Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοιτά παίρνω αναγκάστηκα το χάπι για τον θυροειδη.

Επίσης παίρνω ένα χάπι αυτο εδω http://www.femibion.de/proukte-kinderwunsch-schwangerschaft.html που περιεχει φολικο οξύ, βιταμίνη Β12 Β1 Β2 Β6, βιταμίνη Ε, DHA, jod.

Ο σίδηρος μου μέχρι στιγμής είναι μια χαρά.

Όσο για την δυσκοιλιότητα θα το παλέψω με άλλους τρόπους, δεν θέλω να πάρω φάρμακα.

Επεξεργάστηκαν by Olympia99

rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

καλα εισαι !!!!!ολα σε ενα !!!!πολυβιταμινες για εγκυες ε;;;;;το jod ειναι ιωδιο;;;με το θυρεοειδη που εχεις κανει να το παιρνεις αυτο;;;;;

...κοιτα κ εγω ημουν απο πριν δυσκοιλια δοκιμασα τα παντα πρωτα κ μετα πηρα τα φακελακια.....αλλιως κ εγω δεν παιρνω χαπια...γι αυτο στεναχωριεμαι με ολα αυτα τωρα....:(

Αλλα τωρα που βλεπω γραμμενα, τα 2 ειναι φαρμακα κ τα υπολοιπα βιταμινες....:)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως σημερα που αντισταθηκα λιγο για τα φαρμακα στο γιατρο μου ειπε...Τι θες να εχεις αιμορραγιες κ να μην παιρνεις μπουσκοπαν;;;....

Τι να κανω ;;; ολα θα τα παρω !!!!!:)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτα κι απο μένα... εγώ προς το παρόν παίρνω μόνο φιλισιν και σιδηρο... μαλλον θα μου αρχισει και το ασβεστιο τωρα που μπηκαμε στο 2ο τριμηνο... και θελω να κοιταξω κι εγώ τον θυρεοειδή μου ουτε ο προηγουμενος αλλα ουτε κι αυτος μου ειπαν να το κοιτάξω... οι περισσοτερες γυναικες ομως το ελεγχουν στην εγκυμοσυνη...τι να πω...

Κι εγώ στο κλαμπ της δυσκοιλιτότητας η φαρμακοποιός μου ειπε να μουλιζουμε χουρμαδες, δαμασκην ξερα, συκα ξερά και το ζουμι αυτο να το πινουμε κανει πολυ καλο...

Ολα καλα ειναι αλλα και ο σιδηρος εντεινει το προβλημα...σε ενα βιβλιο εγκυμοσυνης που εχω λεει να αποφευγουμε τα σκευασματα που περιεχουν σεννα, εστω κι ας ειναι φυτική γιατι λειτουργεί κανοντας το εντερο να κανει συσπάσεις κατι που μπορεί να οδηγησει και τη μητρα σε συσπάσεις...

Το μονο συμβατο που βρηκα με εγκυμοσυνη και μονο για εκτακτες αναγκες, (μετα 4 μερες πχ) ειναι τα υποθετα γλυκερινης... βαζεις ενα και εφυγες...χαχαχαχα και ειναι απλως γλυκερινη(σαπουνι υγρο η κατι τετοιο)


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


galat ... έλα μωρέ δεν είνα κ τόσο junk οι πατατούλες με τα αυγά.... μια χαρά για το Ειρηνάκι σου :D:P

χεχε βεβαιως ειναι μια χαρα ειδικα τα αυγουλάκια είναι θρεπτικά ηταν και φρεσκοτατα αλλα εννοούσα για το "τηγανητα" ... ε δε βαριεσαι πλεον παιδάκι ειναι μπορει να τρώει οτι θέλει... αχ θα τα δείτε κι εσείς αυτα αργότερα...πολυ σπαζοκεφαλιά το φαγητο τους ειδικα αν δεν ειναι καλόφαγα... για αυτο χαρείτε τους 6 πρώτους μηνες που πίνουν μόνο το γαλατάκι τους...:lol::lol::lol: και παλεψτε να θηλάσετε...οπου θες, οταν το θες ετοιμο στην σωστή θερμοκρασία και δωρεάν!!! :lol::lol::lol:


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααααα τι κανετε ομοτφεσ κοιλιτσεσ?????????? σας πλακωσε το παπλωμα η εχετε φυφει για καφεδακι τετοια ωραια μερααααααααα??????????? εγω στο μαγαζι σνιφφφφφφφφφ κασλα να περασετε οτι και να κανετε!!!!!!!!!!!!! ματσ μουτςςςςςςςςςς


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...εγω παντως ειχα παει λαικη...ειναι λιγο δυσκολο σαββατοκυριακο που ειναι ολα τα παιδια στο σπιτι κ γινεται χαμος....το απογευμα θα τα παω παιδοτοπο,να τρεξουν να κουραστουν......να πιω κ εγω κατι με ησυχια.......ενδιαφερεται καμμια για παρεα???

η για αυριο το πρωι????πηγαινω σ ενα παιδοτοπο στη ν σμυρνη που ειναι κοντα μου,αλλα θα μπορουσα να παω οπουδηποτε με τραμ η μετρο (γιατι δεν οδηγαω.....)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...εγω παντως ειχα παει λαικη...ειναι λιγο δυσκολο σαββατοκυριακο που ειναι ολα τα παιδια στο σπιτι κ γινεται χαμος....το απογευμα θα τα παω παιδοτοπο,να τρεξουν να κουραστουν......να πιω κ εγω κατι με ησυχια.......ενδιαφερεται καμμια για παρεα???

η για αυριο το πρωι????πηγαινω σ ενα παιδοτοπο στη ν σμυρνη που ειναι κοντα μου,αλλα θα μπορουσα να παω οπουδηποτε με τραμ η μετρο (γιατι δεν οδηγαω.....)

για σου αγαπη εμεισ αυριο εχει βολτα μετα φαγητου το μενου!!!!!!!! αχαχαχαχαχαχα στον παιδοτοπο νομιζω οτι πραγματικα θα ησυχαζεισ!!!!!!!!!!! εγω βλεπω τον ηλιο και ξεμυαλιζομαι αλλα τρεισ θα φυγω τι να κανω!!!!!!!!!!!!! κλαψψψψψψψψψψψψ


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

για σου αγαπη εμεισ αυριο εχει βολτα μετα φαγητου το μενου!!!!!!!! αχαχαχαχαχαχα στον παιδοτοπο νομιζω οτι πραγματικα θα ησυχαζεισ!!!!!!!!!!! εγω βλεπω τον ηλιο και ξεμυαλιζομαι αλλα τρεισ θα φυγω τι να κανω!!!!!!!!!!!!! κλαψψψψψψψψψψψψ

δεν ησυχαζω ακριβως,μιας κ με τραβανε να μπω κι εγω μεσα να παιξουμε,αλλα τρεχουν κ ευχαριστιουνται κ μετα γυριζουμε σπιτι ετοιμοι για υπνο...επισης εκει δεν μαλωνουν,πραγμα που γινεται συνεχεια οταν ειμαστε στο σπιτι...

δουλευεις,ε???εγω σταματησα απο τη δουλεια οταν εμεινα εγκυος στο δημητρη,κ απο τοτε ειμαι συνεχεια η εγκυος η λεχωνα...καποιες φορες (λιγες γιατι δεν εχω χρονο να πολυσκεφτω) μου λειπει η δουλεια,αλλα "γεμιζω " με τα παιδια...

κι εγω θελω βολτα μετα φαγητου,αλλα μαλλον θα πρεπει να περιμενω λιγακι να πανε ολα δημοτικο για να το κανω με ησυχια...

κατα τα αλλα,εκανα το λαθος να πιω καφε σημερα κ ξαναγυρισαν οι ναυτιες μου...(κ δεν νομιζω να φυγουν,μιας κ στ αγορια ειχα σε οοολη την εγκυμοσυνη εμετους,ειδικα στο δημητρη που γεννηθηκε με 4 εκ μαλλι.......

κ οσο σκεφτομαι οτι φετος δεν θα κανω μπανια το καλοκαιρι...(γιατι ο γιατρος μου απαγορευει μπανια στη θαλασσα μετα τον 6ο μηνα......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...