Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εμείς θα πάμε με ωτίτιδα στη συντέλεια, ξυ0πνησε τη νυχτα με πονο και βουλωμα στο αυτι το ΡΗνακι μου μπου χουχου και τελικα δεν καταφερε να παει και σχολειο να δωσε τα μφινακια που φτιαξαμε γα τις δασκλαες!....

Εχει και πυρετο και ποναει οταν μασαει λεει..... της εδωσα ενα ομοιοπαθητικο τωρα κια ειναι καλυτερα αλλα θα την παω το απογευμα στον παιδιατρο...

Σας αρεσουν τα ρουντολφακια μος?

Αμ, βαλε κι εσει τα μπισκοτακια ειναι τελεια!!!!!!!!!!!!!!!

https://picasaweb.google.com/lh/photo/pSMjbyd0kaG1rm8MyyuxYEMUFhN8vro8_eQztTL3Ybs?feat=directlink


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α καλά, εσύ εχεις αναγει τη ζαχαροπλαστική σε τέχνη, τέλεια ειναι!

Να υποθεσω ματακια και μυτούλα ειναι ζαχαρόπαστα?

Δεν πειραζει, αν δεν τα πατε στο σταθμό, τα τρωτε εσεις χαχα!

Περαστικούλια μωρε...


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι ζουζουνελ ζαχαροπαστα ειναι αλλα μπορεις να κανεις το ιδιο με σμαρτις, δεν χρειαζεται απαραιτητα να βαλεις και τι κόρες.... η με σταγονες λευκης σοκολατας πχ...

ειναι κατι βασικα πολυυυυ γρηγορο, πολυ ευκολο(εχω κανει και την ακαματοσυνη τεχνη χαχαχαχα) και ταυτοχρονα εντυπωσιακο γι τα παιδακια.

καπου το ειδα σοτν ιντερνετ και λεω ωπ τη βρηκαμε τη λυση.

Τα πηγε ο μπαμπας μας σολο τα δωρακια γιατι αυριο δεν νομιζω να ειναι καλυτερα....

κρατησαμε κι εμεις παντως μια 12αδα....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ εντυπωσιακά και ομορφα, τοσο που λυπασαι να τα φας!

Τωρα θυμηθηκα ειχα δει μια τούρτα 3D σε σχήμα μωρού, με τι κουράγιο θα μπορούσες να κοψεις αυτήν την τούρτα δεν ξερω! :shock:

Νομίζω ότι στην ωτίτιδα βοηθάει το μάσημα τσίχλας.


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι, αλλα ποναει οταν μασαει και δυστυχως δε γίνεται.... διαφορα γιατροσοφια ξερω, εκχυλισμα γκρειπφουτ, χλιαρο ελαιολαδο(ειανι εξισου αποτελεσματικο με το μητρικο γαλα, αχχχχχ αποθηλασμα και ουτε απο αυτο εχω χαχαχαχα) και ζουμι απο κρεμμυδι, θα ρωτησω πρωτα τον ντοκ ομως μην κανω καμια ζημια....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.... πληροφοριακα, το καλυτερο απο ολα τα ζουμια ειναι το μητρικο γαλα, .... τεσπα, μπορω αν θελω να ριξω μια σταγονίτσα γκρειπφρουτ εξτρακτ, οσο για το κρεμμυδι, το βραζουμε και περνουμε ενα κομματακαι και με λιγο απο το ζουμακι το τυλιγουμε σε μια γαζα και απλα το ακουμπαμε πανω στο αυτακι σαν κομπρεσα , δεν το σταζουμε πανω...

οχι, νερο προζοση στο λουσιμο κλπ και πολυ φυσιολογικο ορο στη μυτη....

κατα τα αλλα μια χαρ ηταν δεν ειχα ουτε λαμιμο ουτε ακρωαστικα, τη χτυπησε εκει....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! Να είστε όλες καλά και να χαίρεστε τις οικογένειές σας!

Amande τι ωραία μπισκοτάκια! Μπράβο σας!!!

Galat η μικρή πώς πάει με την ωτίτιδα?

Εμείς τελικά πήγαμε και είδαμε κουκλοθέατρο "Η επανασταση των γλυκών και το μαγικό κάλεσμα" της ομάδας Κοκου μουκλο. Και τα δυο μου πιτσιρίκια παρακολούθησαν αδιάκοπα, μια ωρίτσα ήταν η παρασταση και ήταν και διαδραστική, τα παιδάκια καθοντουσαν μπροστά στη σκηνή και συμμετείχαν. Ομορφη παρασταση, χαριτωμενα σκηνικά, η μικρή φοβήθηκε λίγο στην αρχή που εσβησαν τα φωτα, αλλά μετά της άρεσε και συζητάγαμε συνέχεια για τον ζαχαροπλάστη τον κύριο Λουκουμάκη το ξωτικό του, τον Λιλιζουμ-ντιν και τα γλυκά, τον Κουραμπιέ και τον Μελομακάρονο, που δεν ήξεραν τι ειναι :oops: (εμ... από γλυκά, δεν.... απέχουμε)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή χρονιά κοριτσάκια ... Με υγεία κ ευτυχία... να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας...

τι κάνετε? Πως περάσατε?

Αθηνά τι κάνει το Ειρηνάκι?

Εμείς καλά, την παλεύουμε...

Φιλάκια σε όλες....


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα με υγεία και χαρά!!!

Το Ρηνάκι παιδια, το ιδιο απογευμα εγινε καλα.... με τη δευτερη καψουλα ομοιοπαθητικου...πλεον ειμαι φανατικη believer τερμα. Διαπιστωμενη ωτιτιδα με πονο και βουλωμα δεν περναει με,,,πλασιμπο.

ρισπεκτ τουλαχιστον σε ωτιτιδες ειναι μανουλα!!!!

Καλα περασαμε με κοσμο και πολυ φαγητο και γλυκα χαχαχαχαχα γιορταζε και το Ρηνακι μου στις 3 γεναρη, 5 ολοκληρα κερακια σβησαμε αμε!

Φιλακια πολλα


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να την χαίρεσαι Αθηνά μου... να είναι τυχερή κ ευτυχισμένη πάντα η κοράκλα σου... Περιμένουμε φωτό υπερθεάματα με την τούρτα (είμαι σίγουρη ότι εσύ την έφτιαξες, ε?)

Πάντως, όσον αφορά τα ομοιο που λες, εγώ νομίζω ότι είναι θέμα οργανισμού κ φαρμάκου ... δηλαδή εμάς μία φορά μόνο μας έπιασε με τη μία το ομοιοπαθητικό... τις άλλες όχι ... βέβαια τα προτιμώ από τις αντιβιώσεις κ τα υπόλοιπα... οπότε δεν μπορώ να πω ότι κάνω πίσω... κ εγώ πιστεύω... I believe in fairies :P Και φυσικά μπράβο που σε σας λειτούργησε κ τόσο γρήγορα...

Ο μικρός μου πάντως έχει ένα βήχα εδώ κ ένα μήνα που μία φεύγει μία έρχεται κ έχει πάρει κ όμοιο σε χάπι κ σε σιρόπι κ δε λέει να φύγει... Έχω ακούσει άλλους να δίνουν Αέριους... :| κ να φεύγει...

Εγώ κοριτσάκια μου είμαι λίγο κομμάτια λόγω του μπεμπέ κ πραγματικά δεν θα την παλέψω άλλο αν συνεχιστουν οι ανακατωσουρες κ οι ίλιγγοι... Την Τρίτη θα πάμε για αυχενική (ό,τι κ να μου πουν για φύλο δεν το πιστεύω μέχρι την β επιπέδου)...

Φιλάκια σε όλες...

Χαθήκαμε :(


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μάνες!!

εγω είμαι ακομα κρυωμενη, απο την πρωτοχρονια περικαλω...μου χαζοπέρασε και πο προχθες ξανα τα ίδια, πήγα σε εφ.νοσοκομειο γιατι δεν την παλευα αλλο και μου εδωσαν 10 μερες αντιβίωση γκρρρρρρ....όταν πάω με το καλο στο χουριο θα ξεκινησω ομοιο

νικολ καλά αποτελεσματα στην αυχενικη:D

υπομονη να περασουν οι πρωτοι μηνες να φύγουν και οι ναυτιες

εχει και μύξα ο μικρός?

ο γιώργος όσο έχει μύξα εχει και βηχαλάκι πάντως

aerius του είχα δωσει κι εγω παλιότερα αλλά δεν είδα καμια ιδιαιτερη καλυτερευση, πιο πολύ το δικό μου άγχος εφευγε παρα ο βήχας οποτε δεν ξαναέδωσα

βρε κορες το χαπάκι που είναι τελικά??


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...