Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Ναι κεντημα. Εγω Ραβω η γιαγια πλεκει. Δε ξερω τ υφασμα ακριβως ειναι σαν τ πανας ισως λιγοπιο χοντρη. Βασικα νομιζω 8τι ειναι αυτη που βαζουν στα πυρεξακια στα μαιευτήρια. Λογικα θα κανει για πιο καλοκαιρι η για δευτερη αναλογα τ θερμοκρασια τ δωματιου. Παντως σε ενα αλλο με κλωστές που πηγα μ ειπε οτι υπαρχουν πολλα υφασματα . Απλα δε ξερω αν ειναι σε ολα ζωγραφισμενα. Γτ αν δε ειναι θα ειναι πιο δυσκολο. Παντως αν κ δε ειναι κατι συγκλονιστικο μ αρεσει που κανω κατι μονη μου για τ μωρο.

Αα εμας εδω τ μαγαζια με κλωστες έχουν παρα πολλα τετοια . Οι γιαγιαδες εχουν παρει σεντονακια κ ραβουν κουνελακια αρκουδάκια ελέφαντα κια. Ειναι πολυ γλυκα

Αχ ρε στρουμφ μου προκάλεσες νοσταλγία! Είμαι και εγώ απο νησί αλλά δυστυχώς δεν μένω εκεί πια. Η μαμά μου που και να ράβει και να πλέκει ξέρει και ήταν και μοδίστρα έχει πάθει οστεοαρθρίτιδα και δεν μπορεί πια. Η πεθερά μου δεν ξέρει από τέτοια καθόλου... Έχω μόνο πλεκτά παπουτσοκαλτσάκια με βελονάκι που είχε φτιάξει η γιαγιά μου για εμένα λευκά και πανάκια σελτεδάκια απο τη γιαγιά μου πάλι. Και μια πλεκτή κουβέρτα που είχε φτιάξει για τον άντρα μου η γιαγιά του μπλε-άσπρη.

Πάντως και εγώ θέλω να φτιάξω κάτι για το μωρό με τα χεράκια μου. Ελπίζω να βρω κάτι τέτοια στην Αθήνα.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Στρουμφακι μου εσυ χρυσοχερα!!!

Φυσαλιδα μη διαμαρτύρεσαι για τη β επιπεδου, εγω ειμαι 21 Νοεμβρη.

Πάντος κοριτσια σε αυτον τον υπερηχογραφηστη που θα παω δεχεται μονο σε συγκεκριμενη εβδομαδα κυησης και μονο αν συντρεχουν λογοι το κανει νωριτερα. Σας διαβαζω που ανυπομονειται να δειτε τα μπεμπακια σας και εχω αρχισει να αισθανομαι λιγο ουφο που δε θελω να το ενοχλω με τους υπερηχους. Δε ξερω με εχει πιασει μια επιθυμια να ζω οσο περισσοτερο μπορω τη καθε στιγμη της εγκυμοσυνης χωρις πολλες πολλες σκοτουρες και άγχη. Με εχει πιασει τετοιος αρνητισμος απεναντι σε εξετασεις και γιατρους που καθε φορα που παω στο γιατρο η πιεση φτανει 14 ενω στο σπιτι ειναι παντα 11. Πρεπει να το κοιταξω αυτο... :)

Για εσας που εχετε μπολικα τα τεστ εγκυμοσυνης http://mobo.gr/eshop/index.php?page=shop.browse&category_id=1078&option=com_virtuemart&Itemid=137. Περιμενω να κανω τη β επιπεδου να κανω ενα τεστ (δεν εχω κανει γιατι τη προηγουμενη φορα εκλαιγα για μερες απο πανω του) και να παρω και για αυτο το νινι. Μην εχει η μεγαλη και αυτο τιποτα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε στρουμφ μου προκάλεσες νοσταλγία! Είμαι και εγώ απο νησί αλλά δυστυχώς δεν μένω εκεί πια. Η μαμά μου που και να ράβει και να πλέκει ξέρει και ήταν και μοδίστρα έχει πάθει οστεοαρθρίτιδα και δεν μπορεί πια. Η πεθερά μου δεν ξέρει από τέτοια καθόλου... Έχω μόνο πλεκτά παπουτσοκαλτσάκια με βελονάκι που είχε φτιάξει η γιαγιά μου για εμένα λευκά και πανάκια σελτεδάκια απο τη γιαγιά μου πάλι. Και μια πλεκτή κουβέρτα που είχε φτιάξει για τον άντρα μου η γιαγιά του μπλε-άσπρη.

Πάντως και εγώ θέλω να φτιάξω κάτι για το μωρό με τα χεράκια μου. Ελπίζω να βρω κάτι τέτοια στην Αθήνα.

Αποκλειεται να μην εχει καπου θα εχει δε μπορει. Ειδικα σε καμια συνοικια. Κ αν βρεις θα σ δειξουν ειναι τοσο ευκολο. Εμενα η μαμα μ πιο μικρα μας εβαζ2 να ραβουμε σταυροβελονια κ δε ηθελα. Κ τωρα ελεγα αντε να τ ξεκινησω σιγα σιγα να προλαβω κ σχεδον τ τελειωσα σε λιγοτερο απο βδομαδα. Ελεγα αντε να κανω λίγο ακομα να δω πως βγαίνει. Ειναι ωραιο συναισθημα.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στρουμφακι μου εσυ χρυσοχερα!!!

Φυσαλιδα μη διαμαρτύρεσαι για τη β επιπεδου, εγω ειμαι 21 Νοεμβρη.

Πάντος κοριτσια σε αυτον τον υπερηχογραφηστη που θα παω δεχεται μονο σε συγκεκριμενη εβδομαδα κυησης και μονο αν συντρεχουν λογοι το κανει νωριτερα. Σας διαβαζω που ανυπομονειται να δειτε τα μπεμπακια σας και εχω αρχισει να αισθανομαι λιγο ουφο που δε θελω να το ενοχλω με τους υπερηχους. Δε ξερω με εχει πιασει μια επιθυμια να ζω οσο περισσοτερο μπορω τη καθε στιγμη της εγκυμοσυνης χωρις πολλες πολλες σκοτουρες και άγχη. Με εχει πιασει τετοιος αρνητισμος απεναντι σε εξετασεις και γιατρους που καθε φορα που παω στο γιατρο η πιεση φτανει 14 ενω στο σπιτι ειναι παντα 11. Πρεπει να το κοιταξω αυτο... :)

Για εσας που εχετε μπολικα τα τεστ εγκυμοσυνης http://mobo.gr/eshop/index.php?page=shop.browse&category_id=1078&option=com_virtuemart&Itemid=137. Περιμενω να κανω τη β επιπεδου να κανω ενα τεστ (δεν εχω κανει γιατι τη προηγουμενη φορα εκλαιγα για μερες απο πανω του) και να παρω και για αυτο το νινι. Μην εχει η μεγαλη και αυτο τιποτα.

Η

ευχαριστωωω. Και εγω 21 β επιπεδου στο μοναδικο γιατρο που τ κανει εδω κ εκλεισα ραντεβου ενα μηνα πριν.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς είμαστε πιο παραδοσιακοί με τα ονόματα αλλά μας έκατσε καλά γιατί μας άρεσαν κι όλας!Λεωνίδας ο γιόκας μας του πεθερού μου και Αλεξάνδρα - Ραφαέλα η μικρή απο την πεθερά μου.Ο άντρας μου είναι μοναχογιός και αποφασίσαμε πριν παντρευτούμε για τα ονόματα.Εμείς είμαστε 4 αδέρφια οπότε και όλο και κάποιος θα βγάλει τους γονείς μου.Ευτυχώς δεν διαμαρυρεται κανείς οπότε δεν υπάρχει θέμα.Αλλωστε τα πεθερικά μου γίνονται θυσία καθημερινά για μας και είναι το λιγότερο που μπορουμε να κάνουμε για αυτούς!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Στρουφάκι τέλεια η κουβερτούλα!!!Με το καλό να σκεπάσεις το μωράκι σας!!!Εγώ λέω να πάω να δώ το λίκνο απο κοντά αλλά αγορές ανάλογα με την παράδοση.Πρέπει σιγά σιγά να βγάλω τα βρεφικά να δώ τι έχω και τι θέλω!Ο άντρας μου έχει ψηθεί για μετακόμιση αλλά εγώ ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να μην εχει καπου θα εχει δε μπορει. Ειδικα σε καμια συνοικια. Κ αν βρεις θα σ δειξουν ειναι τοσο ευκολο. Εμενα η μαμα μ πιο μικρα μας εβαζ2 να ραβουμε σταυροβελονια κ δε ηθελα. Κ τωρα ελεγα αντε να τ ξεκινησω σιγα σιγα να προλαβω κ σχεδον τ τελειωσα σε λιγοτερο απο βδομαδα. Ελεγα αντε να κανω λίγο ακομα να δω πως βγαίνει. Ειναι ωραιο συναισθημα.

Έτσι και εμένα η μαμά μου με έβαζε να κεντάω όταν ήμουν μικρή, το ωραίο είναι ότι φτιάχνεις κάτι εσύ για το μωρό σου.


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα τεστ τα έχω και εγώ και του γιού μου και μην με βρίσετε αλλά έχω και τον αφαλό στο αλμπουμ του...

Καλε και εγω εχω τον αφαλο, ας τες να λενε καμια δε θα τον πεταξει.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να μην εχει καπου θα εχει δε μπορει. Ειδικα σε καμια συνοικια. Κ αν βρεις θα σ δειξουν ειναι τοσο ευκολο. Εμενα η μαμα μ πιο μικρα μας εβαζ2 να ραβουμε σταυροβελονια κ δε ηθελα. Κ τωρα ελεγα αντε να τ ξεκινησω σιγα σιγα να προλαβω κ σχεδον τ τελειωσα σε λιγοτερο απο βδομαδα. Ελεγα αντε να κανω λίγο ακομα να δω πως βγαίνει. Ειναι ωραιο συναισθημα.

Ναι θα ψάξω και όλο και κάπου θα βρω. Ξέρω να κεντάω. Με έβαζε και εμένα η μαμά μου τα καλοκαίρια να φτιαχνω μαξιλαράκια. Έφτιαχνα το μισο μετά βαριόμουν και το έδινα στη γιαγιά να το τελειώσει στα κρυφά..

:tongue::tongue::tongue:


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα ψάξω και όλο και κάπου θα βρω. Ξέρω να κεντάω. Με έβαζε και εμένα η μαμά μου τα καλοκαίρια να φτιαχνω μαξιλαράκια. Έφτιαχνα το μισο μετά βαριόμουν και το έδινα στη γιαγιά να το τελειώσει στα κρυφά..

:tongue::tongue::tongue:

Κ εγω αυτα τα μαξιλαράκια τα εχω. Και χθες πηραμε μαξιλαρια για να τ βαλει η μαμα πανω ενα με τ στρουμφιτα κ ενα με ενα παπι.

ολες οι μαμαδες τ ιδια λοιπόν.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στρουφάκι τέλεια η κουβερτούλα!!!Με το καλό να σκεπάσεις το μωράκι σας!!!Εγώ λέω να πάω να δώ το λίκνο απο κοντά αλλά αγορές ανάλογα με την παράδοση.Πρέπει σιγά σιγά να βγάλω τα βρεφικά να δώ τι έχω και τι θέλω!Ο άντρας μου έχει ψηθεί για μετακόμιση αλλά εγώ ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!!!

Ευχαριστωωω με τ καλο κ εσυ τ μωράκι σου!!! Ανυπομονώ να φτιαξω τ πραγματα.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...