Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Καλέ μην αγχώνεστε με τα κιλά, σιγά μη σκάσουμε κιόλας! Εγώ πριν μ ερικές μέρες που ζυγίστηκα έχω βάλει 6,5 κιλά, υποθέτω οτι θα ναι σχετικάαα καλά για 5 μηνών και 1 εβδομάδας,ε;

Χθες κάναμε και το πάρτυ αποκάλυψης φύλου! Έγινε ένας χαμός στο σπίτι με 35 άτομα αλλά το καταευχαριστήθηκα (εκτός απο τους αστραγάλους μου που έγιναν σαν τσουρέκια για να ταιριάζουν και με το υπόλοιπο σώμα μου χαχα), σε όλους φάνηκε πρωτότυπο και η τούρτα και τα cupcakes ήταν σκέτη γλύκα...

Βέβαια απο χθες καθαρίζουμεεε και ξεχωρίζουμε σερβίτσια κτλ αλλά δεν πειράζει!

Μια χαρα ε αφου τ ευχαριστηθηκες δε πειραζει.

Εννοεις 6 μηνων οχι 5 ε;


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ποιό λάδι Ρούνα μου, δεν θυμάμαι!!! ήσουν κ πριν όμως δυσκοίλια; γτ εγώ ήμουν απλά χειροτέρεψα.:(:(:(

Πριν την εγκυμοσύνη ήμουν τρομερά δυσκοίλια!!! Και μια βδομάδα χωρίς τουαλέτα. Και παραπάνω...

Το λάδι ειναι το nujol oil. Έπινα μια κουταλιά της σούπας πρωί βράδυ για καμια εβδομάδα μέχρι να ρυθμιστεί το έντερο. Με βοήθησε πάρα πολύ. Τώρα το έχω σταματήσει αλλά πηγαίνω καθημερινά. Και η διατροφή μου δεν είναι βοηθητική για δυσκοιλιότητα...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρούνα μου αφού θα προσθέσεις κ τα καινούργια κορίτσια της παρέας κάνε μου κ εμένα αν μπορείς μια μικρούλα αλλαγή , γράψε με με ΠΗΤ 26/03 γιατί νομίζω ότι με έχεις στις 28. THANK U!!!!

Οκ. Αύριο θα σας φτιάξω που θα μπω απο το pc.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μα λες ενα -17 και μετα μη ρωτατε; πλακα κανεις; και εισαι και ολη μερα στο κρεβατι. Εγω δεν αγχωνομαι για τα κιλα θα τα παρω ολα μετα :) γιατι με τοση στερηση σοκολατας εχει να πεσει πολυ κρεπα μετα.

Χαχαχα... Αχ αυτη η σοκολατα... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να κανουμε ενα γκρουπ εμεις οι +7 για αλληλοπαρηγορια;;;
Σε αυτο το γκρουπακι μπαινω ανετα :P:p:p:p:p:p:p

Αλλα δεν με πειραζει στο πρωτο ημουν +10 στον πεμπτο :oops::oops::oops::oops::oops:

Βάλτε με και εμένα στο γκρουπ σας! +6 και συνεχίζουμε...:tongue:
κ εγω ως παχουλοκομψη :) ειμαι -17 κ μην ρωτησετε πως, ακομη δεν εχω καταλαβει. Τωρα θα αρχισω κ εγω να βαζω, το νιωθω!!! :)

εγω +6 κιλα...προς το 6μιση σχεδον...αλλα δεν πτοουμαι...:cool:

Χαχαχα... Αχ αυτη η σοκολατα... :wink:

Βρε γατάκια... που λέει και ο Κανάκης.

Βρε γατάκια, αποτελώ γκρουπ απο μόνη μου! :tongue:

Δεν τολμάω να πω στα πόσα ++ είμαι. Πάντως πολύ περισσότερα απο όλες σας. Η πλάκα είναι ότι φοράω ακόμα το ίδιο νουμερο στο παντελόνι. Δεν ξέρω που στο καλό τα έχω βάλει τοσα κιλά. Ακόμα και τα ρουχα εγκυμοσύνης που παίρνω είναι το ίδιο νουμερο με πριν. Βεβαια έχω μια χαρακτηριστικά τεράστια (για τα δικά μου δεδομένα) κοιλιά που ήδη με δυσκολεύει στο να σκύψω. Δεν ξέρω τι με περιμένει τους επόμενους μήνες. Όχι δεν έχω στερηθεί τίποτα. Δεν κάνω δίαιτα. Ότι μου θυμηθεί το τρώω. Δε με νοιάζει η παχουλοκομψότητα μου. Ζω μαζι της όλη μου τη ζωή, τώρα θα σκάσω;

Αλλα μη λέτε για κιλά, γιατι διαβάζω αυτά τα +2 και βαράω εγκεφαλικά.

Να τα λέτε μεταξύ σας εσεις οι αδύνατες, γιατι θα πάθω κοκομπλόκο!


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε γατάκια... που λέει και ο Κανάκης.

Βρε γατάκια, αποτελώ γκρουπ απο μόνη μου! :tongue:

Δεν τολμάω να πω στα πόσα ++ είμαι. Πάντως πολύ περισσότερα απο όλες σας. Η πλάκα είναι ότι φοράω ακόμα το ίδιο νουμερο στο παντελόνι. Δεν ξέρω που στο καλό τα έχω βάλει τοσα κιλά. Ακόμα και τα ρουχα εγκυμοσύνης που παίρνω είναι το ίδιο νουμερο με πριν. Βεβαια έχω μια χαρακτηριστικά τεράστια (για τα δικά μου δεδομένα) κοιλιά που ήδη με δυσκολεύει στο να σκύψω. Δεν ξέρω τι με περιμένει τους επόμενους μήνες. Όχι δεν έχω στερηθεί τίποτα. Δεν κάνω δίαιτα. Ότι μου θυμηθεί το τρώω. Δε με νοιάζει η παχουλοκομψότητα μου. Ζω μαζι της όλη μου τη ζωή, τώρα θα σκάσω;

Αλλα μη λέτε για κιλά, γιατι διαβάζω αυτά τα +2 και βαράω εγκεφαλικά.

Να τα λέτε μεταξύ σας εσεις οι αδύνατες, γιατι θα πάθω κοκομπλόκο!

Kαλημέρα!!!Καλά daip με έκανες και γέλασα πρωί πρωί!!!!Εγώ αρνούμαι να ανέβω σε ζυγαριά πια...δηλ και να ανέβω θα αλλάξει κάτι???Την περασμένη εβδομάδα ήμουν +6,5 ε τώρα δεν θα έχω βάλει κι άλλα αφου τρώω!!!!Ο άντρας εχθές το βράδυ πήγε στο περίπτερο και μου έφερε σοκολάτα αμυγδάλου εεεεεε....


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όλα καλά η μπέμπα κάνει τα δικά της και εγώ το απολαμβάνω!Την Κυριακή πήγαμε μια βόλτα το μικρό ,ημουν αρκετή ώρα στο αμάξι και ένιωθα πως άρχισα να πρίζομαι στα χέρια...μέχρι που μετά απο 6 χρόνια έβγαλα την βέρα μου...πήρα την πιεσή μου μόλις γυρίσαμε αλλά ήταν χαμηλά...έφυγε το πρίξιμο μόλις γυρίσαμε...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxa

ξεκιναμε με γελιο σημερα!!!και το χρωσταμε στην daip, το γατακι με την παχουλοκομψοτητα του....ποσο γελασα να ξερες....:tongue::tongue::tongue::tongue:

καλημερα κοιλακια ολοστρογγυλα!!!!ολα καλα;ολα ανθηρα;

τριτη σημερα....θα περασει η εβδομαδα που θα παει....

καναμε μια αλλαγη στην β επιπεδου...θα την κανω τελικα 21/11...αρα δεν θα μαι η τελευταια....αλλα μια απο τις τελευταιες...πα μαλ....:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

σας το ξαναλεω...βασικα σας το ξαναγραφω...:P

τα κιλα μην σας απασχολουν...θα τα χασετε...η καλη αρχη θα αρχισει μετα τον τοκετο και μεχρι την ημερα που θα βγειτε απο το μαιευτηριο θα ειστε ηδη 5-6 κιλακια κατω...μετα σταδιακα....με σωστη διοατροφη,οχι διαιτα...θα τα χασετε...δεν θελω αγχος για κιλα...απολαυστε το λεμε!!!

(καλα μην ξεκινησετε καθημερινα χαμπουργερ και τουρτες...ειπαμε....:tongue:)


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου βρε daip με τη παχουλοκοψοτητα σου, αχ να ξερες ποσο θα ηθελα να μπορω και εγω να την ευχαριστηθώ στην εγκυμοσυνη. ΑΛΛΑ αυτη τη φορα ακολουθω το ρητο "οτι δε μπορεις να αποφυγεις, απολαυσε το". Παντως αν οι διατροφικες συνηθειες της μαμας επηρεάζουν τη μετέπειτα διατροφη του παιδιου, ισως εκει οφείλεται οτι η κορη μου τρελαίνεται για ωμα λαχανικα και να κανει μια όλο σωστή διατροφη χωρις εγω να προσπαθησω για κατι. Μιλαμε αυτο το παιδι στο φαγητο ειναι απο αλλο πλανητη, εμεις να σαβουργιαζουμε τις πιτσες και αυτη να τρωει λαχανο και καροτο, στο σχολειο να τα κερναει η δασκαλα σοκοφρετα ή κανενα κρουασανακι και αυτη να της λεει "οχι ευχαριστω", αφου την εμαθε τωρα η δασκαλα και της φερνει πιπεριες.

Fysalida ημαστε πολλες για 21/11.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!αχ αυτα τα κιλα!χαχαχα εγω που στης προηγουμενες ειχα παρει στον 5ο μηνα τουλαχιστων 7 κιλα,δεν φανταζομουν οτι τωρα που εχω χασει 3 κιλα θα εχω περισσοτερο αγχος! στις προηγουμενες ειχα παρει 20 και σε 2-3 μηνες τα ειχα χασει χωρις διαιτα απλα ειχα κοψει τα γλυκα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Μαρτιοκόριτσα!!!πόσο μαρέσει που μεγαλώνει η παρέα μας...

Daip έγραψες με την απάντηση σου!!!!ακόμα γελάώ!!!

Dimrous η κόρη σου μου θυμίζει εμένα σαν παιδάκι,δεν μάρεσαν ούτε η σοκολάτες,ούτε τα γλυκά ούτε τα πατατάκια,καραμέλες και όλα αυτά τα ανθυγιεινά που αρέσουν σε όλα τα παιδάκια!!!και όποτε μου έδιναν και έλεγα όχι ευχαριστώ δεν τα τρώω με κοίταγαν όλοι σαν εξωγήινο!!!χαχαχαχα

Εγώ κορίτσια παίρνω σταθερά εδώ και 3 μήνες μισό κιλό την εβδομάδα,δηλαδή 2 κιλά τον μήνα!η γιατρός τα βρίσκει φυσιολογικά!

σήμερα περιμένω την μαία στο σπίτι,θα είναι η πρώτη μας συνάντηση!το κράτος μου παρέχει 20 κατοίκον επισκέψεις για μένα προ γέννας και μετά 20 επισκέψεις για τα μωρά μέχρι να γίνουν 3 μηνών!!


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας φουσκες !!

Daip ζητω οι παχουλοκομψες !! Οσα γι αυτα τα +2 μην αρπαζεσαι ... εγω παιζω σε 3πλο νουμερακι !! Γι αυτο σου λεω .... Μην αρπαζεσαι εχεις ακομα για να με φτασεις χααχαχαχαχ !! Ποσα ρε κοριτσι εχεις παρει δηλαδη ?!

vas kai sia καλως ηρθατε !!

Σημερα ειχαμε αγριο ξυπνημα ! Ο εσωτερικος μου κοσμος αποφασισε να βγει μια βολτα εξω !!

Μαρια ειδα για την μαια που λες ... Με την δικη μου θα κανω μια συναντηση στον 9ο για ανωδυνο μαλλον και σκεφτομουν και yoga για εγκυους !!

Αυριο που εχω γιατρο θα ρωτησω να δω τι θα μου πουν ! !


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τι κάνετε; ; μολις γυρισα απο τ οδοντιατρο. Μου πε οτι υπαρχει μια ενεση χωρις ανδρεναλινη αλλα ειναι πολυ συντομη κ παλι μπορει να μπει στο αιμα. Αλλα εχει κ η γυναικα τ του τ ιδια γυναικοκογο με μενα κ θα πανε κ θα ρωτησει να πάρει τ οκ θα τ ρωτησω κ εγω τ τριτη να μαι σιγουρη. Κατα αλλα καθαρισμο κ μ ειπε πολυ πλύσιμο γτ εχω πετρα κ τ ουλα ματωνουν.

Απο κιλα κ εγω ειμαι καλα ακομα θελω 2 να φτασω στα κιλα που ήμουν πριν αλλα τ καλο ειναι οτι μ χει κοπει η τρελη όρεξη


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...