Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσαρες. Εγω σημερα ετρεχα να πληρωσω λογαριασμους και μετα να φτιαξω πραγματακια για την εκδηλωση τη Κυριακη, προβλέπεται να περναμε πολυ ωραια, εχω κλεισει animater, για ολη την εκδηλωση, που θα τους κανει θεατρικο παιχνιδι, κατασκευες κτλ, μια μπαντα απο 12 παιδια που θα παιζουν παιδικα τραγουδια και νανουρισματα. Μπουφες με καλουδια απο τις μαμαδες και δωρεες απο ζαχαροπλαστια και φουρνους, κληρωση με δωρα και ενα σκασμο ωραια μικροπραγματακια. Τα βλεπω ολα μαζεμενα στο σαλονι και απορω πως στο καλο προλαβα να τα κανω ολα αυτα τελείως μονη.

Σας βλεπω που συζητατε για τις 40 εβδομαδες της κυησης και πραγματικα απορω ποσες απο εμας θα μας αφησουν να φτασουμε ως εκει (οκ μπορει να γεννησουμε και πιο πριν χωρις παρεμβαση) και σε ποσες θα μας βρουν το χ,ψ κινδυνο για να μας βαλουν με καισαρικη ή προκληση. Τη μονη που εχω σιγουρη πως ο τοκετος θα ξεκινησει απο μονος του (καλος εχόντων των πραγματων) ειναι τη κοπελα που ειναι Αυστραλία (sorry για το αλτσχάιμερ του ονοματος). Ο δικος μου στη Ζακυνθο μολις ακουσε vbac στη κυριολεξία εγινε ασπρος και ο μονος λογος που δε μου λεει οχι απο τωρα ειναι πως εχει σε φοβερη εκτιμηση το γιατρο της Αθηνας ο οποιος υποστηρίζει το vbac παρα πολυ.

Εγω τα ρουχα μας τα πλενω με ειδικο απορρυπαντικό για ατοπικα δερματα γιατι η μικρη ειναι ατοπικη ειναι οτι πιο υποαλλεργικο υπαρχει και του μωρου με αυτο θα τα πλενω. Επισης οι περισσοτεροι παιδιατροι ειναι αρνητικη στη χρηση μαλακτικου στα βρεφη.

Να σας βαλω κανενα βιβλιο για το θηλασμο;


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια εσείς ου εχετε παιδακια πως αντιδρουν στην εγκυμοσυνη σας; η μικρη μου ολη μερα ασχολειται με αυτο, στο σχολειο ζωγραφιζει σχετικα με την εγκυμοσυνη, στο σπιτι βαζει κουκλες και κανει την εγκυο. Σημερα μου εκανε μια κουβεντα που με προβληματισε. Μια φιλη της στο σχολειο φερνει ενα μωρακι μαζι της και ενα μπιμπερο και σημερα μου λεει "το μωρο της Μαριας ειναι ψεύτικο και για αυτο πινει γαλα απο το μπιμπερο. Το δικο μας θα ειναι αληθινό και θα πινει απο το βυζακι σου". Μιλαω με τη δασκαλα και ενω ημουν σιγουρη πως θα της το ειπε αυτη, διαπιστωνω πως ολος αυτος ο συλλογισμος ειναι δικος της. Μου ειπε η δασκαλα πως ολη την επομενη εβδομαδα θα προσεξει καποια πραγματα και θα μου πει. Εσας πως αντιδρουν;


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια εσείς ου εχετε παιδακια πως αντιδρουν στην εγκυμοσυνη σας; η μικρη μου ολη μερα ασχολειται με αυτο, στο σχολειο ζωγραφιζει σχετικα με την εγκυμοσυνη, στο σπιτι βαζει κουκλες και κανει την εγκυο. Σημερα μου εκανε μια κουβεντα που με προβληματισε. Μια φιλη της στο σχολειο φερνει ενα μωρακι μαζι της και ενα μπιμπερο και σημερα μου λεει "το μωρο της Μαριας ειναι ψεύτικο και για αυτο πινει γαλα απο το μπιμπερο. Το δικο μας θα ειναι αληθινό και θα πινει απο το βυζακι σου". Μιλαω με τη δασκαλα και ενω ημουν σιγουρη πως θα της το ειπε αυτη, διαπιστωνω πως ολος αυτος ο συλλογισμος ειναι δικος της. Μου ειπε η δασκαλα πως ολη την επομενη εβδομαδα θα προσεξει καποια πραγματα και θα μου πει. Εσας πως αντιδρουν;

Τι σου είναι τα κορίτσακια ε?Το μητρικό ένστικτο μιλάει απο μωρά!!!

εμάς στην αρχή δεν ήθελε...έβγαζε όλο νεύρα και γκρίνια που δεν είχε ποτέ...μετά ήθελε αγοράκι για να του χαρίσει όλα τα βρεφικά παιχνίδια και τώρα ότι ροζ βλέπουμε θέλει να το αγοράσει για την μπεμπούλα!!!!Έρχετα στην κοιλιά την γαργαλάει για να γελάει λέει η μπέμπα και της δίνει φιλιά...εγώ θα είμαι ο μεγάλος αδερφός και έχω πολλά να μάθω στην μπέμπα μας, λέει!!!!Καλά τα πάμε όσο σκέφτομαι πως είναι το μοναδικό παιδάκι και για τις 2 οικογένειες και όλοι λίγο πολύ τον έχουν στα όπα όπα...Ελπίζω να γεννηθεί η μπέμπα και όλα να είναι φυσιολογικά με τον μικρό!

Καλά θα σας πώ κάτι που γέλασαμε πολύ προχθες με τον άντρα μου...λέω στο γιό μου "Μωρό μου μάζεψε όλα τα αυτοκινητάκια απο το σαλόνι " και μου απαντάει ο μικρός ενώ τα μάζευε "Τι τραβάω ο "έρμος" με ύφος!!!"Και δεν λέει κανένας αυτή την λέξη!!!Χαχαχ κάγκελο εγώ και ο άντρας μου!!!χαχαχαχα


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγώ σήμερα πετάω μιας και περιμένω το βραδάκι να έρθει η μαμά μου από το νησί!!! Έχω να την δω 2 μήνες!!!

Ο μικρούλης χθες ήταν πολύ ζωηρός. Έφαγα πολύ κλωτσιά και εγώ και ο μπαμπάς!!! Κάποια στιγμή το μωρό είχε πάει στο πλάι αριστερά και φαινόταν καθαρά οτι ήταν εκεί και άρχισα να το κουνάω με τα δάχτυλά μου σαν μασάζ και τρελάθηκε! Πήγαινε απο δω και απο κει! Τέλειο ήταν...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αύριο έχω να πάω για υπέρηχο και έχω τόσο άγχος που δε κοιμάμαι το βράδυ. Πάω κάθε τρεις εβδομάδες αλλά δε θα άντεχα περισσότερο.

Σουζάνα μην αγχώνεσαι τόσο πολύ κορίτσι μου. Και εγω είχα άγχος στην αρχή αλλά όσο περνά ο καιρός και νιώθω το μωρό μου έχει ψιλοφύγει. Όσο για την β επιπέδου είναι υπέρηχος κοιλιάς. Σαν την αυχενική περίπου. Μην φοβάσαι. Όλα καλά θα πάνε.:)


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες. Εγω σημερα ετρεχα να πληρωσω λογαριασμους και μετα να φτιαξω πραγματακια για την εκδηλωση τη Κυριακη, προβλέπεται να περναμε πολυ ωραια, εχω κλεισει animater, για ολη την εκδηλωση, που θα τους κανει θεατρικο παιχνιδι, κατασκευες κτλ, μια μπαντα απο 12 παιδια που θα παιζουν παιδικα τραγουδια και νανουρισματα. Μπουφες με καλουδια απο τις μαμαδες και δωρεες απο ζαχαροπλαστια και φουρνους, κληρωση με δωρα και ενα σκασμο ωραια μικροπραγματακια. Τα βλεπω ολα μαζεμενα στο σαλονι και απορω πως στο καλο προλαβα να τα κανω ολα αυτα τελείως μονη.

Σας βλεπω που συζητατε για τις 40 εβδομαδες της κυησης και πραγματικα απορω ποσες απο εμας θα μας αφησουν να φτασουμε ως εκει (οκ μπορει να γεννησουμε και πιο πριν χωρις παρεμβαση) και σε ποσες θα μας βρουν το χ,ψ κινδυνο για να μας βαλουν με καισαρικη ή προκληση. Τη μονη που εχω σιγουρη πως ο τοκετος θα ξεκινησει απο μονος του (καλος εχόντων των πραγματων) ειναι τη κοπελα που ειναι Αυστραλία (sorry για το αλτσχάιμερ του ονοματος). Ο δικος μου στη Ζακυνθο μολις ακουσε vbac στη κυριολεξία εγινε ασπρος και ο μονος λογος που δε μου λεει οχι απο τωρα ειναι πως εχει σε φοβερη εκτιμηση το γιατρο της Αθηνας ο οποιος υποστηρίζει το vbac παρα πολυ.

Εγω τα ρουχα μας τα πλενω με ειδικο απορρυπαντικό για ατοπικα δερματα γιατι η μικρη ειναι ατοπικη ειναι οτι πιο υποαλλεργικο υπαρχει και του μωρου με αυτο θα τα πλενω. Επισης οι περισσοτεροι παιδιατροι ειναι αρνητικη στη χρηση μαλακτικου στα βρεφη.

Να σας βαλω κανενα βιβλιο για το θηλασμο;

Συμφωνώ μαζί σου στο θέμα ''διάρκεια κύησης''. Οι περισσότεροι γιατροί αυτό κάνουν αν και φταίμε και εμείς οι ανυπόμονες... Εγώ πιστεύω πως η δική μου γιατρός θα με αφήσει να πάμε φυσιολογικά αν δεν υπάρχει λόγος. Και αυτό το λέω γιατί την τελευταία φορά μου είπε πως μετά τη β επιπέδου θα κάνω καμπύλη και αν ειναι καλή δεν θα χρειστει να κανω ντοπλερ και απλά θα πηγαίνω να με παρακολουθει μέχρι να μας σπάσουν τα νερά.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσούδες όμορφες και φουσκωτές!! Πωπωωω απο Δευτέρα έχω να μπω και έχω χάσει επεισόδια ! Τι κάνετε ;;μεγαλώνουν τα μπεμπακια διαβάζω κ πολύ το χαίρομαι !!

Και εγώ είχα τρελαθεί απο την αγωνία γιατί δεν το άκουγα γι 6 μέρες περίπου κ έβαζα διαφορά με τ μυαλό κ όλο κ χειρότερα ήταν .. Πήγα στ γιατρό την Πέμπτη κ όλα όμως είναι καλά!!! Το μωράκι μεγάλωσε πολύ , έκανε πιπίλα κ το δαχτυλάκι του... έλιωσα μιλάμε !!! Μας έκανε και τη χάρη κ άνοιξε ποδαράκια αυτή τη φορά κ είναι ξεκάθαρα πλέον κοριτσάκι!! Έχουμε κ πολύ ψηλά πόδια μας είπε ο γιατρός !! Β επιπέδου έκλεισα για 20/11 , αιώνας πάλι θα μου φανειιιιιιιι..ποια άλλη κοπέλα είναι κοντά στην ημε/μια εκείνη ; Fysalidoula και συ νομίζω κάπου εκεί είσαι αν θυμάμαι καλά; Σαν τους φαντάρους μετράω τις μέρες !!

Σήμερα έχω κομμωτήριο,πάω να κάνω ανταύγειες γιατί η ρίζα έχει πάρει πάλι την κατηφόρα.. Κ είναι κ total black η άτιμη κ βγάζει μάτι...

Φιλάκια σε όλες !! Θα ξαναμπώ βραδάκι να τα πούμε!!


TOXEp3.png

FZQzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ο δικος μ εδω κανει κ κολπικο. Τα τελευταία 2 χρονια λεει άλλαξε η διαδικασια

Απο όσο ξέρω δεν γίνεται κολπικός εκτός και αν συντρέχει κάποιος λόγος. Πχ να υπάρχει θέμα με το μήκος τραχήλου. Αν και εμένα με κοιλιακό μου τον μετράει τον τράχηλο. Μπορεί απλά να είναι λεπτολόγος ο γιατρός σου και να στον κάνει προληπτικά.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδες όμορφες και φουσκωτές!! Πωπωωω απο Δευτέρα έχω να μπω και έχω χάσει επεισόδια ! Τι κάνετε ;;μεγαλώνουν τα μπεμπακια διαβάζω κ πολύ το χαίρομαι !!

Και εγώ είχα τρελαθεί απο την αγωνία γιατί δεν το άκουγα γι 6 μέρες περίπου κ έβαζα διαφορά με τ μυαλό κ όλο κ χειρότερα ήταν .. Πήγα στ γιατρό την Πέμπτη κ όλα όμως είναι καλά!!! Το μωράκι μεγάλωσε πολύ , έκανε πιπίλα κ το δαχτυλάκι του... έλιωσα μιλάμε !!! Μας έκανε και τη χάρη κ άνοιξε ποδαράκια αυτή τη φορά κ είναι ξεκάθαρα πλέον κοριτσάκι!! Έχουμε κ πολύ ψηλά πόδια μας είπε ο γιατρός !! Β επιπέδου έκλεισα για 20/11 , αιώνας πάλι θα μου φανειιιιιιιι..ποια άλλη κοπέλα είναι κοντά στην ημε/μια εκείνη ; Fysalidoula και συ νομίζω κάπου εκεί είσαι αν θυμάμαι καλά; Σαν τους φαντάρους μετράω τις μέρες !!

Σήμερα έχω κομμωτήριο,πάω να κάνω ανταύγειες γιατί η ρίζα έχει πάρει πάλι την κατηφόρα.. Κ είναι κ total black η άτιμη κ βγάζει μάτι...

Φιλάκια σε όλες !! Θα ξαναμπώ βραδάκι να τα πούμε!!

Μπράβο τέλεια! Θα περάσει ο καιρός! Εγώ έχω στις 13.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο ξέρω δεν γίνεται κολπικός εκτός και αν συντρέχει κάποιος λόγος. Πχ να υπάρχει θέμα με το μήκος τραχήλου. Αν και εμένα με κοιλιακό μου τον μετράει τον τράχηλο. Μπορεί απλά να είναι λεπτολόγος ο γιατρός σου και να στον κάνει προληπτικά.

Μου το πε οταν εκλεισα τηλεφωνικα ραντεβου. Ετσι κανει σε ολες.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...