Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μαμαλού ξέρεις αν επιτρέπεται το φενιστίλ στην εγκυμοσύνη;Με έχουν κατατσιμπίσει κάτι κουνουπάρες και η μία γάμπα μου έχει πρηστεί πολύ άσχημα.....

Δεν ξέρω:?...δε θυμαμαι και τι ουσίες έχει μέσα...ίσως να επιτρέπεται όμως....να σκεφτείς την τελευταία φορά που πήγα το γιατρό επειδή είχα κάνει σαν αλλεργική δερματίτιδα, μου έγραψε κορτιζονούχα αλοιφή.


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 347
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • amande

    amande 90 δημοσιεύσεις

  • eri

    eri 56 δημοσιεύσεις

  • nenaki

    nenaki 45 δημοσιεύσεις

  • theolvas

    theolvas 44 δημοσιεύσεις

Σίγουρα για πιθανότητες μιλάμε αλλά γενικά σου προσθέτει και ενα επιπλέον άγχος η όλη κατάσταση.....

να πούμε κάτι πιο ευχάριστο:D παρήγγειλα και παρέλαβα απο Αγγλια (γιατι ήταν 220 ευρω φθηνότερα ) το καρότσι maclaren και το καθισμα recaro σε χρώμα σοκολατι με γαλάζιο και το κάναμε βόλτες στο σαλόνι με τον άντρα μου:mrgreen:...επιπλά θα παώ να παραγγείλω σε λίγες μέρες, θα τα πάρουμε απο το premaman

Βόλτες στο σαλόνι με το καρότσι;:lol::lol::lol:

Μου θυμίζεις μία παλία διαφήμιση με μία κοπέλα που κοιμόταν και άκουγε από την ενδοεποικοινωνία ένα μωρό να κλαίει και πήγαινε στο δωμάτιο και έβλεπε τον άντρα της να παριστάνει το μωρό για να τη δοκιμάσει....( ενώ το μωρό δεν είχε γεννηθεί ακόμα....)χιχιχι

Τί έπιπλα θα πάρεις;


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα κοριτσια!

τελος αυγουστου μπαινω στο μηνα μου,αρα στο σεπτεμβρη ανηκω κι εγω.γενναμε στο αρεταιειο,γιατρος μου ειναι ο χασιακος.

την ερχομενη εβδομαδα θα κανω καμπυλη ζαχαρου.οι μηνιαιες μου μετρησεις ως τωρα εχουν αποτελεσματα απο 70-84,normal δηλαδη.απο την εμπειρια σας υπαρχει περιπτωση η καμπυλη να δειξει κατι διαφορετικο?ο πατερας μου,και οι περισσοτεροι απο το σοι του,εχουν ζαχαρο.η γιαγια μου εφυγε απο ζαχαρο πριν μερικα χρονια.απο την οικογενεια της μητερας μου κανεις.ανησυχω...

με το καλο τα μωρακια μας!

Βάσω καλημέρα!!!!!!!

Επιτέλους το καφέ έχει κόσμο!!!!!

Κοίτα δεν ξέρω πολλά για το ζάκχαρο αλλά από ότι είπα και στην Μαμαλού και στην δική μου οικογένεια υπάρχει ιστορικό αλλά εγώ δεν έχω μέχρι τώρα πρόβλημα....

Νομίζω σε θυμάμαι από το άλλο καφέ γιατί μάθαμε την ίδια μέρα ότι είμαστε έγκυες......!!!!


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Βόλτες στο σαλόνι με το καρότσι;:lol::lol::lol:

Μου θυμίζεις μία παλία διαφήμιση με μία κοπέλα που κοιμόταν και άκουγε από την ενδοεποικοινωνία ένα μωρό να κλαίει και πήγαινε στο δωμάτιο και έβλεπε τον άντρα της να παριστάνει το μωρό για να τη δοκιμάσει....( ενώ το μωρό δεν είχε γεννηθεί ακόμα....)χιχιχι

Τί έπιπλα θα πάρεις;

:lol::lol::lol:

Θα πάρουμε μια κούνια που γίνεται κρεβάτι και μια συρταριερα αλλαξιέρα, καλαθουνα θα μας δωσει ο κουμπάρος μας....εσυ πρεπει να έχεις μεγάλο στοκ απο βρεφικα:D


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω:?...δε θυμαμαι και τι ουσίες έχει μέσα...ίσως να επιτρέπεται όμως....να σκεφτείς την τελευταία φορά που πήγα το γιατρό επειδή είχα κάνει σαν αλλεργική δερματίτιδα, μου έγραψε κορτιζονούχα αλοιφή.

Ναι για την κορτιζόνη και εγώ ξέρω ότι γενικά την δίνουν μετά το πρώτο τρίμηνο αλλά δεν ξέρω τί άλλες ουσίες έχει μέσα.....Καλύτερα να τον ρωτήσω.


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάσω καλημέρα!!!!!!!

Επιτέλους το καφέ έχει κόσμο!!!!!

Κοίτα δεν ξέρω πολλά για το ζάκχαρο αλλά από ότι είπα και στην Μαμαλού και στην δική μου οικογένεια υπάρχει ιστορικό αλλά εγώ δεν έχω μέχρι τώρα πρόβλημα....

Νομίζω σε θυμάμαι από το άλλο καφέ γιατί μάθαμε την ίδια μέρα ότι είμαστε έγκυες......!!!!

:)ναι...κατι θυμαμαι κι εγω...πως παει?εχεις καλη εγκυμοσυνη ως τωρα?

εγω μια χαρα!


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Θα πάρουμε μια κούνια που γίνεται κρεβάτι και μια συρταριερα αλλαξιέρα, καλαθουνα θα μας δωσει ο κουμπάρος μας....εσυ πρεπει να έχεις μεγάλο στοκ απο βρεφικα:D

Ναι έχω.Τα ανέβασα την προηγούμενη εβδομάδα από την αποθήκη, τα καθάρησα,τα συναρμολόγησα,τα τακτοποίησα και τώρα ετοιμάζομαι να ασχοληθώ με τον ρουχισμό.....Πρώτα όμως πρέπει να αγοράσω μία ντουλάπα γιατί δεν έχω πού να τα βάλω.....'Εχω πρόβλημα χωρητικότητας....3 παιδιά σε ένα δωμάτιο προς το παρόν και αργότεραθα φτιάξουμε άλλο ένα......

Η καλαθούνα μου χάλασε αλλά δεν θα ξανααγοράσω γιατί δεν μου είχε χρειαστεί ιδιαίτερα.....Πιο πολύ με βόλευε το πορτ βεβε.


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

:)ναι...κατι θυμαμαι κι εγω...πως παει?εχεις καλη εγκυμοσυνη ως τωρα?

εγω μια χαρα!

Στην αρχή ήταν λίγο δύσκολα γιατί είχα διπλή αποκόλληση αλλά μετά το πρώτο τρίμηνο, όλα πολύ καλά.....Ελπίζω να συνεχίσουν να είναι καλά μέχρι τέλος.....


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στην αρχή ήταν λίγο δύσκολα γιατί είχα διπλή αποκόλληση αλλά μετά το πρώτο τρίμηνο, όλα πολύ καλά.....Ελπίζω να συνεχίσουν να είναι καλά μέχρι τέλος.....

και αποκόλληση και 2 παιδια να προσέχεις!!


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι περιμενω!με μεγαλη ανυπομονησια...

ευχομαι να σου πανε ολα τελεια απο δω και περα!:D

Σε ευχαριστώ πολύ!Και εσύ με το καλό!

Εντομεταξύ όση ώρα σας μιλάω η μικρή κάνει ακροβατικά......χιχιχιχι!!!!!


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...