Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

      Γειά σας κορίτσια!! Εύχομαι να τα καταφέρετε και να γεμίσουν οι αγκαλιές σας με μωράκια!!!Για αρχή να πω ότι έχω πωα,το ξέρω από το 21. Έχω κάνει 2 αποτυχημένες έμβρυο μεταφορές αρνητικές.Προσφατα έκανα εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο κ μέσα σε αυτές ορμονικές,η fsh 43 κ η οιστραδιόλη 11.. Από πέρσι τον Ιούνιο έχουν ξεκινήσει κ οι καθυστερήσεις στην περίοδο.πιστεύετε είναι καλύτερα να πάω με δότρια;με τον εξωσωματική δεν έχω μιλήσει ακόμα.

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι καταρχήν καλή επιτυχία, με όποιο τρόπο κι αν επιλέξεις να συνεχίσεις.. με τα στοιχεία που δίνεις δεν είναι εύκολο να σου πει κάποιος γνώμη, γιατί παίζει ρόλο και η ηλικία σου, πως ανταποκρίθηκε ο οργανισμός σου στη διέγερση, για ποιο λόγο σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί α απέτυχαν οι ετ σου.. και σίγουρα παίζει και ρόλο πόσο κουράγιο, ψυχικά και οικονομικά έχεις , ώστε να κάνεις και άλλη προσπάθεια με δικά σου.. η αλήθεια είναι ότι η fsh σε αυτή την τιμή δεν είναι και πολύ καλός δείκτης, αλλά οι ορμονολογικες δείχνουν πως πήγε ο κύκλος εκείνο το μήνα. Μπορεί δλδ να έχεις και καλύτερους κύκλους..

      Η δωρεά απ' την άλλη είναι μια μέθοδος που σου δίνει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας. Σίγουρα πολύ υψηλότερα απ' ο,τι έχει μια γυναίκα με ΠΩΑ με δικά της ωάρια. Είμαι ομοιοπαθης, δεν έφτασα ποτέ σε ετ με δικά μου, έκανα και ελάχιστες προσπάθειες έτσι κι αλλιώς. Αυτή τη στιγμή έχω δίδυμα,με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά και δεν τα αλλάζω με τίποτα... Μίλα με τον εξωσωματικό σου να δεις τι σου προτείνει και εδώ είμαστε αν χρειαστείς πληροφορίες!

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

xaxaxa!!τυφωνας Κατρινα!!! ε και μενα τυφωνας αλλα Μαρια!

το καλοκαιρι με την υπερεμεση μετα το νοσοκομειο ειχε ερθει ε και σκουπισε οχι ομως με ηλεκτρικη με την χειρος ε και εριξε ενα σφουγγαρισμα στα γρηγορα thats all ε και κανα 2 φορες που απλωσε τα ρουχα...δουλευει ομως να μην ειμαι αχαριστη κραταει την Εφη οταν χρειαζεται!

εχουμε καλες σχεσεις μια χαρα και μιλαμε και βολτες και απο ολα απλα δεν ειναι των δουλειων ασε που και εγω δεν θελω κιολας...τι να βλεπει και τα βρακια μου στην τελικη?! τωρα θα παει διακοπουλες στην Χιο...

Νικακι εισαι καλα?επαφες εννοειτε δεν εχουμε απλα με πρηζει και δεν μπορω αλλο!!!δεν μπορω!!

χμμ ποτε εγινε τελευταια φορα χμμμ πανω απο 15 μερες....

εχεις δικιο Μαρακι αυτο ειναι το μονο σιγουρο..καλα εκεινος δε φοβαται???????


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εχεις δικιο Μαρακι αυτο ειναι το μονο σιγουρο..καλα εκεινος δε φοβαται???????

μπα δεν φοβαται....ειναι πολυ σιγουρος οτι ολα θα πανε καλα...που την βρισκει την σιγουρια ηθελα να ξερα...

οσο για τα γλυκα για κανε μια βολτα στο ζαχαραπλαστειο εχει ωραια γλυκα για διαβητικους!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω καλή σχέση με την πεθερά μου δεν λέω αλλά ώς εκεί...βέβαια η δικιά μου, μου έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θα μου κρατάει το παιδί γιατί είναι μικρή και θέλει να ζήσει τη ζωή της...(δεν κοροϊδεύω είναι λόγια που η ίδια χρησιμοποίησε) ε λοιπόν κι εγώ θα της το πηγαίνω τυπικά μια στο τρίμηνο για μια επίσκεψη...αμ πως?

Λαχανοντολμάδες ??? την μια και μοναδική φορά που αποπειράθηκα να κάνω κατέληξα με τρία ράμματα στο αριστερό χέρι και από τότε παραγγέλνω στη μανούλα μου...:D

Νικάκι θα ρωτήσω την μαμά μου...όταν ζούσε ο παππούς του έπαιρνε συνέχεια γλυκά γιατί ήτανε πολύ γλυκατζής αλλά είχε διαβήτη, μάλιστα είχε ανακαλύψει ένα μαγαζί που είχε σοκολάτες, μαρμελάδες κλπ. βέβαια απ'όσο ξέρω σχεδόν όλα τα ζαχαροπλαστεία έχουνε ειδικά γλυκά για διαβητικούς...

Τι απορίες είναι αυτές που έχεις βρε Μαρία...Όλοι οι άντρες είναι για τα πάντα σίγουροι εκτός από το τι τους γίνεται...ακόμη και γιάυτό είναι σίγουροι ότι δεν έχουν ιδέα...

Κι εγώ σε λίγο θα φάω καλαμποκάκι....μιαμ

Μόλις τώρα είδα ολόκληρο το ντοκιμαντέρ του εξάντα...απλά καταπληκτικό...έκανα προθέρμανση για το νησί...τσεκάρισα τα μάτια μου να δώ άν δακρύζουνε επαρκώς...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τα φτιαξαμε το δωματιο ειναι τελειο τα συναρμολογησανε τα παιδι απου τα φερανε...αχ μονο ο μπεμπουλης λειπει(υπομονηηηηηη)ειναι ολα τελεια παω καθε λιγο και τα κοιταω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επισης εμενα μου εφερε καταιφι με μερεντα αμ τι ζηλεψα και θα χλαπακιασω γλυκακι και εγω...απο δουλειες καλα τις κανουν και οι 2απλα δεν θελω να της πολυζηταω αλλα το κανουν απο μονες τους χαχαχα..η πεθερα μου βεβαια ειναι λιγο περιεργη στο θεμα καθαριοτητας και πραγματικα θελει να το γλυφει το σπιτι...παω να δω νησι θα τα πουμε αυριο κοριτσια φιλια στα κοιλουμπονια..

Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν ντρέπεστε να σας πιάνει η πάρλα όταν είμαι απούσα;:P:p:p

βασδελι τι τιμες ειναι αυτες??να τραβηξω τωρα τα μαλλια μου η μετα??εμενα μου ζηταει ο γιατρος 1800για φ.τ και 2000για κ.τ. δηλαδη αμα μεινω σε 2κλινο που ελεγα θελω 5000Ε παναγια μου...παλι οι γονεις μας θα τα δωσουν...πανακριβα ειναι γμτ και ο δικος μου γιατρος δεν παει σε δημοσιο...ι

Έλα, Ηλιάννα μου, να τα τραβήξουμε μαζί(Είμαστε ακριβώς μαζί!)...Επιχείρηση κανονική...

Ευτυχώς ο γιατρός δεν μας παίρνει τίποτα(ούτε στη γέννα, ούτε στις επισκέψεις, ούτε στα έκο,τπτ,τπτ...Ακούς Μαρία που με ρωτούσες;). Είναι γνωστός μας αλλά και συνάδελφος του καλού μου...Έχει όμως τα δωράκια του. Ειλικρινά μας έχει κατασκλαβώσει...

ΑΑΑ ξέχασα ο αιματοκρίτης μου πήγε στο 25,8 γιουπι γιουπι γιουπι άντε μπας και γλυτώσω τις ενέσεις :?

Μπράβο, μπράβο!!! Αυτό είναι πολυ ευχάριστο γιατί οι ενέσεις σιδήρου εκτός του ότι πονάνε πολύ αφήνουν μελανάδες για κανένα 3μηνο...

να κανω μια ερωτηση εχω παρει μια κρεμα της φισσαν για ραγαδες αλλ δυστυχως προχτες ξεφυτρωσανε 2γυρω απο τον αφαλο :( Η βαζελινη βοηθαει?

Δεν θα έβαζα βαζελίνη...Χρησιμοποιώ το λαδάκι για ραγάδες της WELEDA και αμυγδαλέλειο.Είναι πολύ καλά και τα δύο και αγνά...ειδικά το αμυγδαλέλαιο(και φθηνότατο). Πάντως άμα είναι να κάνεις ραγάδες δε σε σώζει τίποτα....Η μαμά μου είναι γεμάτη, εγώ δεν έχω ούτε μία σε όλες μου τις εγκυμοσύνες!!! Μάλλον κληρονόμησα το δέρμα του father....

Vasdeli μου συγκιμηθηκα πολυ με τον υπερηχο ...πολυ καθαρος υπερηχος ...κουκλι..με το καλο να το παρεις αγκαλια..

Άστα να πάνε, Joa, μου....εγώ να δεις...

Με το καλό τα αποτελέσματά σου στην καμπύλη!:-P

Επίσης Μαρία με σκότωσες...στου κρεμασμένου το σπίτι δε μιλάνε για σχοινί...ακούς εκεί πάς να φάς γαλακτομπούρεκο...σα δε ντρέπεσαι λέω γω...

Για πέστα ρε φιλενάδα....ακούς εκεί γαλακτομπούρεκο...πα πα!:-P Έλεος, υπάρχουν και 'γλυκά' κορίτσια στην παρέα...:-P:-P:tongue:

Φτιαχνω φαγητο για να ειμαι ετοιμη για το νησι...θα πεσει κλαμα παλι..το βλεπω!

please μη μιλατε για γαλακτομπουρεκα.........λυπηθειτε με!!!!!!!Παντως το σ/κ το ξεσκισα...εφαγα σουβλακι και ειχα πολυ καλη μετρηση και την Κυριακη πιτσα με ζυμη απο πολυσπορο και παλι ειχα καλη μετρηση......απιστευτοοοοοο?????

Πρεπει να βρω και κανα γλυκακι για διαβητικους γιατι δεν αντεχω αλλο......ριξτε καμια ιδεα.

Καλώς το Νικάκι!

Λοιπόν, στην Σούτσου 9, στους Αμπελόκηπους είναι το Ζαχαροπλαστείο MIKE που έχει γλυκάκια για διαβητικούς! Αχ, στείλε κι εδώ κανένα!:lol::lol::lol:

Με το καλό να θαυμάσεις την μπέμπα σου την Παρασκευή!!!

Παιδιά, τι κλάμα πάλι με το νησί....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο το δωματιο Ηλιαννα! με το καλο να ερθει και ο μπεμπης να το γεμισει!!!

φοβερο το Νησι και χτες δεν εκλαψα αλλα συγκινιθηκα απιστευτα....(κρατηθηκα αυτη την φορα)

Βικακυ εισαι τυχερη κουκλα μου που ο γιατρος δεν παιρνει μια...!!! γιατι με αυτες τις τιμες στο Ιασω κλαφτα μανουλα ειναι!

Ε αυριο θα μου φερει η πεθερα μου και εμενα τις τιμες (αν και ειπε οτι θα το κανονισει αυτη με την κλινικη και μετα θα της τα δωσουμε μηπως και της κανουν καμμια εκπτωση που δουλευει εκει) αα και θα μου φτιαξει και λαχανοντολμαδες! ουαου!!!!!

Το βραδυ σκατοκοιμηθηκα με πηρε ο υπνος μετα τις 3 και φυσικα στις 6 μιση αρχισα να ξυπναω ε και 7 στο ποδι...

παω να σηκωσω και το παιδακι μου να ετοιμαστουμε για το σχολειο....

βροχερη την βλεπω την ημερα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεραααααααα

Και στην Αθηνα τελικως φαινεται ηλιολουστη η μερα και μακαρι να συνεχισει ετσι..εγω καλου κακου φοραω τις γαλοτσουλες μου..

Νικακι μου με το καλο η β επιπεδου ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Τι ύπνος κι αυτός...κοιμήθηκα αμέσως μετά το νησί (για να πώ την αλήθεια έχασα και το τέλος), ξύπνησα στις 5.30 για να καλημερίσω τον σύζυγο κι ενώ λέω άντε Τζένη ευκαιρία είναι μιας και θα'χει καλό καιρό να βάλεις κανένα πλυντήριο, με πήρε ο ύπνος και ξύπνησα στις 9.30!!!!!Νιώθω σαν ζόμπι :|

Τζενάκο, για πες: Γιατί γράφεις το όνομά σου με 3 n, ε; γιατί; :)

Γιατί το κανονικό με δύο n ήταν κατειλημμένο!!!!:tongue:

Με γειά το δωμάτιο Ηλιάννα...καλορίζικο...:D

Αυτή η κρυφή συμφωνία που υπάρχει μεταξύ των γιατρών είναι τρομερή...η από πάνω μου είναι γιατρός και δεν έδωσε τίποτα σε όλη την εγκυμοσύνη...ούτε επισκέψεις, υπερήχους κλπ εντάξει ένα κατιτίς το δώσανε μετά τη γέννα στον γιατρό αλλά ότι είχαν ευχαρίστηση...

Έχω την εντύπωση ότι οι τιμές στην Αθήνα είναι πιό τσιμπημένες απ'ότι εδώ πάνω...Εμένα ο γιατρός θα μου πάρει 1.750 αλλά τόσο καιρό δεν πληρώνω επισκέψεις ούτε την αυχενική χώρια τρείς μήνες πρίν που προσπαθούσαμε και δεν μου πήρε δραχμή...κι η κλινική έχω την εντύπωση ότι έχει καλύτερες τιμές...


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κι από Γιαννιτσά.

Ηλιάννα, με γεια το δωματιάκι, με το καλό να έρθει ο μπέμπης και να το γεμίσει γέλια και χαρά!

Βλέπω χθες τους στολίσατε τους καλούς σας καταλλήλως, χαχα.Ο δικός μου από το πολύ χωράφι, πρήστηκε το πόδι κι ο γιατρός του είπε ξεκούραση, οπότε τι σκέφτηκε? Το πρωί κανονικά στη δουλειά και ξεκούραση στον καναπέ όοοοοοολο το απόγευμα.Καλό? Πού τα σκέφτεται το άτιμο το αγόρι μου....Χθες όμως το βράδυ έκατσε με τα παιδιά ώσπου να κοιμηθούν για να μπορέσω εγώ να τελειώσω την κοτόσουπα και να κάνω και μηλόπιτα. Κι είδε και το ''Νησί'' μαζί μου...Πολύ αργή η πλοκή του λέει.Τι να γινόταν δηλαδή?Να πάει η Ελένη στο νησί και να πεθάνει σε ένα επεισόδιο? Έλεος!Άσχετο...Κορίτσια, παραγγείλαμε καθιστικό και τραπεζαρία και θα τα έχουμε ως τα Χριστούγεννα, ζήτω!!:-P:-P:-P


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...