Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

αχ αυτα τα πατουσακια τι κανουν, εγω απτα τεντωματα φοβαμαι μη πεταχτει κανενα μεσα απτη κοιλια μου χαχαχα

συνηθως εμεις ειμαστε οι ψυχραιμες και οι υπολοιποι τρεχουν περα δωθε χαχαχα

να δω τον αντρα μου να γυριζει μες στο σπιτι σαν τον τρελο και τι στον κοσμο, θα πεσει πολυ γελιο χαχαχα

αλλα να φροντιζεις να μη μενεις μονη, εγω παντα εχω καποιον απο κοντα, μα η μαμα μου, μα ο καλος μου, μα καμια ανηψουλα, ολο και καποιον ταλαιπωρω χεχεχε!

θετικη σκεψη και ολα θα πανε σουπερ!

εκεινη την ωρα το μονο που θα σκεφτομαστε θα ειναι ποτε θα δουμε τα θαυματακια μας και ποτε θα τα παρουμε αγκαλιτσα!!!αααααααααααχ!!!ανυπομονω!!!

Ευτυχώς ποτέ δεν είμαι εντελώς Μονή .... Επειδή ακριβώς απο πάνω μου μένουν οι γονείς μου.. Πάντα έχω κάποιον κοντά!! Αλήθεια βαλιτσουλα φτιάξετε; Εγώ σκέφτομαι στις 11.12 που μπαίνω στον μήνα μου να την φτιάξω...


eNortjKzUjI0tTAxN1CyBlwwFZ4C1g,,66.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σου mariaefi!!! Μωρε εμένα δεν με αγχωνει το μετά.... Με αγχωνει μήπως δεν πιάσει η επισκληριδιος... Μήπως γίνει κάποια επιπλοκη την ωρα του χειρουργειου κ φυσικά να ναι καλά το μωρό!!! Το μετά ότι κ αν είναι θα το αντεξω... Αρκεί να χουν παει όλα καλά!

τιποτα δεν θα παει στραβα, ολα θα πανε πολυ πολυ πολυ καλα!!!

Ευτυχώς ποτέ δεν είμαι εντελώς Μονή .... Επειδή ακριβώς απο πάνω μου μένουν οι γονείς μου.. Πάντα έχω κάποιον κοντά!! Αλήθεια βαλιτσουλα φτιάξετε; Εγώ σκέφτομαι στις 11.12 που μπαίνω στον μήνα μου να την φτιάξω...

α ωραια, ειναι βασικο να εχεις καποιον διπλα σου ανα πασα ωρα και στιγμη

η δικη μου βαλιτσουλα θελει γεμισμα...καθε τρεις και λιγο λεω τωρα σηκωνομαι και ολο και κατι γινεται (συνηθως βαριεμαι χιχιχι) και το αναβαλω...και το βραδυ που πεφτω για υπνο με πιανει πανικος "αν με πιασουν πονοι και δεν τη εχω ετοιμη?θα τα βαλουν ολα οσα χρειαζομαι μεσα?"και διαφορα τετοια

αλλα η βαρεμαρα βαρεμαρα...μωρε μηπως να σηκωθω να παω να την φτιαξω τωρα?μια αποφαση ειναι...διωξτε με σας παρακαλω :rolleyes:


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

ανετ στολισαμε σημερα δεντρο! η εφη τραγουδουσε κ εγω μες στη συγκινηση λεμε!!!!!

ποναω αριστερα ρε γμτ μαλλον εχει κατσει εκει πανω στο εντερο τι να πω?

λευκουλι οι περισσοτερες εχουμε φτιαξει ηδη βαλιτσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κ γω φοβάμαι μην γίνει τίποτα ξαφνικό κ αντε να μου φτιάξουν μετά οι άλλοι την βαλίτσα! Με πιασαν κ την προηγούμενη βδομάδα κάτι πόνοι χαμηλά.... Μάλλον συσπασεις είπε ο γιατρός κ έτσι τώρα τελευταία τα βραδιά το έχω έντονα στο μυαλό μου το ενδεχόμενο του τοκετού!

Λοιπόν σας χαιρετώ κ γω γιατί έρχεται ο ανδρουλης μου απο την δουλειά να φάει!! Φιλακια κ ευχαριστώ για την Θέρμη υποδοχή!


eNortjKzUjI0tTAxN1CyBlwwFZ4C1g,,66.png
Link to comment
Share on other sites

ανετ στολισαμε σημερα δεντρο! η εφη τραγουδουσε κ εγω μες στη συγκινηση λεμε!!!!!

ποναω αριστερα ρε γμτ μαλλον εχει κατσει εκει πανω στο εντερο τι να πω?

λευκουλι οι περισσοτερες εχουμε φτιαξει ηδη βαλιτσα!!!

καλα Χριστουγεννα μαρακι μου

αχ αυτο το εφακι θα μας τρελανει!!!να μου την φιλησεις ετσι?

το κιντερακι σου χαιδευε το πολυ μπας και ξεκουνισει απο το εντερακι

η ξαπλωσε απτην αντιθετη μερια μπας και!

λοιπον παω να τσιμπισω κατι γιατι με εκοψε η λορδα, αν δεν σας προλαβω καλο βραδυ να εχετε και πολλα φιλακια!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσο για την επισκληριδιο λευκουλι θα σε πιασει κουκλα μου θα το νιωσεις κ μπορουν να σου προσθεσουν κ αναισθησια να ξερεις!

επισης το μωρο βγαινει στα πρωτα 10 λεπτα του τοκετου κ δεν ταλαιπωρειτε καθολου!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς όρισες, λευκούλι και με το καλό το γιοκαρίνι σου.Κορίτσια, δε θα το πιστέψετε, ήρθαν οι κουμπάροι 1 και η ώρα για καφέ και δε θέλανε με τίποτα να φάνε...Τσάμπα ξεπατώθηκα στην κουζίνα χθες και σήμερα, τσάμπα κι ο πόνος στην κοιλιά, αχ....Τελοσπάντων έχω φαί για μέρες τώρα;);););) Αννετάκι, μη σε αγχώνει η βαλίτσα, μια χαρά γεννάς και χωρίς αυτή, απλώς πιο πολύ είναι ψυχολογικό να την έχεις έτοιμη (ξέρεις, και καλά ότι είσαι φουλ έτοιμη για τη γέννα).Κι εσύ κάντη τη ρημάδα, αλλιώς θα στην κάνω εγώ όταν έρθω!Ρε σεις πόσοι γαμπροί ακόμη αυτό το δεκεμβριο-ιανουάριο?Έλεος πια...Δε θέλουμε λέμε άλλους, φτάνουν, κιντεράκι ακούς, φτάνουν λέω...Χαχα.


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Λευκουλι καλως μας ηρθες...ολο και αυξανομαστε οι εγκυουλες και οι νυφες γινονται ολο και πιο περιζητητες.....:D με το καλο να αγκαλιασεις το μπεμπινο σου.

Μαριαεφη καλα Χριστουγεννα...και του χρονου.Μ'αρεσει πολυ ο τροπος που το αντιμετωπιζεις το θεμα της καισαρικης...θα κρατησω τη δικη σου εκδοχη και της Βικυς....

Αντε Fagri μου ξεκινα το delivery καλα το σκεφτηκες...

ευχαριστω για το δωματιο,τωρα θα ψαξω για κουρτινα,ριχταρι και μετα την κουνια φυσικα....

ευτυχως μια φιλη θα μου δωσει το καροτσι της που δεν το χρειαζεται πια κι ετσι θα γλιτωσουμε απο αυτο το εξοδο...ειναι της chicko μου ειπε θα το δω απο βδομαδα!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

α ρε Μαρακι μου τσαμπα ο κοπος αλλα σκεψου οτι αυριο θα καθεσαι!!! εγω εφαγα μουσακα!

Νικακι μου οτι σου δινουν δεκτο ειναι!

οσο για την καισαρικη Νικη μου ειπαμε ειναι μονο στην ιδεα κατι περιεργο στην πραξη οκ ναι θα πονεσεις λιγακι σιγουρα αλλα γιατι στο φυσιολογικο δεν πονας? κ αν πρεπει γιατι να εχεις τυψεις? και το μωρο δεν ταλαιπωρειτε!

μακαρι να ειχα καποιον να μου το πει και εμενα οτι γεννησα γιατι κ εγω οπως και το βασντελακι πηγαινα για φυσιολογικο αλλα δεν εκατσε.Νομιζω το εχω ξαναπει. Αμνιακο υγρο καθολου σχεδον (ειχε τρυπησει ο αμνιακος σακος απο σκ και το μωρο λουροδεθηκε 2 φορες στο λαιμο)παλμοι χαμηλοι και η μαμα μου επεμενε να κανω φυσιολογικο και εγω ειπα οχι καισαρικη. Το μωρο μου ηταν καταμελανιασμενο λεμε το ειδα με τον λωρο τυλιγμενο και ελεγα Θεε μου!και ομως ολα καλα μια χαρα!

αν γεννουσα φυσιολογικα δεν ξερω καν αν θα τα καταφερνε!

και μετα ειχα ολους τους μλκες να μου λενε εε επρεπει να προσπαθησεις φυσιολογικα και η ψυχολογια μου στο πατωμα! οταν ομως ηρθαν οι μαιες και μου περιεγραψαν μαζι με την πεθερα μου(ηταν μεσα στο χειρουργειο δουλευει εκει) οτι το αμνιακο υγρο ηταν ελαχιστο κ δεν θα γλυστρουσε το μωρο καταλαβα και ξυπνησα απο την μελαγχολια!

Ευχαριστω τον Θεο και τον γιατρο μου που τωρα εχω ενα υγιες παιδι!

αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα.Τέλειωσα ήδη το σιδέρωμα κι έκατσα να φάω πρωινό και να δω νέα σας.

Μαράκι, έτσι ακριβώς...Προκειμένου να είναι καλά το μωράκι το πείσμα θα κοιτάμε για ΦΤ?Είμαι αντίθετη όμως με τους γιατρούς που επιβάλλουν την καισαρική χωρίς λόγο, γιατί είναι πιο εύκολο γι ' αυτούς και πιο συμφέρον.Ξέρεις πόσες ξέρω που τις έβαλαν (στο πρώτο παιδί, μιλάμε τώρα) να κάνουν καισαρική πριν κλείσει ο μήνας γιατί και καλά το παιδί δεν κατέβαινε?Και πού ξέρεις ρε φίλε τι θα γίνει ως το τέλος, Θεός είσαι???

Εγώ έχω αγχωθεί λίγο, γιατί θα κάνω υπέρηχο στην 33η εβδομάδα (13 δεκ) στο νοσοκομείο και μετά δεν ξανακάνουν τίποτα.Και σκέφτομαι τώρα εγώ, αν γίνει αυτό που συνέβη στη Τζένη με την μητριαία και το μωρό δε μεγαλώνει καλά πού θα το ξέρουμε οέο?Γιατί στον καρδιοτοκογράφο, φαντάζομαι οι παλμοί είναι κανονικοί...Όλες έχουμε τα άγχη μας ας είναι και πέμπτο κι έκτο παιδί... Απλώς παλιά δεν είχα το ίντερνετ για να βρίσκω όλα τα κακά που μπορεί να συμβούν... Βέβαια, στο μεγάλο υπέρηχο μου είπε η γιατρός ότι μητριαίες οκ και δεν υπάρχει περίπτωση για προεκλαμψίες και τέτοια, γιατί το τζενάκι έχει κι ένα θέμα με πίεση έ?Βόηθα ρε Τζένη:D:D:D Καλημέρα!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα Μαρακι! πρωινη σε βλεπω εεε?!

εγω ειχα κανει υπερηχο την 32η εβδομαδα και τωρα θα κανω την αλλη Δευτερα το τελευταιο.

Γιατι δεν κανεις αλλο ενα απλα για να σου φυγει το αγχος?

οντως παντως πολυ γιατροι βιαζονται υπαρχουν πολλα συμφεροντα πισω απο τις καισαρικες συμφωνω απολυτα! και η κλινικη βγαζει κ τα φαρμακεια βγαζουν κ οι γιατροι φυσικα!!

απλα βλεπεις πως παει ο γιατρος εμενα ας πουμε ειναι υπερ του φυσιολογικου οχι οτι δεν εχει καισαρικες αλλα το αφηνει να κυλησει κ βλεπει.Κ τωρα μου ειχε πει οτι μπορουσα να γεννησω φυσιολογικα αλλα ειναι δικη μου αποφαση. Ομως η εγκυμοσυνη ηταν δυσκολη οποτε δεν το ρισκαρω δεν βρισκω το λογο....

Link to comment
Share on other sites

Όντως, μετά από τόσα χρόνια μπορούσες να το τολμήσεις, αλλά αρκετά δεν τυραννήθηκες ως τώρα με την ...πανεύκολη εγκυμοσύνη σου?Όπως νιώθεις εσύ, Μαράκι μου, αχ πόσο σε σκέφτομαι εσένα, τη Βίκυ και το Τζενάκι τα Χριστούγεννα με τα αγαπάκια σας αγκαλίτσα:D:D:D:D Πρέπει να μαγειρέψω για αύριο και βαριέμαι, αλλά πρέπει...Τι θα στείλω στο νήπιο??? Μετά δε θα κάνω τίποτα, μόνο ξάπλα και βιβλίο! Αχ, το μπεμπάκι πολύ βολεύεται έτσι που κάθομαι και χτυπάει τρελά... :D:D:D:D:D

Κι εγώ έτσι λέω, μπορεί να κάνω στον 9ο καναν εξτρά υπέρηχο απλώς να μην το έχω έννοια...Πρέπει να πάω και δερματολόγο για μια ελιά που έγινε γιγάντια, δε θέλω καθόλου....:(:(:(:(:(:(:(:(


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι, ουουου!Πού είσαι?Κανα νέο από μπουμπού?Εσύ μπαίνεις πρωί συνήθως...Καλά, πάω για το γιαχνί τώρα κι ίσως μπω αργότερα.Καλημέρα σε όλα τα κορτσούδια που τώρα ξυπνούν σιγά σιγά!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μπήκα στα γρήγορα ίσα ίσα να δώ τα νέα σας γιατί πρέπει να φύγω αλλά είδα ότι το fangraki χρειάζεται τα φώτα μου!

Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά και εμένα μια χαρά ήταν οι αρτηρίες μου στον μεγάλο υπέρηχο τις είχαμε τσεκάρει και δύο φορές γιατί είχα πεί στον Αθανασιάδη ότι είχα πίεση και επίσης τις είχαμε ξαναελέγξει στον γιατρό μου στο πιό προηγούμενο ραντεβού και πάλι ήταν μια χαρά...Η ταπεινή μου γνώμη είναι να πάς να κάνεις έστω έναν απλό υπέρηχο για να δείτε ότι παίρνει το κιντεράκι το σωστό βάρος...για να καταλάβεις την διαφορά η δικιά μου έπαιρνε 400 γρ το 15νθήμερο και την τελευταία φορά πήρε μόνο 200 γρ

Πρέπει να κλείσω θα μπώ κάποια στιγμή αργότερα...Φιλάκια!


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...