Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Καλημέρα Βάσω μου η γιατρός Θεσσαλονίκη πιστεύει οτι ειναι εξωμητριο...αλλα απο την στιγμή που η χοριακη ανεβαίνει κανονικά δν χρειάζεται να με τρομάζει...αν ηταν εξωμητριο δν ανεβαίνει η χοριακη φυσιολογικά..τι άγχος παλι!!!

Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο εκ μέρους της γιατρού να τρομάζει έτσι μια έγκυο γυναίκα επειδή υποπτεύεται ιιιιιίσως ότι μπορειιιιί να είναι εξωμήτριο! Και βάσιμες υποψίες να είχε (που με τέτοια χοριακή γιατί να έχει;) δεν έπρεπε να στο έθετε έτσι. Απλά να σου έλεγε "ας περιμένουμε λίγο ακόμα και να ξανακάνουμε υπέρηχο για να δούμε αν είναι όλα καλά".

Τι να πω; Εγώ στη θέση σου δε θα ξαναπήγαινα!

Προτείνω εφόσον είσαι Θεσσαλονίκη να πας σε κάποιον άλλο γυναικολόγο να κάνεις υπέρηχο σε λίγες μέρες (να δώσεις λίγα περιθώρια να εξελιχθεί κι άλλο η εγκυμοσύνη) και όταν με το καλό επιστρέψεις πας και στον δικό σου στην Αθήνα.

Και μέχρι τότε κάνε πράγματα ευχάριστα να μη σκέφτεσαι καθόλου δυσάρεστα πράγματα που δε στέκουν!

Εντάξει Λίνα μου;


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, Βασούλα....κι εσύ βουρ στο ψητό......Αλλαξέ του τον αδόξαστο.... Εμένα ο δικός μου ένα Σάββατο, δε θυμάμαι ποιο, είχε κανονίσει να βγει με κάτι φίλους του. Βγαίνει από το μπάνιο, πάει προς κρεβατοκάμερα, "επ, του λέω, για που το βάλαμε;" "να ντυθώ αγάπη μου, γυμνός θα πάω;" "καλά του λέω, πέρνα μια βόλτα από δω απ' το ταμείο και μετά ντύνεσαι"..... Φυσικά και πλέρωσε για να βγει βόλτα....σε είδος.....μπουχαχαχαχαχαχαχαχαχα

:D:D:D:D:D:D Καλά δεν παίζεσαι!!! "Η βίλα των οργίων" έχετε καταντήσει εκεί μέσα! Μου φαίνεται όταν αρχίσουμε κι εμείς από Σάββατο θα σκέφτομαι αυτά που λες και θα με πιάνουν τα γέλια!!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Λίνα επίσης ξέχασα να σου πω, αν θέλεις γυναικολόγο στη Θεσσαλονίκη, μπορώ να σου προτείνω τη δική μου που είχα πριν ξενιτευτώ στην Αθήνα. Είναι στο κέντρο, είναι πολύ γλυκός και ευγενικός άνθρωπος και κυριώς πολύ διακριτική. Αν θέλεις πες μου να σου στείλω τα στοιχεία της σε μήνυμα.

Επίσης τρομερός γιατρός είναι ο γυναικολόγος της μάνας μου, είναι μεγάλος σε ηλικία αλλά με τρομερή εμπειρία. Απλά είναι εκτός Θεσσαλονίκης το ιατρείο του (Ν.Μηχανιώνα).


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λινα μου γλυκιά ηρεμία καταρχάς. Δεν είδατε ούτε σάκο? τι υπέρηχο έκανες τελικα?κολπικο?δεν ξέρω δεν ειμαι ειδική σε καμία περίπτωση. Η χοριακη σου φαίνεται καλη δεν ξέρω τι να πω. Έλεος πια με τους γυναικολόγους.φανταζομαι την αγωνία σου. Δεν ξέρω τι να πω. Υπομονή. Η πήγαινε σε άλλο γιατρό τωωωωωωρα!!!! Εγω αυτό θα εκανα.

Κολπικό εκανα τελικα...δηλαδη απο οτι κατάλαβα κ εσυ ποιο μετα το είδες;δν είδε τιποτα μονο παχύ ενδομήτριο αρκετά!


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον πίνακα που το ειδα οπως είπες λογικα αυριο θα φανεί γιατι η χοριακη μου διπλασιάζεται καλα...απο αυτο παράπονο δν είχε η γιατρός.υπομονη αυριο στις 5 θα πάω ξανα να με δει!μακαρι να φανεί η κουκιδιτσα μου κ ολα να πανε τέλεια κ να πάω διακοπές κ οταν γυρίσω να πάω να ακούσω κ την καρδούλα του να χτυπά δυνατά!!!!


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα ! Λινα μην αγχωνεσαι αυτα ολα ειναι βλακειες ! Ακου εκει νομιζω εξωμητριο! Αν ηταν εξωμητριο λογικα θα βλεπε κατι στις σαλπιγγες ! Οτι να ναι, απο εμπειρια 2 γυναικες γυναικολογους που ειχα αλλα νταλων και οι δυο, η μια δεν δεχτηκε να μου κανει ψιλαφιση που ποναγα στο στηθος γιατι ημουν μικρη και η αλλη περασε την ωοθηκη μου για κυστη !

Βρες ενα γιατρο να παρεις κ δευτερη γνωμη !

Αντε να πας κ διακοπουλες να τις ευχαριστηθεις, εγω εκανα βλακεια κ γυρισα πισω μολις εμαθα την εγκυμοσυνη μου !!!

Mkcm and the city !!! Πρεπει να βρω ολα τα ποστ να γραψω βιβλιο θα βγαλουμε τρελα λευτα βρε κοριτσι μου!! Φτου φτου σκορδα παντα τετοια !!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ χάλια κοριτσια...μακαρι αυριο να φανεί κατι!!!

Λιναααααααααααααααααααααααα σοβαρεψουυυυυυυυυυυυυυυ αυριο θα δεις ενα μικρο σακοοοοοοοοοοοοοοοοοοο !!!!!!!!!!!!!!!

Μην ταλαιπωρεις τον εαυτο σου !! ολα καλα θα πανε ειναι νωρις ακομα !

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια....είμαι η Νικολέτα, είμαι 34 χρονών και από τον προηγουμενο Σεπτεμβριο προσπαθούμνε για μωράκι..... Τον προηγουμενο μήνα κάναμε και τις εξετασεις μας και Δόξα Το Θεο ήταν καλές...... Μου έδωσε η γυναικολογος φολικο οξύ, και το inofert.... Το γνωρίζει κάποια;;;; Είναι καλό λενε.... Ελπίζω σύντομα να μας επισκεφτεί το μωράκι.....


BawYp3.png

HgGgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κοριτσάκια....είμαι η Νικολέτα, είμαι 34 χρονών και από τον προηγουμενο Σεπτεμβριο προσπαθούμνε για μωράκι..... Τον προηγουμενο μήνα κάναμε και τις εξετασεις μας και Δόξα Το Θεο ήταν καλές...... Μου έδωσε η γυναικολογος φολικο οξύ, και το inofert.... Το γνωρίζει κάποια;;;; Είναι καλό λενε.... Ελπίζω σύντομα να μας επισκεφτεί το μωράκι.....

Καλως ηρθες Νικολετα και καλη επιτυχια στις προσπαθειες σας !!

Δυστυχως εγω δεν γνωριζω να σε βοηθησω για το ινοφερτ !!!! Αυτο που ξερω ειναι οχι αγχος και πιστη στον Θεο και καποια στιγμη θα φερει αυτο που ποθεις !!

;)

Link to comment
Share on other sites

Το ευχομαι..πριν λίγο ειδα απαλό καφέ μπεζ υγρα στο σερβιετακι αλλα στο χαρτί τιποτα ουτε κ ξανα στο σερβιετακι..τι μπορεί να ειναι αυτο;πολυ απαλό όμως...

Ρε συ Λινά μέτρησα τις εβδομάδες σου κ κάπου κανεις λάθος. Αν 26 Ιουνίου ειναι τελευταια περίοδος τωρα κλείνεις την πεμπτη εβδομαδα ειναι πολυ νωρίς αγαπη να δει κάτι. Εγω πήγα μια μερα πριν κλείσω 6. Μην αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τη Νικολέτα. Σου εύχομαι πολύ σύντομα ένα παιδάκι στην κοιλίτσα και μετά στην αγκαλίτσα.

Βασούλα, όρμααααααααααα. Κι άμα σε ρωτήσει τι έχεις πάθει και διαολίστηκες πες του "να, έχουμε ξεκινήσει έναν διαγωνισμό με την ιντερνετική παρέα, ποια θα βγάλει περισσότερο τα μάτια της :tongue:"

Λίνα, μου όλα καλά θα πάνε. Αυτή πάντως τη γυναικολόγο δεν ξέρω ποιος στη σύστησε, αλλά είναι απλά απαράδεκτη....Έχει δίκιο η Βάσω, αν δεν είσαι σίγουρος για κάτι το διατυπώνεις αλλιώς. Π.χ. "είναι ακόμα νωρίς να δούμε κάτι, έλα όταν η χοριακή σου θα είναι τόσο ή τότε ή κάτι τέλως πάντων". Απαράδεκτη η τύπισσα μιλάμε......Και μεταξύ μας, με βάση τη χοριακή (που μεγαλώνει μια χαρά) θα έπρεπε να ξέρει πότε θα δει σάκο, κλπ.....

Άντε τώρα.

Εγώ στην πρώτη σου είπα, ήμουν 6 εβδομάδων + (δε θυμάμαι πόσο), είδε σάκο, κλπ. δε μου είπε ο άνθρωπος δεν ακούμε καρδιά μπορεί το ένα ή το άλλο. Απλά μου είπε ξαναέλα τότε να δούμε και την καρδιά..... Πήγα, το νοσοκομείο δεν είχε διαθέσιμο υπέρηχο, και πάλι δε με άγχωσε.... Το είδα την επόμενη φορά το έμβρυο στην αυχενική διαφάνεια (ναι, όλους κι όλους 4 υπέρηχους έκανα σε όλη την εγκυμοσύνη τον πρώτο, την αυχενική, τη β'΄επιπέδου και το ντόπλερ στον 8ο). Το μωρό το άκουγε όποτε πήγαινα με το μηχάνημα που είναι για τους καρδιακούς παλμούς....... Οπότε don't worry, ότι είναι να γίνει θα γίνει και εγώ νομίζω ότι θα γίνει ένα μωρακλάκι μούρλιααααααααααααααααα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια χθες με τάραξε η ζέστη. Ήμουν ήδη από το γραφείο κάπως. Ατονία τρελή κλπ. Τέλως πάντων, πάω σπίτι, όλα οκ, τρώω, κοιμάμαι λίγο, ξυπνάω, παίξαμε όμορφα μπαμπάς, μαμά και ταλιμπανάκι και σε κάποια φάση με πιάνει ένα πράγμα ας τα να πάνε... Αρχίζω και (συγνώμη) ρεύομαι τρελά (φορτηγατζή με ανέβαζε ο σύζυγος, νταλικέρη με κατέβαζε) και μετά έβγαλα τα άντερά μου.... Και δε φτάνει αυτό... Τη στιγμή που κλείνω το παντζούρι της μικρής για να κοιμηθεί, κάνω κάτι ακροβατικά, πατάω σε ένα μαραφέτι που είχε αφήσει μες στη μέση και σκίζω το πόδι μου...... Αφήστε γκαντεμιά....που συνεχίζεται και σήμερα. Παίρνω το καφεδάκι μου από τη κυλικείο της δουλειά, παραπατάω και ευτυχώς συγκράτησα το καφεδάκι μου, αλλά εγώ έπεσα φαρδιά - πλατιά με τη μούρη....Ευτυχώς δεν είχε καθόλου κίνηση γιατί οι περισσότεροι συνάδελφοι είναι ήδη σε άδεια...... Πόσο γκούφυ είμαι ρε σεις.....

Α, ναι και σήμερα αποφάσισα να φορέσω άσπρα......................:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια χθες με τάραξε η ζέστη. Ήμουν ήδη από το γραφείο κάπως. Ατονία τρελή κλπ. Τέλως πάντων, πάω σπίτι, όλα οκ, τρώω, κοιμάμαι λίγο, ξυπνάω, παίξαμε όμορφα μπαμπάς, μαμά και ταλιμπανάκι και σε κάποια φάση με πιάνει ένα πράγμα ας τα να πάνε... Αρχίζω και (συγνώμη) ρεύομαι τρελά (φορτηγατζή με ανέβαζε ο σύζυγος, νταλικέρη με κατέβαζε) και μετά έβγαλα τα άντερά μου.... Και δε φτάνει αυτό... Τη στιγμή που κλείνω το παντζούρι της μικρής για να κοιμηθεί, κάνω κάτι ακροβατικά, πατάω σε ένα μαραφέτι που είχε αφήσει μες στη μέση και σκίζω το πόδι μου...... Αφήστε γκαντεμιά....που συνεχίζεται και σήμερα. Παίρνω το καφεδάκι μου από τη κυλικείο της δουλειά, παραπατάω και ευτυχώς συγκράτησα το καφεδάκι μου, αλλά εγώ έπεσα φαρδιά - πλατιά με τη μούρη....Ευτυχώς δεν είχε καθόλου κίνηση γιατί οι περισσότεροι συνάδελφοι είναι ήδη σε άδεια...... Πόσο γκούφυ είμαι ρε σεις.....

Α, ναι και σήμερα αποφάσισα να φορέσω άσπρα......................:confused:

Εντάξει, τρίτωσε το κακό!!! Μην περιμένεις άλλη αναποδιά! :D:D:D


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...