Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

      • Ευχαριστώ 1

η παρέα του parents !!!


FOP1

Recommended Posts

Γιατί καλέ είδες το dvd;;; Τόσο θάρραλέα είσαι; Εγώ και στην ιδέα λιποθυμώ!!

Παίρνεις παυσίπονα για να μην υποφέρεις; Τι σου είπε ο γιατρός; Πότε θα αναρρώσεις πλήρως; Σου είπε αν υπάρχει αιτία για αυτό που έγινε;

Ηθελα να ξερω τι έγινε κ αν άξιζε που έφαγα την ταλαιπωρία αυτη...αν αργούσαν λίγο ακομα να το κανω αστα..σε 15μερες θα το εχω ξεχάσει μου είπε κ σε 3μηνες να βάλουμε ξανα μπρος.προσωπικα ουτε να το σκέφτομαι θελω!μαλλον είχε θέμα η σάλπιγγα κ για αυτο κόλλησε εκει ο σάκος..σε 1βδ θα βγει η βιοψια οποτε υπομονη..


59760a646a.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπομονή Φανή μου! Τι να πω, ότι δε σε καταλαβαίνω; Αφού ξέρεις τι έχω περάσει.. Αφού πεινάς, καλό είναι αυτό! Εγώ δεν ένιωθ ποτέ μου πείνα, μόνο απέχθεια για οτιδήποτε φαγώσιμο! Αυτό ίσως σημαίνει ότι θα περάσουν σύντομα.. Έχεις χάσει πολλά κιλά; Έχεις περιθώρια να χάσεις ή είσαι ήδη πολύ αδυνατούλα;

Ήμουν ήδη πολυ αδύνατη. 170 53 κιλά. Εχω χάσει 3 κ ειμαι σαν να εχω τυμπανισμο.απλα ανησυχώ να ειναι εντάξει το μωρο. Τα θυμάμαι τα δικά σ κ ελπιζω να μη σ τύχουν στην επόμενη. Βλέπω ανθρώπους που τρώνε κ ζηλεύω!!!! Χαχαχα τραγικό !!!

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ξερω τι έγινε κ αν άξιζε που έφαγα την ταλαιπωρία αυτη...αν αργούσαν λίγο ακομα να το κανω αστα..σε 15μερες θα το εχω ξεχάσει μου είπε κ σε 3μηνες να βάλουμε ξανα μπρος.προσωπικα ουτε να το σκέφτομαι θελω!μαλλον είχε θέμα η σάλπιγγα κ για αυτο κόλλησε εκει ο σάκος..σε 1βδ θα βγει η βιοψια οποτε υπομονη..

Λινα μου δεν εχω καταλάβει ήταν εξωμητριο τελικα? όπως κ να εχει πάρε το χρόνο σου πήγαινε διακοπουλες κ ο χρόνος τα γιατρεύει ολα. Σε φιλώ :D

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ήδη πολυ αδύνατη. 170 53 κιλά. Εχω χάσει 3 κ ειμαι σαν να εχω τυμπανισμο.απλα ανησυχώ να ειναι εντάξει το μωρο. Τα θυμάμαι τα δικά σ κ ελπιζω να μη σ τύχουν στην επόμενη. Βλέπω ανθρώπους που τρώνε κ ζηλεύω!!!! Χαχαχα τραγικό !!!

Οπότε δεν έχεις περιθώρια να χάσεις κι άλλο! Κοίτα, όπως σου είπα το ότι έχεις όρεξη είναι καλό σημάδι! Εγώ μόνο που σκεφτόμουν ή έβλεπα φαγητό πήγαινα να κάνω εμετό! Έλεγα "πώς είναι δυνατόν να τρώνε όλοι αυτοί γύρω μου και να μην αηδιάζουν;"!!! Φαντάσου..

Μωρέ, ας έρθει η επόμενη και βλέπουμε αν θα έχω εμετούς!! :D;):D

Υπομονή Φανή μου...


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ξερω τι έγινε κ αν άξιζε που έφαγα την ταλαιπωρία αυτη...αν αργούσαν λίγο ακομα να το κανω αστα..σε 15μερες θα το εχω ξεχάσει μου είπε κ σε 3μηνες να βάλουμε ξανα μπρος.προσωπικα ουτε να το σκέφτομαι θελω!μαλλον είχε θέμα η σάλπιγγα κ για αυτο κόλλησε εκει ο σάκος..σε 1βδ θα βγει η βιοψια οποτε υπομονη..

Δόξα τω Θεώ να λες τότε που είσαι εσύ καλά! Και τα άλλα θα έρθουν.. Αρκεί να είστε καλά εσύ κι ο άντρας σου!

Όπως είπε κι η Φανή κάνε τις διακοπούλες σου και άστα πίσω σου αυτά..


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τεστ λέω να κάνω ή Πέμπτη που περιμένω ή Παρασκευή πρωί. Μάλλον όμως Παρασκευή πρωί αν δε μου έχει έρθει μέχρι τότε. Το ραντεβού το έκλεισα για να υπάρχει σε περίπτωση εγκυμοσύνης για να μην τρέχω τελευταία στιγμή είτε εν μέσω διακοπών, είτε γυρνώντας. Απλά σε περίπτωση που έρθει...θα το ακυρώσω....

Τώρα βέβαια, αρχίζω και υποψιάζομαι ότι μάλλον θα έρθει γιατί εντάξει το στήθος είναι μεν Πάμελα Άντερσον και όταν σηκώνομαι το πρωί πονάει τρελά, αλλά με έχει πιάσει αυτό που παθαίνω πάντα πριν την περίοδο να πηγαίνω συχνά για κακάκια και μου έχει γυρίσει και μια τρίχα στο μπικίνι που κι αυτό το παθαίνω όταν περιμένω περίοδο. Στην εγκυμοσύνη δε μου είχε γυρίσει καμία.

Το γαμώτο είναι ότι τώρα στις διακοπές θα είμαστε στους παπούδες και θα κοιμόμαστε με το παιδί στο ίδιο δωμάτιο, οπότε το σεξ θα είναι λίγο αν κι εφόσον και με προσοχή......

Link to comment
Share on other sites

Τεστ λέω να κάνω ή Πέμπτη που περιμένω ή Παρασκευή πρωί. Μάλλον όμως Παρασκευή πρωί αν δε μου έχει έρθει μέχρι τότε. Το ραντεβού το έκλεισα για να υπάρχει σε περίπτωση εγκυμοσύνης για να μην τρέχω τελευταία στιγμή είτε εν μέσω διακοπών, είτε γυρνώντας. Απλά σε περίπτωση που έρθει...θα το ακυρώσω....

Τώρα βέβαια, αρχίζω και υποψιάζομαι ότι μάλλον θα έρθει γιατί εντάξει το στήθος είναι μεν Πάμελα Άντερσον και όταν σηκώνομαι το πρωί πονάει τρελά, αλλά με έχει πιάσει αυτό που παθαίνω πάντα πριν την περίοδο να πηγαίνω συχνά για κακάκια και μου έχει γυρίσει και μια τρίχα στο μπικίνι που κι αυτό το παθαίνω όταν περιμένω περίοδο. Στην εγκυμοσύνη δε μου είχε γυρίσει καμία.

Το γαμώτο είναι ότι τώρα στις διακοπές θα είμαστε στους παπούδες και θα κοιμόμαστε με το παιδί στο ίδιο δωμάτιο, οπότε το σεξ θα είναι λίγο αν κι εφόσον και με προσοχή......

Άντε, κάντο να μας πεις!! Καλή επιτυχία!!

Δηλαδή (αααααν σου έρθει) τέρμα το mckm and the city στις διακοπές;;;

Και ποια θα μας λέει σεξουλιάρικες ιστορίες;;; :P;):P;):P


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κοριτσια !!

Λινα πως τα πας ? Γρηγορα περνανε οι 3 μηνες αρκει να εισαι εσυ καλα !! ;)

Ευτυχως το προλαβες και εισαι υγιης !!

Fani ?! Αυτα ειναι ... εσεις οι αδυνατες να εχετε εμετους και εμεις οι παχουλοκομψες τιποτα !! Ισα ισα να παρουμε κ αλλα κιλα να γουσταρουμε !!

mkcm σε βρισκω πολυ οργανωμενη !!

Δυστυχως οπως λεει και η Βασουλα παει το mkcm and the city, δεν πειραζει ομως χαλαλι μονο να ειναι θετικο το τεστ !!!! :P;)

Εγω κοριτσια εχω ενα θεμα ... Μολις εκλεισσα 6η εβδομαδα τα κολπικα υγρα απο διαφανα εγιναν κιτρινα !!

Οπως ειπα και σε ενα αλλο θεμα ....(γινομαι αηδιαστικη ωρες ωρες ) ειναι κιτρινα οπως τα φλέματα ή κιτρινα οπως τα υγρα πριν την περιοδο ...

Η αληθεια ειναι οτι εχω χεστει λιγο πανω μου αν κ ο γιατρος μου ειπε ξεκουραση και μονο αν δω αιμα να τον παρω να μου δωσει χαπια ...

Αλλα ποσο ξεκουραση πια ?! Απο τον καναπε στο κρεβατι και απο το κρεβατι στον καναπε ειμαι !! Ενα φαι και μια σκουπα δεν ειναι και κουραση !!!

Παρασκευη εχω ραντεβου και αντε να περασουν οι μερες !!

Αυτααααααα ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κοριτσια !!

Λινα πως τα πας ? Γρηγορα περνανε οι 3 μηνες αρκει να εισαι εσυ καλα !! ;)

Ευτυχως το προλαβες και εισαι υγιης !!

Fani ?! Αυτα ειναι ... εσεις οι αδυνατες να εχετε εμετους και εμεις οι παχουλοκομψες τιποτα !! Ισα ισα να παρουμε κ αλλα κιλα να γουσταρουμε !!

mkcm σε βρισκω πολυ οργανωμενη !!

Δυστυχως οπως λεει και η Βασουλα παει το mkcm and the city, δεν πειραζει ομως χαλαλι μονο να ειναι θετικο το τεστ !!!! :P;)

Εγω κοριτσια εχω ενα θεμα ... Μολις εκλεισσα 6η εβδομαδα τα κολπικα υγρα απο διαφανα εγιναν κιτρινα !!

Οπως ειπα και σε ενα αλλο θεμα ....(γινομαι αηδιαστικη ωρες ωρες ) ειναι κιτρινα οπως τα φλέματα ή κιτρινα οπως τα υγρα πριν την περιοδο ...

Η αληθεια ειναι οτι εχω χεστει λιγο πανω μου αν κ ο γιατρος μου ειπε ξεκουραση και μονο αν δω αιμα να τον παρω να μου δωσει χαπια ...

Αλλα ποσο ξεκουραση πια ?! Απο τον καναπε στο κρεβατι και απο το κρεβατι στον καναπε ειμαι !! Ενα φαι και μια σκουπα δεν ειναι και κουραση !!!

Παρασκευη εχω ραντεβου και αντε να περασουν οι μερες !!

Αυτααααααα ! :)

Μην ανησυχείς κοριτσάκι για τα υγρα. Μόνο αν δεις καφέ η αιμα πάρε το γιατρό σου μήπως εχεις μικρη αποκολληση που κ αυτό δεν ειναι τιποτα φοβερό συμβαινει. Ολα καλα λίγες μέρες έμειναν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ.... Και μολις είχαμε πάρει τα πάνω μας με το θέμα, γιατι αφότου εμεινα έγκυος και μετά ήμασταν να μας κλάιν κι οι ρεγγες....

Αλλά το βλέπω για περίοδο. Σημερα με τραβάει η μέση, με τραβάει κι η κοιλιά και έχω ένα αίσθημα όπως οταν έχουμε ίωση με δέκατα στο στομάχι και τα πόδια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε συ .fop, με την εγκυμοσύνη αλλάζει το ph του κόλπου, οπότε πιθανά να είναι καμία ελαφριά μυκητίαση, είχα πάθει κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη. Κάνε πλύσεις με χαμομήλι και θα σου πει κι ο ντοκτορας σου...

Link to comment
Share on other sites

FOP μην ανησυχείς. Απ' ό,τι ξέρω τα υγρά δεν είναι τίποτα κακό. Ακόμα και λίγο αίμα να δεις απλά ξακούραση σου λέει ο γιατρός. Όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου μας είχε πει να κάνουμε σεξ με προφύλαξη από την αρχή. Όταν όμως κάναμε (στο δεύτερο μήνα νομίζω), το πρωί που πήγα τουαλέτα έπεσαν κάτι καφέ υγρά και μου πήγε να! Αλλά ο γιατρός μου είπε ξεκούραση και δεν ξαναείδα ποτέ τίποτα μέχρι να γεννήσω! Οπότε μην σκέφτεσαι αρνητικά, όλα θα πάνε καλά. Θα στο πει κι ο γιατρός σου την Παρασκευή! Μέχρι τότε πέρνα καλά και χαλαρά! ;)

mckm μη βιάζεσαι λέμεεεεε... Αυτά τα συμπτώματα μπορεί να σημαίνουν 2 πράγματα! Κάνε το τεστ πρώτα και βλέπουμε..


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Βασουλα με πιασες .... Κ μας , μας ειπε οτι επιτρεπεται το σεξ απλα να μην ολοκληρωσει μεσα , δεν ειπε τιποτα για προφυλαξη !! Γι αυτο τρομαξα !!

Ειπα να το παιξω mkcm and the city και την εφαγα !!

Τι τα θελω τα πανηγυρια η γκαστρωμενη ??

Παντως οσο παω στεγνωνω οποτε mkcm εχεις δκιο μαλλον μυκητιαση ειναι !! Χαμομηλι εε?? κανει δουλεια ?

Παντως δεν με βλεπω να ξαναφευγω για διακοπες !!

Εσεις τι νεα ???

mkcm ετοιμη ??

Βασουλα εσεις γυρνατε ε??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το χαμομηλάκι είναι εγγύηση. Εμένα μάλιστα μου έλεγε να πίνω κιόλας και να πλένομαι με αυτό.... Ετοιμή δεν είμαι...καθότι είμαι άνθρωπος της τελευταίας στιγμής. Αύριο θα φανούν όλα... Εν τω μεταξύ, αν κάνω το τεστ την Παρασκευή και βγει θετικό θα είναι καρμικό, καθώς και στην κόρη μου το θετικό τεστ το κράτησα στα χέρια μου στις 8/8

Link to comment
Share on other sites

Βασουλα με πιασες .... Κ μας , μας ειπε οτι επιτρεπεται το σεξ απλα να μην ολοκληρωσει μεσα , δεν ειπε τιποτα για προφυλαξη !! Γι αυτο τρομαξα !!

Ειπα να το παιξω mkcm and the city και την εφαγα !!

Τι τα θελω τα πανηγυρια η γκαστρωμενη ??

Παντως οσο παω στεγνωνω οποτε mkcm εχεις δκιο μαλλον μυκητιαση ειναι !! Χαμομηλι εε?? κανει δουλεια ?

Παντως δεν με βλεπω να ξαναφευγω για διακοπες !!

Εσεις τι νεα ???

mkcm ετοιμη ??

Βασουλα εσεις γυρνατε ε??

Χαχαχαχαχα! Σε τσάκωσα!

Καλά κάνεις και το γλεντάς, απλά εγώ στο δεύτερο παιδί έχω πει ότι θα κάνω μετά το πρώτο τρίμηνο γιατί φοβήθηκα. Και όταν είπα προφύλαξη, βασικά εννοούσα αυτό που είπες, να μην τελειώσει μέσα γιατί το σπέρμα μαλακώνει τον τράχηλο. Γι' αυτό σου λένε στον ένατο φουλ ελεύθερο σεξ!! Υπομονή, θα το χαρείς τότε!!! ;)

Γύρισα χθες, τώρα γράφω από το σπιτάκι μου! Έχω δουλειές με φούντες όμως γιατί μεθαύριο ξαναφεύγω!


tujXp3.png

fW48p3.png

2-4-13...Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

4-5-15...Ήρθε η μπεμπούλα μας και ολοκλήρωσε την οικογένειά μας ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...