Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Τα δικά μου ούλα ματώνουν μόνο όταν κάνω νήμα (λίγο αδέξια) κι αυτό πότε πότε... Νήμα κάνω κάθε βράδυ απαραιτήτως γιατί πέρσυ είχα περάσει πολλές ώρες στον οδοντίατρο και δεν θέλω να ξαναπεράσω τα ίδια σύντομα! Καθαρισμό πέρσυ είχα κάνει και μου είχε εξηγήσει πόσο σημαντικό είναι το νήμα και η σωστή χρήση του. Αισθάνομαι πολύ πιο καθαρό το στόμα μου και πλέον δεν μπορώ να μην το κάνω... Συνήθεια είναι, και βοηθά πολύ και στην τερηδόνα και στην ουλίτιδα.


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ιωάννα μόλις μίλησα με τη γιατρό μου και μου είπε αύριο που θα πάω στον οδοντίατρο να μιλήσουν μεταξύ τους και να της πει τι φάρμακα χρησιμοποιεί ετσι ώστε αν επιτρέπεται κάτι να το χρησιμοποιήσει... Δεν ξέρω ήταν αναγκη να γίνει τώρα αυτό!!!


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μόλις μίλησα με τη γιατρό μου και μου είπε αύριο που θα πάω στον οδοντίατρο να μιλήσουν μεταξύ τους και να της πει τι φάρμακα χρησιμοποιεί ετσι ώστε αν επιτρέπεται κάτι να το χρησιμοποιήσει... Δεν ξέρω ήταν αναγκη να γίνει τώρα αυτό!!!

Πάλι καλά! Αλλά δεν κατάλαβα τί εννοείς ακριβώς με το "Δεν ξέρω ήταν αναγκη να γίνει τώρα αυτό!!!" Πού αναφέρεσαι; :confused:


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά! Αλλά δεν κατάλαβα τί εννοείς ακριβώς με το "Δεν ξέρω ήταν αναγκη να γίνει τώρα αυτό!!!" Πού αναφέρεσαι; :confused:

Eννοώ τώρα που μου έγκυος. Ας έπαγε το δόντι μετά τον Απρίλιο!!


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Eννοώ τώρα που μου έγκυος. Ας έπαγε το δόντι μετά τον Απρίλιο!!

Ααααα! Καλά, εννοείται! Αλλά εντάξει, αν το σκεφτείς δεν είναι και τόσο τραγικό... Θα το αντέξεις κι αυτό! Ελπίζω να είναι πολύ πολύ ανώδυνη εμπειρία!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα πριν μεινω εγκυος ο οδοντιατρος μου ειχε πει οτι πρεπει να κανω βαθυ καθαρισμο στα ουλα μου. Ομως δεν προλαβα λογω εγκυμοσυνης. Ελπιζω να μην καταστραφουν τελειως τωρα που ειμαι εγκυος. Παντως προς το παρον δεν ματωνουν. Ελπιζω να αντεξω μερικους ακομη μηνες...

Εφτιαξα κι εγω το τικερακι μου. Επιτελους!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε ρωτήσει τους γιατρούς σας για το εμβόλιο της νεας γρίπης; Πολλη κουβέντα γίνεται τελευταία στα κανάλια.ΕΓώ τον είχα ρωτήσει στην αρχή της εγκυμοσυνης και μου είχε πει ότι ακόμα ήταν θολό το τοπίο,τον ξαναρωτησα τώρα, αν και του είπα πως δεν θα το κάνω και μου είπε κι αυτός το ίδιο πράγμα ξεκάθαρα πλέον.


foxfoxadb20061027_-8_O+Stephanos+mou+einai.png

catcatadr20100312_-8_To+koritsaki+mou+einai.png

nu0ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η δικη μου ειπε οτι θα εμβολιαστει η ιδια. Ομως για μενα ειπε να περιμενουμε να δουμε τι εντολη θα υπαρξει. Εγω παντως ειμαι καθετη : ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ με τιποτα!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μόλις συζητούσαμε τώρα σε ένα άλλο καφε (Αγγλίας). Εμένα μου ήρθε χαρτί να πάω να το κάνω λόγω του ότι έιμαστε στις ομάδες κινδύνου. Κι εδώ έχει πολλά κρούσματα και υπάρχει όσο νάναι ένα δίλλημα.

Αλλά τελικά εγώ αποφάσισα να μη το κάνω. Δε ξέρουμε τι παρενέργειες μπορεί να έχει στα μωράκια. Απότι διάβασα δεν έχει δοκιμαστεί σε εγκύους και ακόμα ότι περιέχει μικρή ποσότητα υδραργύρου. Δε θέλω να το ρισκάρω με το μωράκι.

Απο την άλλη σήμερα είδα ότι και στην Ελλάδα έχουν αυξηθεί τα κρούσματα επικίνδυνα και λένε ότι και οι παρενέργειες απο τη γρίππη στα μωράκια μπορεί να είναι σοβαρές.

Δύσκολη απόφαση :(


Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυσκολο θεμα ανοιξατε κοριτσαρες!και εγω τον ειχα ρωτησει στην αρχη της εγκυμοσυνης και μου ειχε πει οτι θα δουμε γιατι τιποτα δεν ειναι αθωο!!!ισως λεει αν χρειαστει να κανουμε το απλο εμβολιο της κοινης γριπης!!

κ εγω ειμαι πολυ αρνητικη αν κ υπαρχουν πολλα κρουσματα της νεας γριπης.

εδω ρε παιδια οι γιατροι δεν θελουν να εμβολιαστουν!!!πως να κανουμε εμεις ενα εμβολιο που δεν εχει τεσταριστει κ δεν εχει αποδειχθει αν όντως ειναι οκ ή αν θα εχει παρενεργιες κ σε μας αλλα πανω απο ολα στις ψυχουλες που κουβαλαμε??:confused::confused:


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο βρε κορίτσια κι εγώ δεν το κάνω με τίποτα.Άκουσα δε το πρωί τώρα που είμαι σπίτι, τον πρόεδρο των φαρμακοποιων να λέει ότι τους έχει έρθει επιστολή από τον ΕΟΦ που αναφέρει τις παρενέργειες οι οποίες είναι ουκ ολίγες και αναφέρουν για τις εγκύους που θα το κάνουν,να παρακολουθούν και να καταγράφουν Οι γιατροί την πορεία τους, καθώς και των μωρων που θα γεννήσουν. Και είπε συγκεκριμένα αυτός ο κύριος εξοργισμένος ότι ουσιαστικά ζητούν πειραματόζωα!


foxfoxadb20061027_-8_O+Stephanos+mou+einai.png

catcatadr20100312_-8_To+koritsaki+mou+einai.png

nu0ap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Μου έχετε λείψει πολύ, βλέπω νέες αφίξεις και πολλές εξελίξεις.....

Περαστικά σε όλες τις αρρωστουλες, να γίνουν γρήγορα καλά. Το καλύτερο φάρμακο φρεσκοστιμμένες πορτοκαλαδίτσες και ξεκούραση..

Εγώ την κουκλίτσα μου την ένιωσα πρώτη φορά την Κυριακή που πέρασε δλδ 2 μέρες πριν μπώ στην 20η εβδομάδα. Αλλά βαρβάτες κλωτσιές 4 παρακαλώ.... Μετά την ξανάνιωσα εχτές και σήμερα την ώρα που έκανα αποτρίχωση στην αισθητικό (μάλλον την πόνεσε χιχιχι).

Και αύριο το μεσημέρι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα κάνω την Β'επιπέδου μου να δώ τί γίνεται!!! Μετράω ώρες από σήμερα δεν βλέπω να κλείνω μάτι απόψε.....

Wish me good luck.........

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!

(περαστικά στο δοντάκι σου thalia μου)


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Μου έχετε λείψει πολύ, βλέπω νέες αφίξεις και πολλές εξελίξεις.....

Περαστικά σε όλες τις αρρωστουλες, να γίνουν γρήγορα καλά. Το καλύτερο φάρμακο φρεσκοστιμμένες πορτοκαλαδίτσες και ξεκούραση..

Εγώ την κουκλίτσα μου την ένιωσα πρώτη φορά την Κυριακή που πέρασε δλδ 2 μέρες πριν μπώ στην 20η εβδομάδα. Αλλά βαρβάτες κλωτσιές 4 παρακαλώ.... Μετά την ξανάνιωσα εχτές και σήμερα την ώρα που έκανα αποτρίχωση στην αισθητικό (μάλλον την πόνεσε χιχιχι).

Και αύριο το μεσημέρι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα κάνω την Β'επιπέδου μου να δώ τί γίνεται!!! Μετράω ώρες από σήμερα δεν βλέπω να κλείνω μάτι απόψε.....

Wish me good luck.........

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!

(περαστικά στο δοντάκι σου thalia μου)

Τις καλύτερες ευχές μου για αύριο! Να δεις που αύριο θα σου φαίνονται όλα σαν άσχημο όνειρο!

Είσαι η πρώτη από την παρέα που κάνει β' επιπέδου. Εκτός από τα καλά νέα περιμένουμε και γενικές εντυπώσεις!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Μου έχετε λείψει πολύ, βλέπω νέες αφίξεις και πολλές εξελίξεις.....

Περαστικά σε όλες τις αρρωστουλες, να γίνουν γρήγορα καλά. Το καλύτερο φάρμακο φρεσκοστιμμένες πορτοκαλαδίτσες και ξεκούραση..

Εγώ την κουκλίτσα μου την ένιωσα πρώτη φορά την Κυριακή που πέρασε δλδ 2 μέρες πριν μπώ στην 20η εβδομάδα. Αλλά βαρβάτες κλωτσιές 4 παρακαλώ.... Μετά την ξανάνιωσα εχτές και σήμερα την ώρα που έκανα αποτρίχωση στην αισθητικό (μάλλον την πόνεσε χιχιχι).

Και αύριο το μεσημέρι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα κάνω την Β'επιπέδου μου να δώ τί γίνεται!!! Μετράω ώρες από σήμερα δεν βλέπω να κλείνω μάτι απόψε.....

Wish me good luck.........

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!

(περαστικά στο δοντάκι σου thalia μου)

angie καλή επιτυχία αύριο!!!! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου!!! Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά:P:p


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!

Μου έχετε λείψει πολύ, βλέπω νέες αφίξεις και πολλές εξελίξεις.....

Περαστικά σε όλες τις αρρωστουλες, να γίνουν γρήγορα καλά. Το καλύτερο φάρμακο φρεσκοστιμμένες πορτοκαλαδίτσες και ξεκούραση..

Εγώ την κουκλίτσα μου την ένιωσα πρώτη φορά την Κυριακή που πέρασε δλδ 2 μέρες πριν μπώ στην 20η εβδομάδα. Αλλά βαρβάτες κλωτσιές 4 παρακαλώ.... Μετά την ξανάνιωσα εχτές και σήμερα την ώρα που έκανα αποτρίχωση στην αισθητικό (μάλλον την πόνεσε χιχιχι).

Και αύριο το μεσημέρι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα κάνω την Β'επιπέδου μου να δώ τί γίνεται!!! Μετράω ώρες από σήμερα δεν βλέπω να κλείνω μάτι απόψε.....

Wish me good luck.........

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!

(περαστικά στο δοντάκι σου thalia μου)

Angel, καλή επιτυχία, εύχομαι όλα να πάνε καλά σήμερα, και θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου.

Σε ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά σου!!!


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...