Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάϊος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 16,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rita__ki

    3184

  • fairymummy

    2682

  • natasa133

    1469

  • THENA

    1188

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Θα τον μαθω να σκαρφαλωνει και να κατεβαινει μονος του!!! χιχιχι!!

QUOTE]

Γιατι οχι, ειναι τοσο συνεργασιμο παιδακι ο Μαρινος......:-P

Συμφωνω για καθημερινη, θα ειναι πιο χαλαρα, εγω προτιμω Δευτερα γιατι δεν δουλευω και ειναι κλειστα τα μαγαζια αρα λιγοτερη κινηση


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites

ti lete tote gia Tetarti pou einai episeis kleista ta magazia?

εγω ειμαι μεσα κατα 99,99999999 σε κανενα 20λεπτο ερχεται ο αγγελος κ θα το σιγουρεψω κ φυσικα θα σας ενημερωσω

ταιζω τον μικρο κ ερχομαι φιλες μου

πολυ χαιρομαι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

νατασσα σε παω λεμε !


88M1p3.pngycQap3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ριτακι πως εισαι ζουζουνα μου???

Sueeeeeee, πως πας?

Γεια σου mpoumpouka! Μια χαρα ειμαι!Ο μικρος μου ειναι συνεργασιμος και καλουλης.Απο υγεια καλα ειμαστε, λιγο συναχωμενη εγω.Εσεις ειστε καλα τωρα?? Με την εγκυμοσυνη καλα παω, δεν εχω ιδιαιτερες ενοχλησεις, απλα εχω μια κουραση και βαρεμαρα για πολλες δραστηριοτητες... Αν τα καταφερουμε να βρεθουμε!

Νατασσα δεν ειναι ασχημα την Τεταρτη. Αμα τα καταφερω, ειμαι μεσα κι εγω...


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Βλακείες λέω για Τετάρτη! μόλις το είπα στον άνδρα μου και μου θήμησε πως Τετάρτη έχει ο γαμπρος μου γεννέθλια και μασ έχουν καλέσει νωρίσ (γιατι εχουν και την μικρή)για φαγητό.

ντροπή μου που το ξέχασα:oops::oops::oops:

Πεμπτη ή Τρίτη?


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια τι κανετε?

δεν προλαβα να σας διαβασω και ελπιζω ολες να ειστε καλα...

αν εχει γραψει οκ αλλα μερες τωρα αναρωτιεμαι...

η Μαιρουλα που ειναι???

εσεις που εχετε επαφη μεσω facebook την βλεπετε???

εμεις βγαλαμε δοντι!!!!!!!!!!!!!

και μαλλον 2 μαζι...:P


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!!! Να΄μαι κι εγώ...! :rolleyes: εξαφανίστηκα λίγο γιατί αποφάσισα (λίγο απότομη και της στιγμής ήταν η ιδέα χιχιχι) το σκ που έλειπε ο μπαμπάς μας να πάμε μια βόλτα με το Γιάνναρο στα πάτρια εδάφη ;) Είδαμε τη γιαγιά και τον παππού, θείους και θεία :) Ωραία ήταν!

Κοριτσάρες θέλω πολύ να συναντηθούμε λέμε!!!! :P:p:p Κανονίστε κι έρχομαι!!! Μένω Αργυρούπολη οπότε το Mall (αν και δεν έχω καταφέρει να πάμε) στον Άγιο Δημήτριο είναι δίπλα! :)

Συμφωνώ για καθημερινή απόγευμα... :) Το ΣΚ γίνεται ο πανικός παντού!!! Με βολεύει όλες τις μέρες!!! Αχ δε το πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε να συναντηθούμε!!!!!!!!!!

Διαβάζω και τα υπόλοιπα κι επανέρχομαι!!! :)


H7fep3.png

vkBmp3.png

4yGBp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις βγαλαμε δοντι!!!!!!!!!!!!!

και μαλλον 2 μαζι...:P

Συγχαρητήρια Πασχαλίτσα!!! :) :) :) Κι εμείς με δυο δοντίνια είμαστε! Αν και τα'χουμε σχεδόν δυο μήνες (παρά 10 μέρες lol) - τα πάνω άφαντα κι ας μας ταλαιπωρούν!

kala o mikros trelenetai gia avgo!:tongue:

troei akoma mono ton kroko kai molis teleiosei ...klaiei!!:roll::eek::roll:

kai gia giaourti trelenetai. troei olo to kesedaki, to megalo oxi ta paidika!

alla apo frouta kai kremes asta na pane.

Μπράβο Νατασάκι για το αυγό!! Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα αυγό.. αλλά για το γιαούρτι που ξεκινήσαμε την περασμένη εβδομάδα ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ χαχαχα Του παίρνω Όλυμπος βιολογικό Αγελάδος... γάλα και καλλιέργεια τίποτα άλλο... ό,τι πιο κοντά σε αγνό γιαουρτάκι... δεν ήθελα παιδικά με συμπληρώματα βιταμινών κτλ μέσα... αφού τρώει απ'όλα νομίζω μια χαρά παίρνει τις βιταμίνες του και τα μέταλλα και ιχνοστοιχεία που χρειάζεται... εξάλλου πίνει ακόμα γάλα δυο φορές τη μέρα (από 6 μεζούρες)... άσε που όσες βιταμίνες και να έχει ένα συμπλήρωμα οι βιταμίνες πάντα απορροφώνται καλύτερα όταν προέρχονται από φυσικές τροφές απευθείας... αυτό ισχύει και για μας ως ενήλικες... αν η διατροφή μας είναι χάλια, ένα χαπάκι βιταμινών μπορεί να μας βοηθήσει λίγο αλλά σίγουρα όχι τόσο όσο αν τρεφόμασταν σωστά...

Επίσης προσθέσαμε εκτός από τον αρακά, το σέλινο, το πράσο, την πατάτα, τη γλυκοπατάτα, το καρότο και το κολοκύθι και την ντομάτα και το μπρόκολο στα λαχανικά μας... προσεχώς και κουνουπίδι και πατζάρι θέλω να δοκιμάσω... γενικά δεν ακούω πια κατά γράμμα το γιατρό μας... ο Γιάνναρος τρώει πολύ καλά γενικά - είναι ανοιχτός σε νέες γεύσεις (αν εξαιρέσουμε την αποτυχία με το homemade ρυζάλευρο! χιχιχι) και δεν έχει εμφανίσει καμία αλλεργία... οπότε σιγά σιγά πάντα του αλλάζω λίγο και το μενού... να μη βαριέται όχι τίποτ' άλλο χαχα (το προσέχω το Διδυμάκι μου!:tongue::tongue:)

από φρούτα του΄χω προσθέσει μανταρινάκι (εκτός από μπανάνα, μήλο, αχλάδι και πορτοκάλι) και τρελένεται πλέον για τα φρούτα...

από κρέας τα ίδια - κοτόπουλο και μοσχάρι... αυγό και ψάρι λέω να του δώσω γύρω στους δέκα μήνες... όχι τίποτ΄άλλο αλλά έχουμε φρεσκότατα αυγουλάκια από το χωριό και ο μπαμπάς μας ψαρεύει οπότε τι πιο φρέσκο; κρίμα δεν είναι; κι εννοείται θα προσέχουμε όπως και στην εγκυμοσύνη να μην επιλέγουμε για το Γιάννη μεγάλης ηλικίας ψαράκια για να μην είναι επιβαρυμένα με βαρέα μέταλλα...

ο γιατρός επιμένει (όχι για το δικό μου το παιδί συγκεκριμένα - κάτι το οποίο με εκνευρίζει αφάνταστα και τα'χω πάρει μαζί του... επειδή όμως το λένε οι παγκόσμιες μελέτες (μου είπε με σοβαροφάνεια) να μη δώσω αυγό και ψάρι πριν το χρόνο.... :confused: και μου λέει - εκεί είναι ουσιαστικά που χαλάστηκα μαζί του - ότι μπορεί μετά από δυο χρόνια στο επόμενο παιδί σας να σας πω ότι είναι ξανά οκ να δώσετε αυγό από επτά μηνών αλλά η παγκόσμια κοινότητα αυτή τη στιγμή λέει όχι... δηλαδή το παιδί μου είναι απλά μια στατιστική... και ο γιατρός αυτός απλά ακούει τις οδηγίες που του λένε... και δη προφανώς οι εταιρείες.. (με τις οποίες δεν είμαι κατά γενικότερα αλλά τρελάθηκα όταν συνειδητοποίησα ότι ο παιδίατρος που εμπιστεύτηκα για το αστεράκι μου είναι "πουλημένος" μετα συγχωρήσεως και ανήκει σε αυτή την πάστα γιατρών... χωρίς να επιδεικνύει ούτε καν το στοιχειώδες επίπεδο κριτικής σκέψης... αφήστε το άλλο... να μη του δώσεις τραχανά... να μη του δώσεις βρώμη... συνέχισε να του δίνεις την έτοιμη φαρίν λακτέ... :confused::confused::confused:

Και λίγα σας λέω αλλά τέλος πάντων....

Όσο το σκέφτομαι τα παίρνω πάλι... και δε σας τα λέω καθαρά γιατί φόρτωσα πάλι... την Πέμπτη στο ιατρείο του όλα ξεκαθαρίσαν... κατάλαβα γιατί σταμάτησα να θηλάζω... γιατί μου "κόπηκε" το γάλα... τελος πάντων μη σας ζαλίζω με αυτά...αλλά τα'χω πάρει πάλι....... γκρρρρρρρρ

Από φαγητό τι άλλο; τι αλλο; α! pasxalitsa v νομίζω ρωτούσες για το απογευματινό μας γεύμα... εδώ του'χω βάλει ποικιλία... ή γιαούρτι ή φαρίν λακτέ (του αρέσει αλλά τουλάχιστον δε θέλω να του το δίνω κάθε μέρα... είναι το γλυκό του χιχιχι) ή (_mpoumpou_ εσύ δεν είχες ρωτήσει στο FB; ) βρώμη (βρασμένο με πλήρες γάλα) και στο οποίο προσθέτω μισή μπανάνα, μισό μήλο και 1/4 αχλάδι και μια τσιμπιά κανέλα :-P ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ χιχιχι (βέβαια μου βγήκε πολύ και το έφαγα εγώ το υπόλοιπο :)) ή έχω πάρει νιφάδες βιολογικές 5 δημητριακών (βρώμη, σιτάρι, κριθάρι, ρύζι και σίκαλη) και τις φτιάχνω όπως και τη βρώμη και του αρέσει κι αυτό... :) - να σημειώσω ότι τη βρώμη και τα δημητριακά αφού τα μαγειρέψω τα περνάω δυο τρεις σβούρες στο μούλτι μιας κι εμείς έχουμε μόνο δύο δοντίνια αν και γενικά προσπαθώ να τον δυσκολεύω λίγο και τελευταία μασάει με τα ούλα λίγο και μετά καταπίνει :-P:rolleyes:

Πήραμε και τραχανά από το χωριό τώρα και θα το δοκιμάσουμε κι αυτό! :)

Κατά τ' άλλα είμαστε 8500 κιλά και 76εκ. σε ύψος :)


H7fep3.png

vkBmp3.png

4yGBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...