Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ξέρω πως την έχουν συμπεριλάβει πια στις εξετάσεις ρουτίνας...σε αυτές που γίνονται standard δηλαδή, με ή χωρίς ενδείξεις.

Εγώ βέβαια θα την έκανα οπωσδήποτε εφόσον έχω ινσουλινο-αντοχή!... Δεν έχω διαβήτη! Πάντα έχω από 75-95 ζάχαρο (πολύ χαμηλό)... κι όμως για παν ενδεχόμενο και στο γιο μου την έκανα, γιατί η ενδοκρινολόγος μου είχε πει πως ίσως μια μέρα ξαφνικά ανεβάσω απότομα πολύ υψηλό... το ότι συνήθως έχω χαμηλό δεν σημαίνει κάτι. (λόγω της "πάθησης" βέβαια)

Anyway, όποια δεν την κάνει είναι πολύ τυχερή, γιατί ενώ δεν είναι εξέταση που πονάει... δεν υποφέρεται! Μένεις ώρες ολόκληρες από το πρωί νηστική και σαν να μην φτάνει αυτό, πίνεις και "ζαχαρόνερο"... Η αναγούλα σε όλο της το μεγαλείο! Εμένα πάντα μου πέφτει και η πίεση (την έχω κάνε 4-5 φορές στο παρελθον...) και γίνομαι πάντα κομμάτια.


QuW0p3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια εγώ δεν έχω κλείσει ραντεβού ακόμα για β επιπέδου αλλά επειδή στην 20η βδομάδα θα κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού λόγω μικροβίου που εμφάνησα στην 13-14η βδομάδα (πήρα αντιβίωση για δέκα μέρες και ενα υπόθετο στο τέλος) μήπως κάνω και την β επιπέδου τότε.... πότε πρέπει όμως να γίνει η εξέταση αυτή? σε ποιά βδομάδα? Αντε να κλείσω και γω το ραντεβού μου για να μάθω και το φύλλο στο μπεμπε μου....!!!

Link to comment
Share on other sites

στα τικεράκια σας αλλάζουν οι ημέρες καθημερινά?

Χριστίνα, έμεινε πίσω; Κι εμένα... Νομίζω πως αλλάζει την ίδια ώρα που το έφτιαξες... Αν το έφτιαξες στις 21.00 όλη την επόμενη μέρα θα δείχνει τη χθεσινή και θα πάει στην σωστή στις 21.00 το βράδυ. Αυτό υποψιάζομαι τουλάχιστον... Θα το παρακολουθήσω να δω τί γίνεται. Αν όντως είναι έτσι, θα σηκωθώ πρωί-πρωί να το ξαναφτιάξω!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ δεν έχω κλείσει ραντεβού ακόμα για β επιπέδου αλλά επειδή στην 20η βδομάδα θα κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού λόγω μικροβίου που εμφάνησα στην 13-14η βδομάδα (πήρα αντιβίωση για δέκα μέρες και ενα υπόθετο στο τέλος) μήπως κάνω και την β επιπέδου τότε.... πότε πρέπει όμως να γίνει η εξέταση αυτή? σε ποιά βδομάδα? Αντε να κλείσω και γω το ραντεβού μου για να μάθω και το φύλλο στο μπεμπε μου....!!!

ωσ συνηθως 20-23 βδομαδα κανεις την Β επιπεδου...


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera koritsia !! perastika stis arwstoules...

x8es eimastan se mia giorti me tis wres... se mia karekla... den to sizitaw drama... kai simera den xipnisa kala :( ponaei i mesoula mou kai i koilitsa mou... kanw krevatotherapi... elpizw oi ipoloipes kopeles na saste kalitera!!! filia gia tin wra!


3XcCp3.png

z9S3p3.png

tatti :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες!!!

Απίστευτο, μόλις μου έσπασε ένα δόντι και αύριο έχω ραντεβού στον οδοντίατρο ο οποίος μου είπε οτι, οτι κάνουμε θα το κάνουμε χωρίς αναισθησία. Τέλεια....

Από οτι παρατήρησα και σε εμένα δεν άλλαξε ημέρα στο ticker, μάλλον υπάρχει θέμα.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!!! Απο οτι βλέπω οι αρρωστούλες αυξάνεστε, περαστικά κορίτσια και καλά αποτελέσματα σε όσες τα περιμένουν. Και εμένα εδώ και τρεις μέρες με πονάει ένα δόντι αλλά δεν αποφασίζω να πάω στον οδοντιατρό, μιας και είναι ο μόνος γιατρός που φοβάμαι και δεν ξέρω κατά πόσο θα αντέξω να μου κάνει κάτι χωρίς νάρκωση...

Αντε να έρθει και ο καιρός για την β ' επιπέδου, να μας φύγει και αυτό το άγχος!!!!

Φιλάκια σε όλες:P


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στις αρρωστουλες και καλο κουραγιο στον οδοντιατρο Θαλεια! Κι εμενα δεν αλλαξε το τικερακι μου. Νομιζω πως με αυτον τον τροπο που το καναμε το πηρε σαν φωτογραφια και δεν αλλαζει. Θα το επιβεβαιωσουμε αυριο, αν παλι δεν εχει αλλαξει μετα το 24ωρο που αναφερθηκε προηγουμενως. Θα δουμε... Καλο απογευμα σε ολες και ελπιζω να ακουσουμε τα μωρακια μας συντομα.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες!!!

Απίστευτο, μόλις μου έσπασε ένα δόντι και αύριο έχω ραντεβού στον οδοντίατρο ο οποίος μου είπε οτι, οτι κάνουμε θα το κάνουμε χωρίς αναισθησία. Τέλεια....

Από οτι παρατήρησα και σε εμένα δεν άλλαξε ημέρα στο ticker, μάλλον υπάρχει θέμα.

Δεν πάμε καλά! Υπάρχει μια αναισθητική ουσία που χρησιμοποιείται στους καρδιοπαθείς και στις εγκύους, αν ο γυναικολόγος σου συμφωνεί (γιατί όχι άλλωστε;) και εσύ προτιμάς να την κάνεις, δεν καταλαβαίνω γιατί πήρε μόνος αυτή την απόφαση! Αν δεν την γνωρίζει, που πολύ αμφιβάλλω, ίσως να σκεφτόσουν να πας κάπου αλλού. Αυτό που λέω μου το είπε ένας φίλος μας οδοντίαντρος ο οποίος πέρσυ μου έκανε διάφορες εργασίες και τον εμπιστεύομαι. Έχει κι αυτός ένα μωράκι και είναι ευαίσθητος με αυτά τα θέματα. Κι εγώ ανησυχούσα πάρα πολύ με το θέμα της αναισθησίας αν προέκυπτε οδοντιατρικό πρόβλημα και ήμουν έγκυος. Με καθησύχασε και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτή την αναισθησία. Κι αν το καλοσκεφτείς, εδώ γεννάμε με επισκληρίδιο, αυτή η αναισθησία είναι το πρόβλημα; Κι εγώ είμαι κατα των φαρμάκων στην εγκυμοσύνη αλλά στο θέμα των δοντιών -που μου σηκώνεται η τρίχα!- θα έκανα αυτό το συμβιβασμό!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΚΥΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΑΝΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΕΝΕΣΗ!!! (Δεν έχει και emoticon με πανό να διαμαρτύρεται! Κρίμα!) :mad::D:cool: (όταν είναι αναγκαίο, έτσι?)

Επεξεργάστηκαν by Iwanna

jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ουτε κι εμενα αλλαξε το τικερακι μου:(:(:(!Αλλα σημερα θα παω στον γιατρο να δω τον γιοκα μου και ειμαι χαρουμενη:P:p:p!!!Περαστικα σε ολες τις αρρωστουλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις μανουλες κ περαστικα στις αρρωστουλες! ουτε κι εγω εχω καταλαβει ακομα το μωρακι μου αλλα κανω υπομονη γιατι ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχησω αν αργησω να το καταλαβω γιατι ο πλακουντας ειναι στο πανω μερος της μητρας.ελπιζω τουλαχιστον μεσα στην 20η να το καταλαβω! ματωνουν τα ουλα σας με το βουρτσισμα? εμενα σχεδον καθε φορα. ο γιατρος μου ειπε να κανω γαργαρες με νερο κ σοδα αλλα δεν το εκανα μεχρι τωρα:rolleyes:καλο απογευμα σε ολες :P

a%3E


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κουκλες!

τι κανετε;

ουτε εγω ακομη εχω καταλαβει το μικρακι αν και νομιζα οτι την δευτερη φορα το καταλαβαινεις πιο γρηγορα παντως ανυπομονω για την πρωτη κλοτσια!

εγω β επιπεδου εχω στη 30/11 κι ευχομαι να ειναι ολα καλα!

οσο για τα τικερακια να τα κανετε οπως παλια το εχουν διορθωσει το προβλημα ετσι που τα εχετε δεν θα αλλαξουν ολο τα ιδια θα λεει!

φιλακια σε ολες!!


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις μανουλες κ περαστικα στις αρρωστουλες! ουτε κι εγω εχω καταλαβει ακομα το μωρακι μου αλλα κανω υπομονη γιατι ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχησω αν αργησω να το καταλαβω γιατι ο πλακουντας ειναι στο πανω μερος της μητρας.ελπιζω τουλαχιστον μεσα στην 20η να το καταλαβω! ματωνουν τα ουλα σας με το βουρτσισμα? εμενα σχεδον καθε φορα. ο γιατρος μου ειπε να κανω γαργαρες με νερο κ σοδα αλλα δεν το εκανα μεχρι τωρα:rolleyes:καλο απογευμα σε ολες :P

a%3E

Εμένα ματώνουν τα ούλα μου αλλά ο οδοντίατρος μου είπε να μην ανησυχώ γιατί είναι ουλίτιδα της εγκυμοσύνης!!!

Κορίτσια πήγαινετε στο παλιό parents και από τον πίνακα ελέγχου κάντε copy εκεί που έχετε περάσει το tickeraki και πηγαίντε στο καινούριο parents στον πίνακα ελέγχου και κάντε paste

Σας κατατόπισα;;;


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα ουλα μου ματωνουν κ μενα κ καθαρισμο εκανα πριν μηνω εγκυος!!!:cry::cry:

βαλτε τα τικερακια σας με τον παλιο τροπο.το φτιαξανε το θεμα....:tongue::tongue:


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...