Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kalimera koritsia kai kali vdomada!! :)

Stin agglia zoume. Nai to antilifthika kanoun mono ta apolitws aparetita. Tha deiksei koritsia tha zitisw simera na mou grapsei kai tis alles eksetaseis ama einai logw istorikou giati agxonomai.

sitronela egw tipota akoma tetiou tipou mono ta neura mou kai i diathesi mou leei o antras m allazoun apotoma :oops::P kai koimamai opou vrw kiriolektika. kathomai gia 5 lepta kai me pernei o ipnos!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Wraia niwthw kalitera pou dn eimai i moni pou to krataei mistiko!! hehe

Na sas anaferw pws zoume sto ekswteriko koritsia kai oi giatroi edw einai xalia!! Oi mones eksetaseis pou m ekane einai aimatologikes kai ena iperixografima pou dn evlepa kai ston sintrofo mou dn epitrepotan na mpei mesa kai tis fotografies tou iperixou den mas tis edeine, eprepe leei na plirwsoume extra! Eseis exete kanei eksetaseis ourwn? pap h kaliergia apo igro tou kolpou? oute to varos dn m metrise, mou eipe na to metrisw spiti kai na proseksw na mn parw panw apo 7-8 kila stin egkimosini, kati to opoio vrika paralogo giati eimai poli adinati!

Episis ithela na rwtisw, kapoia me rezous arnitiko pou tha kanei to anti-D emvolio? Ginete stis 25 h stis 28 evdomades?

Signwmi koritsia, nomizw me tis ormones ksipnisa simera frikarismeni!! :oops:

Salomi εγω έχω ρεζους αρνητικό και την ένεση την κάνω όταν γεννήσω και μετά. δηλαδή την επόμενη της γέννας ή και την ίδια μέρα. όχι πιο μετά. ούτε πιο πριν.... επίσης όταν είχα μια αποβολή πριν κάνω τα παιδιά μου πάλι έβαλα την ένεση... σου είπαν να την κάνεις 25-28 εβδομάδων?? πρώτη φορά το ακούω. μπορεί στην Αγγλία να έχουν άλλη τακτική δεν ξέρω.

όλα αυτά που λές τα βρίσκω και εγώ πολύ παράλογα..άκου να πληρώνεις για τις φωτογραφίες..... και τον σύζηγο γιατί δεν τον αφήνουν?? εξετάσεις εμένα μου έγραψε γύρω στις 12 συμπεριλαμβανομένου και των αιματολογικών, τοξόπλασμα, HIV, σύφιλη, κάτι για τον θυρωηδή και κατι άλλα που δεν τα θυμάμαι τώρα. μου φάνηκε παράξενο που μου έγραψε όλα αυτά η αλήθεια... τις εξετάσεις που αναφέρεις δεν τις έκανα εγώ. τεστ παπ κανεις στις 40 αφού γεννήσεις, τα ούρα τα ελέγχουν σε κάθε επίσκεψη που γίνεται μια φορά τον μήνα από τον 5-6ο μήνα δεν θυμάμαι καλά για το ζάχαρο..

αφού αναφέρατε για τα νευρα θα σας πώ ότι έχω πολλα! πάρα πολλα...δεν θυμάμαι να ήμουν τόσο νευρική στις άλλες εγκυμοσύνες.. επίσης όταν πινάσω και δεν φάω αμέσως κάτι αρχίζω να ζαλίζομαι και να ανακατέυεται το στομαχι μου και νιώθω ότι θα λιποθυμίσω. πονάω και το στήθος μου και επίσης η κοιλιά μου έχει φουσκώσει πάρα πολύ.δεν φένομαι έγκυος βέβαια αλλά ότι έφαγα 3 πιάτα φαγητό! δεν ξέρω ισως επειδή είναι η τριτη μου εγκυμοσύνη φούσκωσε τόσο νωρίς?? και που θα φτάσει στον 9ο? αυτά απο συμτπωματα!

μεγάλο μυνηματάκι έγραψα!! καλημέρα σε όλες!!!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα νια κι εγω εχω μια κοιλουκλα να εχω δευτερη εμενα και νευρα ναι και λιγουρες ναι και ανυπομονησια πολυ περισσοτερη απο την πρωτη... εσυ πηγες ντοκ ακουσατε καρδουλα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα νια κι εγω εχω μια κοιλουκλα να εχω δευτερη εμενα και νευρα ναι και λιγουρες ναι και ανυπομονησια πολυ περισσοτερη απο την πρωτη... εσυ πηγες ντοκ ακουσατε καρδουλα;

ναι έχω πάει γιατρό νομίζοντας ότι είμαι 7 εβδομάδων αλλά τελικά το έμβρυο ήταν για 6 εβδομάδων μου είπε ότι έγινε απλά καθυστερημένη συλληψη τιποτε σοβαρο. ακούσαμε και καρδούλα! θα ξαναπάω στις 10εβδομάδες!

τι κακό είναι με την κοιλιά ρε παιδί μου χαχαχα!!! φοβάμαι να μην αποκαλυφτεί από τώρα!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με το καλο νια εγω για 6 με υπολογιζω α με την κοιλουκλα εγω δε μπορω να το κρυψω φαινεται το χουν παρει πρεφα όλοι τι να σου πω... σαν τριων μηνων ειμαι το τριτο σου ειπες; ζηλευω λιγο... με την καλη εννοια αντε και πολυτεκνη!

Link to comment
Share on other sites

με το καλο νια εγω για 6 με υπολογιζω α με την κοιλουκλα εγω δε μπορω να το κρυψω φαινεται το χουν παρει πρεφα όλοι τι να σου πω... σαν τριων μηνων ειμαι το τριτο σου ειπες; ζηλευω λιγο... με την καλη εννοια αντε και πολυτεκνη!

αχαχαχα!! κ εγω αποφευγω να φορώ στενές μπλούζες για να μην διαγράφετε η κοιλια! που θα την φτάσουμε καλε?? στο πρώτο μου έφτασα 5 μηνών να το καταλάβουν! στο δεύτερο 3 μηνών μπορώ να πώ ότι φούσκωσα και τώρα ακόμα 7 βδομάδων είμαι!! ναι ειναι το τρίτο μου είναι!! εγω ακόμα δύο αγόρια!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

μωρε ολο το σκεφτομαι να φτιαξω μανουλες Ιουνιου;

δεν ξέρω..είμαστε λίγο πίσω στη συζήτηση η αλήθεια αλλά δεν νομίζω τα κορίτσια εδώ να τα πειράζει.... κάθε μήνας έχει το δικό της?


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια, καλώς ήρθατε οι νέες μανούλες με το καλό, να μας γράφετε τα νεάκια σας και ας έχετε ΠΗΤ τον Ιούνιο!!!

Εγώ πήρα τις εξετάσεις μου όλα καλά!

Κορίτσια και γω έχω φουσκώσει, γιατί έχω κοιλιά έτσι και αλλιώς και τώρα έχω πρηστεί...

και όσον αφορά τα νεύρα, είναι εντελώς νευρόσπαστο!!!

nia το θέμα αυτό με το στομάχι το έχω και γω, όταν είμαι νηστική ανακατεύομαι και αναγουλιάζω....

τελικά όλες έχουμε περίπου τα ίδια συμπτώματα χαχαχα

φιλάκια σε όλες


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια, καλώς ήρθατε οι νέες μανούλες με το καλό, να μας γράφετε τα νεάκια σας και ας έχετε ΠΗΤ τον Ιούνιο!!!

Εγώ πήρα τις εξετάσεις μου όλα καλά!

Κορίτσια και γω έχω φουσκώσει, γιατί έχω κοιλιά έτσι και αλλιώς και τώρα έχω πρηστεί...

και όσον αφορά τα νεύρα, είναι εντελώς νευρόσπαστο!!!

nia το θέμα αυτό με το στομάχι το έχω και γω, όταν είμαι νηστική ανακατεύομαι και αναγουλιάζω....

τελικά όλες έχουμε περίπου τα ίδια συμπτώματα χαχαχα

φιλάκια σε όλες

εννοειτε Βασω μου οτι θα γραφουμε τα νεάκια μας!

αναγουλιαζω και νιώθω πολύ αδύναμη.. δεν ξέρω.. σαν τώρα έφαγα 1 σαντουιτς και 1 μηλο και δεν μου έχει φύγει αυτό. μια αδυναμία και μια ζαλάδα εξακολουθώ να την έχω.. δεν κάνω εμετούς αλλά είναι πολύ ενοχλητικό..


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

nia πιες κανά φυσικό χυμό πορτοκάλι μπορεί να σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα, εγώ για να αποφύγω το δυσάρεστο αίσθημα της πείνας που έχω μονίμως, συνέχεια τρώω κρακεράκια!!! δεν παλεύεται όμως θα γίνω τετράπαχη στο τέλος χαχαχα:-P:razz::-P:razz:


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...