Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

γεια σας κορες!!

και εγω σπιτι σημερα ενεκα απεργιας και ημουν ολη μερα εξω μετα της θυγατερας και βολοδερναμε στα μαγαζια-σε εμπορικο κεντρο βεβαια οχι στην Αθηνα που γινοταν το σωσε-

σε μια φαση κοιμηθηκε στον ωμο μου η καιμενη γιατι την ειχα ξετιναξει!!!

μετα γυρισαμε σπιτι και το απογευμα ειχαμε ραντεβου στη γιατρισσα για εμβολιακι..

αχ, ποιος ακουσε τη Βιλλυ και δεν την φοβηθηκε παλι.

αυτη τη φορα η γιατρος μου ζητησε να κατσω καπου πισω, να μη με βλεπει το μωρο, γιατι οσο με εβλεπε η τσιριδα δυναμωνε για τα καλα..

κουτσα στραβα μας εξετασε παλι, 8100 φτασαμε αισιως και 75 ποντακια!

απο φαγια, μας ειπε να ξεκινησουμε δειλα δειλα ψαρι-σκορπινα, μπακαλιαρακι- αλλα αυγο μας ειπε απο τον αλλο μηνα.

αλλες ιδεες που μου προτεινε ηταν σπανακοριζο, μπαμιες με κοτοπουλο

και κατι αλλα, που λογω "ηχορυπανσης" δε μπορεσα να συγκρατησω!:confused:

εσεις τι μου κανετε? ρε συ Αννιω και εμεις εχουμε απο χτες κατακοκκινα μαγουλα και μυτη, δεν το πηγα σε αλλεργια και δε θα μπορουσε αλλωστε γιατι δε φαγαμε τιποτα καινουριο, αλλα λες??

πηρα και τα μπισκοτι της νουτριτσια που μου ειπατε, αλλα ρε κοριτσια φοβαμαι να της τα δινω ελευθερα γιατι κοβει κομματια..μα τι δυναμη εχουν αυτα τα ουλα?? οποτε τα χωνω κιεγω μεσα στο ρυζαλευρο, τα λιανιζω μεσα στο γιαουρτι, κανω τετοιες τσαχπινιες!

αυτα προς ωρας!! σας φιλω πολυ και μου λειπετε γιατι δε μπαινω συχνα,

αλλα ανυπομονω για τη συναντηση με τις πολλες! οι υπολοιπες που θα λειψετε, σας φιλω ακομα περισσοτερο!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα.μπαινω απο το κιν,πισι παπαλα!ειμαστε κομματια,ολοι μπουκωμενοι πλην Γρηγορη.Ο μικρος με πεθαινει καθε βραδυ και με ανασταινει καθε μερα!λεει μπαμπα τη μπαλα και σημερα ειπε κακα τα οποια εκανε 3 φορδες λογω ακτινιδιου:-) κανει βηματακια αν στηριζεται στον καναπε εε..αυτα!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.parentscafe.gr/Ωραια,τα καταφερα.λοιπον,Αννα,κι εμενα εχει κοκκινα μαγουλα κι ειναι απο το κρυο και τον αερα,οχι το αυγο:wink:;-Βικακι,δεν ειδα ουτε ακουσα ουτε διαβασα κατι πλην του οτι ο πεπε σηκωνεται:-):-):-) Μαρακι,αυτα με την μικρη θα τα εχεις στην αρχη μεχρι να συνηθισει.οπλισου με υπομονη,ολα τα δικια εχεις κι εσυ κι αυτη... Παω για μπανιο κομματια ειμαι τωρα κοιμηθηκαν τι παθανε αποψε:-S

Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

αλο αλο και τιρσαλο!ειμαι ενα καθιστο πτωμα και παω να γινω ενα ξαπλωτο!χιχιχι χοχοχο

αχ μακαρι να ηταν μονο τα κοκκινα μαγουλακια και η μυτουλα αλλα στο πιγουνακι ακι πανω απτο χειλακι εχει εκζεματα, και στα προγουλακια εχει σπιθουρακια, οπως και ναχει αυγο θα φαει παλι μολις χρονισει....στο σωμα δεν υπαρχει τιποτα, αυτααααααααα

αλλα σημασια εχει πως απο κατακοκκινα εχουν γινει ροζουλι,μακαρι να εχουν φυγει μεχρι αυριο να ειμαστε και πολυ τυπακια με τα βαφτιστικα μας!!!!!!!!τσ τσ τσ

αυτααααααα το ξαναπα ε?ε αλλη μια φορα δεν βλαπτει...παω να πεσω αλλα πριν πεσω να σας πω πως ο κυριος σημερα με χουφτωνε, εσκυβα να πιασω τα υλικα των γλυκων και αυτος επιανε ανενοχλητος...οι τσουπιτσες ειχαν λιωσει στο γελιο!χαχαχαχα

αυταααααααα εφυγα πα να κανω αγκαλιτσες με τον μορφεα!!!επισης σημερα ειπιε 280γρ γαλα γιατι τις τελευταιες μερες μου ξυπναει να φαει, οχι αλλο καρβουνοοοοοοοοοο, θελω να κοιμηθωωωωωωωωωω και παρασκευη ξεκιναω δουλεια ΓΜΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ

αυτα δεν εχει την κανω με ελαφρα, σας αγαπαω και θα τα πουμε αυριο με φωτος και βιντεακια!

μακια!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω μόνο να πω χρόνια πολλά στον Γεράσιμο μας. Να ζήσεις αγάπη μου σαν τα ψηλά βουνά. Να σε χαίρονται οι γονείς σου! ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ! Σας λατρευουμε! Φιλι απο Πεπε στο φιλαρακι του!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γερασιμακη, χρονια πολλα!Να χαιρεσαι τη γιορτη σου παληκαρι μου.Να εισαι γερος και τυχερος στη ζωη σου.Να γινεις ενα παληκαρακι που θα κανεις περηφανη τη μανουλα σου που σε λατρευει!Σε αγαπαμε!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!<3<3<3


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα

Χρονια πολλα στον γερασιμακη μας !!Αννα μου να το χαιρεσαι το αγορι σου...ενα σβουρηκτο φιλακι απο εμενα και τα αντρακια μου !!!

Ελενη μου σουπερ η βιλλυ μας ...σημερα επισης ειναι καιρος για τρελες βολτες!!!

Εμεις καλα ..ο αλεξανδρος εχει απιθανη απιστευτη ορεξη ..οσο και να του δωσεις να φαει ..θελει και αλλο δεν χορταινει με τιποτα...φοβαμαι τι θα δειξει η ζυγαρια την αλλη εβδομαδα που παμε για εμβολιο ...Επισης σιγα σιγα αφηνουμε το ενα χερακι και κανα δυο φορες σταθηκε και μονος του χωρις να κρατιεται παντως καθιστο λεπτο δεν τον βρισκεις!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρισαμε πριν μια ωρα απο τρελο σουρτουκεμα στη σαλλλονικα.Πηγαμε οφθαλμιατρο για Φανη,ευτυχως παει σουπερ!Μετα Ικεα οπου ο μικρος πατησε διωρο υπνο και μετα επισκεψη σε συναδελφο του αντρα μου που ξεκινησε με καφε κι εφτασε στα κοψιδια.Ο μικρος αχνα δεν εβγαλε ολη μερα-γνωστος σοκακιας σαν τη μανα του- κι οι μεγαλοι καταχαρηκαν.τωρα κοιμουνται κι εγω επισης!ΑΝΝΑ,ελπιζω να περασατε ονειρεμενα και να θυμασαι την πρωτη γιορτουλα του γιου σου!Καλη αρχη στη δουλεια αυριο!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!:)

Σας γράφω εν μέσω μαγειρεμάτων για το πάρτυ που έχουμε το Σάββατο, αύριο δηλαδή για την Ηλέκτρα! Τα γενέθλια είναι την Κυριακή στις 23 Οκτωβρίου αλλά είπαμε να τα γιορτάσουμε το Σάββατο και την Κυριακή να είμαστε χαλαρά στο σπίτι και να πάμε καμιά βολτούλα!

Μόλις έκανα μια μηλόπιτα η οποία νομίζω πως πέτυχε!:D

Ευτυχώς μία καλή φίλη θα προσφέρει και αυτή βοήθεια και έτσι δεν είμαι καθόλου αγχωμένη, όλα είναι υπο έλεγχο!!:D

Το Ηλεκτράκι, μέσα στην τρελλή χαρά, της πήραμε και το δώρο της χθες: Ένα ζευγάρι all starακια!!! Αχ, μεγάλωσε το μανάρι μου, κοπέλα έγινε και ζήτησε και σταράκια!!!!:D Δεν το πιστεύω ότι κλείνει τα 9 της χρόνια.....

Κατά τα άλλα ο Πέπε έχει κάτι μυξούλες...:rolleyes: ελπίζω να μην ανεβάσει πυρετό....Όλο κουβαλανε τα μεγάλα από το σχολείο και πως να τον προστατέψεις όταν πέφτουν με τα μούτρα με το που γυρνάνε από το σχολείο και τον πλακώνουν στα φιλιά!:D:D:D Όσο και να τους λέω δεν καταλαβαίνουν τίποτα....Ο δε μικρός από την άλλη τρελλαίνεται να τον αγκαλιάζουν τα αδέρφια του....

Φιλιά σε όλες!

Ελένη, μια χαρά η Βασιλικούλα μας!:-P Εύγε!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βικακι,τρελανε τον στον ορο,ολος ο κοσμος αρρωστοι ειναι.ελπιζω να καθεται να του βαλεις,γιατι εγω τον καβαλαω σαν αλογο για να κατσει:-( Καλη ευκολια με ετοιμασιες παρτυ της πριγκηπεσσας σου! Πριν λιγο μαζευτηκαμε απο 2.5 ωρη βολτα στην παιδικη χαρα,στον πεζοδρομο και στη βιβλιοθηκη για μαμα!Ξυπνιος ακομη και παιζει.Τα μεγαλα θα πανε παπουδες για σκ,να ξαπλωσω λιγο η αρρωστη μπας και συνελθω που ουτε να αρρωστησω δε με αφηνουν!!!Α,πλεον στο φεης εχει και βιντεοκληση!ομολογω αυτο ειναι πειρασμος χαχα! Αννα,στη δουλεια εισαι;Πως ειναι εκει τα πραγματα?


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας κοριτσακια μου ομορφα και ακομα πιο ομορφα μπεμπακια!!!

ευχαριστουμε πααααααααρα πολυ για τις ευχες και στα δικα σας!:)

περασαμε υπεροχα στην γιορτη μας (αν και καποιοι στενοι συγγενεις δεν μας τιμησαν η ξεχασαν ακομα και τηλ να παρουν αλλα διολου δεν με νοιαζει, απλα για ακομη μια φορα επιβεβαιωθηκα), ειχαμε πολυυυυυ και αγαπημενο κοσμο!ο γερασιμακης ειχε γκρινια γιατι απλα κοιμηθηκε μονο μιση ωρα για απογευμα, να φανταστειτε ουτε στον νονο του δεν ηθελε να παει, σε γυναικιες αγκαλιες καθοταν μονο αφου τον κρατουσαν απαλα και τρυφερα!:)

τα φαγακια ηταν οοοοοολα υπεροχα και τα γλυκακια σκετη αμαρτια!!!μιαμ μιαμ!

χασατε οι αθηναιες!

τωρα να πουμε για τα της δουλειας, εφυγα απτο σπιτι με κλαματα :( ε αφου αφηνα το μωρουλι μου ενω κοιμοταν και οσο σκεφτομουν πως θα ξυπνησει και δεν θα με βρει εκει χειροτερα γινομουν) αλλα παλι καλα 4,5 ωρες ηταν και περασαν γρηγορα...οχι και τοσο γρηγορα αλλα λεμε τωρα...οταν γυρισα ομως...............με το που ανοιγω την πορτα κι ενω εβλεπε ζουζουνια με την γιαγια του, αρχιζει γελια, τσιριδες και μουγκριτα μαζι, εγω να τον ζουμπαω και να τον ρουφαω και να μη τον χορταινω!!!αχ σημερα εργασια 12:30 εως 5...για πρωινα χλωμο μου ειπαν, δεν βγαινει το μειωμενο (τι να πω)μη με βαλεις κυρα μου 9-1,5 βαλε με 10-2,5, μια χαρα θα πεσει η αλλη βαρδια...τελος παντων ταισα το μωρο μου και πεσαμε αγκαλιτσα, ολη νυχτα δεν τον αφησα!ο σκατουλης παλι στο κρεβατι μας την εβγαλε!

παω τωρα να ψωνισω να μαγειρεψω του παιδιου και δικο μας φαγακι, να εχω ετοιμη φρουτοκρεμα για να ταισει ο μπαμπας ο οποιος εχθες ηταν περισσοτερο αξιος κι απο αξιος, το παιδι ταισμενο, αλλαγμενο (μονο που δεν του επλυνε το κωλακι γιατι φοβοταν μη του γλυστρισει) δεν πειραζει θα μαθει σιγα σιγα!

βικακι μου προκαταβολικα ευχες για τα αυριανα γεννεθλιακια της κουκλα μας, να την χαιρομαστε, να ειναι γερη, καλοτυχη, να εχει καλη προοδο και να ειναι παααααααντα ευτυχισμενη!!!τα υπολοιπα τηλεφωνικα και σημερα και αυριο ομως επισημως!!!

να περασετε υπεροχααααααααααα σημερα!!!σας φιλω!

σας φιλω ολες!!!!!!!!!!!!!!!!και οοοοοοοοοοοολα τα μπεμπακια μακια μουκια!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Ο μικρός κοιμήθηκε ένα σερί 5ωρο το βράδυ (ή δεν τον άκουσα μιας κι έμεινε από μπαταρία η ενδοεπικοινωνία)και ξύπνησα άλλος άνθρωπος!Κι ένα δίωρο πρωινό, να φανταστείτε ακόμη μεσημεριανό δεν έφαγε!!

ΑΝΝΑ, τώρα θα τον λαχταράς και θα παίζεις μαζί του με ακόμη περισσότερη όρεξη!Τα καλά της επιστροφής στη δουλειά, χαχα!

ΒΙΚΑΚΙ, καλά να περάσετε κι ελπίζω ο μικρός να είναι τύπος κι υπογραμμός, βασικό για παιδικό πάρτυ!!

Οι υπόλοιπες πού είστε ωρέ????:confused::confused::confused::confused:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα!!!!!!!!!

Βικακι μου να τα εκατοστησει η Ηλεκτρα και να εχει παντα υγεια και χαρα!! Καλη προοδο!!!!!!!!!!!!! Να τη χαιροσαστε!!!!!!!!!!!!!!!!

Αννουλα μου κι απο εδω, παρολο που περασαν οι μερες, Χρονια πολλα για τον Γερασιμουλη!!!!!!!!!!!! Να τον χαιρεστε κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!! Με υγεια και χαρα!!!!!!!!!!!

Μαρακι καλως ηρθες στο facebook!!!!

Βρε κοριτσια τα εχω παιξει απο την κουραση.... Τα παιδια Δοξα το Θεο καλα οσον αφορα τις ιωσεις !!!!!!!!!!!! Η Μαρια μου ομως δεν ξερω τι εχει παθει και δεν κοιμαται καθολου παραμονο αν την εχω αγκαλια!!!! Για να καταλαβετε την κοιμιζω στα χερια και αφου ειμαι σιγουρη οτι εχει κοιμηθει παω και την αφηνω στην κουνια, τοτε αμεσως σηκωνεται λες κι εχει ξυπνησει μετα απο 5 ωρες!!!!! Την ξαναπιανω αγκαλια και ξανακοιμαται!!!! Αυτο γινεται και το μεσημερι και το βραδυ!!!!

Το μεσημερι την εχω στα χερια μου και κοιμαται κανα μισαωρο και το βραδυ την παιρνω στο κρεββατι μας αλλιως δεν υπαρχει περιπτωση να κοιμηθουμε.... Τι να εχει παθει??????????? Μηπως ειναι απο τα δοντια????????? Γιατι αυτες τις μερες εσκασαν και τα 2 πανω..... Τι να κανω????????????? Τωρα για να μπω λιγο την εχει παει ο μπαμπας μια βολτουλα εξω....

Φιλια σε ολες και στα μωρακια σας!!!!!!!!!!!!! Να ειστε καλα!!!!!!


Z0PNp2.png

27-12-1996 ηρθε ο πριγκηπας μου...

29-01-2011 ηρθε η πριγκιπισσα μου...

DKASp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...