Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια! Καλε ποσο μεγαλώσατε εσεις! Μπραβο στα μπεμπακια κ στις μανουλες! Εμεις 18 ημερων μονο 3400 με βαρος γεννησης 3170 αλλα ταλαιπωρηθηκαμε πολυ με τον ικτερο κ με το λιγο μητρικο που επινε το μωρακι μου τις πρωτες μερες. Τωρα πινει φριζολακ , χαρμακι το ιδιο πίνουμε ε? Και μητρικο οσο εχει η μανουλα πριν απο κάθε γευμα. Κλαιω μερα νυχτα που δεν καταφερνω να τον θηλασω αποκλειστικά αλλα τι να κανω... καμια φορα τα πραγματα δεν ερχονται οπως τα θελουμε. Μου φαινεται απιστευτο αυτο που ζω αλλα με δυο παιδιά , και χωρις βοηθεια, είναι αδυνατον να τηρησω πρωτοκολλο επαναγαλακτισμου με αντλησεις. 😩 τα φιλια μου κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εντελακι μια χαρα καταλαβες αυτο ακριβως κανω...αντληση θηλασμος,δινω αντλημενο κ ξανα αντληση...ειναι χρονοβορο αλλα σε μας πιανει απ οτι φαινεται.

μου αρρωστησε κ ο μικρος ελπιζω να μη κολλησει το μωρο...

φιλια πολλα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααααααααααααααααα!!!!!

Τι κάνετε μανούλες και μωράκια?

elisabeth κορίτσι μου καλωσήρθες και να σου ζήσει το μωράκι σου δεν σου είχα ευχηθεί!!!

Εμείς είμαστε πολύ καλα μαμ κακα και νάνι...Υπέροχοοοοοο!!!!

Τα φιλιάααααααα μας!!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κασσιοπακι σε ευχαριστουμε παρα παρα πολυ..ευχομαι ολοψυχα συντομα ν κρατας κ τον δικο σου θησαυρό αγκαλιτσα

Να είσαι καλά γλυκιά μου, σε ευχαριστώ πολύ :)


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κορίτσιαimages?q=tbn:ANd9GcSjelHuhNocGRa0u0b-T67vK0LaBFZ4nETTU9nOdMfIe0vqIRkkPQ

Τις καλύτερες ευχές μέσα από την καρδιά μουimages?q=tbn:ANd9GcSjelHuhNocGRa0u0b-T67vK0LaBFZ4nETTU9nOdMfIe0vqIRkkPQ

images?q=tbn:ANd9GcSjelHuhNocGRa0u0b-T67vK0LaBFZ4nETTU9nOdMfIe0vqIRkkPQ

Κασσιοπακι γλυκο ευχαριστούμε πολύ για τις ευχούλες σου!

Κι από τη δική μου καρδιά, με όλη μου την αγάπη σου εύχομαι ό,τι ποθεί η καρδούλα σου!

Σε φιλω!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κασσιοπακι γλυκο ευχαριστούμε πολύ για τις ευχούλες σου!

Κι από τη δική μου καρδιά, με όλη μου την αγάπη σου εύχομαι ό,τι ποθεί η καρδούλα σου!

Σε φιλω!

Edelaki...Σε ευχαριστώ πολύ!...φιλια πολλά!!


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες τι κανετε!!

Εμεις ειμαστε καλα, σε μια εβδομαδα κλεινουμε τον 2ο μηνα και εχουμε ραντεβου για το πρωτο εμβολιο!(με αγχωνει λιγακι γιατι ειναι 6πλο και θελω να το ψαξω). Επισης πεφτουν τα μαλλακια μας και περιμενουμε να βγουν τα καινουργια!!

Οι κολικοι μετα τις 40 μερες περασαν!

Πρεπει να παω και στη γυναικολογο γιατι μου ειπε οτι οταν σαραντισω πρεπει να με δει και θελω να παω γιατι κατι πονακια στη μεση και καμια φορα μπροστα τα νιωθω...

Βιταμινη D3 παιρνουμε και εμεις 2 σταγονες του δινω τη μερα γιατι λεει οτι το μητρικο υστερει σε αυτη τη βιταμινη...

Εξακολουθουμε να μην κοιμομαστε τη νυχτα.... Πειναει καθε 1-2 ωρες!!

Επισης τωρα ξεκινησαν και οι ιδιοτροπιες του οπως οτι δεν κοιμαται πια οταν νυσταζει οπως πριν αλλα γκρινιαζει και θελει αγκαλιες περπατημα και νανουρισμα πρωτα... γενικα φοβαμαι οτι τον κακομαθα και ενω ηταν καλο και ησυχο μωρο τωρα δεν καθεται καθολου πουθενα θελει να τον εχω αγκαλια και να ειμαι και ορθια οχι να καθομαι....

Πανες αλλαξαμε παλι νουμερο βαζουμε το 3 τωρα! πολυ γρηγορα φευγουν τα νουμερα στις πανες!! περισσεψαν και κουπονια!

Απο προιοντα περιποιησης πως πατε? Εμεις ειχαμε της φρεζυ αφρολουτρο και σαμπουαν αλλα δεν μας εκατσαν καλα δεν ξερω δεν εμεινα ευχαριστημενη και βαζουμε μουστελα το 2 σε1 και ειναι φοβερο!! Τα μαλλακια τριζουν στο ξεβγαλμα και το δερμα πολυ απαλο!!

Αλλα προιοντα δεν χρησιμοποιουμε για την ωρα...

Κοριτσια τα μωρα σας ειναι το ιδιο ζωηρα με οταν ηταν εμβρυα? Αντωνια αν θυμαμαι καλα εσενα ηταν πολυ δραστηριος και ζωηρος στην κοιλια τωρα πως ειναι? Εχει σχεση η τελικα δεν εχει να κανει? Μια φιλη ειναι εγκυος και ειναιο παααρα πολυ δραστηριο και ρωταει!!

Αυτα τα νεα μας φιλακια πολλα πολλα!!!:D:D:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κασσιοπη μου με το καλο και σε σένα!!

Κατερίνα μου ο δικός μου παραμένει δραστήριος και φαγανας όπως στην κοιλιά..

Όσο ήμουν έγκυος πεινουσα συνέχεια κατι που δεν το κάνω.. Έτρωγα σαν τρελή.

Ποσά κιλά είστε κ φοράτε το 3; Εμείς φτάσαμε τα 5 αλλα ακομα φοράμε το 2.

Το προγραμμα ύπνου δεν εχει ακομα φτιάξει.. Κοιμαται στις δυο, στις τρεις κ μια μερα κοιμηθηκε στις 4!!!

Χθες βεβαια κοιμηθήκαμε στις δυόμισι αλλα ξύπνησε δεκα κ μισή!! Κοιμηθήκαμε πρώτη φορά οχτώ ώρες σερί!! Ξεκουράστηκα γιατί όλη μερα με εχει με γκρίνια..

Αφού του τραγουδάω Άγγελε μου τυρρανε μου :P


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εμεις μεχρι κ πριν λιγες μερες φορουσαμε ακομα πανες νούμερο 1! Μέχρι που αρχισε να λερώνεται και της βαζω το 2 τωρα. Στα κιλα την βγαζω 4300 με την δικια μας ζυγαρια ( ζυγιστικα πρωτα μονη μ κ μετα με την μικρη κ εβγαλα τη διαφορα!). Την Δευτερα θα κάνουμε το πρωτο μας εμβόλιο!

Ξυπναει μια φορα μεσα στη νυχτα τωρα πια αλλα δεν εχει στανταρ ωρες. Θελει να κοιμάται αγκαλια της μαμας η του μπαμπα αλλιώς ξυπναει πιο συχνά!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τι κανετε?εμεις καλα μεθαυριο σαραντιζουμε...η μπεμπα ειναι πολυ ησυχο μωρο ευτυχως!απο πανες φοραμε ακομα το νουμερο 1 μιας κ ειμαστε μολις 3300(εχουμε θαμα με το βαρος,σε ολα τα παιδακια μου ειχα) θηλαζουμε κ ανλτω.κουραζομαι καμια φορα αλλα ελπιζω να τα καταφερουμε μεχρι τον επομενο στοχο που ειναι οι 3 μηνες κ αν ολα πανε καλα να φτασουμε τα 2 χρονια...παιδιατρο θα ξαναπαμε καποια στιγμη μετα τους 2 ,μηνες(δε κανουμε εμβολια τη παρακολουθει μονο για την αναπτυξη οποτε παμε πιο αραια)

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Κασσιοπη μου με το καλο και σε σένα!!

Κατερίνα μου ο δικός μου παραμένει δραστήριος και φαγανας όπως στην κοιλιά..

Όσο ήμουν έγκυος πεινουσα συνέχεια κατι που δεν το κάνω.. Έτρωγα σαν τρελή.

Ποσά κιλά είστε κ φοράτε το 3; Εμείς φτάσαμε τα 5 αλλα ακομα φοράμε το 2.

Το προγραμμα ύπνου δεν εχει ακομα φτιάξει.. Κοιμαται στις δυο, στις τρεις κ μια μερα κοιμηθηκε στις 4!!!

Χθες βεβαια κοιμηθήκαμε στις δυόμισι αλλα ξύπνησε δεκα κ μισή!! Κοιμηθήκαμε πρώτη φορά οχτώ ώρες σερί!! Ξεκουράστηκα γιατί όλη μερα με εχει με γκρίνια..

Αφού του τραγουδάω Άγγελε μου τυρρανε μου :P

Σε ευχαριστώ πολύ Αντωνία μου! Μακάρι να έρθει σύντομα και γερό..Βλέπω ο μικρός ξενύχτης ε? :lol: χιχιχι!!!!


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Αντωνία μου! Μακάρι να έρθει σύντομα και γερό..Βλέπω ο μικρός ξενύχτης ε? :lol: χιχιχι!!!!

Ναι το αγοράκι μου.. Μη το ματιάσω βεβαια χθες κοιμηθηκε αμέσως μετα το βραδυνο γαλα στις δώδεκα κ μισή και ξύπνησε στις 8.

Θα σου ερθει κοπέλα μου και θα ειναι γερό αυτη τη φορά..:)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...