Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Αχ, ρε κορίτσια...να τους πάλι τους πόνους περιόδου, 6 μέρες πριν την αναμενόμενη...τι σκ@τ@;

Πήγες μήπως σε καμια θάλασσα και κρύωσες; Εμένα χθες με πέθανε η πλάτη μου, ψηλά πίσω από τη καρδιά, κάτι σφάχτες λέω να το το έμφραγμα.

Τελικά το aircondition του TGIF έφταιγε που με χτύπαγε!

Λινάκι αφού δεν είδατε ποτέ σάκο, ίσως απλά να είχες βιοχημική και όχι παλλίνδρομή. Σε αυτή τη περίπτωση ο οργανισμός θα αποβάλει μόνος του το παχύ ενδομήτριο και από τον επόμενο μήνα κιόλας θα μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις. Αν μειώνεται η χοριακή σου, είναι καλό σημάδι, σημαίνει ότι ο οργανισμός θα το αποβάλει μόνος του.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι, καμία σχέση, έχω να κάνω μπάνιο στη θάλασσα πριν από την προηγούμενη περίοδό μου και το air condition εδώ στη δουλειά δε βγάζει σχεδόν τίποτα, ίσα - ίσα που δροσίζει 1-2 βαθμούς και στο σπίτι δεν το ανάβουμε ποτέ γιατί δεν το αντέχει ο άντρας μου..... Σκατούλες. Τρέχω κάθε 5' τουαλέτα γιατί νομίζω πως αδιαθέτησα....

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσι μου, τι έχεις περάσει κι εσύ! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τα αφήσεις κάποια στιγμή όλα αυτά πίσω σου και να αποκτήσεις σύντομα στην αγκαλιά σου ένα μικρό ζουμπουρλούδικο μωράκι!!

Σ ευχαριστω κοριτσακι μου μεσα απο την καρδιά μου για τις ευχες σου!δυστυχως πολλες κοπέλες ταλαιπωρούνται μεχρι να καταφέρουν να γίνουν μανούλες!εχουμε ομως υπομονη και πίστη!

Ευχομαι και σ εσενα ολοψυχα οτι καλύτερο!να χαίρεσαι την κορούλα που απο οτι βλεπω εχεις και συντομα να της χαρίσεις αδελφάκι αν το επιθυμείς!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλο μήνα...πλεον ταλαντευομαστε ανάμεσα παλλινδρομη που το ευχομαι ή εξωμητριο!σαββατο πάω για χοριακη αν πέσει ολα καλα κ ολόψυχα το ευχομαι να μν χρειαστεί λαπαροσκοπικά..

Λινα μου δεν ξερω την ιστορία σου,εκτός απο το τωρινό συμβαν που περιγραφεις!το μονο που μπορω να κανω ειναι να σου ευχηθώ ειλικρινα να ειναι η τελευταια δύσκολη στιγμή που περνάς και συντομα να κρατήσεις στην αγκαλια σου ενα γερό μωράκι!σαν ομοιοπαθουσα αφου πρόσφατα ειχα κι εγω μια παλινδρομη κυηση και ένιωσα τον πονο αυτης της απώλειας, σου λεω(για να τα ακούω κι εγω) να εχεις πίστη και αισιοδοξία οτι ολα θα πανε καλα!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω κοριτσακι μου μεσα απο την καρδιά μου για τις ευχες σου!δυστυχως πολλες κοπέλες ταλαιπωρούνται μεχρι να καταφέρουν να γίνουν μανούλες!εχουμε ομως υπομονη και πίστη!

Ευχομαι και σ εσενα ολοψυχα οτι καλύτερο!να χαίρεσαι την κορούλα που απο οτι βλεπω εχεις και συντομα να της χαρίσεις αδελφάκι αν το επιθυμείς!

Αν το επιθυμώ λέει;;;; Ωσάν τρελή!!!!!!!!!!!! Ρώτα και τις άλλες που τις έχω τρελάνει τόσο καιρό!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι, καμία σχέση, έχω να κάνω μπάνιο στη θάλασσα πριν από την προηγούμενη περίοδό μου και το air condition εδώ στη δουλειά δε βγάζει σχεδόν τίποτα, ίσα - ίσα που δροσίζει 1-2 βαθμούς και στο σπίτι δεν το ανάβουμε ποτέ γιατί δεν το αντέχει ο άντρας μου..... Σκατούλες. Τρέχω κάθε 5' τουαλέτα γιατί νομίζω πως αδιαθέτησα....

Μην κοιτάς εσύ που δε θυμάσαι τίποτα από την πρώτη σου εγκυμοσύνη! Εγώ που θυμάμαι, σου λέω ότι αυτά τα συμπτώματα που περιγράφεις είχα!!

Βέβαια, δε θέλω να σου φουσκώνω τα μυαλά και μετά να απογοητευτείς, γι'

αυτό όσο δύσκολο και να' ναι προσπάθησε να το βγάλεις από το μυαλό σου, γιατί οι μέρες είναι πολλές και το άγχος καταστροφικό!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια λοιπόν θελω τν γνώμη σας:την Τρίτη εκανα υπέρηχο πουθενά σάκος,βλέπει μια σκιά στην δεξιά σάλπιγγα αλλα χωρις καρδιακή λειτουργία η υποννοια εμβρύου μεσα.το μέγεθος αυτού 0,63 κ χοριακη 3137.την Πέμπτη το πρωι στην τουαλέτα τρελή αιμοραγια χωρις πόνο κανω χοριακη 3717 πάω για υπέρηχο πουθενά έμβρυο στη μήτρα,μια σκιά δεξιά στην σάλπιγγα χωρις καρδιά ή υποννοια εμβρύου το οποίο ειναι 0,55 περίπου...μου λέει εξωμητριο μάλλον να βγάλουμε την σάλπιγγα άμεσα μν σκάσει.. Πάω σε άλλο γιατρό ο οποίος βλέπει κ αυτός την σκιά αλλα μου λέει οτι δν ξέρει σίγουρα οτι ειναι σάκος,μπορεί κ φλεγμονή..μου ζήτησε να κανω παλι αυριο μια χοριακη για να δούμε την τιμή.εγω κάποια συμπτωματα εγκυμοσύνης όμως εχω...αναγουλα κ στήθος.τελευταια περιοδο ειχα 21/6 κ κυκλο 26 ημερών..ρωτήστε ρε κοριτσια κ τους δικούς σας γιατρούς μια γνώμη σας ικετεύω..


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια λοιπόν θελω τν γνώμη σας:την Τρίτη εκανα υπέρηχο πουθενά σάκος,βλέπει μια σκιά στην δεξιά σάλπιγγα αλλα χωρις καρδιακή λειτουργία η υποννοια εμβρύου μεσα.το μέγεθος αυτού 0,63 κ χοριακη 3137.την Πέμπτη το πρωι στην τουαλέτα τρελή αιμοραγια χωρις πόνο κανω χοριακη 3717 πάω για υπέρηχο πουθενά έμβρυο στη μήτρα,μια σκιά δεξιά στην σάλπιγγα χωρις καρδιά ή υποννοια εμβρύου το οποίο ειναι 0,55 περίπου...μου λέει εξωμητριο μάλλον να βγάλουμε την σάλπιγγα άμεσα μν σκάσει.. Πάω σε άλλο γιατρό ο οποίος βλέπει κ αυτός την σκιά αλλα μου λέει οτι δν ξέρει σίγουρα οτι ειναι σάκος,μπορεί κ φλεγμονή..μου ζήτησε να κανω παλι αυριο μια χοριακη για να δούμε την τιμή.εγω κάποια συμπτωματα εγκυμοσύνης όμως εχω...αναγουλα κ στήθος.τελευταια περιοδο ειχα 21/6 κ κυκλο 26 ημερών..ρωτήστε ρε κοριτσια κ τους δικούς σας γιατρούς μια γνώμη σας ικετεύω..

Κοριτσάκι μου καλό, ότι και να σου πει ένας γιατρός τηλεφωνικά, αν δε σε δει, εμπεριστατωμένη άποψη δεν μπορεί να σχηματίσει. Βλέπεις ότι ακόμα και 2 γιατροί που σε είδαν, διαφορετικές απόψεις είχαν. Και να ρωτήσουμε τους γιατρούς μας, ούτε το ιστορικό σου ξέρουμε, ούτε να απαντήσουμε σε τυχόν ερωτήματά τους μπορούμε. Διαγνώσεις τηλεφωνικά δεν γίνονται.

Γνώμη μου πήγαινε σε κάποια δημόσια γυναικολογική κλινική, ή νοσοκομείο να σε δουν. Έχουν δει τόσα τα μάτια τους που ίσως σε κατευθύνουν καλύτερα.

Εμείς εδώ γιατροί δεν είμαστε, διατυπώνουμε απόψεις που μπορεί να είναι και λανθασμένες.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια λοιπόν θελω τν γνώμη σας:την Τρίτη εκανα υπέρηχο πουθενά σάκος,βλέπει μια σκιά στην δεξιά σάλπιγγα αλλα χωρις καρδιακή λειτουργία η υποννοια εμβρύου μεσα.το μέγεθος αυτού 0,63 κ χοριακη 3137.την Πέμπτη το πρωι στην τουαλέτα τρελή αιμοραγια χωρις πόνο κανω χοριακη 3717 πάω για υπέρηχο πουθενά έμβρυο στη μήτρα,μια σκιά δεξιά στην σάλπιγγα χωρις καρδιά ή υποννοια εμβρύου το οποίο ειναι 0,55 περίπου...μου λέει εξωμητριο μάλλον να βγάλουμε την σάλπιγγα άμεσα μν σκάσει.. Πάω σε άλλο γιατρό ο οποίος βλέπει κ αυτός την σκιά αλλα μου λέει οτι δν ξέρει σίγουρα οτι ειναι σάκος,μπορεί κ φλεγμονή..μου ζήτησε να κανω παλι αυριο μια χοριακη για να δούμε την τιμή.εγω κάποια συμπτωματα εγκυμοσύνης όμως εχω...αναγουλα κ στήθος.τελευταια περιοδο ειχα 21/6 κ κυκλο 26 ημερών..ρωτήστε ρε κοριτσια κ τους δικούς σας γιατρούς μια γνώμη σας ικετεύω..

Συμφωνώ με τη vtgian! Πραγματικά Λίνα μου, στενοχωριέμαι παααάρα πολύ που το περνάς όλο αυτό και μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω. Αλλά αν δε σε δει κάποιος να σε εξετάσει πώς θα βγάλει συμπέρασμα; Καλή η ιδέα της vtgian να πας σε νοσοκομείο. Έτσι, και μια τρίτη άποψη θα έχεις και μπορεί να πετύχεις σε καλό γιατρό με εμπειρία σε τέτοια περιστατικά! Σύντομα όμως! Μην το αφήνεις και πάθεις καμιά ζημιά!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν το επιθυμώ λέει;;;; Ωσάν τρελή!!!!!!!!!!!! Ρώτα και τις άλλες που τις έχω τρελάνει τόσο καιρό!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!

Χαχα!το φαντάστηκα απλα επειδή δεν σας ξερω ακομα εδω,λεω ασε μην πω καμμια κοτσανα!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια λοιπόν θελω τν γνώμη σας:την Τρίτη εκανα υπέρηχο πουθενά σάκος,βλέπει μια σκιά στην δεξιά σάλπιγγα αλλα χωρις καρδιακή λειτουργία η υποννοια εμβρύου μεσα.το μέγεθος αυτού 0,63 κ χοριακη 3137.την Πέμπτη το πρωι στην τουαλέτα τρελή αιμοραγια χωρις πόνο κανω χοριακη 3717 πάω για υπέρηχο πουθενά έμβρυο στη μήτρα,μια σκιά δεξιά στην σάλπιγγα χωρις καρδιά ή υποννοια εμβρύου το οποίο ειναι 0,55 περίπου...μου λέει εξωμητριο μάλλον να βγάλουμε την σάλπιγγα άμεσα μν σκάσει.. Πάω σε άλλο γιατρό ο οποίος βλέπει κ αυτός την σκιά αλλα μου λέει οτι δν ξέρει σίγουρα οτι ειναι σάκος,μπορεί κ φλεγμονή..μου ζήτησε να κανω παλι αυριο μια χοριακη για να δούμε την τιμή.εγω κάποια συμπτωματα εγκυμοσύνης όμως εχω...αναγουλα κ στήθος.τελευταια περιοδο ειχα 21/6 κ κυκλο 26 ημερών..ρωτήστε ρε κοριτσια κ τους δικούς σας γιατρούς μια γνώμη σας ικετεύω..

Μπορει να ειναι και άσχετο αυτο που σκεφτομαι,ας μας πουν και τα αλλα κοριτσια τη γνωμη τους,αλλα υπαρχει καμμια πιθανότητα να εκανες αργότερα ωορρηξία και συνεπώς να έγινε αργότερα η συλληψη και γιαυτο να μην εχεις δει σάκο και καρδιακή λειτουργία;αν τελευταια σου περιοδος ηταν 21 /6 σημαίνει οτι θεωρητικά εισαι 6 εβδομάδων που ειναι οριακό για να ακούσεις καρδουλα!το οτι δεν φαινεται ο σάκος ειναι βεβαια ενα θεμα αλλα υπάρχουν περιπτώσεις που εχουν αργήσει να τον δουν πχ εχει υπολογιστεί λάθος η ημερομηνία σύλληψης!μηπως αυτη η σκιά στη σάλπιγγα ειναι κατι άσχετο;και απο τη στιγμή που η χοριακη σου ανεβαίνει..για δες και αυριο τι τιμή θα εχεις!απο τους 2 γιατρούς δηλαδη και οι 2 σου απέκλεισαν να εξελιχθεί η κυηση φυσιολογικά;


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Αυριο πρεπει να φανεί τι συμβαίνει με την χοριακη...!υπομονη μεχρι αυριο,ελπιζω να μν ειμαι το άτυχη...κοντεύω να τρελαθω απο την Τρίτη...δν αντέχω άλλο!

Α και κατι αλλο!κοριτςι μου γλυκο πρόσεξε πολυ!μην τυχόν και μπεις χειρουργείο για αφαίρεση σάλπιγγας χωρις να το εχεις ψάξει απο ολες τις μεριές!και 3ή και 4η γνωμη να πάρεις!αντε γιατι μερικοί στο βωμό του κέρδους δεν διστάζουν να σε σφάξουν στα καλα καθούμενα και χωρις λόγο!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Αυριο πρεπει να φανεί τι συμβαίνει με την χοριακη...!υπομονη μεχρι αυριο,ελπιζω να μν ειμαι το άτυχη...κοντεύω να τρελαθω απο την Τρίτη...δν αντέχω άλλο!

;);):):):):)


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...