Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κι απο μενα :D

Νομιζω ειχαμε πει 5-5.30 αν δεν κανω λαθος.

Ολα ετοιμα... και η φωτογραφικη στην τσαντα!!!


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στις 5.30μμ! Οπως ειπα στο φέις, την προηγουμενη φορα ειχαμε ανεβει στις καφετεριες και τηλεφωνηθηκαμε για να βρουμε που καθησαν οσες ειχανε φτασει πρωτες.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας λεω να ερθω κι εγω σημερα . Κοριτσια προλαβαίνω ? Παρουσιάζομαι με το Λευτεράκι μου !!!

Ηλιαννα καλως ορισες στην παρεα μας δυναμικα, να χαιρεσαι τον Λευτερακη σου και με το καλο το δευτερο σου παιδακι!

ειναι κανενα κοριτσουδι εδω?

γεια σου ρε κοριτσι με τους αντρες σου!τι κανετε?πως ειναι ο Αγγελακος μας?το νινι?εσυ σε αδεια ακομα?

Ναι, στις 5.30μμ! Οπως ειπα στο φέις, την προηγουμενη φορα ειχαμε ανεβει στις καφετεριες και τηλεφωνηθηκαμε για να βρουμε που καθησαν οσες ειχανε φτασει πρωτες.

ααααααααααχ τι ομορφα που ηταν!

και ακομη πιο ομορφα σημερα, σας καμαρωσα στις φωτογραφιες εισασταν ολοι ΥΠΕΡΟΧΟΙ!

την επομενη φορα (ελπιζω λειαν συντομως..για Χριστουγεννα ντε...εστω για πρωτοχρονια) να μαζευτουμε ΟΛΟΙΙΙΙΙΙΙ ΜΑ ΟΛΟΙ!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Να ξεκινήσω λέγοντας ότι χάρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα μετά από τόσο καιρό που σας διαβάζω. Εγώ νοιώθω ότι σας γνωρίζω αρκετά καλά, αλλά φαντάζομαι ότι εγώ σας φάνηκα σας εισβολέας. Ας συστηθώ λοιπόν σωστά. Με λένε Ηλιάνα (ναι κι εμένα κι ας νόμιζα ότι το όνομά μου είναι σπάνιο) κι είμαι κι εγώ μανούλα Ιανουαρίου 2011. Το θαυματάκι μου, ο Λευτέρης μου, γεννήθηκε στις 21/1 με καισαρική λόγω διαβήτη κύησης. Ήρθε στη ζωή μας μετά από 6μιση χρόνια γάμου. Στην αρχή προσπαθούσαμε για παιδάκι χωρίς επιτυχία. Το διάστημα εκείνο η μητέρα μου ήταν άρρωστη (την έχασα πριν 3μιση χρόνια) κι ο τότε γιατρός μου έλεγε ότι δεν θα μπορούσα να κάνω παιδάκι φυσιολογικά. Έτσι με έβαλε σε διαδικασία για εξωσωματική. Πρώτο τεστ θετικό αλλά απέβαλα αμέσως. Δεύτερη προσπάθεια αποτυχημένη. Με το ιστορικό της μητέρας (καρκίνος) αποφάσισα να μην κάνω άλλη εξωσωματική. Τα άφησα όλα στο Θεό. Τον Δεκέμβριο του 2008 έμεινα έγκυος φυσιολογικά, (αφού είχαμε πάρει αίτηση να υιοθετήσουμε) η χαρά μας απερίγραπτη!!! Το έχασα την 10η βδομάδα. Ήμουν απαρηγόρητη... Το στείλαμε για καρυότυπο κι είχε σύνδρομο down. Ο καλός Θεούλης ήξερε και μου το πήρε, δεν ήμουν έτοιμη για κάτι τέτοιο... Τον Οκτώβριο του 2009 ξαναέμεινα έγκυος φυσιολογικά,(αφού είχαμε κάνει αίτηση για αναδοχή παιδιού) ξανά μέσα στην τρελλή χαρά αλλά και στο άγχος. Το έχασα την έβδομη εβδομάδα. Απαρηγόρητη ξανά. Κι εκεί που νόμιζα ότι θα έχω παιδιά μου τα παιδιά των φίλων μας και τα πνευματικά μας παιδιά, το Μάιο του 2010 έμεινα έγκυος ξανά. Με το που είδα αίμα (ήμουν στη δουλειά) έφυγα αμέσως και δεν ξαναπήγα, έμεινα σπίτι με ανναρωτικές, με πόνους και κάθε φορά που πήγαινα στο γιατρό μου (άλλαξα γυναικολόγο μετά τις εξωσωματικές κι ο καινούργιος είναι υπέροχος γιατρός και άνθρωπος) φοβόμουν μήπως είχε σταματήσει η καρδούλα του. Όλα πήγαν καλά μέχρι τέλους αυτή τη φορά κι έτσι έχω το θαυματάκι μου! Κι όσες με είδατε ξέρετε ότι περιμένω και το επόμενο θαύμα! Είμαι έγκυος ξανά στην 11η βδομάδα αλλά αρκετά συγκρατημένη. Αρκετά σας ζάλισα για πρώτη φορά, συγνώμη αν σας κούρασα κι ελπίζω να μη σας ψυχοπλάκωσα.

Και πάλι χάρηκα που σας γνώρισα κι από κοντά, όσες γνώρισα αλλά όπως σας είπα εγώ σας γνωρίζω γιατί σας διαβάζω από τότε που ήμουν έγκυος στο θαυματάκι μου αλλά δεν έγραφα γιατί δεν είμαι καλή στο γραπτό λόγο και γράφω πολύ αργά (μου πήρε πολύ ώρα να τα γράψω όλα αυτά, πιστέψτε με). Όμως θα προσπαθήσω να γράφω συχνά τώρα που ξεκίνησα. Αυτά για τώρα καλό βράδυ, φιλιά στα μπεμπόνια σας.

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου Ηλιανα, χαιρομαι τοσο που ηρθες δυναμικα στην παρεα μας! Ξερεις,θελει πολυ κουραγιο αυτο που εκανες! Το καφε μας χρειαζοταν νεο αιμα και παλι! Από δω και πέρα σε περιμένουμε δυναμικά στην ομάδα μας! Από ότι κατάλαβα λοιπόν πέρασες πολλά μέχρι να έρθει ο Λευτερης... Κορίτσια, ήταν πολύ ωραία σήμερα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ηλιανα.

Χαρηκα πολυ για την γνωριμια. Να σου ζησει ο γιοκας σου με τις πανεμορφες ματαρες! Και να πανε ολα καλα με το νινι που μεγαλωνει στην κοιλιτσα!

Τι περασεις κι εσυ τοσο καιρο... Δεν μπορω να φανταστω την θλιψη που θα νιωθατε με τον αντρα σου αλλα καταλαβαινω πως ηταν τρομερα δυσκολο. Ευτυχως τωρα εχεις ενα μωρακι στην αγκαλια σου και ειναι καλα!


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βικυ ηταν τελεια!!!! αλλα ξαναλεω πως ακομα δεν μπορω να συνειδητοποιησω πως σας ειδα και απο κοντα, ητανμ τοσος λιγος ο χρονος, ή τουλαχιστον περασε πολυ γρηγορα.

Βικυ, κατι μου εκανε εντυπωση σ'εσενα. Εχεις μια ιδιαιτερη αυρα..πολυ θετικη..αλλα δεν βρισκω λογια να το περιγραψω ακριβως.

Περασαμε σουπερ!!!!! και την επομενη φορα ευχομαι να ειμαστε οοολες οι μανουλες και μικρες φατσουλες!!!!!!!!


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μολις κοιμηθηκε ο μικρος και τα μεγαλα κουβαλανε ξυλα με το μπαμπα τους!Ηλιαννα να πω καλωσηρθες στην παρεα μας κι εσυ κι ο Λευτερακης σου.Η ιστορια σου ηταν συγκινητικη.Ποση δυναμη χρειαστηκε να ξεπερασεις οσα σου συνεβησαν...Αλλα να που εχεις το γιοκα σου να σου δειχνει οτι ολα γινονται και καμια φορα ξαναγινονται -για το εμβρυακι λεω-! Με το καλο λοιπον και να γραφεις τωρα πια συχνοτερα:-) Τι καλα που βρεθηκατε χθες.Ηθελα κι εγω να ερθω και να το συνδυασω με Πατρα για να παμε στον Αγ. Ανδρεα αλλα το ταμειο ηταν μειον οποτε οψωμεθα.


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω απο χθες να μπω να σας γραψω ποσο ομορφα ηταν χθες αλλα δεν τα καταφερα γιατι τελικα γυρνωντας σπιτι ειχαμε και παλι πυρετο 38.4 ! Δεν το μετανιωσα ομως που ηρθαμε ουτε για μια στιγμη...ηταν υπεροχα και χαρηκα τοσο που σας ειδα και που γνωρισα την Ελενα και την Ελενη απο κοντα...και φυσικα την Ηλιαννα.

Ελενα εχεις ενα γιο παλικαρο και πανεμορφο και ζωηρουλη δε μπορω να πω...χαχαχαχαχα!Εχει ματαρες ομορφες σαν τα δικα σου ματια.Δεν προλαβαμε να πουμε σχεδον τιποτα ομως ειμαστε και πολλες,η ωρα περασε σα νερο .....εμεις οι Αθηναιες θα οργανωθουμε να τα πουμε παλι για να ερθει και ο Γερασιμος που μας ελειψε!!!!!!!!Ειναι καλυτερα Αννα???????Τα παιχνιδακια σου τα κραταμε και τα παιζουμε και τα μασαμε εβαιως βεβαιως...ευχαριστουμε........!Ειναι πολυ συγκινητικο που εχεις το μπρελοκ της βαφτισης μας στα κλειδια σου,το ιδιο κι εσυ Ελένη δεν το πιστευω...ειστε φοβερες!

Ελενη τι να πρωτοπω για τη Βιλλυ μας εε???????Ειναι μια γλυκα ολο σκερτσο και ναζι,ενα γλυκο καραμελακι,ειναι να το ρουφηξεις!!!!!!Ειναι καλυτερα με τις μυξουλες???????Τι να πω πολυ ιωση και πολυ συναχι βρε παιδι μου τι γινεται....και το δικο μας τι να πω μαλλον ιωση εε???Ευτυχως σημερα δεν ανεβασε πυρετο μεχρι 37.5 εφτασεε που δεν ειναι τιποτα!Ελπιζω να μην ανεβασει το βραδυ!!!!Παντως Ελενη εχουμε τοσα να πουμε για τις κορακλες μας που να φτασει ενας καφες!Το οτι εχουν πολλα κοινα στη συμπεριφορα με ξεαγχωνει πολυ.

Ευα εκανες τοσο καλα που ηρθες...ειχαμε να τα πουμε τοσο καιρο και ηταν υπεροχο που ξαναβρεθηκαμε με τα ζουζουνια μας αγκαλιτσα,την προηγουμενη φορα τα ειχαμε στην κοιλιτσα θυμασαι?????????Ν μπαινεις πιο συχνα να τα λεμε...please!!!!!!!

Βικυ τι να πω,τα λογια ειναι περιττα και για τον πεπε μας αλλα και για σενα,ευτυχως που με προετρεψες να ερθω....δεν σας εκανα πολλες αγκαλιτσες οπως ειχα υποσχεθει λογω ιωσης,sorry.Ποτε ειναι το επομενο ταξιδι????Ισως τα Χριστουγεννα??Μακααααααρι!......Και μακαρι τοτε να ειναι ολα τακοριτσια αυτο κι αν θα 'ναι ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟ!

Ηλιαννα εχεις περασει πολλα και δυσκολα και μπραβο σου για τη δυναμη που εδειςξες.Να χαιρεσαι τον Λευτερη με τις ματαρες και με το καλο το δευτερο ζουζουνι....!Εκανες καλα που ηρθες και σε γνωρισαμε και οντως ηθελε πολυ κουραγιο.Ν α γραφεις να μαθαινουμε τα νεα σου και δεν πειραζει που αργεις κι εγω ετσι ξεκινησα σαν τη χελωνα και τωρα δε με προλαβαινεις...!!!!!!!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μολις κοιμηθηκε ο μικρος και τα μεγαλα κουβαλανε ξυλα με το μπαμπα τους!Ηλιαννα να πω καλωσηρθες στην παρεα μας κι εσυ κι ο Λευτερακης σου.Η ιστορια σου ηταν συγκινητικη.Ποση δυναμη χρειαστηκε να ξεπερασεις οσα σου συνεβησαν...Αλλα να που εχεις το γιοκα σου να σου δειχνει οτι ολα γινονται και καμια φορα ξαναγινονται -για το εμβρυακι λεω-! Με το καλο λοιπον και να γραφεις τωρα πια συχνοτερα:-) Τι καλα που βρεθηκατε χθες.Ηθελα κι εγω να ερθω και να το συνδυασω με Πατρα για να παμε στον Αγ. Ανδρεα αλλα το ταμειο ηταν μειον οποτε οψωμεθα.

Θα ηταν τελεια ΜΑρια να τα καταφερνες.......

Αχ και ποιο ταμειο δεν ειναι μειον αστα Μαρακι αστα γιατι ο Αποστολης εχει να πληρωθει κατι μηνες και να δουμε αν θα τα παρει ποτε...τι γινεται βρε κοριτσια με τις ιδιωτικες επιχειρησεις αισχρη κατασταση καλα οχι οτι στο δημοσιο ειναι καλυτερα αλλα τουλαχιστον πληρωνομαστε ακομα!!!!!!!!!!


1a0fd6e0b8.png
Link to comment
Share on other sites

Μανουλες υπεροχες χαιρεται και απο εμενα!!!

περασα τελεια χτες, οπως και η Ελενα, επειδη ηταν ισως η πρωτη μας συναντηση,

δεν το εχω συνηδειτοποιησει οτι σας ειδα απο κοντα και ας ειναι σα να σας ξερω απ'εξω και ανακατωτα!!!

Βικυ, εισαι μια κουκλα, εισαι αξιοθαυμαστη, μας δινεις υπεροχα μαθηματα,

σε μας τις πρωταρες, ο Λασκαρης ειναι μαι ζωντανη ζωγραφια!

Σε ευχαριστουμε για το υπεροχο δωρο σου για τη βαφτιση, αλλα και για το handmade δωρο, το

οποιο ηδη χρησιμοποιησα!!:D

Ελενα, εισαι μια υπεροχη νεοτατη μανουλα, ο Γιωργακης σου ειναι φτηστος εσυ, υπεροχος, ευχαριστουμε και εσενα πολυ, σημερα φορεσαμε τις minno-παντοφλιτσες μας και σε θυμομαστε!! εισαι μια γλυκα!!

Ευα, ο Παναγιωτης ειναι μια φατσουλα υπεροχη, σου μοιαζει πολυ,

δεν μιλησαμε πολυ, αλλα εχεις μια ευγενεστατη φυσιογνωμια

και θελω συντομα να τα ξαναπουμε!! οι μπομπονιερες σας, ηδη στολιζουν το δωματιο της Βασιλικουλας!!

Νικη, τι να πω για την αλλη δεσποινιδα της παρεας μας? σκερτσοζα, υπεροχη, φατσα απιστευτη!! τα μπουτακια της, τα κοκαλακια της, μια

πραγματικη κυρια!! και εσυ εισαι τελεια, πολυ οικεια, θελω πολυ να ξαναβρεθουμε!! περαστικα στην αγαπιτσα μου τη Μαριαντα!!

Ηλιαννα, καλωσορισες δυναμικα στην παρεα μας..ο Λευτερακης εχει ματια απιστευτα, να τον χαιρεσαι, με το καλο το καινουριο μπεμπακι σας!!! θα περιμενουμε νεα να μας γραφεις!!

την επομενη φορα, ανυπομονω να εχουμε μεγαλυτερη απαρτια!!

μου λειωατε ολες οσες δεν τα καταφερατε!!

Οι μυξουλες μας ευτυχως καλυτερα, τουλαχιστον κοιμηθηκε χτες

πιο ηρεμα, σημερα πηραμε και τα βαφτιστικα!! θα παρω φωτογραφιες να βαλω στο φεις!!

σας φιλω γλυκα και σας αγαπω ολες!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...