Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ, πουλάκι μου για την άμεση απάντηση, ναι, μάλλον μετά τον υπέρηχο του δεκεμβρίου θα κάνω κι έναν εξτρά να δούμε τι γίνεται.Κι εγώ στον Αθανασιάδη είχα πάει για το μεγάλο:D:D:D Καλημέρα. Γιαχνί έτοιμο, το καταλάβατε ε?Όπως λέει κι ο McQueen:Ταχύτητα, είμαι η ταχύτητα (ε μη μου πείτε δεν ξέρετε το McQueen!).


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερααααα κοριτσια

Μαρια εχεις απολυτο δικιο για την καισαρικη...στο μονο που δε συμφωνω ειναι να γινεται χωρις λογο(ετσι Fagri??)αφου υπαρχει ομως λογος δεν το συζητω καθολου...Εγω δεν εχω τετοια θεματα απλως σκεφτομαι πως θα ειμαι..... κι εκει που ειμαι μια χαρα βρισκω μια γνωστη και μου λεει τι καισαρικη??????ααααα.... θα πεθανεις στον πονο και σκεφτομαι ενταξει ολοκληρη Μαριαντα θα βγει απο την κοιλια μου λογικο ειναι να πονεσω αλλα ποσο πια???τοσο χαλια?????χαιρομαι ομως που μιλαω μαζι σας και με καθυσυχαζεται.....;)

Fagri μου δυστυχως την καισαρικη πολυ γιατροι τη βλεπουν ως κερδος οικονομικο...τουλαχιστον εγω του εχω εμπιστοσυνη.

ο mc queen ειναι απο τους αγαπημενους του αντρα μου οποτε καταλαβαινεις τι γινεται..!

Εγω φτιαχω κρεατοσουπα γιατι ο αντρουλης μου ειναι παλι αρρωστος και θα ειναι και ολη μερα στη δουλεια...!τι θα τον κανω βρε κοριτσια ολο μου αρρωσταινει....του στιψα και πορτοκαλαδιτσα χθες αλλα τιποτα...!

οι φωτογραφιες σου super......


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες κ απο μένα! Πήγα σήμερα εκανα κάποιες ... Ελπίζω τελευταίες εξετάσεις για το σακχαρο μιας κ έχω κάνει διαβήτη κύησης... Ευτυχώς το ελεγχω με διατροφή κ πάω πολύ καλά... Κ εκανα κ εξετάσεις για την πηξη του αίματος μιας κ μου έχει καρφωθει πως δεν πηζει καλά το αίμα μου κ θα παθω αιμορραγία στον τοκετο!!! Κ επειδή άκρη δεν βγάζει ο γιατρουλης μαζί μου .... Μου κανε το χατήρι να το ελέγξουμε !!! Βασικά μου έχει μπει στο μυαλό γιατί όταν ήμουν 14 είχα κάνει ένα χειρουργείο στο κεφάλι κ δεν επηζε το αίμα μου με τίποτα απο ότι είπε ο γιατρός κ εκανα μετάγγιση ! Δηλ δεν είμαι εντελώς τρελή! Έχω τους λόγους μου! Ήταν ευκαιρία όμως σήμερα γιατί συνάντησα κ την μαια που θα ναι μαζί μου στον τοκετο της είπα τις ανησυχίες μου κ με καθησυχασε αρκετά! Πάντως βρε κορίτσια σκέφτομαι ότι γίνεται πολύ ντορος γύρω απο την καισαρικη κ πιστεύω πως ο κόσμος έχει κ αρκετή δόση υπερβολής σε όσα λέει... Οκ θα πονάει το μετά... Εδω με το μαχαίρι κόβεται λιγάκι στο δάχτυλο κ μετά για μια δυο μέρες δεν μπορείς να το ακουμπησεις..! Ολόκληρο παιδί θα βγάλουμε! Κ μην ξεχνάμε πως είναι κ ανάλογα πως αντιλαμβάνεται ο καθένας τον πόνο!!! Είναι κάποιοι που βλέπουν βελόνα κ λυποθημανε κ κάποιοι άλλοι που δεν τρέχει τίποτα... Εξάλλου απο όσο έχω ακούσει σου βάζουν κ δεύτερη δόση επισκληριδιου ακριβώς για να μην πονας πολύ της πρώτες ώρες.... Εγώ ηρεμησα αρκετά σήμερα κ πλέον ανυπομονω να έρθει η μέρα να γεννησω!


eNortjKzUjI0tTAxN1CyBlwwFZ4C1g,,66.png
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα!Τι κούραση είναι αυτή που νιώθω...δεν έχω κουράγιο ούτε να μιλήσω...να 'ναι καλά η μανούλα μου που φτιάχνει φαγάκι...

Λευκούλι να σε καλωσορίσω κι εγώ στην παρέα μας!Όσο πάμε αυξανόμαστε εμείς τα γλυκά κορίτσια!Πώπω έχουμε γεμίσει γαμπρούς :-D ποιός την χάρη μας Νικάκι!!!!

Πολύ ωραίο το κολπάκι με τις φωτογραφίες fangri μου...Εννοείται ότι τον ξέρουμε τον Μακουίν για ποιές μας πέρασες????:mrgreen: (άν και για να πώ την αλήθεια εμένα δεν μου αρέσει...) η αγαπημένη μου ταινία είναι το "Ψάχνοντας τον Νέμο" λατρεύω την Ντόρις...

Εγώ δεν είμαι πολύ στα καλά μου...με πιάσανε πάλι τα ψυχολογικά μου...άν συνεχίσω έτσι δεν με βλέπω να την γλιτώνω την επιλόχειο, την έχω στο τσεπάκι...Λέτε να είναι από την έλλειψη ζάχαρης και σοκολάτας????Να φταίει το στερητικό????


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να γεννήσεις πρώτα χριστιανή μου, άκου επιλόχειος!Κοίτα όλες την περνάνε μια μελαγχολία μετά τη γέννα, άλλες πιο έντονα άλλες πιο ήπια...Θες οι ορμόνες, θες η τεράστια αλλαγή στη ζωή μας, όλα συμβάλλουν και κάποιες μέρες μετά τη γέννα είσαι κάπως.Το πρώτο βράδυ λεχώνα στο Φάνη είχα πλαντάξει στο κλάμα γιατί δεν ήμουν μαζί με το Γρηγόρη και τον άντρα μου (μέναμε Κατερίνη τότε κι εγώ είχα γεννήσει εδώ).Στο Γρηγόρη, την τρίτη-τέταρτη μέρα μετά τη γέννα έκλαιγα τα βράδια γιατί είχε λίγο ίκτερο.Δηλαδή, θέλω να σου πω ότι το τόσο το νιώθεις ΤΟΣΟ λόγω της ευαίσθητης κατάστασης που θα είσαι και των τρελαμένων ορμονών οι οποίες ΝΑΙ, και μετά τη γέννα παρούσες!!!Όλα όμως είναι περαστικά, να σκέφτεσαι τη μπεμπαρίνα σου κι ότι έχεις γύρω σου άτομα που σ' αγαπούν κι όλα θα πάνε σούπερ...

Νικάκι,περαστικά στον αντρούλη σου.Μωρέ μπας και σου κάνει ζήλιες γιατί ασχολείσαι όλο με τη μπέμπα, γι' αυτό αρρωσταίνει, για να τον προσέξεις λίγο κι αυτόν??Χαχα, περαστικά του. Η κρεατόσουπα είναι η καλύτερη που υπάρχει!!!

Λευκούλι, χαίρομαι που είσαι τόσο συνειδητοποιημένη και θα σε βοηθήσει πολύ η καλή ψυχολογία και πριν και μετά τη γέννα!

Αυτά, περιμένω το μικράκι σε λίγο και σε μια ώρα έρχεται κι ο μεγάλος αντάρτης με το μπαμπά μας:D:D


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λευκούλι, τώρα είδα φώτος του παιδικού σας κι έπαθα πλάκα, άμα το έβλεπε ο Φάνης θα ερχόταν τώρα για γιος σου, λατρεύει το Γουίνι.Σούπερ, σούπερ, δεν έχω λόγια.Με το καλό να έρθει ο blanchito σου να το γεμίσει...


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κ πάλι για το καλωσόρισμα!!! Μακάρι να μείνω συνηδητοποιημενη μέχρι κ εκείνη την μέρα διότι δυστηχως η ψυχολογία μου κ μένα είναι μια πάνω μια κάτω.... Μια δεν φοβάμαι τίποτα κ μια φοβάμαι τα πάντα!!!! Σήμερα μίλησα κ με την μαια μου κ με ηρεμησε πολύ... Της είπα της φοβίες μου , μου εξήγησε τα πάντα κ τουλάχιστον προς το παρόν αισθάνομαι έτοιμη κ ηρεμη να υποδεχτω τον μπομπιρακο μου! :tongue:

Χαίρομαι που σου άρεσε το δωματιακι μας!!!! Κ γω κάθομαι κ το χαζευω με τις ώρες!!!


eNortjKzUjI0tTAxN1CyBlwwFZ4C1g,,66.png
Link to comment
Share on other sites

Λευκουλι εγω θεμα με τις ενεσεις η αληθεια ειναι πως δεν εχω...αλλα γενικα στον πονο δε με λες και πολυ δυνατη...ειμαι ολιγοψυχη αλλα το ολο θεμα της καισαρικης το εχω παρει πολυ καλα γιατι θα ειναι τοσο εντονα τα συναισθηματα και μοναδικα που δεν πιστευω να σκεφτομαι τον πονο...:D στο κατω κατω θα περασει στο χερι του ειναι....;);) Η αληθεια ειναι πως οταν μιλας και με καποιον που γνωριζει πιο πολλα πραγματα ειναι ανακουφιστικο γιατι σε κατατοπιζει και σε ησυχαζει με την εμπειρια του....!Κι εγω θα παρω τη μαια του γιατρου μου διπλα μου για να με βοηθησει σε οτιδηποτε...:tongue:

Τζενη σιγουρα η ελλειψη σοκολατας φταιει...δεν το συζητωωωωω:mrgreen::mrgreen: δοκιμασες καθολου κακαο,εγω αυτο εχω ξεκινησει τις τελευταιες μερες,ειναι υποκαταστατο υποτιθεται....

.....απο γαμπρους ναααααα,δεν θα ξερουμε ποιον να διαλεξουμε....!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να γεννήσεις πρώτα χριστιανή μου, άκου επιλόχειος!Κοίτα όλες την περνάνε μια μελαγχολία μετά τη γέννα, άλλες πιο έντονα άλλες πιο ήπια...Θες οι ορμόνες, θες η τεράστια αλλαγή στη ζωή μας, όλα συμβάλλουν και κάποιες μέρες μετά τη γέννα είσαι κάπως.Το πρώτο βράδυ λεχώνα στο Φάνη είχα πλαντάξει στο κλάμα γιατί δεν ήμουν μαζί με το Γρηγόρη και τον άντρα μου (μέναμε Κατερίνη τότε κι εγώ είχα γεννήσει εδώ).Στο Γρηγόρη, την τρίτη-τέταρτη μέρα μετά τη γέννα έκλαιγα τα βράδια γιατί είχε λίγο ίκτερο.Δηλαδή, θέλω να σου πω ότι το τόσο το νιώθεις ΤΟΣΟ λόγω της ευαίσθητης κατάστασης που θα είσαι και των τρελαμένων ορμονών οι οποίες ΝΑΙ, και μετά τη γέννα παρούσες!!!Όλα όμως είναι περαστικά, να σκέφτεσαι τη μπεμπαρίνα σου κι ότι έχεις γύρω σου άτομα που σ' αγαπούν κι όλα θα πάνε σούπερ...

Νικάκι,περαστικά στον αντρούλη σου.Μωρέ μπας και σου κάνει ζήλιες γιατί ασχολείσαι όλο με τη μπέμπα, γι' αυτό αρρωσταίνει, για να τον προσέξεις λίγο κι αυτόν??Χαχα, περαστικά του. Η κρεατόσουπα είναι η καλύτερη που υπάρχει!!!

Λευκούλι, χαίρομαι που είσαι τόσο συνειδητοποιημένη και θα σε βοηθήσει πολύ η καλή ψυχολογία και πριν και μετά τη γέννα!

Αυτά, περιμένω το μικράκι σε λίγο και σε μια ώρα έρχεται κι ο μεγάλος αντάρτης με το μπαμπά μας:D:D

...τι να πω βρε Fagri μου δεν ξερω .....αμα αρχισε τις ζηλειες απο τωρα καηκαμεεεεεεεε!!!!!!!!!!θα του κανω τα γιατροσοφια του εγω και βλεπουμε,ελπιζω τουλαχιστον να του περασει γρηγορα και να μην κολλησω.

Αντε καλη ορεξη:-D


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Λευκουλι τωρα ειδα το δωματιο...πολυ ομορφο με το καλο να γεμισει με τον μπουμπουκο σου.Αχ αντε να το τελειωσουμε κι εμεις να αρχισω να το χαζευω με τις ωρες.....


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λευκουλι εγω θεμα με τις ενεσεις η αληθεια ειναι πως δεν εχω...αλλα γενικα στον πονο δε με λες και πολυ δυνατη...ειμαι ολιγοψυχη αλλα το ολο θεμα της καισαρικης το εχω παρει πολυ καλα γιατι θα ειναι τοσο εντονα τα συναισθηματα και μοναδικα που δεν πιστευω να σκεφτομαι τον πονο...:D στο κατω κατω θα περασει στο χερι του ειναι....;);) Η αληθεια ειναι πως οταν μιλας και με καποιον που γνωριζει πιο πολλα πραγματα ειναι ανακουφιστικο γιατι σε κατατοπιζει και σε ησυχαζει με την εμπειρια του....!Κι εγω θα παρω τη μαια του γιατρου μου διπλα μου για να με βοηθησει σε οτιδηποτε...:tongue:

Τζενη σιγουρα η ελλειψη σοκολατας φταιει...δεν το συζητωωωωω:mrgreen::mrgreen: δοκιμασες καθολου κακαο,εγω αυτο εχω ξεκινησει τις τελευταιες μερες,ειναι υποκαταστατο υποτιθεται....

.....απο γαμπρους ναααααα,δεν θα ξερουμε ποιον να διαλεξουμε....!

K ΓΩ ΝΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΑ Η ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΠΩΣ ΙΔΙΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Κ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΧΕΙΣ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΣΟΥ Κ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΒΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.......ΘΑ ΟΡΓΩΝΕΙ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ Κ ΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ!! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ Κ ΓΩ ΠΡΙΝ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑ Κ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΝ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ...ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΣΑΛΟΝΙ Κ ΤΟ ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΜΕ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑ Κ ΚΑΝΑΜΕ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ...


eNortjKzUjI0tTAxN1CyBlwwFZ4C1g,,66.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κουκλες!

ειμαι χαρουμενη γεννησε η Αγγελικη μια φιλη απο το καφε Δεκεμβρη! πωπω μιλαμε γεμιζουμε μωρα!!χαχα!!

Μαρακι μου εισαι σουπερ ταχυτατη!

οσο για την επιλοχεια σιγουρα ολες μας πιανουν διαφορα μετα χανονται οι ορμονες αποτομα ολο και καποιος μπορει να πει κ καμμια ανοησια και τσουπ να τα κλαματα! ομως πιστευω οτι αν πας σπιτι ηρεμεις κ βρισκεις τους ρυθμους!

οσο για το πονο ε και στο φυσιολογικο δεν πονας δηλαδη? φυσικα και η καισαρικη ποναει αλλα οχι οτι ειναι κατι φοβερο! ενα παιδι φερνεις στον κοσμο!

π[αω να δω το δωματιο της λευκουλας!

Link to comment
Share on other sites

Βιαστικά μπήκα για να σας πω ένα γεια!

Να πω το 'καλωσήρθες' και στο Λευκούλι!!!

Δεν διάβασα τίποτα από τα σημερινά, είχα την γυναίκα στο σπίτι για καθάρισμα....δεν μπήκα καθόλου!

Ελπίζω μετά το νησί να μπω το βράδυ και να σας διαβάσω....

Σας φιλώ!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...