Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

H κορη μου ειχε συγκαει λιγο οταν ξεκινήσαμε στερεές (δεν εφταιγαν οι πανες).

Ο γιος μου δεν εχει συγκαει καθολου, αλλά εγω το αντιθετο galat του άλλαζα συνεχεια πάνες, τον επλενα σε καθε αλλαγή, εβαζα κρεμες... Θυμαμαι ήταν 2-3 μηνών και ίιιιισα που είχε κοκκινήσει λίγο το ποπουδάκι του και επαθα πανικό, να φανταστείτε τι εκανα η μανα για να παιρνει αερα ο βελουδένιος μας... εκοβα τις πανες (με ψαλιδι) στο σημειο του πωπού σε τετραγωνο σχήμα και τις γάζωνα με τη ραπτομηχανή (για να μη βγαίνει το υλικο από το εσωτερικό). Ετσι και ο πωπός επαιρνε αερα και τα τσισάκια δε λερωναν τον τόπο. Για τα κακά εβαζα ενα σελτεδακι και μια πετσετουλα και επλενα συνεχεια!

Μπα χαρας την όρεξή μου!:rolleyes:


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ζουζουνελ πλακα κανεις χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ ΠΟΤΕ δεν θα το εκανα αυτο νο νο νο xaxaxaxa καλα τα βελουδενια μας , καλύτερος όμως και ο χρονος της μαμυς! χαχαχαχα

αρε μανες , αρε μανες καμια φορα κι εγω θυμαμαι τι εκανα οταν ειχα μονο την ΕΙρηνη και γελαω.... απο το attαchment parenting τωρα εξασκω το ox den variesai aderfe tooooota parenting xaxaxaxaxaxaxaxaxa


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ εφευρετική σε βρίσκω ζουζουνέλ... πολύ γέλασα...

Κ εμείς φαν των μπειμπιλίνο... εκτός του ότι είναι ελληνικές στον γιο μου οι πάμπερς είχαν κάνει ευαισθησία, που εξελίχθηκε σε σύγκαμα... Εγώ το αποδίδω στο υλικό, που ίσως να είναι κ κοινό με τις σερβιέτες allways (αφού κ οι δύο είναι της ίδιας εταιρίας) που κάνουν κ σε μένα θεματάκια...

Ντιμάκι συγχαρητήρια για την διοργάνωση... Μπράβο κοριτσάκι μου... καλή επιτυχία...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Αααχχχχ μη γελατε καθολου, ξερετε τι σημαινει να γαζώνω μεσα στα μαυρα μεσάνυχτα για να εχω πάνες να χρησιμοποιήσω?

Κρατησα μια για ενθυμιο, θα τη βρω να σας βαλω φωτο!


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου γεια σας...

Να κάνω μία ερώτηση στα γρήγορα: τι παίζει και ποια η γνώμη σας για τον κοντό χαλινό γλώσσας? (ίσως τελικά το πρόβλημα της ανηψιάς μου με τον θηλασμό είναι λόγω του χαλινού)


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπα δεν θα το ελεγα νικολίνα και τα δυο μου παιδια, ειχαν και θηλασαν μια χαρα. Το μονο μειον ειναι οτι σου πληγωνει παρα πολυ τις θηλες και γενικα εχουνσ την αρχη μια δυσκολία να πιασουν καλα, αλλα μετα συνηθιζει και η μαμα και το μωρό....

Βεβαια δεν ξερω ποσο μεγάλο ειναι το πρόβλημα δηλ ποσο κοντος ειναι ο χαλινος, πραγματκό προβλημα υπαρχει αν ειναι τοσο κοντος που τραβαει τοσο τη γλωσσα ωστε να κανει σαν καρδια....

εμενα και οι δυο παιδιατροι ειχαν πει να μην το πειραξουμε, αλλοι προτεινουν να κοπει, και εδω που τα λεμε δεν βρισκω το λογο να παραμεινει κοντος....

νομιζω οσο μικρότερο και το παιδακι τοσο πιο ευκολη υποθεση ειναι.... τι σκεφτονται να κανουν?


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η σύμβουλος που πήγε της το είπε κ της πρότεινε να τον κόψει κ θεωρεί ότι για αυτό δεν θηλάζει (και της είχε πληγώσει κ τις θηλές)... Επίσης, της είπε ότι θα έχει θέμα ομιλίας αργότερα αλλά από ό,τι μίλησα με λογοθεραπεύτρια μου είπε ότι δεν είναι σίγουρο αυτό κ ότι όσα παιδάκια ξέρει εκείνη με κοντό χαλινό δεν έχουν θέμα στην ομιλία... Εγώ κάπου διάβασα ότι μπορεί να φέρει προβλήματα οδοντοτεχνικά κ επειδή έχουν την προδιάθεση της το είπα... Εγώ πάντως θα τον έκοβα...

Δεν έχουν ακόμα αποφασίσει τι θα κάνουν...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως κανενα θεμα ομιλιας δεν εχουν, η μικρη λεει τα παντα πεντακαθαρα και το ρο και ολα.

αναλογα το ποσο κοντος ειναι, παντως αν τον κοψουν σιγουρα θα βοηθησει στον θηλασμό, ας παρουν και μια δευτερη γνωμη όμως απο τον παιδιατρο..

τωρα με το ανιψακι σε πιανει κατιτις για δευτερο παιδακι? ε? ε? :tongue::tongue:


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

xaxaxa... Αθηνά τόσο καλά με έμαθες???? Από πριν με είχε πιάσει για δεύτερο... θα δουμε... από τη μία το θέλω πολύ από την άλλη φοβάμαι την κατάσταση...

Τελικά τον κόψανε σήμερα το απόγευμα κ θήλασε καλύτερα... Για την ομιλία εγώ δεν διάβασα κάτι που να λέει ότι εμποδίζει απλά η σύμβουλος το είπε, εγώ διάβασα ότι φέρνει προβλήματα με την κάτω γνάθο κ τα δόντια (το έχει κ η μάνα) και της το είπε κ ο ορθοδοντικός της...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

δειτε κι αυτο

Απογευματινά εορταστικά προγράμματα για παιδιά 1-2,5 χρόνων

Το Ελληνικό Παιδικό Μουσείο διοργανώνει απογευματινά εορταστικά προγράμματα για παιδιά ηλικίας 1 έως 2½ χρόνων και τους ενήλικες συνοδούς τους το Δεκέμβριο του 2012.

Συγκεκριμένα, θα πραγματοποιηθούν τα ακόλουθα εκπαιδευτικά προγράμματα:

Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2012: «Γιρλάντες για τα Χριστούγεννα»

Τι σχέση έχουν τα χέρια και τα πόδια μας με τα χρώματα; Με τα Χριστούγεννα;

Τα παιδιά και οι συνοδοί τους ανακαλύπτουν τα χρώματα με το σώμα τους και δημιουργούν τις δικές τους πρωτότυπες γιρλάντες.

Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2012: «Τα ζώα της φάτνης»

Ποια είναι τα ζώα της φάτνης; Τι ήχο κάνει το καθένα; Τι υφή έχει το δέρμα τους; Τι άλλα ζώα θα μπορούσαν να ζήσουν εκεί;

Τα παιδιά και οι συνοδοί τους ανακαλύπτουν τα ζώα της φάτνης στο Παιδικό Μουσείο…

Πέμπτη 27 Δεκεμβρίου 2012: «Το εργαστήρι του Αϊ-Βασίλη»

Τα παιδιά και οι συνοδοί τους στο έκθεμα «Παιχνιδότοπος, Χτίζω και δημιουργώ» του Παιδικού Μουσείου μεταμορφώνονται σε ξωτικά και χτίζουν και γκρεμίζουν το εργαστήρι του Αϊ- Βασίλη κάνοντας έτσι τα πρώτα μαθήματα ισορροπίας και μηχανικής.

Παρασκευή 28 Δεκεμβρίου 2012: «Γούρι,γούρι!»

Τι θα γίνει αν ανακατέψεις χώμα και νερό; Τι υφή έχει ο πηλός; Με ποιον τρόπο θα αφήσεις ένα αποτύπωμα από κλειδί πάνω του;

Τα παιδιά και οι συνοδοί τους ανακαλύπτουν τον πηλό και φτιάχνουν γούρια για να «ξεκλειδώσουν» τη νέα χρονιά.

Κάθε πρόγραμμα διαρκεί μία ώρα και οι ώρες διεξαγωγής των εκπαιδευτικών προγραμμάτων είναι:

- 17:00 έως 18:00 είτε

- 19:00 έως 20:00

H οικονομική συμμετοχή σε κάθε πρόγραμμα ανέρχεται στο ποσό των 15? (για 1 ενήλικα και 1 παιδί) & 13? για τους συνδρομητές του Ε.Π.Μ.

Για τη συμμετοχή σας χρειάζεται να γίνει προκαταβολική δήλωση συμμετοχής τηλεφωνικώς.

Πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής στο 2103312995.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας πω που το θυμηθηκα τωρα, αποθηλασα καλε!!!! Ι ου πι!!!!

πανε καμια 20αρια μερες..... ε συνολικα 2 χρονια και 3 μηνες μια χαρα!

η αληθεια ειναι οτι θηλαζε μονο το πρωι και δεν εδειχνε και τρελο ενδιαφερον, τον κρατουσα τον θηλασμο καθαρα για δικους μου λογους για να κοιμομαστε λιγο παραπανω χαχαχαχαχα δηλ μολισ ξυπνουσε 7 τον επαιρνα απο το κρεβατι του και τον θηλαζα και χουζουριαζαμε στο δικο μου κρεβατι λιγο παραπανω...

μετα αρχισε να το θελει περισσοτερο και μου ζητουσε και μεσημερι.... εκανε φλασμπακ δηλ οποτε τον αφησα και εν τελει επειδη προεκυψαν κατι δικα μου τρεχαματα το ψιλοώθησα με μπουρου μπουρου και τον αφηνα αν το ηθελε παααααρα πολυ ανα 3-4 μερες.

(θα εχει αχτι τα πουλια για του ελεγα το ηπιαν τα πουλακια χαχαχαχαχαχαχα)

πιο πολυ τα χαιδευε τα φιλουσε τετοια στα τελιεωματα αχαχαχα και τωρα γελαει πολυ, που κ που το θυμαται και γελαει πονηρα....και καμια φορα σηκωνει τη δικια του μπλουζα και μου δινει να πιω χαχαχαχαχαχαχαχαχα

αυτα(ετσι ρε παιδι μου να σωσω απο τον αφανισμο το καφε)


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...