Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσακια και μπεμπακια!

Κουτσουνι πως ειστε;;;Σας περασε το κρυωμα;;

Αντωνακι σημερα μιλησαμε με το Χαρμακι, ηταν στη δουλιτσα, θα μου στειλει νεακια ειπε. Εσεις πως ειστε; τι λεει ο μικρος σου;;

Ελιζαμπεθ αυτό το γιατρό πρέπει να τον αναφέρει στο βιβλιό της η Πατσουρου περι θηλασμού. Εμένα με έσωσε μια κρέμα για τις θηλές που λέει!

Πάντως εγώ δεν ανυπομονώ καθόλου για τις κρέμες. Μια χαρά είμαστε τώρα πιστεύω. Πεινάμε τσουπ τρώμε. Ασε που συγκινούμαι πολύ που έχει μεγαλώσει τόσο.

Βαφτιση εμείς θα κάνουμε το καλοκαίρι. Ούτως ή άλλως οι επιλογές μας ήταν είτε Πάσχα είτε Καλοκαίρι που θα έρθουμε Ελλάδα, δεν ήταν και απεριόριστες.

Σε 5 μέρες ο μικρός κλείνει τον 3ο μήνα! Αρχισαμε να επικοινωνουμε περισσότερο με φωνουλες και γενικά έχει αλλάξει πολύ. Πάντως αν δεν είχα κι εσάς να ακούω πως είμαστε πανω κατω ίδια κιλά, θα νόμιζα πως είναι γιγαντάκι που φοράει από τώρα ρούχα για 9 μηνών. Ανυπομονώ να δω αντιδράσεις από τα εμβόλια.

Σας φιλώ όλες, καλό βράδυ, παμε για μπανακι και μας αρέσει πολύ!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα όντως περναμε αλμα! Αυτο που κραταει πανω απο ενα μηνα(15-19 εβδομαδων).

Παρατήρησα κ κατι αλλο! Το καημένο το μωρκι μου χτες εκλαιγε ασταματητα σαν να ποναει, χειρότερα κ απο οταν ειχε κολικους. Κοιταξα στο στοματακι της και τι να δω? 2 μικροσκοπικά δοντακια που αχνοφαίνονται! Δεν το πίστευα Αλλα ειναι εκει και πανε να βγούνε!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Angel καλημερα! Τοσο νωρις δοντακια? Βγαζει και πολλα σαλια?

Endel του δικου μου μολις του κανουν τα 3-6 και του τα φοραω απο 2μιση μηνων. Ειναι τωρα 65ποντους και 8κιλα!!! Βεβαια μαρκα σε μαρκα διαφερουν τα μεγεθοι. Απο μπετετον δεν του κανει καν το 6-9!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Και εμείς το 6-9 φοράμε!! Εμείς βεβαια είμαστε 67 πόντους και 6300 και μου φαινεται Στρουμπούλης, ρε γιώτα 8 κιλά βαρβάτος ο γιος σου!!

Εμείς δεν εχουμε άλματα, μοιασαμε στη μαμά και είμαστε ξενύχτηδες.. Τελευταια βεβαια παλεύω να κοιμαται στις 11 κ ξυπναει στις 10 το πρωι.

Επισης ακομα παλεύουμε με παλινδρόμηση μπορεί να βγάζει και ωρα μετα το φαι και βγάζει και όταν τον θηλάζω..

Ο γιατρος μας δεν μας δίνει τιποτα γιατί υποστηρίζει οτι δεν κανουν τιποτα αυτά τα σιρόπια..

Εσείς εχει καμμιά;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια!

Αντωνακι τελευταια κι ο μπεμπακος μας βγαζει εμετο κατα τη διαρκεια ή και πολυ μετα το θηλασμο. Οχι μεγαλες ποσοτητες αλλα βγαζει. Δεν το εχω ψαξει να σου πω, αλλ δε διαμαρτυρεται κιολας. Ισως το ρωτησω οταν παμε στο γιατρο. Παντως κι ο δικος μας παιδιατρος ειναι κατα των φαρμακων - ειχα ρωτησει για κολικους.Τελικα η μανα ειχα δικιο, το παιδακι μου δεν εχει κολικους, κλαιει το βραδυ επειδη εχει πολλη πληροφορια μεσα στη μερα και δεν μπορει να τη διαχειριστει ἠ επειδη νυσταζει. Που και που κλαιμε οταν θελουμε κακα μας, αλλα αυτα τα 3ωρα κλαματα των κολικων που εχω ακουσει δεν τα εχουμε.

Μανουλες εχει καμια σας γυμναστηριο;; Σας βόλεψε;;

Παρολο που φοραμε 6-9 μηνων ρουχαλακια (74-80 τα εχουν εδω, δεν ξερω αν ισχυει κι Ελλαδα, φανταζομαι ναι) δεν ειναι παχουλος. Μια χαρα ειναι τα παιδακια μας μωρε!

Φιλακια σε ολες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι εμάς μας ειχε φερει ένας φίλος απο Γερμανία μάρκα ergee λένε και έχουν ενα σκυλάκι για σήμα, το 68 που μας βγήκαν πολυ καλα, θυμάμαι οτι του ελεγα θα τα βάλει το καλοκαίρι μιας κ ο δικός μου γεννήθηκε 46 εκ. Μολις αλλα έφτασε γρήγορα τα παιδάκια της ηλικίας του κ δεν το περίμενα..

Τα υπόλοιπα τα εχω ψωνίσει απο το next της Αγγλίας.

Εγω εχω κ γυμναστήριο!! Παίζει τωρα τελευταια μεχρι πριν λίγο καιρό δεν τρελαινόταν..

Αλλα ο δικός μου ακομα δεν προσπαθεί να αρπάξει οτι κρέμεται.. Αλλα παιδάκια πιάνουν..

Γενικα του εχω παρει οτι υπαρχει Χαχαχα.

Ρωτήστε με για ολα..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιωτα κ εμενα μ φάνηκε παράξενο αλλα μ ειπαν οτι κ γω εβγαλα απο 4 μηνων δοντακια! Διαβασα οτι μερικα μωρακια γεννιούνται κ με δοντια κ αλλα μπορει να χρονισουν κ ακομα να μην εχουν βγαλει. Εχει σαλια κ βαζει ολη την μπουνια στο στομα με μανία!

Αντωνια εχουμε κ μεις λιγο γοπ αλλα κανω αποχη απο γαλακτοκομηκα και υπομονή μέχρι να περασει.

Γυμναστήριο έχουμε, καθετε ενα τεταρτακι κ μετα το βαριεται κ κλαει!

Στα μεγεθοι εμεις παμε με την ηλικια της, τωρα φοραμε τα 3-6!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!

Μωρε εσείς έχετε μεγαλώσει πολύ! Εμείς ακόμα τα 0-3 φοράμε!!! Εντάξει, κάποια μας πάνε τσίτα και τα έχουμε καταργήσει, αλλά τα πιο πολλά είναι από τα πρώτα μας. Πάντως μάρκα από μάρκα αλλάζουν πολύ...π.χ. τα next μια χαρά άνετα μας είναι ακόμα!

Κι εμείς εδώ και δυο μέρες κατά το βραδάκι έχουμε μια ανεξήγητη γκρίνια και κλάμα γοερό-σπαραχτικό, που δεν ηρεμεί ούτε με την αγκαλιά της μανούλας. Χθες μου πέρασε απ΄το μυαλό για κολικούς, αλλά τώρα και πίσω ρε γμτ; Πάντως για πρώτη φορα επιστρατεύσαμε το καρότσι μες στο σπίτι και μετά από βόλτες κοιμήθηκε πουλάκι και μάλιστα...μέχρι τις 5 το πρωί!!!:confused: Άλλη μια φορά το έχει κάνει αυτό!

Να είναι δοντάκια; Δεν το έχω κοιτάξει. Εντάξει έχει σαλάκια, βάζει τα χέρια, κουβέρτες, κουκλάκια και ό,τι άλλο βρει στο στόμα αλλά όχι τραγικά πράγματα.

Εμείς ευτυχώς έχουμε ησυχάσει από ΓΟΠ, αν ήταν γοπ δηλαδή οι ρουκέτες που έβγαζε συχνά πυκνά. Η αλήθεια είναι πως με την αποχή από τα γαλακτοκομικά είδα βελτίωση, αλλά μόνο εκεί. Γι' αυτό λέω ότι μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός και απλά να ωρίμασε το σύστημά της.

Πάντως οι βλέννες στα κακά συνεχίζονται, μια σχετική ξηροδερμία έχουμε στα μάγουλα, πότε πότε βροντερά αέρια και μικρές γουλίτσες ενίοτε.

Εσείς κορίτσια δεν έχετε τπτ από αυτά; Angel εσείς τι συμπτώματα έχετε και κάνετε αποχή; Έχεις δει βελτίωση;

Εγώ πάντως από χτες ξεκίνησα και αποχή από μοσχάρι-χοιρινό για να δω τι γίνεται...Αυτές οι βλεννίτσες είναι που δε με αφήνουν να ησυχασω...

Γυμναστήριο εμφανίσαμε κι εμείς χτες και πιο πολύ με τα πόδια κάτι παλευε αλλα μαλλον αντανακλαστικό ήταν! :P


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Angel απο τωρα δοντακια ε!! Το εχω ξανα ακουσει και να σου πω οταν κλαιει και εμενα πολυ ριχνω μια ματια στα ουλα!!

Τα μωρα μας ετοιμαζονται να κανουν καινουργια πραγματα γι'αυτο βλεπουμε ολες αυτην την ανησυχια, το γοερο κλαμμα, το προγραμμα που χαλαει... ειναι τα λεγομενα αλματα αναπτυξης!!

Αντωνια εμεις εχουμε γοπ, το αντιμετωπιζω θηλαζοντας τον καθε 1 - 1,5 ωρα (μικρα κ συχνα γευματα!) αν για καποιο λογο περασει ωρα και δεν φαει τρωει περισσοτερο και λαιμαργα και τοτε ξαναεμφανιζονται οι εμετοι! Επισης οποτε τρωω ανθος αραβοσιτου η κατασταση ειναι τρομερη!! Οποτε αφου το σιγουρεψα πλεον το καταργησα!

Εχω ανασηκωσει το στρωμα 30μοιρες επισης...

Εντελακι εμας μας εχει καταβολεψει το γυμναστηριο!! Ειναι μαλλον στο παιδι, καθεται με τις ωρες και τα χαζευει τα πιανει και τα βαζει στο στομα!!

Νουμερο φοραμε 3-6, φαινεται κανονικος ουτε πολυ αδυνατος ουτε χοντρος ειναι... τις τελευταιες μερες βαβαια εχει αλλαξει αποτομα και μου φαινεται οτι μεγαλωσαν τα μαγουλακια!!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τριστεζατα συμπτώματα που ειχαμε εμεις ειναι οι γουλιες που κανει.. μιλαμε για πολλες γουλιες μετα απο καθε γευμα. Κ επίσης τραβουσε το σωνατακι τηςπρος τα πισω σαν τοξο, αυτο δεν το κανει πια απο τοτε που ξεκινησα ρην αποχη αλλα οι γουλιες συνεχίζονται ακομα αν κ μ φαινεται πως λιγοστεύουν κ αυτες. Επίσης αερια κ συχνο λοξυγγα αλλα δεν ξερω αν συνδέεται με γοπ.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γουλιτσες ειναι φυσιολογικο να βγαζουν ολα τα μωρα, ακομα και συχνα!

Η γοπ δεν ειναι απλα γουλιες, ειναι πολυ ποσοτητα σαν εμετος αλλα το μωρο παραμενει με καλη διαθεση αφου κανει τον εμετο!

Αλλο χαρακτηριστικο ειναι ο πονος κατα την διαρκεια του ταισματος, το μωρο τεντωνεται προς τα πισω!

Λοξυγγας επισης παρατηρειται στη γοπ αλλα εχουν και μωρα χωρις γοπ! Για τα αερια δεν ξερω!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καπως καλυτερα ο μικρος αλλα εχουμε δρομο ακομα, τελικα δεν την γλιτωσαμε την αντιβιωση,η φωνουλα του εχει κλεισει τελειως, ο λαιμος του ειναι τελειος πρησμενος το καημενο μου...δυσκολα κοιμαται, θελει μονο χερια αμα κανω πως τον αφηνω κατω ξυπναει και κλαιει ασταματητα, οποτε αναγκαστηκα αγκαλιτσα και εγω εχω ξεχασει τι ειναι υπνος..!!!!

Εμεις που ειμαστε 2,5 μηνων ειμαστε 6300 και 65 υψος, και φοραει φορμακια

6-9...επειδη αγοραζω και απο τζαμο του κανουν για 3 μηνων...σε φανελακια του φοραω για 6 μηνων...

Και ο δικος μου βγαζει πολλα σαλακια, και δαγκωνει τα χερια του, η παιδιατρος μου ειπε οτι ριζωνουν σιγα σιγα τα δοντακια,μικρουλης μεν αλλα το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο....


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ομορφα μου κοριτσακια καλησπερα!!

Τι μου κανετε μανουλες και μπεμπακια?Εχει πολυ καιρο να μπω να σας γραψω τα νεακια μας αν και προσπαθω να σας διαβαζω καθημερινα!!

Πριν ξεκινησω να σας πω τα δικα μας...

Κασσιοπακι μου τα καλυτερα νεακια μας εφερες!!! Με το καλο κοριτσακι μου να ερθει το μωρακι σας στην αγκαλια σου!!! Σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!! Να μας γραφεις τα νεακια σου ετσι?

Κουτσουνι καλως ορισες στην παρεα μας!!

Αντωνακι μου με εψαξες εε?

Λοιπον.. εμεις ειμαστε μια χαρουλα!! Τα νεακια της μικρης μου ειναι τελεια!! Ειμαστε 6500 και 63 εκ! Σε 2 εβδομαδες θα παμε παλι παιδιατρο και θα σας πω το ποσο μεγαλωσαμε!!! Τελευταια φορα ειχαμε παει στις 29/12 οπου και καναμε και τα δευτερα εμβολιακια μας!!!

Τρωμε ξενο γαλα αποκλειστικα! Τρωμε περιπου ενα λιτρο τη μερα!!

Ειμαστε καλα κοριτσακια και με τον υπνο το εχουμε ψιλοβρει!!

Συνηθως τρωμε τελευταιο γευμα στις 12 το βραδυ και μετα κοιμομαστε και τρωμε παλι στις 6! Προσπαθω να την μαθω ετσι γιατι με βολευει λογω δουλειας!

Επεστρεψα στην δουλεια πριν τα Χριστουγεννα! Ευτυχως εχω μικρη ταξη στο σχολειο και ετσι σχολαω λιγακι πιο νωρις!

Κατα τα αλλα ακομα ψαχνουμε σπιτι.. Μεγαλο ζορι!! Δεν μας ικανοποιει ακομα κανενα!!

Ελπιζω συντομα να βρεθει κατι γιατι εχω αρκετη υγρασια...

Αυτα γενικα τα νεακια μας!!

Φιλακια σε ολα τα πατουσακια!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σα πω οτι προγραμματιζουμε την βαπτιση μας για τον Αυγουστο!!!

Λεω να ξεκινησω να βλεπω σιγα σιγα φωτογραφους, κεντρο και εκκλησια!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...