Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Και σε μένα έτυχε αυτό το καλοκαίρι... και δε μου άρεσε που δε με πήρε πίσω...

Να σας ρωτήσω κάτι άσχετο βρε κορίτσια? Θέλω να φτιάξω φαλάφελ (κεφτεδάκια με όσπρια) και η συνταγή που έχω χρησιμοποιεί κ ξερά κουκιά... Τρώνε τα παιδάκια μας ξερά κουκιά?????

Φιλούρες


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Νικολίνα εγω δεν θα εδινα, αν και δεν ειχαν θεμα με την ελλειψη του ενζυμου αλλα θυμαμαι και ο παλιος παιδιατρος κατι ειχε πει για τα κουκια.....

τωρα βεβαια δεν ξερω τι διαφορα εχουν τα ξερα απο τα χλωρα χαχαχαχαχα

Όσο για τον γιατρό εμενα ειχε τυχει το καλοκαίρι, όσο δεν ήταν σε αδεια όμως...τον ιουλιο....αν ηταν σε αδεια νομιζω μπορω να τον κατανοήσω.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

ε ναι ενταξει σε καταλαβαίνω... ιδιως στο πρωτο παιδακι που δεν εχεις την εμπειρια που να ξερεις, το οτιδηποτε σε ανησυχει.... κι εγω ετσι ημουν με Ειρηνη αλλα ειχα το αλλο ακρο γιατρου με επρηζε να τον παιρνω τηλ συνεχεια, ενιωθα φοβερη οικειοτητα και εννοειται το σηκωνε παντα κι θυμοταν και ποια ειμαι ηταν πιο προσωποιημενο....

ενιγουεη, ειμαι συναισθηματικα δεμενη με τον δικο μας, εχει αλλα χαρισματα και ισορροπουμε! Ειναι και μια αλλη γιατρός που θελω να δοκιμασω επισης εναλλακτικη κλπ και ερχεται και σπιτι.... εχω ακουσει καλα μεχρι τωρα, καποια στιγμη θελω να τη δω να εχω μια δευτερη επιλογη.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοπελιές!!!!!!! Μόλις γύρισα απο συνέντευξη στο τοπικό κανάλι για τις δραστηριότητες της ομάδας θηλασμού. έχουμε πάρει φόρα λέμε και δε σταματάμε...

Στα δικά μας τώρα, εμένα πάλι κορίτσια με βάζει κάθε χρόνο να κάνουμε εξετάσεις και γενικά πιστεύω οτι δεν είναι κακό. όσο για τις αρρώστιες προς το παρών καλά την έχω βγάλει μια φορά μου έχει αρρωστήσει φέτος (το ζιζί συνεχίζετε βέβαια) αν και έχουμε πάρει σβάρνα τους παιδότοπους με τις μαμαδοσυναντήσεις.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε κοριτσια? Εγω αναρρώνω απο ιωσούλα

.

Δεν αγχώνομαι μωρέ με την ανάπτυξή του, αγχώνομαι από τους άλλους... ξέρεις που λέει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του...

δλδ, τι σου λένε?? είναι πολύ ψηλός και πρέπει να το ψάξουμε :mrgreen:?? αααα....δεν είμαστε καλάαααα, εγώ λέω να τους αρχίζεις τα "γαλλικά" όποτε ρωτανε τετοια χαχαχαχ

εξετάσεις αίματος είχα κάνει στον μικρό λίγο πριν χρονίσει που ήταν αρρωστούλης και είχε αγχωθεί η παιδίατρος κάτω (γιατί κάτι νομιζε πως ήταν πρησμενο κατα την ψηλάφιση στην κοιλιά - είχαμε κάνει και υπέρηχο)

έκτοτε καμια απο τις δυο παιδιάτρους δε μας ζήτησε εξετάσεις

dim χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα:D

και καλές εκπομπές!!


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κι από μενα dim! πολύχρονη! πολύ τρεξιμο βλέπω, μπραβο, τουλάχιστον ειναι για σκοπό που αξίζει τον κόπο.

Αm περαστικούλια. Κι εγώ με βήχα ειμαι μερες τώρα.

Σημερα το πρωί τα χρειάστηκα... εφτιαξε ο μπαμπας μας γάλα στη μπουμπού, μεγάλο μπουκάλι (συνηθως πίνει 150ml), το ήπιε όλο (εμ ειναι και φαγανή) και την ωρα που ερχοταν από το δωμάτιό της στην κουζίνα που ημουν εγώ την άκουγα που εβηχε, άκουσα τον εμετό και μετά ακουσα ενα γκουπ, τρεχω και ήταν η μικρή ξαπλωμενη ανάσκελα κατω ακίνητη, μεχρι να την παρω αγκαλιά να δω ότι ειναι καλά εχασα μιλάμε 10 χρόνια από τη ζωή μου, τωρα συνήλθα... Απλά παραφαγε, εκανε εμετό, τον πατησε (ήταν ξυπολυτη), γλιστρισε, τρομαξε και δεν κουνιόταν... εγώ νομιζα ότι ή λιποθύμησε ή ότι χτυπησε το κεφάλι... ή ό,τι χειροτερο τελος παντων μπορεί να σκεφτεί μια μαμα :( Ευτυχώς όλα καλά, την κραταγα αγκαλιά και με ρωταγε "τι εκανα μαμα?ζατιιι?"

Στο disney on ice πήγαμε το σάββατο, καλά ήταν, εγώ δεν ενθουσιάστηκα για να πω την αλήθεια, αλλά τα μικρά μια χαρά παρακολουθούσαν και τα δύο, ο γιος μου ξετρελλάθηκε με τον stitch, τον buzz και τον γούντι, καθομασταν κοντά στη σκηνή, χαιρετούσαν τον μικυ, μια χαρά, ωραία ήταν.


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια.... Τι κάνετε?

Ζουζουνέλ πωπω... κ εγώ θα είχα χάσει 10 χρόνια από την ζωή μου... Ευτυχώς όλα καλά... Ωραίο λοιπόν το disney on ice... (για τα παιδιά τουλάχιστον)...

Κ εμείς καλά είμαστε... δόξα τω Θεώ... Αποκτήσαμε κ ξαδερφουλα... κ δυστυχώς η μαμά της (κουνιάδα μου) έχει θέματα με τη θηλασμό κ να δουμε... Της έδωσα ονόματα πιστοποιημένων συμβούλων μήπως κ την βοηθήσουν... για να δουμε

το κακό είναι ότι "φοβάμαι" να πάρω την ευθύνη να επιμείνω να μην της δώσει ξένο...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νικολίνα γεια!!!

δεν μπορείς να κανεις πολλα στο θηλασμό μωρε....ειναι πολυ λεπτες οι ισορροπίες και η ψυχολογία της λεχωνας, απλα μπορείς να την ενθαρρυνεις όσο μπορείς, και να παρει λιγο ξενο, δενε ιανι τραγικο....αν ειναι να τη χαλαρωσει θα δεις οτι μετά θα ξεαγχωθεί και θα το προσπαθησει περισσότερο...

πες αν θες περισσοτερες λεπτομερειες μηπως βοηθησει και η ντιμ.

επισης μπορεις να της προτείνεις μα πινει μαγια μπυρας ή τριγωνελλα (αν εχει θεμα μειωμενης παραγωγης) πρεπει να ειναι σιγουρο αυτο ομως γιατι αν δεν εχει η υπερπαραγωγη ειναι ακομα δυσκολοτερο να ενοτπιστει....

επισης να της πεις να κοιταει τα κακα και τα τσισα του ποσα ειναι, και τι χρωμα εχουν κλπ....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω... είναι μωρέ νωρίς ακόμα... μόλις 2 ημερών είναι το κοριτσάκι... Απλά την έχουνε αγχώσει όλοι... πήγαν οι παιδίατροι κ οι μαίες κ της είπαν ότι έχασε πολύ βάρος κ ότι δεν έχει γάλα (μα δεν έχει κατέβει ακόμα) κ τέτοια...

τα είπα στην ντίμ μέσες άκρες

Ευχαριστώ


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννήθηκε 2.770 κ είχε φτάσει 2.4οο κάτι... Χθες έπαθα πλάκα με την νωθρότητά της... Δεν ξύπναγε με τίποτα για να φάει... τι της έκανα τίποτα... μέχρι και στο νερό δεν ανταποκρινόταν... Σήμερα ήταν πιο ζωηρή... Για να δουμε... Ευτυχώς που η κουνιάδα μου δεν τα έχει παρατήσει (ακόμα) κ το παλεύει πολύ...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΙκολίνα, θα πρεπει να δώσει ξένο αν χρειαστεί, ειναι θέμα υγείας του μωρου! Επίσης ο ικτερος ειναι ενας παραγοντας που κανει υπνηλια κλπ... εχει ικτερο το μωρακι?

αχ κι εμενα ετσι νωθρο ηταν παντως και δεν ειχε ικτερο...απο τοτε δεν εδειχνε ενδιαφερον για μαμ!

αν μπορείς γραψε ακριβως ημερομηνις και μετρησεις, να το στειλω σε συμβουλο και ο,τι μπορεις παραπανω.... ποση ωρα κοιμαται δηλ ποσα γευαμτα κανει κλπ

και απο κακα .τσισα ποσες πανες βρεχει και ποσες λερωνει, και αν ειναι νορμαλ τα κακα


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...