Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Φραουλίτσα και Άντζελα λυπάμαι κοριτσάκια μου!Εύχομαι το συντομότερο δυνατό να έχετε μια νέα τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Για την αποκόλληση χρειάζεται ξεκούραση και παίρνεις και κολπικά προγεστερόνη!Καλύτερα σήμερα.Φιλάκια:P


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φραουλίτσα και Άντζελα έχω περάσει και εγώ απο παρόμοια κατάσταση και όχι μια αλλά 2 συνεχόμενες φορές, την πρώτη φορα απόξεση...και τη δεύτερη εξωμήτριο που για καλή μου τύχη το απέβαλλε ο οργανισμός φυσιολόγικά...τα λόγια ειναι περιττά και οι λέξεις δεν μπορούν σε καμία περίπτωση να περιγράψουν τα συναισθήματα...απλα προχωράμε...

εγώ τη δευτερα κλεινω τη 12τη εβδομάδα και δε σας κρύβω οτι άρχισε να με κυριεύει απίστευτος φόβος για το τι θα συναντήσω την επόμενη πεμπτη στη αυχενική. Πιστευα εφόσον συνεχίζουν οι αδιαθεσίες μου και έχω μεράσει τις 10 εβδομαδες οτι πάω καλά...αλλα τελικά για τίποτα δε μπορείς να εισαι σίγουρος.

είχατε κάποι συμπτωμα βρε κορίτσια πονο η κατι τέτοιο????η απλα πήγατε στο γιατρό και σας το ανακοινωσε?:(:(:(


tt1bb77a.aspx
Link to comment
Share on other sites

CONSTANS μην ανχώνεσαι και μην ανησυχείς. Να σκέφτεσαι ότι όλα θα σου πάνε καλά. Δυστυχώς δεν είχα κανένα σύμπτωμα, σαν να ήμουν έγκυος κανονικά, αφού σκέφτηκα μήπως ήταν ιδέα μου αλλά απλά οι ορμόνες συνεχίζουν να υπάρχουν.

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και συγγνώμη αν σας στεναχώρησα. Δεν θα ξαναγράψω κάτι σχετικό μην σας μαυρίζω την καρδιά άδικα.

Μόνο βρε Άντζελά μου ταλαιπωρήθηκες άδικα βρε καρδιά μου. Γιατί να το ζήσεις έτσι; Προς θεού δεν λέω ότι το ήθελες, ο γιατρός σου όμως νομίζω ότι έπρεπε να σου κάνει μέθη ή κάτι άλλο. Εγώ πήγα σήμερα στις 8 με ετοιμασαν σε μιση ωρίτσα, με το που μπήκα "εκεί" μου έκαναν μέθη και σε 20 λεπτά είχα τελειώσει. Περίμενα μισή ώρα και έφυγα. Αρκετά τραυμματικό είναι απο μόνο του. Και μετα όχι ότι νιώθεις και ευφορία απλά νιώθεις ένα κενό σε πονάει αυτό που έγινε αλλα δεν ανχώνεσαι για όλα τα άλλα έχει ένα άνχος λιγότερο.

Κορίτσια και πάλι συγγνώμη δεν θα ξαναπώ κάτι αλλο σχετικά. Θα σας διαβάζω και εύχομαι όλες τον Μάιο να γίνεται μανούλες. Φιλιά πολλά.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν είχα καταλάβει τίποτα. Πήγα στο προκαθορισμένο ραντεβού κ έγινε αυτό. Φραουλιτσα εγώ μπήκα στις 8, στις 9 πηρα ενα χάπι απο το στόμα και 2 κολπικά υπόθετα έτσι ώστε να μαλακώσει ο τράχηλος. Περίμενα γύρω στις 4 ώρες και μετα ξεκίνησε η διαδικασία της απορρόφησης. Μου ειπε με αυτή τη διαδικασία δεν θα έχω τραυματισμούς στη μήτρα. 3 η ωρα εφυγα. Επίσης μου έκαναν καρδιογράφημα..μου χει καρφωθει η ιδέα οτι ευθύνεται το ουρεοπλασμα. Πως γίνεται και οι 2 μας; τοση σύμπτωση; σου πήραν υλικό απο το έμβρυο να δούνε την αιτία; καρυότυπος εμβρύου λέγεται. Εγώ ναι. Έδωσα 210? αλλά ήθελα να ξέρω..


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν είχα καταλάβει τίποτα. Πήγα στο προκαθορισμένο ραντεβού κ έγινε αυτό. Φραουλιτσα εγώ μπήκα στις 8, στις 9 πηρα ενα χάπι απο το στόμα και 2 κολπικά υπόθετα έτσι ώστε να μαλακώσει ο τράχηλος. Περίμενα γύρω στις 4 ώρες και μετα ξεκίνησε η διαδικασία της απορρόφησης. Μου ειπε με αυτή τη διαδικασία δεν θα έχω τραυματισμούς στη μήτρα. 3 η ωρα εφυγα. Επίσης μου έκαναν καρδιογράφημα..μου χει καρφωθει η ιδέα οτι ευθύνεται το ουρεοπλασμα. Πως γίνεται και οι 2 μας; τοση σύμπτωση; σου πήραν υλικό απο το έμβρυο να δούνε την αιτία; καρυότυπος εμβρύου λέγεται. Εγώ ναι. Έδωσα 210? αλλά ήθελα να ξέρω..

Άντζελα για να μην φορτίζουμε τα κορίτσια αρνητικά έλα στο θέμα παλίνδρομη κύηση να τα πούμε.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalispera koritsia!

8 evdomades kai 3 imeres kai egw dn pira xampari tipota! :oops: Ton perasmeno mina eixa sxedon kanoniki periodo, kanoniki roh apla anti gia 5 meres kratise 2 kai kati.

Eixa tin perasmeni vdomada kati anakatemata sto stomaxi, alla oute anagoules, oute ponokefalo, oute sto stithos niwthw kati oute kan ponakia den exw! Eixa ksanameinei egkios me didima to 2012, kai apevala stis 11 evdomades, etsi to kratame mistiko mexri na perasw tis 15, kai na niwthw asfaleia na to pw. Einai xazomara?

Twra ksekourasi leei o giatros kai xalara gia na doume pws tha pame auti ti fora. Elpizw na eiste oles triseutixismenes!!

Ti tha kanete eseis? Tauraki h didimaki? haha

filakia!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia!

8 evdomades kai 3 imeres kai egw dn pira xampari tipota! :oops: Ton perasmeno mina eixa sxedon kanoniki periodo, kanoniki roh apla anti gia 5 meres kratise 2 kai kati.

Eixa tin perasmeni vdomada kati anakatemata sto stomaxi, alla oute anagoules, oute ponokefalo, oute sto stithos niwthw kati oute kan ponakia den exw! Eixa ksanameinei egkios me didima to 2012, kai apevala stis 11 evdomades, etsi to kratame mistiko mexri na perasw tis 15, kai na niwthw asfaleia na to pw. Einai xazomara?

Twra ksekourasi leei o giatros kai xalara gia na doume pws tha pame auti ti fora. Elpizw na eiste oles triseutixismenes!!

Ti tha kanete eseis? Tauraki h didimaki? haha

filakia!

Kai ego Mia apo ta idia......mexri n kanw thn auxeniki mono stous goneis mas...;)


tt1bb77a.aspx
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια εχω τελευταια πητ 12/9 κι ενα θετικο τεστακι αλλα θεματακι Ιουνιου 2015 δε βλεπω πουθενα ειναι καμμια εδω 'η ειναι νωρις ακομα και βιαζομαι;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια. καλως ηρθατε οι καινουριες!! με το καλο τα μπεμπακια μας!! και εγω 10/6 εχω ΠΗΤ οποτε κ εγω στον ιουνιο εντασσομαι. δεν ειναι χαζομαρα να μην το λέτε. και για μενα ειναι νωρίς ακομα. μονο γονεις και αδελφια το ξερουν. μετα την αυχενικη δεν θα εχω προβλημα να το μαθουν.


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kai ego Mia apo ta idia......mexri n kanw thn auxeniki mono stous goneis mas...;)

Wraia niwthw kalitera pou dn eimai i moni pou to krataei mistiko!! hehe

Na sas anaferw pws zoume sto ekswteriko koritsia kai oi giatroi edw einai xalia!! Oi mones eksetaseis pou m ekane einai aimatologikes kai ena iperixografima pou dn evlepa kai ston sintrofo mou dn epitrepotan na mpei mesa kai tis fotografies tou iperixou den mas tis edeine, eprepe leei na plirwsoume extra! Eseis exete kanei eksetaseis ourwn? pap h kaliergia apo igro tou kolpou? oute to varos dn m metrise, mou eipe na to metrisw spiti kai na proseksw na mn parw panw apo 7-8 kila stin egkimosini, kati to opoio vrika paralogo giati eimai poli adinati!

Episis ithela na rwtisw, kapoia me rezous arnitiko pou tha kanei to anti-D emvolio? Ginete stis 25 h stis 28 evdomades?

Signwmi koritsia, nomizw me tis ormones ksipnisa simera frikarismeni!! :oops:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Ε! Νια μια βδομαδα διαφορα εχουμε! κι εγω στο πρωτο δεν το ειπα! ουτε στους γονεις ως την αυχενικη στο δευτερο τωρα δεν κρυβεται μωρε εχω μια κοιλουκλα να από πριν κανω το τεστ... Οποτε απλα σε οσους με ρωτησαν ειπα ναι... ενταξει και παλι δυο τρεις ειναι ε δε θα το βγαλω και ντουντουκα! Αυτο με την κοιλουκλα τοσο νωρις πως σας φαινεται;

Link to comment
Share on other sites

Σαλώμη κοιτα να δεις υπαρχει μια σχολη που λεει οσο λιγοτερες εξετασεις τοσο καλυτερα εγω δε συμφωνω στην εγκυμοσυνη μπορει να συμβει κατι από τη μια στιγμη στην αλλη μηπως να ψαχνες καποιον αλλον ντοκ; Για την ενεση που λες δε ξερω να σου πω ωστοσο ευχομαι μια καλη εγκυμοσυνη να χεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Επιτέλους χαλαει λίγο ο καιρός,φτανει ο νοεμβρης κ εμείς ακόμα με κοντομανικα!!! Να καλωσόρισω τα νέα κοριτσακια κ τις κοιλιτσες το6ς!! Με το καλό ειτε Μάιο ειτε Ιούνιο!!!! Όλες καλοδεχουμενες!!! Κ εγώ στο 1ο το ανακοίνωσαν μετά την αυχενική τώρα μολις ακουσαμε καρδουλα το είπαμε!! Η καθεμία κανει βέβαια όπως νιώθει κ δεν υπάρχει σωστό κ λάθος!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σαλώμη που μενεις σε ποιο μέρος;;πάντως απο οτι ξέρω στο εξωτερικό γενικά δεν γίνονται τόσοι υπέρηχοι κ εξετάσεις οσες γίνονται εδώ,ο γιατρός μου που ηταν χρόνια εξωτερικο πάντως είναι έτσι πιο χαλαρός κ εμένα με βοηθάει πολύ!!! Βέβαια οτι χρειαστεί το ελεγχει αμέσως


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...