Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

τι κάνετε ομορφοκόριτσα??

ντιμ πως πήγε η ημερίδα?

(θα εχει αχτι τα πουλια για του ελεγα το ηπιαν τα πουλακια χαχαχαχαχαχαχα)

αυτά τα πουλάκια για όλα φταίνε χαχαχαχαχα

και καμια φορα σηκωνει τη δικια του μπλουζα και μου δινει να πιω χαχαχαχαχαχαχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχα θεός!!!

αυτα(ετσι ρε παιδι μου να σωσω απο τον αφανισμο το καφε)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαχαχα.... μπράβο βρε Αθηνά... πολύ γέλασα πάλι... χαχαχα...

Τέλειο...

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι? Ο μικρός μου εδώ κ 2 μέρες (χθες πιο πολύ) κατουράει λίγο λίγο κ συχνά... μου φάνηκε για ουρολοίμωξη... (θα πάω αύριο για να δώσω ουρα)... Ο ντοκ μας Αθηνά θα δώσει αντιβίωση ή ομοιοπαθητικό??? (λέω τώρα μήπως ξέρεις)

Φιλάκιααααααααααα


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθητικό στάνταρ!!!! ΑΝ δεν κάνει πυρετο μην περιμένεις αντιβίωση , αλλά και να του έχεις εμπιστοσύνη, τις περισσότερες φορες ειανι απλες επιμολύνσεις και οχι ουρολοιμώξεις, εχει αλλη κλινικη εικόνα....ανορεξια κλπ.

Δεν μου εχουν παθει ποτε οποτε δεν ξερω πολλα περι του θέματος αλλα νομίζω απο την απλη ουρων δνε μπορεις να καταλαβεις, ισως σας πει να κανετε καλλιεργεια ουρων και αν βρεθει μικρόβιο τοτε κανουν αντιβιογραμμα για να δουν τι αντιβιωση χρειαζεται κλπ....

Αλλα κι εσυ δεν ταλαιπωριουσουν με ουρολοιμωξη αν θυμαμι καλα? τα ξερεις απο πρωτο χερι!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα. Αθηνά άντε στη παλιά τους λειτουργία τώρα τα μεμέ. Νικόλ ελπίζω να μην είναι τίποτα. Η διημερίδα έγινε είχε συμμετοχή αλλά όχι και πολλά (ο παιδίατρος βέβαια μας είπε οτι για πρώτη φορά και καλά ήταν) παιδίατροι - μαίες απών αλλά έχουν φάει τρελό σχολιασμό απο τον κόσμο για αυτή τους την κίνηση (όχι οτι περίμενα να έρθουν) . Η μικρή επιτέλους μιλάει σήμερα είπε " μπαμπούλη παπώ πολύ" και τα έκανε απάνω του ο μπαμπούλης απο την χαρά του. Και εγώ έκανα τρύπα στη μύτη τώρα στα γεράματα. Αυτά τα νέα μας. Πάω να τελειώσω την καινούργια κολεξιον στολιδιών.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα μεμέ, ηταν σε λειτουργια θηλασμου απο 3/1/2008 καιρός ηταν χαχαχαχαχαχα

Πλακα πλακα ηδη υπαρχει μειωση στο μεγεθος δεν το περιμενα τοσο συντομα , ιδιως το ενα! Παει το πληθωρικο μου στυλ παει!

Καιρος να απαλλαγω και απο τα σουτιεν θηλασμου χαχαχαχαχα

Ντιμ σιγα σιγα θα εχετε και περισσοτερη συμμετοχη. Καλη συνέχεια!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ τα σουτιέν θηλασμού δεν τα εχω αποχωριστεί ακόμη, ειναι τόσο μαλακά και βολικά που συνεχίζω και τα φοράω όταν ειμαι σπίτι.

Στα παιδιά μου ειπα ότι το ήπιανε όλο το γάλα της μαμάς και δεν εχει άλλο, τελείωσε. Κάπου κάπου έρχεται ακόμα η μικρή και μου σηκωνει τη μπλούζα και λεει "θελω να πιω το γάλα μου", οποτε της λεω αυτό, ότι το ήπιε όλο και δεν εχει άλλο. Γελαει πονηρά, ερχεται και ο άλλος ο πιτσιρίκος από δίπλα και συμπληρωνει "και εγώ το ήπια το γάλα" και βάζουμε κανα dvd από εκεινες τις ενδοξες μέρες να το επιβεβαιώσουμε χαχα. Πάντως η μπουμπού τις κούκλες της τις ταίζει με μπιμπερό.

Dim καλή αρχή και για τα σεμινάρια και για τα λογάκια της μικρής, κάτσε σε λιγο καιρό να δεις, δε θα βαζει γλωσσα. :D

νικολινα η απλή ούρων θα δειξει μικροοργανισμούς αν υπάρχει θεμα ουρολοιμωξης. δειχνει να πονάει όταν κανει τσίσα? δινε του να πίνει πολύ νερό. η ουρολοιμωξη δεν εχει απαραίτητα πυρετό, σας το λεω εκ πειρας.

δε μου λετε και κάτι αλλο , η ζουζού μου ειναι πολύ τσαντίλω, όταν κατι θελει και δεν της το κάνεις νευριάζει, πεφτει κατω και κυλιέται στα πατώματα, δεν ακούει τίποτα όπως και να της μιλήσεις, με τον γιο μου δεν τα ειχα αυτά, πώς τα χειριζόμαστε?


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχα ετοιμασου ου ου ου τελικα τα κορίτσια ειναι πιο επιρρεπή στα temper....

Δεν ξέρω ειλικρινα τι να σου πω, εγώ νομίζω οτι δεν μπορείς να τα αντιμετωπισεις ιδιαίτερα, μονο να διατηρεις την ψυχραιμια σου, ο θυμός ο δικός μας και οι φωνες το κανουν χειρότερο, Φυσικά αυτο δεν ειναι παντα δυνατό ιδιως οταν σε εχουν φερει στα ακρα ή οταν εισαι καπου που ενοχλεις κλπ αλλα...

Κατα τα αλλα δεν το πολυσυζητας το θεμα (το αντικειμενο πχ που θελει να παρει και γιατι δεν μπορει να το παρει κλπ), παρα μονο οταν ηρεμησουν πολυ μπλα μπλα, σε ασχετες φάσεις/ημερες κλπ

Και να λεμε και τι πρεπει να κανουν, αντι συνεχεια τι δεν επιτρεπεται

πχ θα χρειαστει να ηρεμήσεις τώρα, είσαι έτοιμη?

Είσαι έτοιμη να ηρεμήσεις ώστε να μιλήσουμε?

Δεν επιτρεπεται να χτυπας πχ το παιδάκι. Νομίζω οτι εισαι θυμωμενος/στεναχωρημενος, θα ηθελς να μου πεις τι νιωθεις?

Μπορεις αν θες να χτυπησεις ενα μαξιλάρι για να σου φυγει ο θυμός, η να σπρωξεις τον τοιχο ή κάτι τελοςσπαντων μια εναλλακτικη.

Ο Αλεξ σπανια εχει τεμπερ σαπνιοτατα και ειανι πολυ μικρή διαρκειας, θυμαστε φανταζομαι τι περασα με την κορη μου, ηταν εντελως εκτός ελεγχου και ειχαν αρχισει ακι νωρις 1,5 ετων,,,,

Παντως και η ομοιοπαθητικη ειχε βοηθησει οσες θελετε να δοκιμασετε....

Γενικά εμενα με βοηθησε (μετα απο πολυ καιρο βεβαια) να σκεφτομαι οτι τωρα δεν υποφερω εγω, τραβαει ζόρι το παιδακι. Αλλα ειναι πολυυυ δυσκολο τι να λεμε, εμενα χτυπουσε καθημερινά και τρελης εντασης, νομιζω οτι θα παθει καρδιακό απο τους παλμους που ανεβασε, μονο αφρους δεν εβγαζε απο το στομα....φρικη....το κοριτσακι μου....

και να τους μαθαινετ να παιρνουν ανασουλες, τα ηρεμει, τους λεω καμια φορα, προσπαθησε να ηρεμησεις τωρα, γεμισε αερα την κοιλιτσα σου κλπ....

Αυτα.... καλη υπομονη , δεν μπορεις να κανεις πολλα, ειναι φυσιολογικο μονο υπομονη....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

και δε μιλάμε για πραγματα απαγορευμενα, να καταλαβεις σημερα το πρωί ενω ξυπνήσαμε ωραία και καλά, ηπιε γάλα, αλλάξαμε πανα, την εντυσα, ήταν ετοιμη για το σχολειο, μου ζητησε μπανανα. πιανω κι εγώ η μανα την καθαρίζω και της τη δινω, οοοοχχιιιιιιι να χτυπιεται, ητελα εγκώ να την καταρίσωωωωωωωωωωωωωω και να οι τσιριδες, να κυλιέται κάτω μιλάμε, ενταξει της λεω παρε μια άλλη, θα την φαω εγώ αυτη και κανω το λαθος και τη δαγκωνω, εκει να δεις φωνες "αυτηηηη ήτελαααααααααααα, δε τελω άλληηηηηηη" να μας ακούει όλη η πολυκατοικία "παλιομαμα, θελω τον μπαμπα μου" ερχεται ο μπαμπας την παίρνει αγκαλιά, παλι φωνές "θελω τη μαμα μουυυυυυυυυ", τελικα παιρνει την άλλη μπανανα, την καθαρίζει μόνη της και παει στην ακρη μουτρωμενη να την φαει.

Ετσι μου κανει καθε μερα, ακομα και για κάτι ασημαντο, απο τη μια μου έρχεται να γελάω, απ την άλλη στεναχωριέμαι έτσι που χτυπιεται...


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

ζουζουνελ υπομονή δώσε όσο μπορείς σημασία στα μικρά ανούσια για εσένα αλλά σημαντικά για εκείνη πχ μόλις πάρεις τη μπανάνα ρώτησε την αν θα ήθελε να την καθαρίσει αυτή;; το ξέρω οτι είναι αυτόματες κάποιες κινήσεις μας, εγώ πάλι αδυνατούσα και αδυνατώ να τα χειριστώ την αφήνω και μόλις σταματήσει τότε θα το συζητήσουμε και μπορώ να πω οτι απο όταν το πήρε χαμπάρι πως όταν κάνει έτσι δεν της δίνω σημασία το έκαψε κατα πολύ. Βέβαια συνεχώς είμαι να ρωτάω το θες έτσι ή γιουβέτσι αλλά πλέον το συνήθισα και γίνεται αυτόματα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

μωρέ συνηθως τη ρωτάω, ειδικά η μπανάνα μας εχει γινει σηριαλ, στην αρχή την ηθελε κομμένη, μετά την ηθελε στο χεράκι με τη φλούδα, μετά την ηθελε στο χεράκι καθαρισμένη και τωρα θελει να την καθαρίζει εκεινη, ε μα πόσες ερωτήσεις να θυμαμαι κι εγώ να κανω πρωί πρωί! :oops::|

η μπανανα ειναι μονο ενα παραδειγμα, σε καθε καινουρια παραξενια που αποκτάει (και δεν ηξερα μεχρι εκεινη την στιγμή) με αυτον τον τρόπο αντιδράει μεχρι να ικανοποιηθει η απαιτηση της πριγκιπεσσας!

εχει πλακα και ο γιος μου που συνηθως παρακολουθεί και σχολιαζει "μα δεν ξερει τι θελει αυτο το κοριτσι τελος παντων" :D


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχαχαχ κι εμενα σηεμρα ο Αλεξ ηταν ολη μερα κατσουφης, χωρις λογο, ετσι ξυπνησε χαχαχα

Μεχρι τωρα του φορουσα ζακετουλα φουτερ. Σημερα μου φανηκε ψυχρος ο καιρός και επειδη θα πηγαιναμε βολτα με το καρότσι και δεν θα κινιόταν ειπα να του βαλω το μπουφαν.

Ε παταει ενα κλαμα, αυτο εν ειναι ικό μουουουουο ειναι του μπαμπαααααααα

οκιιιιιιιιι ειναι του μπαμπαααααααααααααα τελω τη ζακετα μουυυυυυυυυυυυυ

χαχαχαχαχα μα τοσο μικρό του μπαμπα ρωταω απορημενη? ναιιιιιιιιιιιιι χαμός....

να μην ηρεμει με τιποτα, τελικα το φορεσα κακην κακως και μετα τα ειχε βαλει με την κουκουλα, ηθελε να τη φορεσει ... αλλα ειναι καπως η διαθεση του γενικα σημερα, αφου πηγε μονος του για υπνο ! ! ! παω νανι , γεια.

! ! ! ! !! ! !


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

xaxaxax... Πολύ γέλασα...

Υπομονή ζουζουνέλ μου ...

κ εγώ το ακολουθώ αυτό με τις αναπνοές... μερικές φορές πιάνει άλλες όχι...

Πήγα σήμερα κ έδωσα ούρα για το μικρό για καλλιέργεια κ όχι για γενική ούρων κ της είπα ότι αν δει κάτι να κάνει κ αντιβιόγραμμα... Κ εγώ ταλαιπωριόμουν ναι Αθηνά μου, αλλά δεν τον έχω βάλει ακόμα στην δική μας τουαλέτα (μόνο στο δικό του γιογιο) οπότε δεν μπορώ να πω ότι βούτηξε τίποτα από εμένα (άσε που έχω ηρεμίσει εδώ κ καιρό... φτου φτου παναγιά μου)... Αύριο θα ξέρω...

Πάλι ξεχάστηκα εντωμεταξύ να πάρω να κλείσω για τα χριστουγεννιάτικα... Θα πάρω αύριο...

Ντιμάκι με γεια την τρυπούλα κ από εδώ...

Αμ κουκλος ο γώγος σου...

Φιλάκια σε όλες...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βρε Νικολίνα εννοειται δεν κολλησε τιποτα απο σενα, αυτο που εννοουσα ειναι οτι εσυ ξερεις τη διαδικασία καλυτερα των εξετασεων, καλλιεργειων και τετοια...

Παντως αντιβιωση δεν νομιζω να δωσει ο ντοκ, σιγουρα αν δει οτι ειναι ουρολοιμωξη θα σου δωσεις ομοιοπαθητικο και θα ξαναελέγξετε.

Παρε να κλείσεις αντε να σε δουμε και λιγο επιτελους!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μάνες!!

νικολ ευχομαι να μην έχει τίποτα ο μικρός :)

γράψε μας αυριο

ευχαριστώ για τον γώγο μου :D

ντιμ με γειά!!! ποτε δεν είναι αργά :cool:

ζουζουνελ είναι ζόρικη η "παρτίδα" των μπεμπιδίων μας χαχαχαχα πολύ άποψη έχουν :tongue: υπομονή και πάλι υπομονή

απλά προσπάθησε να είσαι όσο γίνεται δλδ ήρεμη εκείνη τη στιγμή και συμφωνω με όσα σου έγραψε η galat

ο δικός μου και στον ύπνο του "όχιιιιιιι" φωνάζει χαχαχαχαχ


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...