Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

      • Ευχαριστώ 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπαίνω στα βιαστικά για καλημέρα!Εννοείται ότι δεν κοιμήθηκα καλά, γιατί είχα άγχος για τα φαγιά...Τελικά και το χοιρινό με τα μανιτάρια έγινε ωραιότατο, μιαμ μιαμ θα στείλω ντελίβερι σε Θεσσαλονίκη, Λάρισα, Αθήνα, Κρήτη, Μυτιλήνη, ξέχασα κανα μέρος?Άμα ξέρετε καλές παραστάσεις πείτε να πάω κι εγώ με το σύζυγο όταν έρθω Αθήνα. Αχ θέλω να ξαπλώσω... Πότε θα έρθουν κι αυτοί οι χριστιανοί??Καλέ, τι σκάτε με τους μήνες σας?Στον 8ο είστε και αρχές δεκέμβρη μπαίνετε στον 9ο....Απλώς επειδή η σύλληψη δεν έγινε την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου, αλλά περίπου 2 εβδομάδες αργότερα, γι' αυτό βγαίνει το 7,5 μηνών!Δε νομίζω να μην το κατάλαβε καμιά τώρα...;););) Α, χθες που δεν κοιμόμουν σας σκεφτόμουν (όλες μαζί σαν κλαμπ, όχι μία μία!!)κι είπα να θυμηθώ να σας γράψω όποια έχει σκοπό να θηλάσει υπέροχο βιβλίο για το θηλασμό είναι το '' Θηλασμός, μια υπέροχη σχέση'' της Άννας Πατσούρου από τη Θεσσαλονίκη.Είναι σε κάποια σημεία λίγο υπερβολικό, γιατί δεν είναι όλα ρόδινα στο θηλασμό, αλλά το συνιστώ ανεπιφύλακτα, αν το βρείτε, γιατί κατά περιόδους εξαντλείται. Νομίζω για σας που έμεινε λίγος καιρός καλό θα ήταν να ρίχνατε μια ματιά, θα νιώσετε πιο έτοιμες να αντιμετωπίσετε τις πρώτες δυσκολίες και τις μάνες και πεθερές που θα σας πρήζουν ότι δεν έχετε γάλα και το παιδί δε χορταίνει.Το πήρα έγκυος στο Φάνη, αν το είχα και στο Γρηγόρη ΣΙΓΟΥΡΑ θα τον είχα θηλάσει πάνω από 7 μήνες που το έκανα...Αυτά από την παλιά, δικαίωμά σας να κάνετε ό,τι κρίνετε σωστό.Φιλάκια, σόρι για το σεντόνι...


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελλαίνεστε με τους μήνες!!!!

Σημασία έχει ότι τώρα ολοκληρώνουμε τον 8 μήνα και μόλις πατήσουμε τον 9 μπαίνουμε σε φάση αναμενόμενου τοκετού!

Το μπέρδεμα γινεται γιατί άλλοι υπολογίζουν τους μήνες εγκυμοσύνης σε σεληνιακούς (που είναι 10) και άλλοι σε ημερολογιακούς (που είναι 9).

Τεσπα, κοντός ψαλμός αλληλούια!!!!

Τζένη χαίρομαι που οι μετρήσεις είναι σούπερ με την ινσουλίνη!!! Τι έμεινε; Τίποτα, καλή μου!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να εχετε ολες μια υπεροχη Κυριακη.Εμεις περιμενουμε τους γονεις μου σημερα για να φαμε μαζι και προς το παρον ρηλαξαρωωωω

Βικυ υπεροχα τα νεα σου με τον μπεμπουλη,ετοιμαζεται να βγει στον εξω κοσμο.Πολυ καλα τα νεα και με τις μετρησεις,μπραβο!Εγω δεν ξερω τις τελευταιες μερες ειναι λιγο τσιμπημενες οι τιμες ισως χρειαστει να μου αυξησει τις μοναδες αλλα τι ειναι αυτο μπρος στο να αγκαλιασω τη μπουμπου μου εε???.....;) Για το θεατρο εχω ακουσει πολυ καλα λογια και παρολο που ειναι κοντα μου δεν εχω αξιωθει να παω....

Τζενη τιποτα δεν ειναι το τσιμπηματακι,μια ανασουλα και αυτο ηταν,αλλωστε θα 'ναι για λιγο και για super σκοπο ...τι να πω κι εγω απο τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΝΩ......καλα τωρα ειναι ρουτινα πλεον.....

Fagri κι εμενα θα μου αρεσε να ασχοληθω μονο εγω με τη μπουμπου αλλα με εχουν φοβησει λιγο με την καισαρικη οτι θα ποναω και δεν θα μπορω να κανω και πολλα οποτε θα χρειαστω τη μανουλα μου......για να δουμε.....

Οσο για τη συναντηση ανωδυνου....χαχαχαχα θα μας πεις που θα μενεις και τα αλλα αστα πανω μας.....

ειναι αναγκη να εισαι τοσο περιγραφικη με τα φαγητα...........χαχαχαχα πλακα κανω,εχω συνηθισει....φαε και για μας!!!!!!!!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννετακι κι εγω για βραδινο τυπακι τη βλεπω γιατι μολις ξαπλωσω αρχιζει τα σηματα μορς οποτε καταλαβαινεις.......;)

Μαριαεφακι να σας ζησει το μωρακι και σε λιγο καιρο να ξετρελαθεις με το δικο σου.....!!!!!!!!!!:D:D:D:D

May απο προσωπικη εμπειρια δεν υπαρχει περιπτωση οταν φτιαχνεις το σπιτι να μην παει κατι στραβα....!!!!!κι εγω τα ιδια ειχα τραβηξει,αστα,υπομονηηηηηη

για τα πραγματα μην αγχωνεσαι κι εμενα ο αντρας μου κανει υπερωριες αυτο τον καιρο και δεν εχουμε παει πουθενα αλλα δεν θα τρελαθω κιολας κατι θα γινει.....


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Βικυ

εσυ που τα 'χεις περασει ειναι πολυ δυσκολα τις πρωτες μερες μετα την καισαρικη?????

Ποτε μας ξαναρχεσαι????

Κοίτα να δεις...εξαρτάται από τον οργανισμό. Στην πρώτη καισαρική το μόνο που με πείραξε ήταν το ψυχολογικό(ήταν επείγουσα, δεν την περίμενα). Περπάτησα από την 2η μέρα και βγήκα για αλλαγές δώρων 10 μέρες μετά τον τοκετό...Συνήλθα αμέσως.

Στην 2η καισαρική που την είχα προγραμματισμένη και ήξερα τι να περιμένω μη σου πω ότι σηκώηκα αυθημερόν...

Εντάξει, κάποιους πόνους έχεις αλλά δεν είναι τίποτα μπροστά στο θαύμα....

Έρχομαι πάλι το Σάββατο 4 Δεκέμβρη.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βικακι μου καπως ετσι τα σκεφτομαι κι εγω...μπροστα στο ονειρο δεν θα με νοιαζει τιποτα αλλο.....αλλα ολες μου λενε το αντιθετο τεσπα εγω κραταω αυτα που μου λες εσυ γιατι και σε εμπιστευομαι και μου ταιριαζουν περισσοτερο...εξαλλου και να πονεσω πολυ θα το ξεχασω μετα απο μερικες μερες....θα με εχει τρελενει ηΜαριαντα μας εξαλλου....χαχαχα:P

Να δουμε μηπως συναντηθουμε στις 11 που ειπε και η Fagri οτι μπορει...τι λες???


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Βικακι μου καπως ετσι τα σκεφτομαι κι εγω...μπροστα στο ονειρο δεν θα με νοιαζει τιποτα αλλο.....αλλα ολες μου λενε το αντιθετο τεσπα εγω κραταω αυτα που μου λες εσυ γιατι και σε εμπιστευομαι και μου ταιριαζουν περισσοτερο...εξαλλου και να πονεσω πολυ θα το ξεχασω μετα απο μερικες μερες....θα με εχει τρελενει ηΜαριαντα μας εξαλλου....χαχαχα:P

Να δουμε μηπως συναντηθουμε στις 11 που ειπε και η Fagri οτι μπορει...τι λες???

Μην ακούς κανέναν....Θα έχεις τέτοιο μεγάλο κίνητρο να συνέλθεις γρήγορα που θα γίνει...Όλα ζήτημα μυαλού είναι πιστεύω και θέλησης....Να μιλήσεις και με την Clelia που γέννησε με καισαρική...να σου πει! Δεν κατάλαβε τίποτα...

Εγώ, να φανταστείς με τα σωληνάκια, με τους ορούς και δεν καταλάβαινα τίποτα...Δούλεψέ το από τώρα....όλα θα γίνουν τέλεια και θα συνέλθεις άμεσα με λίγα πονάκια....:-P

Όσο για την συνάντηση κανένα πρόβλημα στις 11!!

Λοιπόν, συμμετοχή:

Συνάντηση Καφέ Ιανουαρίου 2011, Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2010

1) νικάκι

2)vasdeli

Δηλώστε συμμετοχή!:lol:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ τελεια πολυ μου αρεσουν αυτα που μου λες....θα το δουλεψω ....εχεις δικιο....;););););)

καλα τρελαθηκα με το δηλωστε συμμετοχη....χαχαχαχα

θα βαλω λιγες φωτο απο το δωματιο της Μαριαντας να μου πειτε αν σας αρεσουν τα χρωματα....


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κι εγώ, εννοείται συμμετέχω φανατικά!Εγώ την έχω πάρει με πολύ κακό μάτι την καισαρική ρε Βικάκι, γιατί όσες ξέρω την πέρασαν δύσκολα...Αλλά θα κρατήσω τη δική σου εκδοχή, γιατί όπως λέει κι η Μπαλίτσα μας, μου ταιριάζει περισσότερο, just in case που το κιντεράκι δε μας κάνει το χατίρι να έρθει φυσιολογικά! Πονάω πολύ στο γνωστό σημείο της σκωληκοείδίτιδας λόγω πολύωρης ορθοστασίας σήμερα.Μου λείπουν τα παιδάκια μου κι οι κουμπάροι ακόμη έρχονται...Νυστάζω και πονάω, θέλω πιτζαμούλα και παπλωματάκι τώρα...


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

mariaefi-kinderaki!ΑΣΚΛΗΠΕΙΟΚρήτης(ΠΗΤ03.01.11)καισαρική μέχρι 20.12.10

vasdeli-αγοράκι :-PΙΑΣΩ (ΠΗΤ 10.01.11) καισαρική 27.12.10

Jenny-κοριτσάκι ΓΕΝΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ (ΠΗΤ 06.01.11)καισαρική ή πρόκληση έως 24.12.10

Ηλιάννα-αγοράκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 10.01.11)

annete-αγοράκιΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΠΗΤ 12.01.11)

evapgf-αγοράκι ΛΗΤΩ (ΠΗΤ 20.01.11)

joa- αγοράκι ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΠΗΤ 23.01.11) καισαρική 5-10.01.11

liana87-αγοράκι ΥΓΕΙΑ Λάρισας (ΠΗΤ 23.01.11)

may23-κοριτσάκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 25.01.11)

stellinula-αγοράκι ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ (ΠΗΤ 30.01.11)

kxristina-αγοράκι ΙΑΣΩ (ΠΗΤ 04.02.11)

Fangri1523-Kinder έκπληξη Γιαννιτσά (ΠΗΤ 04.02.11)

Νικάκι-κοριτσάκι (ΠΗΤ 22.02.11) ΓΑΙΑ καισαρική κατά τις 05.02.11


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...