Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια !!! Καλο μηνα και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν και οσους εχουν γενεθλια ... Νομιζω η want_s_baby εχει !!

Για την β' επιπεδου εμενα θα μου κανει και κολπικο για να δουμε τι γινεται με το μηκος του τραχηλου και την περιδεση !

DimRous τι καλα ! Μακαρι να χει ορεξη το αγορι μου να ερθουμε αυριο μια βολτα !!

Σε πιο βιβλιο αναφερεσαι ?!

Μandalein εγω εχω κλεισει 20/11 !! μονο 20 μερες !! μπαμ μπαμ θα περασουν


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα κοιλιτσες και καλο μηνα!!!!εχω ετοιμασιες γιατι την δευτερα φευγω για αθηνα για να κανω μια ερευνα αγορας καροτσι κουνια κλπ με αφορμη την β επιπεδου εκλεισα ραντεβου στις 11 του μηνα...ανυπομονω να ξεκινησω να ψωνιζω!!!

dimrous καλη επιτυχια αυριο στην εκληλωση σου να μας προτεινης κανενα βιβλιο εγω διαβαζω τωρα το παιδι και η φροντιδα του ειναι πολυ καλο γραφει και για τον θηλασμο μεσα και οταν τεειωσω αυτο θα διαβασω ενα για τον φυσικο τοκετο!!!φιλακια σε ολες!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Neo geo πολυ ευχαριστως να σε καλοδεχτω στη Ζακυνθο. Για βιβλιο εννοουσα λιστα με βιβλια για το θηλασμο.

αχαχχαχα αχ βρε Dimrous εσυ δεν μας ειπες και για ζαπειο ή σε μπερδεψα ?! Ζακυνθο εισαι ?! Εκει σιγουρα δεν μπορω να ρθω και να ηθελα! ;)

Πες μας λιστα ! Χρησιμη ειναι !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχαχχαχα αχ βρε Dimrous εσυ δεν μας ειπες και για ζαπειο ή σε μπερδεψα ?! Ζακυνθο εισαι ?! Εκει σιγουρα δεν μπορω να ρθω και να ηθελα! ;)

Πες μας λιστα ! Χρησιμη ειναι !

Εγω σας το ειπα ως ενημέρωση που γίνεται η εκδηλωση στη πόλη σας.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω σας το ειπα ως ενημέρωση που γίνεται η εκδηλωση στη πόλη σας.

Αααααα!! Μα λεω κ εγω !! Θα πηγαινα ζαππειο κ θα φωναζα "dimRouuuuusssss ηρθα , πουυυυ σαιιιιι????"

Παιδια απο χθες το βραδυ αρχισαν επισημως οι κλωτσιες, σημερα απο το απογευμα κ μετα ξανα ! Επιτελους το νιωθω συνεχεια το μικρο μου !!!


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η μαμά μου κορίτσια κσι ο μικρούλης μου την έδωσε και εκείνης μια κλωτσιά!!! Να μην μείνει και εκείνη παραπονεμένη!!!

καλώς τη δέχτηκες ρούνα μου!!! :D:D:D

btw, τι σχέση έχει το doppler με την καμπύλη ζαχάρου;;;;:confused:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλώς τη δέχτηκες ρούνα μου!!! :D:D:D

btw, τι σχέση έχει το doppler με την καμπύλη ζαχάρου;;;;:confused:

Μάλλον καμία. Απλά αν παρουσιάσω διαβήτη σίγουρα θα κάνω ντόπλερ. Ακόμη και προληπτικά. Μου το είπε σε φάση αν όλα είναι οκ στη β επιπέδου και στην καμπύλη δεν θα χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο πχ ντόπλερ.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα όλη μέρα μανούλες...:D:D:D

Σήμερα ανοιξιάτικος ο καιρός...μας λυπήθηκε!!!

Εμείς τον μπέμπη θα τον ονομάσουμε Δαμιανό.Είναι το όνομα του πεθερού μου και μου αρέσει πολύ γιατί είναι σπάνιο και αριστοκρατικό(ψωνάρα η αγορομάνα...;))

ποσο μ'αρέσει το όνομα σας, δε λέγεται!:)

Καλε εκανα ενα πρωινο να σας διαβασω παλι!!! :) ... Αντε να μεγαλωνει κ η παρεα των κοριτσιων, αν κ εγω εχω ενα κ ενα. :) ... Ο Γιωργος μας απο τον Αγ. Γεωργιο που θελει ο μπαμπας κ η Αρτεμις απο την μαμα μου! Πηγαμε λοιπον χθες για β' επιπεδου. 329gr το ενα κ 365gr το αλλο!!! 2 ωρες καναμε να τα δουμε παλι. Ολο σβουρες εκαναν κ εβαζαν τα χερακια στο προσωπο κ το εκρυβαν. Ευτυχως ολα καλα. Αν κ μετα απο την εξεταση εγω ειμουν χαλια, εκανα εμετο κ ολη την υπολοιπη μερα κοιμομουν. Εγω δε θα βαψω το δωματιο, θα παρω χρωματιστα quilt κ χρωματιστες κουρτινες. Λεω σιγα σιγα να αρχισω τα ψωνια γιατι κ μενα μου εχει πει οτι πιθανον να γεννησουμε τελος Φεβρουαριου. Λογω οικονομικων λεω να μην κανω περιττα εξοδα κ θα παραγγειλω κ απο ιντερνετ αρκετα πραγματακια. Α! Εγω αραμενω στη ξαπλα κ αναμενω.

Καποιο κοριτσι, δε θυμαμαι συγγνωμη, εχει αναφερει για τον ιδρωτα. Εγω κοροτσια απο τοτε που εχω μεινει εγκυος ο ιδρωτας μου εχει ασχημη μυρωδια, δεν αντεχετε. Μετα απο πολυ ψαξιμο μου εχουν πει κ ειναι πολυ αποτελεσματικο, κομπρεσουλες με χαμομηλι μετα το μπανιο, στα σημεια που ειναι το μεγαλυτερο προβλημα και τελος. Αληθεια ισχυει. Μια δυο φορες που ξεχασα να κανω ηταν σκετη αηδια. Ετσι βρηκα τη λυση!!!

Κατ'αρχας τέλεια τα μωράκια/σβουράκια σου. Να κάνουν παρέα με τον δικό μου. 1 ωρα μας πήρε η αυχενική και στο τέλος πονούσα απο τον υπέρηχο και την πίεση.

Οσο για τονο ιδρώτα, εγω έχω το πρόβλημα. Ευχαριστώ για τη συμβουλη, θα την εφαρμόσω σήμερα κιόλας. Χθες χτυπήσαμε 37 βαθμους και κυριολεκτικά νομισα ότι λιώνω.

Αν κ κοροτσια να σας πω την αμαρτια μου, πιο πολυ κοιταω για το κοριτσι! Τον μπεμπη τον ξεχναω...

Θα σου πω, τι μου λένε όλες οι φίλες μου εδω που έχουν αγόρια. Ότι είμαι τυχερή, γιατι τ'αγορια σαν παιδια είναι πιο εύκολα και ζητάνε λιγότερα. Μη νιώθεις τύψεις λοιπον.

Σας βλεπω που συζητατε για τις 40 εβδομαδες της κυησης και πραγματικα απορω ποσες απο εμας θα μας αφησουν να φτασουμε ως εκει (οκ μπορει να γεννησουμε και πιο πριν χωρις παρεμβαση) και σε ποσες θα μας βρουν το χ,ψ κινδυνο για να μας βαλουν με καισαρικη ή προκληση. Τη μονη που εχω σιγουρη πως ο τοκετος θα ξεκινησει απο μονος του (καλος εχόντων των πραγματων) ειναι τη κοπελα που ειναι Αυστραλία (sorry για το αλτσχάιμερ του ονοματος). Ο δικος μου στη Ζακυνθο μολις ακουσε vbac στη κυριολεξία εγινε ασπρος και ο μονος λογος που δε μου λεει οχι απο τωρα ειναι πως εχει σε φοβερη εκτιμηση το γιατρο της Αθηνας ο οποιος υποστηρίζει το vbac παρα πολυ.

Εγω τα ρουχα μας τα πλενω με ειδικο απορρυπαντικό για ατοπικα δερματα γιατι η μικρη ειναι ατοπικη ειναι οτι πιο υποαλλεργικο υπαρχει και του μωρου με αυτο θα τα πλενω. Επισης οι περισσοτεροι παιδιατροι ειναι αρνητικη στη χρηση μαλακτικου στα βρεφη.

Η αλήθεια είναι ότι η 3η Μαρτίου μου φαίνεται το πιο νωρίς που παίζει να γεννήσω. Εδώ πέρυσι μια φίλη με διαβήτη κύησης (που στην Ελλαδα θα την έστελναν κατευθείαν για καισαρική) την άφησαν μέχρι που πήγε 2 μέρες πριν κλείσει τις 42 εβδομαδες. Στις 42 πας για πρόκληση και αν δεν έχει δίδυμα ή προηγούμενη καισαρική δεν σε στέλνουν για καισαρική που να βαράς τον κ@λο σου κάτω. Αυτή τη συζήτηση την είχαμε προσφάτως με φιλικά ζευγάρια. Το αφήνουν να πάει όσο πιο φυσιολογικά γίνεται.

Για τα σαπουνια ψάχνομαι, η εκδοχή άραγε sensitive είναι αυτή που ψάχνω; Δε βλέπω στο super market ειδικό σαπουνι για βρέφη.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δεν το βλέπω να τον αποφευγω τον διαβήτη... Μέτρησα το πρωί νηστική το ζάχαρό μου και είχα 107!!! Πρώτη φορά έχω τόσο πολυ. Να ανησυχώ???

Χθες είχα πάει στο γιατρό μου και εντελώς συμπτωματικά τον ρώτησα για το Ζάχαρο, έσένα τώρα ήρθε η μαμά σου και σε βούτηξε στη Ζάχαρη και ανέβηκε, αλλά πέρα από αυτό μου είπε ότι είναι τελείως παροδικό και μπορεί να ανεβαίνει και να κατεβαίνει μη φοβάσαι πρόσεξε λίγο τη διατροφή σου και σε δυο τρεις μέρες θα πέσει, ρώτα και το γιατρό σου και θα πάνε όλα καλά.;)


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δεν το βλέπω να τον αποφευγω τον διαβήτη... Μέτρησα το πρωί νηστική το ζάχαρό μου και είχα 107!!! Πρώτη φορά έχω τόσο πολυ. Να ανησυχώ???

ρούνα μην αγχώνεσαι, είναι λίγο τσιμπημένο όντως, αλλά μήπως έφαγες άσχημα την προηγούμενη; επίσης μέτρησέ το και μία ώρα αφού φας...αυτό μετράει εξίσου πολύ.Πρέπει να μην ανέβει πάνω από 160(εγώ χτύπησα 150!!!).Εμένα μου έδωσε να κάνω γλυκοζιομενη, να δούμε δλδ πώς πήγαινε το τελευταίο 2μηνο, γιατί καμπύλη θα κάνουμε μετά τη β'επιπέδου.


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δεν το βλέπω να τον αποφευγω τον διαβήτη... Μέτρησα το πρωί νηστική το ζάχαρό μου και είχα 107!!! Πρώτη φορά έχω τόσο πολυ. Να ανησυχώ???

Η τιμή είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Το όριο είναι 110 δηλαδή στο 115 καίγεσαι ;


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...