Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Πραγματικά πως χάνεις βάρος με 2000 θερμίδες; Εγώ έχω πάθει εμπλοκή με το βάρος ήμουν 54 κιλά (ελαφρώς πιο κάτω από κανονικό μου) μέσα Οκτώβρη ήμουν 60 κ ο γιατρός μου τα έχωσε όχι για θέματα υγείας αλλά γιατί τα θεωρεί πολλααααα!! Απλά πριν δεν έτρωγα τίποτα (καφέ κ τσιγάρο) κ τώρα που έβαλα ένα κυρίως γεύμα , πρωινό και ελαφρύ σνακ το βράδυ παίρνω βαρος ! Κ μιλάμε για μερίδα εστιατορίου!

Τι να σου πω εκτος και αν νομιζω οτι τρωω 2000 θερμιδες. Δε μετραω απλα μου εδωσε μια διατροφη 2000 θερμ. ο ενδοκρινολογος και κανω αυτη στο περιπου.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και μιας και ημαστε πολλες που προσεχουμε για ζαχαρο, λεω να μοιραστω αλλη μια αγαπημενη συνταγη. Μελιτζανοπιτα με κιμα χωρις φυλλο.

ψηνουμε ολοκληρες μελιτζανες,περ 700γρ με το κοτσανι,στο φουρνο μεχρι να μαλακωσουν,γυρω στα 40λεπτα περιπου..ξεφλουδιζουμε κ αλεθουμε..σε κατσαρολα σωταρουμε 400γρ κιμα με φρεσκοτριμμενο πιπερι μεχρι να πιει τα ζουμια του,μετα προσθετουμε 1κ.σουπας κλαριφιε, 3 κρεμμυδια μετρια ψιλοκομμενα,αλατακι,ντοματουλα,αφηνουμε κανα 10λεπτο να σωθουν τα υγρα..στις αλεσμενες μελιτζανες προσθετουμε 3αυγα,80γρ τυρι που λιωνει ή παρμεζανα,100γρ φετα κ 1 κ.σουπας τυρι κρεμα ή κρεμ φρες..μετα βαζουμε τον κιμα μας στο μιγμα με τις μελιτζανες κ ριχνουμε κ 2κ.σουπας γεματες αλευρι καρυδας (ή φρυγανιά τριμμενη) για τα ζουμια..βαζουμε σε βουτυρωμενο ταψι κ απο πανω τριβουμε τυρι για κρουστα,αντι για φυλλο..ψηνουμε ως οτου να παρει χρωμα!τρωγεται καπως κρυα!


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καινούργια στο σάιτ! Έχω ΠΗΤ 18/3 αλλά θα μου το πάρει λίγο νωρίτερα με καισαρική λόγω υψηλότατης μυωπίας κ έχω κλείσει 14/11 β επιπέδου! Επειδή είμαστε κοντά για πες μου ποτέ σου επέτρεψε να πας για ανταύγειες δλδ έβαλε μίνιμουμ χρονικό όριο; Είναι το 1ο μου κ είμαι λίγο σε άγνωστα χωράφια

Γεια σου! Απο όσο ξέρω οι ανταύγιες είναι ελεύθερες. Δεν υπάρχει θέμα γιατί δεν περνά στη ρίζα. Καλό θα ήταν να ρωτήσεις και τον γιατρό σου. Εγώ έχω ΠΗΤ 19/3. Που θα γεννήσεις? Ξέρεις αν είναι αγόρι ή κορίτσι?


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και ημαστε πολλες που προσεχουμε για ζαχαρο, λεω να μοιραστω αλλη μια αγαπημενη συνταγη. Μελιτζανοπιτα με κιμα χωρις φυλλο.

ψηνουμε ολοκληρες μελιτζανες,περ 700γρ με το κοτσανι,στο φουρνο μεχρι να μαλακωσουν,γυρω στα 40λεπτα περιπου..ξεφλουδιζουμε κ αλεθουμε..σε κατσαρολα σωταρουμε 400γρ κιμα με φρεσκοτριμμενο πιπερι μεχρι να πιει τα ζουμια του,μετα προσθετουμε 1κ.σουπας κλαριφιε, 3 κρεμμυδια μετρια ψιλοκομμενα,αλατακι,ντοματουλα,αφηνουμε κανα 10λεπτο να σωθουν τα υγρα..στις αλεσμενες μελιτζανες προσθετουμε 3αυγα,80γρ τυρι που λιωνει ή παρμεζανα,100γρ φετα κ 1 κ.σουπας τυρι κρεμα ή κρεμ φρες..μετα βαζουμε τον κιμα μας στο μιγμα με τις μελιτζανες κ ριχνουμε κ 2κ.σουπας γεματες αλευρι καρυδας (ή φρυγανιά τριμμενη) για τα ζουμια..βαζουμε σε βουτυρωμενο ταψι κ απο πανω τριβουμε τυρι για κρουστα,αντι για φυλλο..ψηνουμε ως οτου να παρει χρωμα!τρωγεται καπως κρυα!

Ευχαριστούμε!!!!:)


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και ημαστε πολλες που προσεχουμε για ζαχαρο, λεω να μοιραστω αλλη μια αγαπημενη συνταγη. Μελιτζανοπιτα με κιμα χωρις φυλλο.

ψηνουμε ολοκληρες μελιτζανες,περ 700γρ με το κοτσανι,στο φουρνο μεχρι να μαλακωσουν,γυρω στα 40λεπτα περιπου..ξεφλουδιζουμε κ αλεθουμε..σε κατσαρολα σωταρουμε 400γρ κιμα με φρεσκοτριμμενο πιπερι μεχρι να πιει τα ζουμια του,μετα προσθετουμε 1κ.σουπας κλαριφιε, 3 κρεμμυδια μετρια ψιλοκομμενα,αλατακι,ντοματουλα,αφηνουμε κανα 10λεπτο να σωθουν τα υγρα..στις αλεσμενες μελιτζανες προσθετουμε 3αυγα,80γρ τυρι που λιωνει ή παρμεζανα,100γρ φετα κ 1 κ.σουπας τυρι κρεμα ή κρεμ φρες..μετα βαζουμε τον κιμα μας στο μιγμα με τις μελιτζανες κ ριχνουμε κ 2κ.σουπας γεματες αλευρι καρυδας (ή φρυγανιά τριμμενη) για τα ζουμια..βαζουμε σε βουτυρωμενο ταψι κ απο πανω τριβουμε τυρι για κρουστα,αντι για φυλλο..ψηνουμε ως οτου να παρει χρωμα!τρωγεται καπως κρυα!

μπράβο, dimrous...δε θα παέι χαμένη η συνταγή...;);)

να σου πώ, μήπως οι 2000 θερμίδες είναι λίγες για το βάρος σου;, γιατί τότε είναι λογικό να χάνεις.Kαι τι εννοείς +1, μέχρι σήμερα έχεις βάλει ένα κιλό;;;εγώ είμαι +7 σήμερα.:(

Μία φίλη μου πάντως που η καμπυλη της δεν βγήκε καλή, της έδωσε δίατροφή ο γιατρός κι αυτή στον 8ο-9ο έχανε αντί να βάλει αλλά της είπε ότι είναι φυσιολογικό γτ πριν λάμβανε υπερβολικές θερμίδες.Τίποτα δεν έπαθε ούτε αυτή ούτε το μωράκι.(πάντα με το γιατρό από δίπλα).

α!και συγχαρητήρια με την οργάνωση του θηλασμού...και του χρόνου!:)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπράβο, dimrous...δε θα παέι χαμένη η συνταγή...;);)

να σου πώ, μήπως οι 2000 θερμίδες είναι λίγες για το βάρος σου;, γιατί τότε είναι λογικό να χάνεις.Kαι τι εννοείς +1, μέχρι σήμερα έχεις βάλει ένα κιλό;;;εγώ είμαι +7 σήμερα.:(

Μία φίλη μου πάντως που η καμπυλη της δεν βγήκε καλή, της έδωσε δίατροφή ο γιατρός κι αυτή στον 8ο-9ο έχανε αντί να βάλει αλλά της είπε ότι είναι φυσιολογικό γτ πριν λάμβανε υπερβολικές θερμίδες.Τίποτα δεν έπαθε ούτε αυτή ούτε το μωράκι.(πάντα με το γιατρό από δίπλα).

α!και συγχαρητήρια με την οργάνωση του θηλασμού...και του χρόνου!:)

Να κανουμε ενα γκρουπ εμεις οι +7 για αλληλοπαρηγορια;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φουσκες! Ρουνα βλεπω ξενυχτι εχες παλι! Καλως την δεχτηκες τη μαμα σου!

Κ εγω εχθες ετοιμασα λεπτομερειες στο σπιτι που θα μεινει η μαμα μου! Την εφερα εδω κοντα κοντα για βοηθεια!

Vas30 καλως ηρθες και με το καλο το μωρο σου!

Κοριτσια κ εμενα μου χει δωσει ο ενδοκρινολογος διατροφη 1700 θερμιδες! Που να την κανω η παχουλοκομψη ? προχθες που πηγα του το ειπα.... Γιατρε μου,του λεω, που να καθομαι να μετραω το σπιρτοκουτο το κρεας? τελικα βγαλαμε ενα πλανο λιγο γενικο με το τι επιτρεπεται κ τι οχι , αααα κ μου ειπε οτι δεν εχω διαβητη τυπου δυο , εχω λεει πολυκιστικες που μου ξοδευουν πολυ ινσουλινη, τρεχα γυρευε!

Κ κατι που δεν ηξερα, το πορτοκαλο μπρω να το φαω αλλα οχι να το πιω ! :shock: κουλο !

Στα +2 εγω...ειχα αποθεμα απο πριν :P

Αντε σας ζαλισα πρωιπρωι !

Καλημερααααααααα


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,πολυ χαιρομαι που βρηκα μια τοσο ωραια παρεα!και εγω Μαρτη θα γεννησω το τριτο κοριτσακι μου!κοριτσομανα χαχαχα,!!!στης προηγουμενες εγκυμοσυνες μου ειχα παρει συνολο 20 κιλα,τωρα ειμαι διαλυμενη απο τους εμετος:(:( :( και ετσι ειμαι -3. ο γιατρος λεει οτι δεν πειραζει,αλλα εμενα με ενοχλει το οτι πειναω και μόλις φαω κατι το βγαζω.... στις 13 θα παω για εξεταση και θα μου πει και για την επιπεδου,εχω αγωνια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοιλιτσες φουσκωτες και πανεμορφες!!!

ολα καλα;καλα περασατε το σκ βλεπω....μανουλα ηρθε απο νησι...ωραιοτατες διοργανωσεις με θηλασμο στη ζακυνθο και παντου στην ελλαδα!!!μπραβο σε ολες!!!

και εμεις ομορφα περασαμε...πολυ παρεουλα με φιλους και απειρες αγκαλιες με τα παιδακια μου!!!!!!

mandelein 24 εχω εγω το β επιπεδου...τελευταια απ ολες θα μαι...απο υπομονη...υπομονη...θα σκασω μεχρι τοτε λεμε...

sia1982 και vas30 καλωσηρθατε στην παρεουλα....και με το καλο!!!!

sia1982 και εγω ειμαι κοριτσομανουλα και περιμενω το τριτο μου κοριτσακι!!!!ποσο ειναι τα αλλα 2 κοριτσακια σου.;;;με το καλο!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

μπράβο, dimrous...δε θα παέι χαμένη η συνταγή...;);)

να σου πώ, μήπως οι 2000 θερμίδες είναι λίγες για το βάρος σου;, γιατί τότε είναι λογικό να χάνεις.Kαι τι εννοείς +1, μέχρι σήμερα έχεις βάλει ένα κιλό;;;εγώ είμαι +7 σήμερα.:(

Μία φίλη μου πάντως που η καμπυλη της δεν βγήκε καλή, της έδωσε δίατροφή ο γιατρός κι αυτή στον 8ο-9ο έχανε αντί να βάλει αλλά της είπε ότι είναι φυσιολογικό γτ πριν λάμβανε υπερβολικές θερμίδες.Τίποτα δεν έπαθε ούτε αυτή ούτε το μωράκι.(πάντα με το γιατρό από δίπλα).

α!και συγχαρητήρια με την οργάνωση του θηλασμού...και του χρόνου!:)

ναι Φαιη εχω παρει 1 κιλο αλλα οπως λεει και η Neo geo παχουλοκομψη τα ειχα παρει απο πριν και στη πρωτη μου εγκυμοσυνη ημουν +2,5. Οταν εχεις παραπανω κιλα και κανεις σωστη και ισορροπημένη διατροφη δεν δημιουργει προβλημα να χασεις βαρος, δε λεμε για διατροφη 1200 θερμιδες. Ισα ισα οι γυναικολογοι το θεωρουν καλο γιατι βοηθαει στη γεννα, περιοριζεις το θεμα πιεση και προεκλαμψια και τις παρενεργειες απο ενα χειρουργείο (καισαρικη). Δηλαδη τοσες κοπελες που τα νγαζουν ολη την ωρα και φτανουν και μεχρι το σημειο να νοσηλευτουν θα επρεπε να ειχαν του κοσμου τα προβληματα.
Καλημερα φουσκες! Ρουνα βλεπω ξενυχτι εχες παλι! Καλως την δεχτηκες τη μαμα σου!

Κ εγω εχθες ετοιμασα λεπτομερειες στο σπιτι που θα μεινει η μαμα μου! Την εφερα εδω κοντα κοντα για βοηθεια!

Vas30 καλως ηρθες και με το καλο το μωρο σου!

Κοριτσια κ εμενα μου χει δωσει ο ενδοκρινολογος διατροφη 1700 θερμιδες! Που να την κανω η παχουλοκομψη ? προχθες που πηγα του το ειπα.... Γιατρε μου,του λεω, που να καθομαι να μετραω το σπιρτοκουτο το κρεας? τελικα βγαλαμε ενα πλανο λιγο γενικο με το τι επιτρεπεται κ τι οχι , αααα κ μου ειπε οτι δεν εχω διαβητη τυπου δυο , εχω λεει πολυκιστικες που μου ξοδευουν πολυ ινσουλινη, τρεχα γυρευε!

Κ κατι που δεν ηξερα, το πορτοκαλο μπρω να το φαω αλλα οχι να το πιω ! :shock: κουλο !

Στα +2 εγω...ειχα αποθεμα απο πριν :P

Αντε σας ζαλισα πρωιπρωι !

Καλημερααααααααα

ναι βρε κοριτσι δε κανουν οι χυμοι, οτι ειναι πολυ εύπεπτο δε το θελουμε γιατι μπαινει η ζαχαρη γρηγορα στον οργανισμο και δε προλαβαινει η ινσουλινη που εχουμε να το μεταβολισει (τα λεω λιγο μπακαλιστικα). Για αυτο και οι πατατες οι βραστες ανεβαζουν περισσοτερο το ζαχαρο απο οτι οι τηγανητές. Στο διαβητη κυησης απο οτι εχω καταλαβει δεν ισχυουν τα ιδια με το κοινο διαβητη.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!! Καλωσηρθατε νεες Μαρτιομανουλες!!!

Βρε κοριτσια παλι αρχισατε με τα κιλα? Θα τα χασουμε καλε!!! :) κ εγω ως παχουλοκομψη :) ειμαι -17 κ μην ρωτησετε πως, ακομη δεν εχω καταλαβει. Τωρα θα αρχισω κ εγω να βαζω, το νιωθω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!! Καλωσηρθατε νεες Μαρτιομανουλες!!!

Βρε κοριτσια παλι αρχισατε με τα κιλα? Θα τα χασουμε καλε!!! :) κ εγω ως παχουλοκομψη :) ειμαι -17 κ μην ρωτησετε πως, ακομη δεν εχω καταλαβει. Τωρα θα αρχισω κ εγω να βαζω, το νιωθω!!! :)

Μα λες ενα -17 και μετα μη ρωτατε; πλακα κανεις; και εισαι και ολη μερα στο κρεβατι. Εγω δεν αγχωνομαι για τα κιλα θα τα παρω ολα μετα :) γιατι με τοση στερηση σοκολατας εχει να πεσει πολυ κρεπα μετα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...