Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Anna τελειο το σετακι !! Συγχαρητηρια και με το καλο !!! :) :) :)

Μαρια ειναι αυτο που λενε στο εξωτερικο dοula ?? πολυ καλα παντως και πολυ τυχερη που θα εχεις τετοια βοηθεια !!

fey το σχολιο αυτο γινεται στην αυχενικη κ εξυπηρετει στο στυλ "αν κατι παει λαθος βγαζω την ουρα μου απ εξω γιατι εχεις κιλα κ με δυσκολεψε να το δω" !

Τι ρατσισμο βιωνουμε κ εμεις οι παχουλοκομψες καλοφαγουδες :P

α, οκ εγώ κατάλαβα στον πρώτο υπέρηχο όχι στην αυχενική.Τι να πώ...:rolleyes:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα κοιλίτσες όμορφες!!!

daip , τι γέλιο!!!πράγματι γατάκια είμαστε ειδικά εμείς οι πρωτομανούλες...

Εγώ λέω κορίτσια να στοιχηματίσουμε πόσα κιλά έβαλε η daip και όποια πλησιάσει να κερδίσει ένα εισιτήριο γι' Αυστραλία!!!:cool::cool::cool:

Τι ωραία που τα λέω πρωί πρωί...:D:D:D

Ελατε, έχουμε και parent classes εδω.:P:p

Kαλημερα σας φουσκες !!

Daip ζητω οι παχουλοκομψες !! Οσα γι αυτα τα +2 μην αρπαζεσαι ... εγω παιζω σε 3πλο νουμερακι !! Γι αυτο σου λεω .... Μην αρπαζεσαι εχεις ακομα για να με φτασεις χααχαχαχαχ !! Ποσα ρε κοριτσι εχεις παρει δηλαδη ?!

vas kai sia καλως ηρθατε !!

Πολλάαααααα!!! Όσα θα έπρεπε να έχει πάρει στο μαξιμουμ μια γυναίκα νορμάλ βάρους μέχρι το τέλος της εγκυμοσυνης. Αν και τα πήρα ξαφνικά στο πρώτο τριμηνο τα περισσότερα. Τώρα σταθερά 1.5 το μήνα και ούτε καν. Με βλέπω να σου κάνω παρέα στην τριπλέτα μ'αυτό το ρυθμό. :D:D

Μη νιώθεις μοναξιές!

Γεια σου βρε daip με τη παχουλοκοψοτητα σου, αχ να ξερες ποσο θα ηθελα να μπορω και εγω να την ευχαριστηθώ στην εγκυμοσυνη. ΑΛΛΑ αυτη τη φορα ακολουθω το ρητο "οτι δε μπορεις να αποφυγεις, απολαυσε το". Παντως αν οι διατροφικες συνηθειες της μαμας επηρεάζουν τη μετέπειτα διατροφη του παιδιου, ισως εκει οφείλεται οτι η κορη μου τρελαίνεται για ωμα λαχανικα και να κανει μια όλο σωστή διατροφη χωρις εγω να προσπαθησω για κατι.

Θα μου βγει μπανανοφαν ο μπεμπης δηλαδή;;;;

καλημερα!αχ αυτα τα κιλα!χαχαχα εγω που στης προηγουμενες ειχα παρει στον 5ο μηνα τουλαχιστων 7 κιλα,δεν φανταζομουν οτι τωρα που εχω χασει 3 κιλα θα εχω περισσοτερο αγχος! στις προηγουμενες ειχα παρει 20 και σε 2-3 μηνες τα ειχα χασει χωρις διαιτα απλα ειχα κοψει τα γλυκα.

Σια, είσαι η ελπίδα μου!!!!

σήμερα περιμένω την μαία στο σπίτι,θα είναι η πρώτη μας συνάντηση!το κράτος μου παρέχει 20 κατοίκον επισκέψεις για μένα προ γέννας και μετά 20 επισκέψεις για τα μωρά μέχρι να γίνουν 3 μηνών!!

!ήταν πάρα πολύ καλή,και δόξα το θεό βρήκα Ελληνίδα και μπορέσαμε και μιλήσαμε άνετα χωρίς δυσκολία.το καλό θα είναι όταν πρώτα ο Θεός γεννηθούν τα μωρά,θα έρχεται κάθε μέρα σπίτι,θα τα ζυγίζει,θα μου δείχνει πως να τα κάνω μπάνιο,πώς να θηλάζω καλύτερα και γενικά θα μου λύνει όλες μου τις απορίες!!

πολιτισμενες χώρες Μαρία μου! Φτύστε μας κοπελιές μη μας ματιάξετε. Και εδώ κάνουν κατ'οίκον επισκέψεις μετά τη γέννα ομως. Για τα πριν, θα πάμε σε μαθήματα του νοσοκομείου.

φυσαλίδα,είμαστε 2 υποψήφιες για Αυστραλία δλδ...άραγε θα μας κάνει ξενάγηση η daip στους αβορίγινες;; να δούμε πώς μεγαλώνουν εκείνοι τα bebe;; :tongue:

χαχαχαχα, αβορίγινες δεν ξέρω. Έχω όμως επαφή με Κινέζες, Ταιλανδέζες και ότι άλλο θελεις.

ωωωωωωωωωωωωωωω θα ειναι εκπληκτικη εμπειρια φαιη!!!!!ανυπομοναωωωωωωωω...αλλα αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να κερδισουμε και οι 2...(να μιλησουμε πριβε να πουμε τα ιδια κιλα οκ;):tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

daip ελπιζω να μην παρεξηγηθεις απο το υπεροχο μοναδικο ανεπαναληπτο χιουμορ μου!!!!

Τι λες καλε;;; Παρεξηγιέμαι εγω; Ο παίδαρος να'ναι καλα, και τα κιλά θα τα χάσω. Παλι με χρόνια με καιρούς, παλι δικό μου θα'ναι αυτό το ατελείωτο (κυριολεκτικά) κορμι. Κανονίστε ότι θέλετε... τα εισιτήρια δικά σας όμως! :P

Κι εγώ το ίδιο....ψηλή μεν και στο αρχικό τριψήφιο αλλάαα όπως και να το κάνουμε τριψήφιο, δε με σώζει καμιά δικαιολογία χαχαχα. Και νόμιζα οτι θα ήμουν μόνη μου...γιατί πιαααα έχω ακούσει τα πάντα...μέχρι στον πρώτο υπέρηχο μου έγραψε σαν σχόλιο "Πολύ δύσκολη η διεξαγωγή του υπέρηχου λόγω κοιλιακής δομής της μητέρας" χαχα, με το γάντι με έσφαξε...ουφφφ

Καρδιά μου,, δεν είναι ψηλά... τα κιλά μας.

Είμαστε κοντές στο ύψος για τα κιλά μας απλά!


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο την ηλιολουστη Κυπρο!!!! Κοριτσια γελασα πολυ με οσα γραψατε!!! Βαλτε με κ μενα στο προγραμμα για Αυστραλια :) :) ... Αν κ ο συζυγος με εχει τρελλανει οτι θελει να παει Βολο. Τωρα με 2 ζουζουνακια πως κανει ονειρα για διακοπες, δεν εχω καταλαβει.. Αλλα μ αρεσει που δε σκεφτετε να με αφησει σπιτι κ αλλο!!! :) ... Εχω γιατρο σημερα!!!!!! Αχ ελπιζω να μ αφησει να παω για κανενα καφεδακι, καμια βολτουλα, να χαζεψω καμια βιτρινα!!!

Φιλακια κοιλιτσες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσουδια.

Εδω στην Πατρα ο καιρος ειναι πολυ καλος. Και θελω καφε αγναντευοντας την θαλασσα αλλα ειμαι στο γραφειο .....

Αλλα δεν πειραζει γιατι το πρωι εκανα β-επιπεδου και ολα ειναι καλα. Ο μπεμπακος ειναι κουκλος (κουκουβαου κουκουβαου) και ειναι αναπτυξη του ειναι πολυ καλη.

Αντε ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα αποτελεσματα.

ααα και κοριτσια για πειτε καμια ιδεα. Τωρα που θα βαλει κρυο τι θα κανετε στο θεμα μπουφαν/παλτου. Πρεπει να παρουμε ε? Δεν υπαρχει καμια πατεντα να τα γλυτωσουμε αυτα τα λεφτα?


C03Cp3.pngeYkOp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοιλακια!!!!

αναφορα καιρου:

ηλιος με συννεφα αλλα γλυκος....θερμοκαρασια καλη...δεν κρυωνω...

χειμωνα μακαρι να σου πει να βγαινεις...στο ευχομαι απο καρδιας!!!

sad sam τι ωραια η πατρα!!!σπουδαζε ο αντρας μου εκει...και επειδη γνωριζομαστε απο τον μεσαιωνα...:tongue::tongue::tongue:ειχα περασει ωραια σκ...φοιτητικα εκει...

μπραβο για το τελειο β επιπεδου!!!!

στην ουρα οι υπολοιπες.....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Σημερα εχει δουλειες γιατι το Σαββατο γιορταζει το κοριτσακι μου και περιμένω περιπου 30 ατομα. Θα ερθει και γυναικα βεβαια τη Παρασκευη για τα χοντρα.

Ο καιρος εδω βροχερος αλλα κανει ζεστη.

Sad sam ωραια τα νεα σας. Εγω απο παλτο - μπουφαν μαλλον θα τη βγαλω καθαρη γιατι παντα τα επαιρνα σε φαρδια γραμμη, τωρα κατα το τελος προφανως δε θα κλεινουν αλλα δε πειράζει.

Χειμωνας σου ευχομαι να σε αφησει για καμια βολτουλα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

έτσι μπράβο να μαζευόμαστε σιγά σιγά...

xeimwnas, καλή επιτυχία σήμερα όλα να ναι σούπερ και να ξεκινήσεις κι εσύ τις βολτίτσες γιατί πράγματι αυτό το τρίμηνο είναι χάρμα...

Εγώ κορίτσια προς το παρόν φοράω τα ίδια παλτό/μπουφάν αλλά επειδή κλείνουν δύσκολα τα έχω ανοιχτά και είναι ακόμη κομψά.Όταν ανοίξουν αρκετά και φαίνονται άσχημα θα παρω ένα παλτό με 70 ευρώ που είδα στα h&m.Έρχονται κι άλλα παιδάκια(ελπίζω!!!) οπότε ίσως το χρειαστώ στο μέλλον ή ίσως εξυπηρετήσει κάποια φίλη μου.:):):)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα ολα ειναι στενα...

αλλα ειχα παρει στην δευτερη εγκυμοσυνη μου ενα μπουφαν ανετο...που κουμπωνε μεχρι τον 8 στανταρ...εε...με αυτο την βγαζω...μετα τον 8 ξεκουμπωτη και εγω....νεα μοδα κυριες μου...θα λανσαρουμε νεα μοδα....!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα!!!

Ουυυ πόσα γράψατε καλέ!!!

Μαράκι με το καλό τα μωράκια σου τέλειο το 1+1!!!

Χειμωνα μακάρι να σε αφήσει ο γιατρός να κάνεις την βολτίτσα σου και να αλλάξεις τον αέρα σου!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές ένιωσα αρκετές συσπάσεις και το απόγευμα πήρα το γιατρό...ξάπλα ,μπουσκοπαν και ξεκούραση...σήμερα είμαι καλύτερα αλλά τρόμαξα...πέσαν και όλοι να με φάνε γιατί κουράστηκα αρκετά τις τελευταίες μέρες...ευτυχώς η κόρούλα μου μου κάνει συμπαράσταση με τις κλωτσίτσες της και ο γιόκας μου με τα φιλιά του...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσουδια.

Εδω στην Πατρα ο καιρος ειναι πολυ καλος. Και θελω καφε αγναντευοντας την θαλασσα αλλα ειμαι στο γραφειο .....

Αλλα δεν πειραζει γιατι το πρωι εκανα β-επιπεδου και ολα ειναι καλα. Ο μπεμπακος ειναι κουκλος (κουκουβαου κουκουβαου) και ειναι αναπτυξη του ειναι πολυ καλη.

Αντε ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα αποτελεσματα.

ααα και κοριτσια για πειτε καμια ιδεα. Τωρα που θα βαλει κρυο τι θα κανετε στο θεμα μπουφαν/παλτου. Πρεπει να παρουμε ε? Δεν υπαρχει καμια πατεντα να τα γλυτωσουμε αυτα τα λεφτα?

Μπράβο κοριτσάκι με το καλό ο μπέμπης!!!Εγώ φοράω ακόμα τα δικά μου άλλα ανοιχτά και ένα πιο φαρδύ ακόμα το κλείνω...αρνούμαι να αγοράσω και μπουφαν εγκυμοσύνης!χαχαχαχαχ


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα δε μου κοβεται ποτε!!! Αγχωμένη, στεναχωριμενη, χαρουμενη παντα εχω ορεξη. Οπως επισης δε μου εχει τυχει ποτε να ξεχασω να φαω. :)

Μαζί σου και εγώ!!!Πότε δεν ξεχνάω να φάω!!!!!Ακούω καμιά φορά να λένε "πωπω ξέχασα να φάω σήμερα" και σταυροκοπιέμαι!!!!:):):)


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

που ειστε καλε;;

εξαφανιζολ;;;

jim din αν θυμαμαι καλα εσυ πρεπει να εισαι κοντα στην ηλικια μου...στα 37 ειμαι εγω...ή οποια αλλη ειναι ανω των 35 κανατε αμνιοπαρακεντηση λογω ηλικιας;

εγω δεν εκανα γιατι ειχα πολυ καλη αυχενικη αλλα το σκεφτομαι λιγο γιατι μια γιατρος ξαδερφη μου ,μου ειπε κακως που δεν εκανα...μετα τα 35 ειναι πια απαραιτητο ειπε...

ειχα ρωτησει τον γιατρο μου αλλα μου ειχε πει αοριστα ,δεν ηθελε να παρει θεση,οτι ειναι δικη μου αποφαση αυτο, οτι εχω καλο νουμερο αυχενικης...αλλα η αποφαση ειναι δικη μου...

εμαθα οτι υπαρχει και μια εξεταση αιματος που δινει ποσοστα κινδυνου και δεν ενεχει καμια επιπλοκη λογω του οτι δεν ειναι κατι επεμβατικο οπως η αμνιοπαρακεντηση αλλα ειναι αρκετα ακριβη...πανω απο 500 ευρω και δεν εχει την σιγουρια της αμνιοπαρακεντησης η του τροφοβλαστη...αυτα...

με αυτα καταπιανομαι....καθε αποψη ευπροσδεκτη φυσικα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...