Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!! Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτησούλες και αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

Πρώτον, εχώ δεν έχω πρηστεί καθόλου, μα καθόλου. Είμαι αδύνατη και πιστεύω πως θα έπρεπε να φαίνεται έστω ένα υποτυπώδες πρήξιμο τουλάχιστον, χαμηλά στη κοιλιά που βρίσκεται ακόμα το μωράκι μου... Υπάρχει καμία κοπέλα με το ίδιο πρόβλημα??? είμαι

10 εβδομάδων και 6 ημερών...

Δεύτερον έχω αγχωθεί πολύ γιατί τον τελευταίο μου υπέρηχο τον έκανα στις 8 εβδομάδες και μια ημέρα και ο επόμενος θα είναι στην 13 βδομάδα για αυχενική διαφάνεια. Δηλαδή ένα μήνα και μια βδαμάδα χωρίς καθόλου υπέρηχο. Δεν είναι μεγάλο το διάστημα?? Εσείς κορίτσια κάθε πότε κάνατε? Πως ξλερετε ότι όλα πάνε καλά?

Καλημέρα!!! Για την κοιλιά δεν ξέρω τι να σου πω εμένα είναι το 2ο κ ουτε αδυνατουλα πολύ μπορείς να με πεις οποτε μόλις φάω κάτι τσουπ πετάγεται η κοιλιά!!! Για τους υπερήχους όμως να σου πω να μην αγχωνεσαι!! Δεν είναι κ για χορτραση!!! Δεν κανει να κάνουμε συνέχεια υπερήχους!!! Εγώ εκανα στις 9βδμ τώρα πάω για αυχενική κ θα ξαναπαω στον γιατρό μου στην 17εβδμ δλδ 5βδμ μετα!!!! Όταν θα ξεκινησιυν τα μπεμπινια να κλωτσανε θα είναι πιο εύκολα να ξερεςι οτι όλα είναι καλά!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

sitronela πιστεύω πως είναι λογικό να μην έχεις κοιλίτσα εάν είσαι πολύ αδύνατη

Εγώ πάλι σκέφτομαι ότι επειδή είμαι αδύνατη ίσα ίσα θα έπρεπε να ξεχωρίζει το πρήξιμο... Καλά κι εγώ αν φάω θα φουσκώσω χιχιχι αλλά είναι από το φαγητό.

Πέρα όμως από το φουσκωμα που μπορεί να υπάρχει από το φαγητό 'η από τα υγρά, κάτω χαμηλά στις κοιλίτσες σας, έχετε πρηξιματάκι?

5 εβδομάδες χωρίς υπέρηχο... άρα όλες πάνω κάτω κάπου τόσο κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Για την κοιλιά δεν ξέρω τι να σου πω εμένα είναι το 2ο κ ουτε αδυνατουλα πολύ μπορείς να με πεις οποτε μόλις φάω κάτι τσουπ πετάγεται η κοιλιά!!! Για τους υπερήχους όμως να σου πω να μην αγχωνεσαι!! Δεν είναι κ για χορτραση!!! Δεν κανει να κάνουμε συνέχεια υπερήχους!!! Εγώ εκανα στις 9βδμ τώρα πάω για αυχενική κ θα ξαναπαω στον γιατρό μου στην 17εβδμ δλδ 5βδμ μετα!!!! Όταν θα ξεκινησιυν τα μπεμπινια να κλωτσανε θα είναι πιο εύκολα να ξερεςι οτι όλα είναι καλά!!!

mariazerta μου. μήπως εννοείς την 14η βδομάδα? γιατι 17η για αυχενική είναι πολύ καθυστερημένα...

Τουλάχιστον μα παρηγορούν λίγο τα συμπτώματα που από την 6η βδομάδα μεχρι και σήμερα μου έχουν αλλάξει τα φώτα :shock: (ανακατωσούρες, υπνηλία, κουραση, ξινίλες, τάση για εμετο κτλ κτλ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάλι σκέφτομαι ότι επειδή είμαι αδύνατη ίσα ίσα θα έπρεπε να ξεχωρίζει το πρήξιμο... Καλά κι εγώ αν φάω θα φουσκώσω χιχιχι αλλά είναι από το φαγητό.

Πέρα όμως από το φουσκωμα που μπορεί να υπάρχει από το φαγητό 'η από τα υγρά, κάτω χαμηλά στις κοιλίτσες σας, έχετε πρηξιματάκι?

5 εβδομάδες χωρίς υπέρηχο... άρα όλες πάνω κάτω κάπου τόσο κάνετε?

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη σκεφτόμουν όπως εσύ, και τότε υπέρηχο έκανα μια φορά τον μήνα, δεν χρειάζεται πιο συχνά, αλλά εμείς δεν σταματάμε να αγχωνόμαστε, για αυτό να σκέφτεσαι θετικά και πως όλα είναι και θα πάνε καλά γιατί διαφορετικά θα τρελαθείς από το άγχος!!!

σε λίγο καιρό που θα μεγαλώσει το μωράκι σου θα το αισθάνεσαι και πιο έντονα όταν κινείται αφού είσαι αδύνατη και θα διαγράφεται η κίνηση του στην κοιλιά σου, έτσι να σκέφτεσαι και όλα θα πάνε καλά.

Τα πρηξιματάκια είναι μες το πρόγραμμα...


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

mariazerta μου. μήπως εννοείς την 14η βδομάδα? γιατι 17η για αυχενική είναι πολύ καθυστερημένα...

Τουλάχιστον μα παρηγορούν λίγο τα συμπτώματα που από την 6η βδομάδα μεχρι και σήμερα μου έχουν αλλάξει τα φώτα :shock: (ανακατωσούρες, υπνηλία, κουραση, ξινίλες, τάση για εμετο κτλ κτλ)

εννοουσα οτι σαημερα πάω γιο αυχενική κ θα ξαναπαω γιατρό στην 17η βδμ!!!! :P ευτυχώς εγώ συμπτώματα δεν είχα πέρα απο απίστευτα φούσκωμα τα στο εντερο

1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

εννοουσα οτι σαημερα πάω γιο αυχενική κ θα ξαναπαω γιατρό στην 17η βδμ!!!! :P ευτυχώς εγώ συμπτώματα δεν είχα πέρα απο απίστευτα φούσκωμα τα στο εντερο

ααααα καλά αποτελέσματα!!! Μπορεί να δεις και φύλο? Αρα είσαι 12 εβδομάδων!! Με το καλό!

Vasulini σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!!

Link to comment
Share on other sites

εννοουσα οτι σαημερα πάω γιο αυχενική κ θα ξαναπαω γιατρό στην 17η βδμ!!!! :P ευτυχώς εγώ συμπτώματα δεν είχα πέρα απο απίστευτα φούσκωμα τα στο εντερο

καλη επιτυχια στην αυχενική!!! περιμένουμε αποτελέσματα!! αχχχ θα δεις και φύλο?


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


nia85 εσύ πότε είδες φύλο στα αγόρια σου? Τα αγοράκια φαίνονται πιο γρήγορα...:D

το ειδα κατα 75% στην αυχενική και στον επόμενο υπέρηχο απλά το επιβεβαίωσα! ναι λένε ότι τα αγόρια φένονται πιο νωρις!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia!!

Elpizw na eixate oles thetika apotelesmata me tis eksetaseis sas kai na eidate ta mwrakia sas na megalwnoun!! posous gious kai poses kores tha kanoume? tha to lisoume epitelous auto to provlima pou den iparxoun antres? :P

i koilitsa mas pote fouskwnei pio poli? eida merikes fouskosate grigora alles pio meta...

oi eksetaseis poso kairo kanoun na vgoun? piga gia aima simera kai m leei i nosokoma se 7-8 ergasimes meres tha exoume ta apotelesmata!! ligo poli dn einai? kai legane kai kati makavria gia tin genna, fovithika toso nmzw thelw kesariki!! :confused:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρααααααα!!!! Γυρισαμε κ δόξα τον θεο όλα είναι τέλεια!! Περιμένουμε σε 2 μέρες αποτελεσματα απο το παπ Α αλλά οι μετρήσεις ηταν αψογες!!! Είχα φοβερό άγχος να πω γιατί είχα επιρεαστι λιγουλακι απο ταδπυσαρεστα νέα των κοριτσιών πριν μέρες αλλά όλα καλά!!! Στο τέλος μας είπε κ το φύλλο κατα 80% αγοράκι!!!!! :D


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia!!

Elpizw na eixate oles thetika apotelesmata me tis eksetaseis sas kai na eidate ta mwrakia sas na megalwnoun!! posous gious kai poses kores tha kanoume? tha to lisoume epitelous auto to provlima pou den iparxoun antres? :P

i koilitsa mas pote fouskwnei pio poli? eida merikes fouskosate grigora alles pio meta...

oi eksetaseis poso kairo kanoun na vgoun? piga gia aima simera kai m leei i nosokoma se 7-8 ergasimes meres tha exoume ta apotelesmata!! ligo poli dn einai? kai legane kai kati makavria gia tin genna, fovithika toso nmzw thelw kesariki!! :confused:

Εγώ τις εξετάσει αιματος-ουρων-κολπικο υγρό της εκανα σε αιματολ.κεντρο έκαναν 3μερες εργάσιμες!! Όμως νομιζω στο νοσοκομειο αλλάζουν τα πράγματα!!! Για την γέννα τι σου ειπαν κ φοβηθηκες?? Επειδή εκανα δυστυχώς καισαρική στο 1ο μου παιδάκι θέλω να σου πω οτι είναι πολύ ποιο δύσκολα κ σοβαρότερο απο οτι ο φυσιολογικός τοκετός!!! Είσαι τυχερή γιατί στην χώρα που είσαι υποστηρίζουν την φυσιολογική γέννα,εδώ στα σφαγεία οι 8/10 κανουν καισαρική!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

mariazerta iperoxaaaa! ante me to kalo na ton epivevaiwsete ton gio!! :D:D kai na 'xeis kai kala apotelesmata apo to pap!

legane diafora peri gennas kai perigrafane ti ginete sto eswteriko meros tin wra pou gennas. den thelw twra na epanalavw tis vlakies pou legane, einai anousio na to diavasei kapoia alli kopela p dn exei gennisei akoma kai na to fovithei. nmzw den tha anteksw na kataferw na gennisw fisiologika!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...