!!

Εμείς γελάμε Elisabeth και κακαριστα αλλα είμαστε το μεγαλύτερο σε ηλικία μωρο.

Κοριτσια οι pampers θα το δείτε και εσείς απο το 3 και πάνω μυρίζουν άσχημα. Εγω είχα παρει και μεγάλες συσκευασίες και του της βάζω μεσα στο σπίτι και όταν ειναι να βγούμε έξω βάζουμε της babylino. Μιλάμε για απαίσια μυρωδιά..

Κατερίνα αυτο που πήρα εγω ειναι τέλειο άμα θες να σου δείξω και φωτό ο μικρος μου που δεν κοιμαται εύκολα και δεν ηρεμεί εκεί κάθεται κ τον παίρνει ο ύπνος καμμιά φορά!

Επισης ειναι το μονο μεχρι 14 κιλά τα περισσότερα ειναι μεχρι 9.

Εμείς εχουμε φτάσει 64 πόντους και 5600 είμαστε πια ζουμπουρλουδικα μωρα :)

Χριστούγεννα θα κάνουμε σπίτι μας αφού και φέτος εχουμε πένθος. Ελπίζω του χρόνου ολα να ειναι καλύτερα.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλιτσες και μωρακια!!!

Μεγαλωσαμε μωρε!

Κι εμεις τις παμπερς φοραμε, το Νο3. Ειναι αλήθεια πως μυριζουν κάπως, σαν αποστείρωση. Ο μικρουλης ειναι περιπου 5600 και εχει υψος περιπου 62 ποντους. Ρουχα του βαζω εδω και μιαμισυ εβδομαδα τα 3-6 μηνών. Τα μικροτερα του ηταν οριακα. Γελάει που και που, πιο πολυ χαμογελάει, αλλα μας γελασε μια δυο φορες. Ποτε ειναι γκρινιαρουλης και δεν κοιμαται και ποτε το πιο ησυχο μωρακι!

Κοριτσακια που θηλάζετε τα κακακια του μωρου σας ειναι ακὀμη σα διάρροια;;

Τα κιλά μου τα ειχα χασει την πρωτη εβδομαδα, αυτο που παρατηρησα με εκπληξη ειναι πως ενω ειμαι ενα κιλακι μειον απο πριν, αλλαξε το σωμα μου, αλλά προς το καλυτερο. Αλλά η κοιλίτσα παρόλο που έφυγε τελειως ειναι μαλακή, αν και σιγα σιγα μαζευει. Η γραμμουλα βεβαια παραμενει! Απο εβδομαδα ξεκιναω κι ασκησεις με τη μαια για ενδυναμωση των μυων της κοιλιας, πλατης και πυελου, είναι συνηθες εδώ. Σκεφτομαι να τον παω να κανουμε μασαζ για βρεφη, πιστευω θα τον ηρεμει το βραδια που μου κλαιει πολυ.

Με το φαγητο τον αφηνω όποτε θελει να θηλάσει κι όσο θέλει. Δεν εχω ιδεα αν βρηκαμε ρυθμό, πάντως νομίζω πως σιγα σιγα εδραιωνουμε το θηλασμό.

σας φιλώ όλες, χαρηκα που τα ξαναείπαμε...

συγκινουμαι όταν σκεφτομαι πως περασαν 3 μηνες απο το πρωτο μας μωρακι..


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια!

Παμπερς και εμεις το νουμ.3 αλλα και το 4 ελαχιστη διαφορα εχει οποτε μολις τελειωσει η συσκευασια του 3 θα παρω το 4... δεν αλλαζω εταιρεια καθως το μωρο δεν συγκαηκε ποτε και δεν του βαζω τιποτα! Δυο φορες εβαλα μπειμπιλινο απο αυτα που μου εστειλε η εταιρεια και τη μια περασαν τα κακα και την αλλη τα τσισα μπορει να ηταν συμπτωση αλλα για την ωρα δεν βρισκω λογο να την αλλαξω.. η μυρωδια ναι δεν ειναι ωραια οντως...

Κιλα θα μαθουμε την Παρασκευη ποσα ειναι οταν ηταν ακριβως 2 μηνων ηταν 5750 και 63 εκ. αλλα φανταζομαι απο δω και περα θα παιρνουν λιγοτερο..

Αντωνια ναι θελω δειξε φωτο τωρα που εχω ψηθει να το παρω!!

Εντελακι ποσο το ζηλεψα αυτο με την ενδυναμωση μυων που θα κανεις!!! Υποφερω!!! Θελω να παω σε φυσικοθεραπευτη και δεν βρισκω χρονο! Ποναει φρικτα η πλατη και οσο παει και χειροτερα και τωρα αρχισαν και τα γονατα μεσα να πονανε επειδη σηκωνομαι χωρις να χρησιμοποιω τα χερια(λογω μωρου!!) Ποναει καμια αλλη?

Σχετικα με τα κακακια ηταν σα διαρροια μεχρι και 1-1,5 βδομαδα πριν μετα εγιναν ενα τσακ πιο κρεμμωδη (μπλιαχ)!!!

Αααα !! βγαζουμε επιτελους τα νεα μας μαλλακια τα οποια μας ομορφαινουν ακομα πιο πολυ!!!:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κ σε μας τα μπεμπιλινο βγενανε εξω τα κακακια. Ακομα χρισημοποιω το νο2 κ μολις μ τελειωσουν τα πακετα που εχω θα παμε στο 3. Κιλακια υπολογιζω να ειναι γύρω στα 5 κιλα. Θα ξερω σιγουρα σε 10 μερες που θα παμε παιδιατρο!

Τώρα κανουμε μαμ κ μετα θα παμε ατα στην ονειρουπολη!

Φιλακια σε ολα τα μικρουλια!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς ρε κοριτσια εχουμε δυσκοιλιότητα. Κάναμε και δυο κλυσματα έκανε αλλα μετα απο 3 μερες τιποτα αλλα ακομα δεν εχει κάνει μόνος του. Σήμερα θα βάλουμε υπόθετο γλυκερινης μπας και γίνει τιποτα. Εγω κοριτσια ειμαι πολυ ικανοποιημένη με τα babylino. Παντα παίζει ρόλο το νούμερο αν βάλεις μικρότερο θα βγουν σε όλες τις μάρκες.

Παρακαλάω να τελειώσουν τα παμπερς για να καταλάβετε.. Εμένα μου μυρίζουν τσίσα..

Δεν κρατάει δηλαδή τις μυρωδιές..

Κατερίνα

http://www.agora.net.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=yagendoo_VaMazing_2.tpl&product_id=5145&category_id=37&option=com_virtuemart&Itemid=100

Από εδώ το πήρα και μπορείς και να το παζαρεψεις και να το παρεις πιο φτηνά.:D


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

αντωνια εκααν λαθος ρια ηθελα να γραψω!

ναι κ εμας τα κακακια μας ειναι σα διαρροια ακομα...λογικα θ αλλαξουν αργοτερα.

εγω περνω τα παμπερς σενσιτιβ τα μικρα νουμερα ειναι καλα μετα θα βαλω μπειμπιλινο τα προτιμω.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομάδα κοριτσια!

Δεν θελω να το χρουσουζεψω αλλά τρεις μέρες τωρα η μικρουλα μου κοιματε 7 ώρες τη νυχτα!!! Βεβαια πριν κοιμηθει ειναι πολυ ωρα στο στηθος, την βγαζω νομιζοντας οτι εχει χορτασει κ μετά ξανά ζητάει! μαλλον για αυτο δεν ξυπναει μετα για γαλα παλι! Ξερουν τι κάνουν τα ζουζούνια μας τελικα!

Ξέρετε τι μου την σπαει? Που ασχετοι ανθρωποι σ λενε τι να κανεις! Πηγαμε για φαγητο χθες σε ενα εστιατόριο. Εννοειτε η μικρη μου ντιμενη καλα με γαντακια κ σκουφάκι, εκει μεσα ομως εκανε ζεστη κ της εβγαλα τα γαντακια κ το σκουφακι της πρώτων επιδη ζεστενοταν το μωρο και δεύτερων μετα που θα φευγαμε να ειναι πιο ομαλή η αλαγη στο κρύο. Μετα απο λιγη ωρα έρχεται μια γυναικα απο πανω μου κ μου ειπε να της βαλω το σκουφακι μην κρυωνει! Της λεω κανει ζεστη εδω μεσα, ευχαριστω! Εχουν ξανατυχει παρομια σκηνηκα, μέχρι κ γιατι την εβγαλα εξω με εχουν ρωτησει! Δεν μπορω να καταλαβω που βρησκουν το θάρρος!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...