Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Μπορει να ειναι και άσχετο αυτο που σκεφτομαι,ας μας πουν και τα αλλα κοριτσια τη γνωμη τους,αλλα υπαρχει καμμια πιθανότητα να εκανες αργότερα ωορρηξία και συνεπώς να έγινε αργότερα η συλληψη και γιαυτο να μην εχεις δει σάκο και καρδιακή λειτουργία;αν τελευταια σου περιοδος ηταν 21 /6 σημαίνει οτι θεωρητικά εισαι 6 εβδομάδων που ειναι οριακό για να ακούσεις καρδουλα!το οτι δεν φαινεται ο σάκος ειναι βεβαια ενα θεμα αλλα υπάρχουν περιπτώσεις που εχουν αργήσει να τον δουν πχ εχει υπολογιστεί λάθος η ημερομηνία σύλληψης!μηπως αυτη η σκιά στη σάλπιγγα ειναι κατι άσχετο;και απο τη στιγμή που η χοριακη σου ανεβαίνει..για δες και αυριο τι τιμή θα εχεις!απο τους 2 γιατρούς δηλαδη και οι 2 σου απέκλεισαν να εξελιχθεί η κυηση φυσιολογικά;

Ο 2ος είπε να κανω ξανα χοριακη αυριο...μήπως κ άργησε!τι να πω σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφέρον...!κοντευω να τρελαθω...δν πονάω πουθενά κ δν νιώθω τιποτα,ουτε εχω καθόλου αιμα,ουτε καφέ...


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο 2ος είπε να κανω ξανα χοριακη αυριο...μήπως κ άργησε!τι να πω σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφέρον...!κοντευω να τρελαθω...δν πονάω πουθενά κ δν νιώθω τιποτα,ουτε εχω καθόλου αιμα,ουτε καφέ...

Το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αυτό που σου ζητάω, αλλά προσπάθησε να είσαι όσο μπορείς πιο ήρεμη. Εφόσον υπάρχει έστω και η παραμικρή ελπίδα πρέπει να φανείς δυνατή! Ελπίζω αύριο να ξεκαθαρίσουν όλα με την καλύτερη δυνατή έκβαση.. Πολύ καλή επιτυχία από όλες μας!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε αυτο το παρεακι!FOP1 σ ευχαριστω για την πρόσκληση!

Η δικη μου ιστορία εχει ως εξης(θα προσπαθήσω να μην μακρυγορησω):

Πριν 3 χρονια μεταφέρθηκα εκτακτως στο νοσοκομειο!εσπασε μια μεγάλη κύστη που ειχα στην αριστερή ωοθηκη χωρις να το ξερω!ακιλουθησα θεραπεία με αντισυλληπτικά για ενάμιση χρονο ώσπου άλλαξα γιατρο και μου είπε να κανουμε παρακεντηση!με την παρακεντηση έφυγαν οι κυστες ομως κατω απο της κυστες φάνηκαν εστίες ενδομητριωσης!μετα απο 8 μήνες που παλι εκανα θεραπεία με χάπια χωρις κανενα αποτέλεσμα αποφασίσαμε με το γιατρο μου να καθαρίσουμε τις εστίες λαπαροσκοπικά!η επέμβαση έγινε περισυ τον Μάιο!αμεσως μετα την επέμβαση κάναμε αρβεκαπ(ένεση που διακόπτει την περίοδο για 3 μήνες) και πηραμε αντιβιωση γιατι διαγνωςτηκα με ουρεοπλαςμα!οταν λοιπόν πέρασε η επίδραση της ενεσης εκανα σαλπιγγογραφια η οποία έδειξε οτι η αριστερή μου ειναι υδροσαλπιγγα!ο γιατρός μου είπε να προσπαθήσουμε σε πρωτη φάση να συλλαβουμε φυσιολογικά!ξεκινηςαμε λοιπον τον Νοέμβρη του 2013!τον Μάρτιο του 2014 και αφου δεν ειχα δει κανενα αποτέλεσμα αποφασίσαμε να κανουμε σπερματεγχυνση η οποία απέτυχε!απογοητευτηκα,απελπιστηκα,ειχα χάσει τον εαυτό μου,το χαμόγελο μου!ώσπου έδωσα μια μούτζα και είπα θα κανω ενα διάλειμμα απο ολα αυτα,θα χαλαρωσω,θα κανω τις διακοπες μου και απο Σεπτέμβρη βλέπουμε!τον επόμενο μηνα ημουν εγκυος!ανελπιστη ευτυχία!αγαλλιαση!χαρα!ονειρα!7 Ιουλίου είχαμε ραντεβού στον γιατρο για υπερηχο!να δούμε το μωρό μας και να κανονισουμε την αυχενικη!το σοκ ηταν τεράστιο οταν διαπιστώσαμε οτι η καρδιά του μωρού μας ειχε σταματήσει απο την 8η εβδομάδα!την επομενη καναμε την αποξεση!χρωμοσωμικη ανωμαλία έδειξαν οι εξετάσεις!σημερα εχουν περάσει 23 μερες απο την εφιαλτική εκείνη μερα και προσπαθω να μαζεψω τα κομμάτια μου και να ειμαι αισιόδοξη οτι ο θεος συντομα θα μου χαρίσει ενα γερό μωράκι που θα μείνει ως το τελος και θα το κρατήσω στην αγκαλια μου!

Δυστυχως δεν κατάφερα να μην μακρυγορησω!σορυ γθα το μεγάλο κείμενο!ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να αποκτήσουν συντομα αυτο που επιθυμουν!

Λυπαμαι παρα πολυ ομως υπαρχει κατι πολυ θετικο στην περιπετεια σου, οτι χωρις αγχος παλι θα καταφερεις να μεινεις εγκυος, μπορεις!!ο λογος που εχασες το πρωτο μωρακι ειναι ασχετος με ολα τ αλλα κ η επομενη φορα θα ειναι η τυχερη σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα κοριτσια μου και καλη δυναμη σε ολες!!

Εχω να σας πω οτι ακομα δεν εχω αδιαθετησει κ ειμαι στην 42η μερα. Το τεσταλι την περαδμενη δευτερα ηταν αρνητικο κ γω ειμαι τουμπανο. Τωρα τι να πω...εχω μεγαλο κ αστατο κυκλο κ μπερδευομαι...το στηθος πρησμενο μεχρι σκασμου χα χα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσαρες !!! Καλο μηνα με υγεια και οτι επιθυμειτε !!!!!

Διαβασα ολα τα μυνηματα σας και καθε φορα που παω να γραψω κατι συμβαινει και πρεπει να τα παρατησω !!!

Audette ολα καλα να σου πανε απο δω και περα και αυτο να ειναι το τελευταιο κοριτσι μου !!

Λινα !! Μονο υπομονη κοριτσι μπορεις να κανεις τωρα ! Ο,τι και να σου πουμε δεν ειμαστε γιατροι δυστυχως !! ΠΡΟΣΟΧΗ ομως παρε γνωμες ! Μην πας στα τυφλα για χειρουργειο !! Ετσι κ αλλιως λιγες ωρες εμειναν μεχρι αυριο !! Θα δεις στο τελος ολα καλα θα πανε !!

Freya τι κυκλο εχεις και εισαι στην 42η ?!

Μαμα Βασουλα !! Πως εισαι ?! Αντε ξεκινα προετοιμασιες για το μηνα που ερχεται ! Βουρ βουρ !!

Τα νεα τα δικα μου ησυχα ! Σπιτι δουλειες !! Λιγα τσιμπηματακια , στηθος τουμπανο με πονο αλλα ολα καλα δοξα τον Θεο !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω αστατο, συνηθως 32-35 αλλα κ λιγο παραπανω καποιες φορες. Δεν εχω συμπτωματα περιοδου δηλ φουσκωμα τρελο που εχω συνηθως, μονο στηθος πονεμενο!!

Άρα δηλαδη υπαρχει και πιθανοτητα εγκυμοσυνης ?! Σκεφτεσαι να κανεις τεστακι ?!

Link to comment
Share on other sites

Ο 2ος είπε να κανω ξανα χοριακη αυριο...μήπως κ άργησε!τι να πω σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφέρον...!κοντευω να τρελαθω...δν πονάω πουθενά κ δν νιώθω τιποτα,ουτε εχω καθόλου αιμα,ουτε καφέ...

Εχεις δικιο κοριτςι μου,ειναι πολυ ψυχοφθόρα ολη αυτη η διαδικασία!μακαρι να πανε ολα καλα!καλη επιτυχια αυριο με τη χοριακη!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλο μηνα κοριτσια μου και καλη δυναμη σε ολες!!

Εχω να σας πω οτι ακομα δεν εχω αδιαθετησει κ ειμαι στην 42η μερα. Το τεσταλι την περαδμενη δευτερα ηταν αρνητικο κ γω ειμαι τουμπανο. Τωρα τι να πω...εχω μεγαλο κ αστατο κυκλο κ μπερδευομαι...το στηθος πρησμενο μεχρι σκασμου χα χα!

Καλό μήνα και καρπερό!!;)

Δεν κάνεις άλλο ένα τεστάκι να δούμε; Ή προτιμάς να περιμένεις;


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ που είστε δίπλα μου!δν σας γνωρίζω προσωπικα αλλα σας νιώθω σαν δικούς μου ανθρώπους...ευχομαι σε καμία σας η τύχη μου!

Κι εγώ Λίνα μου σε νιώθω κοντά μου! Όταν διάβασα για την αιμορραγία σου χθες, έκλαψα όπως θα έκλαιγα αν συνέβαινε και στην κολλητή μου!

Και για σένα ήταν η τελευταία ατυχία! Από δω και πέρα μόνο χαρές!!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες !!! Καλο μηνα με υγεια και οτι επιθυμειτε !!!!!

Διαβασα ολα τα μυνηματα σας και καθε φορα που παω να γραψω κατι συμβαινει και πρεπει να τα παρατησω !!!

Audette ολα καλα να σου πανε απο δω και περα και αυτο να ειναι το τελευταιο κοριτσι μου !!

Λινα !! Μονο υπομονη κοριτσι μπορεις να κανεις τωρα ! Ο,τι και να σου πουμε δεν ειμαστε γιατροι δυστυχως !! ΠΡΟΣΟΧΗ ομως παρε γνωμες ! Μην πας στα τυφλα για χειρουργειο !! Ετσι κ αλλιως λιγες ωρες εμειναν μεχρι αυριο !! Θα δεις στο τελος ολα καλα θα πανε !!

Freya τι κυκλο εχεις και εισαι στην 42η ?!

Μαμα Βασουλα !! Πως εισαι ?! Αντε ξεκινα προετοιμασιες για το μηνα που ερχεται ! Βουρ βουρ !!

Τα νεα τα δικα μου ησυχα ! Σπιτι δουλειες !! Λιγα τσιμπηματακια , στηθος τουμπανο με πονο αλλα ολα καλα δοξα τον Θεο !!!

Καλώς το κορίτσι που εγκυμονεί (μωρό, όχι κινδύνους :D:D:D) !!! Ελπίζω να είσαι καλά κι εσύ και το εμβρυάκι σου!

Αστειεύεσαι; Ξεκινάω φουλ από μεθαύριο! Θέλω να έχω καθαρίσει εντελώς.. Περιμένω πώς και πώς! Αισθάνομαι ότι θα είναι τυχερός ο μήνας!!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι παρα πολυ ομως υπαρχει κατι πολυ θετικο στην περιπετεια σου, οτι χωρις αγχος παλι θα καταφερεις να μεινεις εγκυος, μπορεις!!ο λογος που εχασες το πρωτο μωρακι ειναι ασχετος με ολα τ αλλα κ η επομενη φορα θα ειναι η τυχερη σου!!

Σ ευχαριστω freya μου για το κουράγιο που μου δίνεις!η αληθεια ειναι οτι το γεγονός οτι έγινε η συλληψη παρόλο το θεμα της υδροσαλπιγγας το οποίο δεν σου κρύβω οτι με άγχωνε,ειναι παρήγορο!και ειναι επισης αληθεια οτι ο λόγος που έγινε η παλινδρομη ειναι άσχετος με τα υπόλοιπα!απλα ξερεις,ειναι ακομα φρέσκια η πληγή και πονάει!οχι οτι θα σταματήσει ποτε να πονάει, απλα ενα νεο μωράκι θα απαλύνει τον πονο!σ ευχαριστω για την ευχή σου!ευχομαι κσι σ εσενα οτι επιθυμείς!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα κοριτσια μου και καλη δυναμη σε ολες!!

Εχω να σας πω οτι ακομα δεν εχω αδιαθετησει κ ειμαι στην 42η μερα. Το τεσταλι την περαδμενη δευτερα ηταν αρνητικο κ γω ειμαι τουμπανο. Τωρα τι να πω...εχω μεγαλο κ αστατο κυκλο κ μπερδευομαι...το στηθος πρησμενο μεχρι σκασμου χα χα!

Δεν κανεις μια χοριακη να ειμαστε σίγουροι,γιατι με τα τεστ δεν βγάζεις ακρη!σου ευχομαι ειλικρινα ενα τεράστιο ΘΕΤΙΚΟ!!!!!!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...