Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Εμένα κορίτσια χθες με τάραξε η ζέστη. Ήμουν ήδη από το γραφείο κάπως. Ατονία τρελή κλπ. Τέλως πάντων, πάω σπίτι, όλα οκ, τρώω, κοιμάμαι λίγο, ξυπνάω, παίξαμε όμορφα μπαμπάς, μαμά και ταλιμπανάκι και σε κάποια φάση με πιάνει ένα πράγμα ας τα να πάνε... Αρχίζω και (συγνώμη) ρεύομαι τρελά (φορτηγατζή με ανέβαζε ο σύζυγος, νταλικέρη με κατέβαζε) και μετά έβγαλα τα άντερά μου.... Και δε φτάνει αυτό... Τη στιγμή που κλείνω το παντζούρι της μικρής για να κοιμηθεί, κάνω κάτι ακροβατικά, πατάω σε ένα μαραφέτι που είχε αφήσει μες στη μέση και σκίζω το πόδι μου...... Αφήστε γκαντεμιά....που συνεχίζεται και σήμερα. Παίρνω το καφεδάκι μου από τη κυλικείο της δουλειά, παραπατάω και ευτυχώς συγκράτησα το καφεδάκι μου, αλλά εγώ έπεσα φαρδιά - πλατιά με τη μούρη....Ευτυχώς δεν είχε καθόλου κίνηση γιατί οι περισσότεροι συνάδελφοι είναι ήδη σε άδεια...... Πόσο γκούφυ είμαι ρε σεις.....

Α, ναι και σήμερα αποφάσισα να φορέσω άσπρα......................:confused:

Έλα, αυτά δεν είναι τίποτα!

Πέρυσι, γυρνάμε από διακοπές. Με το που μπαίνουμε σπίτι:

1ο κρούσμα --> έχει πέσει το ρεύμα, έχει ξαναέρθει σε όλο το σπίτι, εκτός του ψυγείου! Έκανα 1 εβδομάδα να το ξεμυρίσω.

2ο κρούσμα --> ο άντρας μου πάει να φτιάξει κάτι να τσιμπήσουμε, κόβει το δάχτυλό του (ευτυχώς όχι για ράμματα, αλλά να τρέχει ποτάμι το αίμα)

Αφού τακτοποιούμε όπως όπως το ψυγείο, πάμε να καθίσουμε στο σαλόνι να τσιμπήσουμε εξαντλημένοι από το ταξίδι και την ανακατωσούρα

3ο κρούσμα --> σπάει το πόδι του καναπε, πέφτουμε φαρδυά πλατυά κάτω και οι 2 μας με το φαγητό ολούθε!

Εντάξει, μετά από αυτό, φτυνόμασταν μη μας βρει άλλο κακό!


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ όπως λέει και η Ζουμπουλία! Χαμός..... Ευτυχώς που έγινε μετά τις διακοπές, γιατί αν γινόταν πριν...... νευράκια τσαταλάκια μάνα μου...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια !!!!

Vtgian αυτο με το ψυγειο το χω παθει κ εγω !!! Επισης ΝΝΝΝΝΑΑΑΑΑΑ κατι κατσαριδες , τρεχαμε κ δεν φταναμε!

Mkcm τι εγινε πως πας? καλυτερα απο χθες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν κ για μενα ειναι πολυ δύσκολη...σημερα το πρωι ειχα αιμοραγια κ εκανα χοριακη πριν λίγο...απέβαλα,το απόγευμα θα πάω στη γιατρό να με δει...για 3η φορά δν τα κατάφερα....


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα αν κ για μενα ειναι πολυ δύσκολη...σημερα το πρωι ειχα αιμοραγια κ εκανα χοριακη πριν λίγο...απέβαλα,το απόγευμα θα πάω στη γιατρό να με δει...για 3ήμερο φορά δν τα κατάφερα....

Λινα μου λυπάμαι ειλικρινά.δεν εχω λόγια να εκφράσω τη λύπη μου κ τη συμπαράσταση μου. Κουράγιο για μια ακόμη φορα.λυπαμαι παρά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν κ για μενα ειναι πολυ δύσκολη...σημερα το πρωι ειχα αιμοραγια κ εκανα χοριακη πριν λίγο...απέβαλα,το απόγευμα θα πάω στη γιατρό να με δει...για 3η φορά δν τα κατάφερα....

Κοριτσάκι μου γλυκό λυπάμαι τόσο πολύ! Τώρα ό, τι και να σου πούμε εμείς εσύ ξέρεις τι περνάς μόνο και κανείς άλλος.. Πάντα να θυμάσαι όμως ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο και ότι θα είμαστε εδώ για σένα για ό, τι χρειαστείς, όποτε χρειάζεσαι να μιλήσεις, για οτιδήποτε γενικά..

Να είσαι καλά και κοντά σε ανθρώπους που αγαπάς και σε αγαπούν!

Φιλάκια κοριτσάκι μου!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε αυτο το παρεακι!FOP1 σ ευχαριστω για την πρόσκληση!

Η δικη μου ιστορία εχει ως εξης(θα προσπαθήσω να μην μακρυγορησω):

Πριν 3 χρονια μεταφέρθηκα εκτακτως στο νοσοκομειο!εσπασε μια μεγάλη κύστη που ειχα στην αριστερή ωοθηκη χωρις να το ξερω!ακιλουθησα θεραπεία με αντισυλληπτικά για ενάμιση χρονο ώσπου άλλαξα γιατρο και μου είπε να κανουμε παρακεντηση!με την παρακεντηση έφυγαν οι κυστες ομως κατω απο της κυστες φάνηκαν εστίες ενδομητριωσης!μετα απο 8 μήνες που παλι εκανα θεραπεία με χάπια χωρις κανενα αποτέλεσμα αποφασίσαμε με το γιατρο μου να καθαρίσουμε τις εστίες λαπαροσκοπικά!η επέμβαση έγινε περισυ τον Μάιο!αμεσως μετα την επέμβαση κάναμε αρβεκαπ(ένεση που διακόπτει την περίοδο για 3 μήνες) και πηραμε αντιβιωση γιατι διαγνωςτηκα με ουρεοπλαςμα!οταν λοιπόν πέρασε η επίδραση της ενεσης εκανα σαλπιγγογραφια η οποία έδειξε οτι η αριστερή μου ειναι υδροσαλπιγγα!ο γιατρός μου είπε να προσπαθήσουμε σε πρωτη φάση να συλλαβουμε φυσιολογικά!ξεκινηςαμε λοιπον τον Νοέμβρη του 2013!τον Μάρτιο του 2014 και αφου δεν ειχα δει κανενα αποτέλεσμα αποφασίσαμε να κανουμε σπερματεγχυνση η οποία απέτυχε!απογοητευτηκα,απελπιστηκα,ειχα χάσει τον εαυτό μου,το χαμόγελο μου!ώσπου έδωσα μια μούτζα και είπα θα κανω ενα διάλειμμα απο ολα αυτα,θα χαλαρωσω,θα κανω τις διακοπες μου και απο Σεπτέμβρη βλέπουμε!τον επόμενο μηνα ημουν εγκυος!ανελπιστη ευτυχία!αγαλλιαση!χαρα!ονειρα!7 Ιουλίου είχαμε ραντεβού στον γιατρο για υπερηχο!να δούμε το μωρό μας και να κανονισουμε την αυχενικη!το σοκ ηταν τεράστιο οταν διαπιστώσαμε οτι η καρδιά του μωρού μας ειχε σταματήσει απο την 8η εβδομάδα!την επομενη καναμε την αποξεση!χρωμοσωμικη ανωμαλία έδειξαν οι εξετάσεις!σημερα εχουν περάσει 23 μερες απο την εφιαλτική εκείνη μερα και προσπαθω να μαζεψω τα κομμάτια μου και να ειμαι αισιόδοξη οτι ο θεος συντομα θα μου χαρίσει ενα γερό μωράκι που θα μείνει ως το τελος και θα το κρατήσω στην αγκαλια μου!

Δυστυχως δεν κατάφερα να μην μακρυγορησω!σορυ γθα το μεγάλο κείμενο!ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να αποκτήσουν συντομα αυτο που επιθυμουν!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε αυτο το παρεακι!FOP1 σ ευχαριστω για την πρόσκληση!

Η δικη μου ιστορία εχει ως εξης(θα προσπαθήσω να μην μακρυγορησω):

Πριν 3 χρονια μεταφέρθηκα εκτακτως στο νοσοκομειο!εσπασε μια μεγάλη κύστη που ειχα στην αριστερή ωοθηκη χωρις να το ξερω!ακιλουθησα θεραπεία με αντισυλληπτικά για ενάμιση χρονο ώσπου άλλαξα γιατρο και μου είπε να κανουμε παρακεντηση!με την παρακεντηση έφυγαν οι κυστες ομως κατω απο της κυστες φάνηκαν εστίες ενδομητριωσης!μετα απο 8 μήνες που παλι εκανα θεραπεία με χάπια χωρις κανενα αποτέλεσμα αποφασίσαμε με το γιατρο μου να καθαρίσουμε τις εστίες λαπαροσκοπικά!η επέμβαση έγινε περισυ τον Μάιο!αμεσως μετα την επέμβαση κάναμε αρβεκαπ(ένεση που διακόπτει την περίοδο για 3 μήνες) και πηραμε αντιβιωση γιατι διαγνωςτηκα με ουρεοπλαςμα!οταν λοιπόν πέρασε η επίδραση της ενεσης εκανα σαλπιγγογραφια η οποία έδειξε οτι η αριστερή μου ειναι υδροσαλπιγγα!ο γιατρός μου είπε να προσπαθήσουμε σε πρωτη φάση να συλλαβουμε φυσιολογικά!ξεκινηςαμε λοιπον τον Νοέμβρη του 2013!τον Μάρτιο του 2014 και αφου δεν ειχα δει κανενα αποτέλεσμα αποφασίσαμε να κανουμε σπερματεγχυνση η οποία απέτυχε!απογοητευτηκα,απελπιστηκα,ειχα χάσει τον εαυτό μου,το χαμόγελο μου!ώσπου έδωσα μια μούτζα και είπα θα κανω ενα διάλειμμα απο ολα αυτα,θα χαλαρωσω,θα κανω τις διακοπες μου και απο Σεπτέμβρη βλέπουμε!τον επόμενο μηνα ημουν εγκυος!ανελπιστη ευτυχία!αγαλλιαση!χαρα!ονειρα!7 Ιουλίου είχαμε ραντεβού στον γιατρο για υπερηχο!να δούμε το μωρό μας και να κανονισουμε την αυχενικη!το σοκ ηταν τεράστιο οταν διαπιστώσαμε οτι η καρδιά του μωρού μας ειχε σταματήσει απο την 8η εβδομάδα!την επομενη καναμε την αποξεση!χρωμοσωμικη ανωμαλία έδειξαν οι εξετάσεις!σημερα εχουν περάσει 23 μερες απο την εφιαλτική εκείνη μερα και προσπαθω να μαζεψω τα κομμάτια μου και να ειμαι αισιόδοξη οτι ο θεος συντομα θα μου χαρίσει ενα γερό μωράκι που θα μείνει ως το τελος και θα το κρατήσω στην αγκαλια μου!

Δυστυχως δεν κατάφερα να μην μακρυγορησω!σορυ γθα το μεγάλο κείμενο!ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να αποκτήσουν συντομα αυτο που επιθυμουν!

Αχ βρε κορίτσι μου, τι έχεις περάσει κι εσύ! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να τα αφήσεις κάποια στιγμή όλα αυτά πίσω σου και να αποκτήσεις σύντομα στην αγκαλιά σου ένα μικρό ζουμπουρλούδικο μωράκι!!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λίνα μου πολύ στεναχωρέθηκα! Ξέρω ότι έχεις περάσει ήδη πολλά και πόσο πολύ το ήθελες. Ο,τι έγινε καλύτερα που έγινε νωρίς και κράτα στο νου σου ότι τουλάχιστον ξέρεις ότι μπορείς να συλλάβεις φυσιολογικά.

Σου εύχομαι από τη καρδιά μου να τα αφήσεις όλα αυτά πίσω γρήγορα και να αποκτήσεις το όνειρό σου το συντομότερο.


A81Mp3.pngk1NRp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εγώ έτσι κι έτσι. Ενώ από διάθεση είμαι μια χαρά, με έχει πεθάνει η μέση μου και η πλάτη μου .... Ένα τράβηγμα άλλο πράγμα, άσε που νομίζω ότι με πονάνε τα σημεία όπου είχα κάνει επισκληρίδιο και το στήθος τούμπανο.... Η σιχαμένη με προειδοποιεί νωρίς - νωρίς ότι θα έρθει την Πέμπτη.... Αι στο καλό και έλεγα ότι αυτό το μήνα θα είμαι τυχερούλα.... Ή μήπως θα είμαι;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλο μήνα...πλεον ταλαντευομαστε ανάμεσα παλλινδρομη που το ευχομαι ή εξωμητριο!σαββατο πάω για χοριακη αν πέσει ολα καλα κ ολόψυχα το ευχομαι να μν χρειαστεί λαπαροσκοπικά..


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...