Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Λοιπόν το μέτρησα και μια ώρα μετά το φαγητό και είχα 124. Πήρα τη γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί αφου δεν κάνω διατροφή ζαχάρου θα έπρεπε να το μετρησω 2 ώρες μετά. Μου είπε επίσης να κόψω τους πολλούς υδατάνθρακες... Χθες είχα φάει σουφλέ με μακαρόνια μπεικον κρεμα γαλακτος και γκουντα. Το ίδιο έφαγα και το μεσημέρι...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ρουνα μου μια μετρηση δε λεει τιποτα, επισης τα μηχανακια με το ζαχαρο του εργαστηριου εχουν διαφορα ενα καλο μηχανακι εχει μεχρι και 15% αποκλιση.

Εγω μετα απο 3 συνεχωμενες μετρησεις σε εργαστηριο και με μηχανακια εχω μεγαλη αποκλιση. Βρηκα ενα μηχανακια που μου κανει μια μικρη σχετικα διαφορά. Και προσπαθησε να τρως βραδυνο το αργοτερο μεχρι τις 9.

Φαη το ζαχαρο (μη ελεγχομενο) στη εγκυμοσυνη μπορει να προκαλεσει πολλα προβληματα, ενα απο αυτα εχει να κανει με τις αρτηριες του λωρου. Επισης το ζαχαρο μια ωρα μετα το φαγητο ειναι 140 για την εγκυμοσυνη και οχι 160, αν και οι επισημες οδηγιες της διαβητολογικης ειναι για 130, η ενδοκρινολογικοι επιμενουν στο 140.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η εκδηλωση πηγε σουπερ. Πανω απο 200 ατομα, 23 θηλαζουσες, 65 μαμαδες μελη της ομαδας. Εχουμε γινει μια τεραστια οικογενεια μεσα σε 2.5 χρονια και σημερα ειδα τους κοπους μας να εχουν πιασει τοπο και για τον εθελοντη αυτες οι στιγμες ειναι η ζωη του. Τα παιδακια περασαν σουπερ, το ιδιο και οι μαμαδες. Ειναι ωραιο ρε κοριτσια να μιλάς με ανθρωπους που βιωσαν ή βιωνουν τα ιδια με εσενα. Να ανταλλάσσεις αποψεις, να βοηθας και να βοηθιεσαι.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το μέτρησα και μια ώρα μετά το φαγητό και είχα 124. Πήρα τη γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί αφου δεν κάνω διατροφή ζαχάρου θα έπρεπε να το μετρησω 2 ώρες μετά. Μου είπε επίσης να κόψω τους πολλούς υδατάνθρακες... Χθες είχα φάει σουφλέ με μακαρόνια μπεικον κρεμα γαλακτος και γκουντα. Το ίδιο έφαγα και το μεσημέρι...

Και τι ωρα το εφαγες ολο αυτο το βραδυ;


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατά τις 10 το έφαγα και το πρωί μετρήθηκα στις 9.

Προσπαθησε αυτα που "ανεβαζουν" το ζαχαρο να τα τρως το μεσημερι γιατι το βραδυ μπομπορει να μη σου βγαλουν εξω απο τα ορια το ζαχαρο αυτου του γευματος αλλα να φορτωνουν το ζαχαρο το επομενο. Τα λιπαρα εκαναν πιο αργη τη πεψη (αρα το ζαχαρο έπεφτε πιο αργα στον οργανισμο αλλα για περισσότερη ωρα).

Για αυτες που εχετε προβλημα ζαχαρου ενα καλο κολπο για να ξεδινεται στο φαγητο που και που ειναι να τρωτε το μεσημερι αυτο που εχετε επιθυμήσει και μετα να πατε μια χαλαρη βολτα με τα ποδια.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Το όριο είναι 110 δηλαδή στο 115 καίγεσαι ;

susana, οι τιμές για την εγκυμοσύνη είναι πιο χαμηλές γτ εγώ που είχα 95 το βρήκε τσιμπημένο.Και όπως έγραψε και η Dimrous που είναι πιο διαβασμένη μετά από μία ώρα μόνο 140!!!Εγώ ξέρω

160 βέβαια αλλά προφανώς αποκλίσεις υπάρχουν με τα χρόνια και τη σχολή(οι αμερικάνοι είναι πιο αυστηροί στα όρια τους)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρουνα μου μια μετρηση δε λεει τιποτα, επισης τα μηχανακια με το ζαχαρο του εργαστηριου εχουν διαφορα ενα καλο μηχανακι εχει μεχρι και 15% αποκλιση.

Εγω μετα απο 3 συνεχωμενες μετρησεις σε εργαστηριο και με μηχανακια εχω μεγαλη αποκλιση. Βρηκα ενα μηχανακια που μου κανει μια μικρη σχετικα διαφορά. Και προσπαθησε να τρως βραδυνο το αργοτερο μεχρι τις 9.

Φαη το ζαχαρο (μη ελεγχομενο) στη εγκυμοσυνη μπορει να προκαλεσει πολλα προβληματα, ενα απο αυτα εχει να κανει με τις αρτηριες του λωρου. Επισης το ζαχαρο μια ωρα μετα το φαγητο ειναι 140 για την εγκυμοσυνη και οχι 160, αν και οι επισημες οδηγιες της διαβητολογικης ειναι για 130, η ενδοκρινολογικοι επιμενουν στο 140.

ναι Dimrous δυστυχώς γνωρίζω για τις επιπλοκές του διαβήτη στην εγκυμοσύνη και γενικά προσπαθώ να προσέχω γτ έχω βαρύ ιστορικό...:(:(

Η ενδοκρινολόγος μου που τη ρώτησα μου πε το 150 που βρήκα να μη με ανησυχήσει γτ ήταν και μετά από πολύ κακό γεύμα (βλέπε : ρούνα ;)), και ότι αν είναι 160+ αλλάζουμε τροπάριο...Αλλά το ότι κινούμαι στα όρια δεν είναι και πολύ καθησυχαστικό,ε;;;Πάντως εχθές το πρωί νηστική είχα 89 :D:D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το μέτρησα και μια ώρα μετά το φαγητό και είχα 124. Πήρα τη γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ γιατί αφου δεν κάνω διατροφή ζαχάρου θα έπρεπε να το μετρησω 2 ώρες μετά. Μου είπε επίσης να κόψω τους πολλούς υδατάνθρακες... Χθες είχα φάει σουφλέ με μακαρόνια μπεικον κρεμα γαλακτος και γκουντα. Το ίδιο έφαγα και το μεσημέρι...

τσάμπα το άγχος σου δλδ...δλδ μετά 2 ώρες θα έπρεπε να πέσει κι άλλο ή θα ανέβαινε και θα ξέραμε την ακριβέστερη τιμή του;γτ κι εγώ όταν το ελέγχω αραιά και που μου πε 1 ώρα περίπου μετά το φαγητό..είδες και η dimrous τι είπε;;; περπάτημα....κι εγώ παρότι σπάνια τρώω γλυκά(επίτηδες) παίρνω παραπάνω υδατάνθρακες...:(


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

τσάμπα το άγχος σου δλδ...δλδ μετά 2 ώρες θα έπρεπε να πέσει κι άλλο ή θα ανέβαινε και θα ξέραμε την ακριβέστερη τιμή του;γτ κι εγώ όταν το ελέγχω αραιά και που μου πε 1 ώρα περίπου μετά το φαγητό..είδες και η dimrous τι είπε;;; περπάτημα....κι εγώ έχω παρότι σπάνια τρώω γλυκά(επίτηδες) παίρνω παραπάνω υδατάνθρακες...:(

Θα ήταν πιο χαμηλό. Τώρα θα φάω μπροκολάκι και μπιφτεκάκι και αύριο θα το μετρήσω σωστά. Να περπαταω δεν είναι εύκολο στο κέντρο της Αθήνας...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα ήταν πιο χαμηλό. Τώρα θα φάω μπροκολάκι και μπιφτεκάκι και αύριο θα το μετρήσω σωστά. Να περπαταω δεν είναι εύκολο στο κέντρο της Αθήνας...

εδώ 500 γυναίκες θήλαζαν σήμερα στο ζάππειο, εσύ δεν μπορείς να περπατήσεις :D:D:D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που σταματησα να τρωω ειναι οι πατατες. Ποσο πολυ ανεβαζουν το ζαχαρο οι ατιμες. Επισης τωρα που αντικατέστησα τις πατατες, ως συνοδευτικο, με λαχανικα το παιδι τρωει πολυ περισσοτερο και γενικα το φαγητο βγαινει πιο νόστιμο. Απο θεμα ζαχαρου, μη το ματιασω, παω σουπερ και μονο σημερα το πρωι ηταν 92 και αυτο γιατι χθες πηγα σε γαμο και εφαγα αργα και κακα (τις πατατες και τη τουρτα τα αφησα). Επισης, αγνωστο γιατι, (αν ξερει καμια να μου πει) με διατροφη 2000 θερμίδων χανω βαρος. Πριν τη διατροφη ημουν +3.5 κιλα και τωρα +1


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εδώ 500 γυναίκες θήλαζαν σήμερα στο ζάππειο, εσύ δεν μπορείς να περπατήσεις :D:D:D

Χαχαχα! Η γιατρός μου μου έχει πει να μην περπατάω ιδιαίτερα μέχρι να μπω στο μήνα μου γιατί όσες φορές το έκανα πονούσα μετά στην κοιλιά. Άσε που εδώ δεν είναι Ζάππειο είναι Κυψέλη...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδες όμορφες και φουσκωτές!! Πωπωωω απο Δευτέρα έχω να μπω και έχω χάσει επεισόδια ! Τι κάνετε ;;μεγαλώνουν τα μπεμπακια διαβάζω κ πολύ το χαίρομαι !!

Και εγώ είχα τρελαθεί απο την αγωνία γιατί δεν το άκουγα γι 6 μέρες περίπου κ έβαζα διαφορά με τ μυαλό κ όλο κ χειρότερα ήταν .. Πήγα στ γιατρό την Πέμπτη κ όλα όμως είναι καλά!!! Το μωράκι μεγάλωσε πολύ , έκανε πιπίλα κ το δαχτυλάκι του... έλιωσα μιλάμε !!! Μας έκανε και τη χάρη κ άνοιξε ποδαράκια αυτή τη φορά κ είναι ξεκάθαρα πλέον κοριτσάκι!! Έχουμε κ πολύ ψηλά πόδια μας είπε ο γιατρός !! Β επιπέδου έκλεισα για 20/11 , αιώνας πάλι θα μου φανειιιιιιιι..ποια άλλη κοπέλα είναι κοντά στην ημε/μια εκείνη ; Fysalidoula και συ νομίζω κάπου εκεί είσαι αν θυμάμαι καλά; Σαν τους φαντάρους μετράω τις μέρες !!

Σήμερα έχω κομμωτήριο,πάω να κάνω ανταύγειες γιατί η ρίζα έχει πάρει πάλι την κατηφόρα.. Κ είναι κ total black η άτιμη κ βγάζει μάτι...

Φιλάκια σε όλες !! Θα ξαναμπώ βραδάκι να τα πούμε!!

Καλησπέρα είμαι καινούργια στο σάιτ! Έχω ΠΗΤ 18/3 αλλά θα μου το πάρει λίγο νωρίτερα με καισαρική λόγω υψηλότατης μυωπίας κ έχω κλείσει 14/11 β επιπέδου! Επειδή είμαστε κοντά για πες μου ποτέ σου επέτρεψε να πας για ανταύγειες δλδ έβαλε μίνιμουμ χρονικό όριο; Είναι το 1ο μου κ είμαι λίγο σε άγνωστα χωράφια

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που σταματησα να τρωω ειναι οι πατατες. Ποσο πολυ ανεβαζουν το ζαχαρο οι ατιμες. Επισης τωρα που αντικατέστησα τις πατατες, ως συνοδευτικο, με λαχανικα το παιδι τρωει πολυ περισσοτερο και γενικα το φαγητο βγαινει πιο νόστιμο. Απο θεμα ζαχαρου, μη το ματιασω, παω σουπερ και μονο σημερα το πρωι ηταν 92 και αυτο γιατι χθες πηγα σε γαμο και εφαγα αργα και κακα (τις πατατες και τη τουρτα τα αφησα). Επισης, αγνωστο γιατι, (αν ξερει καμια να μου πει) με διατροφη 2000 θερμίδων χανω βαρος. Πριν τη διατροφη ημουν +3.5 κιλα και τωρα +1

Πραγματικά πως χάνεις βάρος με 2000 θερμίδες; Εγώ έχω πάθει εμπλοκή με το βάρος ήμουν 54 κιλά (ελαφρώς πιο κάτω από κανονικό μου) μέσα Οκτώβρη ήμουν 60 κ ο γιατρός μου τα έχωσε όχι για θέματα υγείας αλλά γιατί τα θεωρεί πολλααααα!! Απλά πριν δεν έτρωγα τίποτα (καφέ κ τσιγάρο) κ τώρα που έβαλα ένα κυρίως γεύμα , πρωινό και ελαφρύ σνακ το βράδυ παίρνω βαρος ! Κ μιλάμε για μερίδα εστιατορίου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...