Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Ουτε σε μενα εχει ερθεο η περιοδος ακόμα, αλλα δεν βιαζομαι να μ έρθει!

Τριστεζα κ εγω κανω αποχη απο γαλακτοκομηκα κ δεν περνω κανενα συμπληρωμα, γενικα δεν χρειάζεται εκτός κ αν υπαρχει επιβεβαιωμενη ελειψη στον οργανισμό σου. Εγω παντος εχω πλακώσει τα αμυγδαλα για καλο κ για κακο!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κασσιοπάκι χάρηκα πάρα πολύ με τα νεάκια σου! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

Ευχομαι να κρατήσεις το παιδάκι σου αγκαλίτσα υγιές και ζωηρό ζωηρό και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! Μπράβο κοριτσάκι μου! Να μπαινεις να μας λες νεα, ναι;;

Κουτσούνι καλως μας ήρθες! Κοντα γεννησαμε, εγω στις 17.

Είναι όντως εντυπωσιακό πόσο γρήγορα μεγαλώνουν. Εμείς έχουμε να πάμε παιδίατρο από μέσα Νοεμβρίου και θα πάμε τέλη Γενάρη για έλεγχο και εμβόλια. Πρέπει να είναι πάνω από 6 κιλα πάντως και ψηλός ψηλός! Φοραει ρουχα 6-9 μηνων πλεον.

Περίοδος δε φάνηκε κι ελπίζω να αργήσει, μια χαρά είμαι ετσι.

Ο μικρός θηλάζει 3 φορές τα βράδια και όποτε θέλει μέσα στη μέρα, αλλα τρωει πολύ πιο γρήγορα πια. Το συνήθισα ομως, καλα μου ελεγαν πως και το ξενυχτι συνηθιζεται. Παντως τα τρωω ολα, εκτος απο φασολια, ρεβυθια, κοτνουπιδι και μπροκολο. Και κανενα καφεδακι το πινω.

Φιλάκια σε όλες! Και στα ζουζούνια σας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Tristeza...σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, και εσύ να χαιρεσαι την φουσκίτσα σου :D:D:D

Η μητρότητα είναι ένα θαύμα και είμαι αποφασισμένη να το ζήσω παρόλες τις δυσκολίες που έχω αντιμετωπίσει εως τώρα. Είμαι αποφασισμένη να κάνω πολλά παιδιά και να μεγαλώσω καλόκαρδους και ευτυχισμένους ανθρώπους.:D:D:D

Εύχομαι στην κάθε μία από εσάς αυτό που ποθεί περισσότερο!!!

Σας φιλώ, και φυσικά τα αγαπημένα μου μωράκια Οκτωβρίου 2014:D:D:D

2Q==


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κασσιοπάκι χάρηκα πάρα πολύ με τα νεάκια σου! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!

Ευχομαι να κρατήσεις το παιδάκι σου αγκαλίτσα υγιές και ζωηρό ζωηρό και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! Μπράβο κοριτσάκι μου! Να μπαινεις να μας λες νεα, ναι;;

Κουτσούνι καλως μας ήρθες! Κοντα γεννησαμε, εγω στις 17.

Είναι όντως εντυπωσιακό πόσο γρήγορα μεγαλώνουν. Εμείς έχουμε να πάμε παιδίατρο από μέσα Νοεμβρίου και θα πάμε τέλη Γενάρη για έλεγχο και εμβόλια. Πρέπει να είναι πάνω από 6 κιλα πάντως και ψηλός ψηλός! Φοραει ρουχα 6-9 μηνων πλεον.

Περίοδος δε φάνηκε κι ελπίζω να αργήσει, μια χαρά είμαι ετσι.

Ο μικρός θηλάζει 3 φορές τα βράδια και όποτε θέλει μέσα στη μέρα, αλλα τρωει πολύ πιο γρήγορα πια. Το συνήθισα ομως, καλα μου ελεγαν πως και το ξενυχτι συνηθιζεται. Παντως τα τρωω ολα, εκτος απο φασολια, ρεβυθια, κοτνουπιδι και μπροκολο. Και κανενα καφεδακι το πινω.

Φιλάκια σε όλες! Και στα ζουζούνια σας!

Είμαι σίγουρη πως χάρηκες πάρα πολύ εντελάκι μου..:D:D:D:D:D:D:D

Σας σκέφτομαι και ας μην μπαίνω συχνά, εύχομαι τα καλύτερα για τα μωράκια σας!


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κ εμείς που δεν θηλάζουμε αποκλειστικά περίοδος δεν εχει φανεί..

Ευτυχώς γιατί πολυ τη βαριέμαι.. Ελπίζω να μην πονάω βεβαια τωρα..

Εγω σταμάτησα τις αντλήσεις γιατί κουράστηκα πολυ και τον βάζω καθε φορά στο στήθος.

Οχι οτι χορταίνει απλα για να τρωει αυτο το λίγο. Συνεχίζω τη δομπεριδονη αλλα και παλι ποσότητα δεν εχω. Και δώστου στεναχώρια..

Είμαστε ακομα κρυωμένοι και αυριο θα παμε στο γιατρο να δουμε τι γινεται, πάντως όσα μωρα ξερω ολα άρρωστα ειναι..

Πολυ προσοχή κοριτσια!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουτε σε μενα εχει ερθει περιοδος κ ελπιζω ν αργησει ακομα αλλιως με βλεπω με 4ο πολυ συντομα χαχαχχα

εγω συνεχιζω αντλησεις κ θηλασμο εχουμε καταφερει να μη πιει σταγονα ξενο γαλα κ χαιρομαι πολυ γι αυτο!ισως ξεκινησουμε κρεμουλες τον αλλο μηνα για να σωσουμε το θηλασμο παροτι δε μ αρεσουν καθολου

συμπληρωματα δε παιρνω δε βρισκω νοημα σ αυτο

φιλια σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Οκτωβριανές μου λείψατε...τι κάνετε????

Καταρχήν.....ΚΑΣΣΙΟΠΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ συγχαρητήρια!!!!!!Χάρηκα πάρα πάρα πολύ εύχομαι καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου και να την ευχαριστηθείς πολύ πολύ πολύ!!!!!

Κορίτσια μου τι κάνετε? Εμεις Υ Π Ε Ρ Ο Χ Α ! ! ! ! Είμαστε πολύ πολύ καλά αντρακια και ναι!!! Το 'ενστικτο της μαμας επιβαιβεώνεται.....ο στούμπουλος της κοιλιάς είναι και στούμπουλος κανονικός!!!! Πρίν εικοσι μέρες και μ΄΄ολις δύο μηνώω ο στούμπουλος ζύγιζε.....6800!!!! Μιλάμε μου έχουν πιαστεί τα χέρια....χιχιχιχιχ!!! Συνεχίζουμε και εμείς ακάθεκτοι το θηλασμό και πλέον μας φαίνεται το πιο ευκολο πράγμα στο κόσμο...

Περίοδος δεν μου έχει ερθει ακόμη και θέλω να αργήσει πολύ ακόμη...

Κουτσούνι καλώς ήρθες να σου ζήσει!!! Έχουμε μια μερα διαφορα εμείς είμαστε 23!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα μανουλες..!!!

Μεχρι στιγμης εχω 9 μερες περιοδο :o:o:o:o

Εμεις περνουμε προφυλαξεις, δεν παιζει να κανω μωρο τοσο συντομα...Θελω εστω να παει 2 ετων ο μικρος και εχει ο θεος μετα...

Πηγα παιδιατρο τελικα χθες, καναμε το πρωτο εμβολιο μας, ηταν πολυ ησυχος ολο γελακια και ναζακια...ειναι 6300 και 64 υψος. στρουμπουλο μωρακι, αντανακλαστικα τελεια πολυ δυνατος και θα γινει 2 μετρα μου ειπε..!!!Εχουν αρχησει να ριζωνουν και τα δοντακια μας γιαυτο πιπιλαει και δαγκωνει τα χερακια του...

Ειμαι χαλια μπουκωμενη οσο δεν παει, κρυαδες, και μου πονανε τα κοκαλα, και ο μικρος εχει αρχησει τα βηχαλακια :(:(:(

Ελπιζω να μην μου αρρωστησει και να ειναι κατι περαστικο, εχω παλκωθει και στα φαρμακα, φοραω εννοειται και μασκα θα δειξει τωρα...

Κασσιοπακι συγχαρητηρια να εχει μια υπεροχη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι...


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες!!!!!! Τι κανετε!!! Τι ωραια νεα διαβαζω!!!

Κασσιοπη συγχαρητηρια σου ευχομαι τα καλυτερα για το μπεμπακι!!

Κουτσουνι καλως ηρθες!!! Τι φοβερα κιλακια ειναι αυτα που εχετε ολες!!! Εμεις 3 μηνων ημασταν 6400 και θεωρουμασταν μεγαλοι κι ολας αλλα αναθεωρω!!!!

Περιοδος ουτε εγω τιποτα αλλα παρολο που θηλαζω αποκλειστικα εχω ενα ενστικτο οτι θα ερθει συντομα! Εχω πονακια περιοδου που και που, εσεις εχετε?

Ελπιζω οταν ερθει να μην περασω τους πονους που ειχα! Ακομα να παω στο γιατρο που επρεπε να παω απο οταν σαραντισα....

Ελιζαμπεθ πως θα βοηθησουν οι κρεμες τον θηλασμο? Ισα ισα που ξερω οτι συμφωνα με τον π.ο.υ συστεινεται αποκλειστικος θηλασμος για 6 μηνες και μετα εισαγωγη στις στερεες αλλα με πρωταγωνιστικο ρολο το γαλα μεχρι το ετος..

Οσον αφορα τον μικρο ενταξει.... οσες εχουμε την ιδια ηλικια καταλαβαινετε!!! Η εξελιξη τους απιστευτη.... ειναι πολυλογας δεν σταματαει να κουβεντιαζει τα δικα του ολη μερα απο το πρωι που θα ξυπνησει και στο τελος μαλωνει κι ολας τα παιχνιδια του !!! Την περισσοτερη ωρα απασχολειται με τα χερια του και τα χωνει μες στο στομα και φυσικα θελει να κανει εμετο!!

Το προγραμμα του υπνου μας ξεκιναει στις 9 ξυπναει να θηλασει στις 11 μετα στις 4 μετα στις 7 και μετα μια και καλη στις 9! Καθετε στην κουνια μεχρι τις 10 και χαζευει το μουσικο περιστρεφομενο και οταν σταματησει να γυριζει αρχιζει να του φωναζει επιμονα εεεε, εεεε!!! χαχαχα σταματω εδω γιατι μπορει να γραφω με τις ωρες!!!

Φιλακια πολλα !!!! Περιμενουμε νεακια κι απο τα υπολοιπα μωρακια!!!:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κ απο μας!!

Είμαστε ακομα ξύπνιοι!! Πως θα φτιάξουμε προγραμμα ρε κοριτσια;; Δεν κοιμαται με τιποτα το βραδυ!!

Εχουμε τρελαθεί!!

Εμείς παλι είμαστε αδύνατοι παρόλο που φαινόμαστε παχουλοί.. 6300 κ 67 πόντους το καμάρι μου.

Πήγαμε κ γιατρο για το κρύωμα ευτυχώς δεν ειναι βροχιολιτιδα..

Τον αλλο μήνα ξεκινάμε κ κρέμες!!

Κατερίνα μου τελικα ποια κουνια πήρες;

Εσένα δεν πρότεινα τη δικη μας η λάθος θυμάμαι;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

πωπω τι κιλα ειναι αυτα που διαβαζω?6800 και 6500 μπραβο!!εμεις σημερα γινομαστε 3 μηνων κ ειμαστε 5 ολοκληρα κιλα!!

κατερινα υπαρχει η αποψη του dr j.newman για να σωθει ο θηλασμος να ξεκινουν κρεμες απ τον 4ο...γνωριζω τι λεει ο που αν μπορουσα θα τρωγε μετα τους 6 μηνες...πως θα σωθει ο θηλασμος?αντικαθιστωντας 1-2 γευματα με κρεμες...ετσι θεωρητικα θα μπορω να την καλυπτω με το γαλα μου δε θελω σε καμια περιπτωση να δωσω ξενο.οποτε τον αλλο μηνα ξεκιναμε κρεμουλες κ ο θεος βοηθος.

πολλα φιλια σε ολες!

υγ κλεισαμε και τη βαφτιση μας 19/4 αν κ της εχουμε κανει ονοματοδοσια λεμε να τη βαφτισουμε κιολας...θα μου φτιαξουν προσκλητηρια κ μπομπονιερες 2 καλες μου φιλες απο τον αυγουστο του 2012 που γεννησαμε μαζι τα δευτερα...θεμα το τριανταφυλλο....εσεις ποτε θα τα βαφτισετε?


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Σημερα χαλασε ο υπνος της μικρης, απο εκει που κοιμοταν ολη νυχτα σμρ ξύπνησε στης 4 κ δεν κοιμοταν. Ελπιζω να ειναι τυχαίο.

Εμεις θα κανουμε την βάπτιση μαζι με τον θρησκευτικο γαμο τον Σεπτέμβριο πρωτα ο θεός.

Θα παντρευομασταν τον Οκτώβρη του 2013 αλλα το ακυρωσαμε τελευταία στιγμη επιδη επαθε εμφραγμα ο πατερας μ κ ηταν σοβαρα στο νοσοκομειο. Δυστυχώς τον χασαμε τελικα. Παντρευτικαμε με πολιτικο γαμο 2 εβδομαδες πριν μαθω πως ειμαι εγγυος. Πιστευω πως το μωράκι μου είναι ενα δωρο απο εκείνον κ τωρα καμαρωνει την εγγονουλα του απο ψηλα.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειμαι πολυ πεσμενη ψυχολογικα...ο μικρος μου αρρωστησε πολυ και ειναι ασχημα...μυτη βουλωμενη, βηχει τοσο πολυ που του ερχετε εμετος, το στηθος του βραζει, εχει και λιγα 10τα..αστε να σκασω ειμαι...η παιδιατρος του εδωσε μασκα και σταγονες, και αμα μεχρι αυριο δεν εχει ηρεμησει λιγο θα παμε στο νοσοκομειο (παιδων)....

Μαλλον εγω τον κολησα ειμαι με πυρεττο και μυτη....

Εμεις την βαπτιση θα την κανουμε τελος Μαιου, ακομα δεν εχουμε κλεισει τιποτα περιμενουμε λιγο πως θα πανε τα οικονομικα μας μηπως καταφερουμε και κανουμε τραπεζι...ετσι ωστε να βρουμε εκκλησια κοντα σε μαγαζι


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνία μηπως περνατε αλμα αναπτυξης?? Ποσο καιρο εχετε χαλασει το προγραμμα σας? Ισως αν τις ωρες πριν τον υπνο να μην τον αφησετε να κοιμηθει, να τον απασχολειτε πολυ με παιχνιδια και κουβεντες ωστε να κουραστει... επισης την ημερα να κοιμαται σε φως ωστε να τα ξεχωρησει... καποια απαλη μουσικη... καθε φορα που ξυπναει μην ανοιγετε φωτα μην του μιλατε (γιατι ξεξυπνανε πιο πολυ) και με πιπιλα και αγκαλια και κλειστα τα ματια σου να παρει το μηνυμα...

Αν ειστε σε αλμα κανε υπομονη θα περασει!!!

Angel και σε σενα θα ειναι τυχαιο αλλιως αλμα και σεις!! Ειμαστε στην ιδια βδομαδα αν θυμαμαι καλα και εμεις περναμε καποιες διαταραχες στον υπνο αυτες τις μερες!

Ελιζαμπεθ ετσι οπως το λες ναι καλυτερα ακουγεται για τον θηλασμο!

Κουτσουνι περαστηκα σας!!! Μην πεφτεις ψυχολογικα ξερω ειναι δυσκολο οταν αρρωσταινουν αλλα μας θελουν ευδιαθετες και εμεις χανουμε δυναμεις με την κακη ψυχολογια!! Θα περασει οπως και να ναι θα περασει αυτο να σκεφτεσαι!

Βαφτιση και εμεις λεμε για μετα το Πασχα, Απριλη - Μαη θα δουμε! Εγω ηθελα να γινοταν λιγο μετα τα Χριστουγεννα αλλα δεν μπορεσαμε!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...