Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

αχχαχαχα! καλα ειναι 2-2 θα τις εχιυν τακοριτσακια!καλα εκανες δημητρουλι....τινα κανεις μην πθεικαι τιποτα τοπαιδι,απλα τωρα δ εθα ηρεμεις καθολου ρ εγαμωτο


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

και οτι ελεγα να πηγαινουν σχολειο τα μεγαλα να μπορω με ηρεμια να εχω το μωρο ...αντε να θηλασω τωρα...σκ@τα...ετσι ειχε γινει κ με τον μικρο.η μεγαλη δε πηγαινε ακομα σχολειο και δε μπορουσα να τον θηλασω σωστα.οποτε με εβλεπε να τον θηλαζω τοτε θυμοταν οτι κατι ηθελε κ ερχοταν κ εκλαιγε μεσα στο αυτι του μωρου...αυτος που ειναι κ πολυ ζηλιαρης θα κανει χειροτερα.σκατα ειμαι:? κ δεν εχω κ καμια βοηθεια ποιος να μου το κραταει λιγο?αντε θα ειναι εδω οι γονεις μου μετα οταν φυγουν τι θα γινει?σιγα μη θηλασω 6 μηνες...ας θηλασω 1 μηνα και πολυ θα ειναι:confused: πωπω εχω απογοητευτει...


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

k go stin idia moira me sena apo tin apopsi oti den exo kanenan konta, esy perases k to louki me ta alla 2 paidakia..ego den exo k thn peira k exo xestei apo to fovo mou..ti tha to kano k moni mou edo pera diskola,oi goneis mou menoun makria k oti mporoun kanoun k tha kanoun.i pethera mou makria k auti, elpizo na ta bgalo pera..ante tha rthei i mama mou meta ti genna gia kamia bdomada meta na me do..ante kalo mas kouragio.

Link to comment
Share on other sites

και γω στο πρωτο ετσι ημουν οπως λες..και μαλιστα δεν ειχαν ερθει καν οι γονεις μου γιατι ειχαν κατι προβληματα τοτε με τη δουλεια...

εγω 22 ετων ο αντρας μου 23..ενα χρονο στη γερμανια και γερμανικα γρι αντε να συνενοηθεις με γιατρους και μαιες:rolleyes: την τυφλα μου δεν ηξερα...


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς, είμαι τυχερή σε αυτό το θέμα, έχω την μητέρα μου που μένει μαζί μας και τα καταφέρνει άριστα, δεν το συζητώ....μεγάλη δουλειά να έχεις κάποιον να σε βοηθήσει έστω στην αρχή! Αν και αν δεν θα την είχα νομίζω οτι θα τα κατάφερνα αφού έχω μεγαλώσει και τον ανηψιό μου.


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το προβλημα ειναι οτι οκ δε πειραζει να κατσει σπιτι.αλλα φοβαμαι μηπως θα ζηλευει και αισθανεται παραμελημενος που θα με βλεπει να ασχολουμε με τη μπεμπα.θα πρεπει συνεχεια να την εχω στο στηθος και αγκαλια και αυτος θα ζηλευει σιγουρα και δε θελω να αισθανεται οτι τον παραμελω.φυσικα δε μπορει και να καταλαβει οτι αυτο το κανω γιατι το μωρο θα ειναι εντελως ανημπορο:?

όταν ήταν να γεννηθεί ο αδελφός μου,εγώ ήμουν 1,5 χρονών και ήταν αναμενόμενο να ζηλεύω πολύ μια και πρίν είχα την προσοχή όλων!κατά τον ένατο μήνα άρχισε η εκπαίδευση!μου έλεγαν συνέχεια οτι θα έρθει ο αδελφός μου και ότι θα είναι πολύ ωραία γιατί θα είμαι η μεγάλη του αδελφή και θα τον προσέχω εγώ γιατί δεν θα έχει κανέναν άλλον!μάλιστα μου είπαν οτι όταν θα έρθει θα μου φέρει και ενα πάρα πολύ ωραίο δώρο και θα μου αρέσει πολύ.έτσι και έγινε!όταν επέστρεψαν απότο μαιευτήριο κάτι μου έφεραν και αντί να ασχολούμαι με το μωρό ασχολούμουν με το δώρο.μετά ζήλευα λίγο αλλά το ξεπέρασα γρήγορα.περιττό να σας πώ μέσα σε 1-2 μήνες έγινα κέρβερος και δεν άφηνα κανένα ξένο να τον πλησιάσει γιατί φυσικά ήμουν η μέγάλη αδελφή!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια ηθελα να τα κρατησω κ μου ειπαν οι γιατροι οτι ολη η ιστορια ειναι μια κερδοσκοπικη επιχειρηση.πως τα βλαστοκυταρα σε περιπτωση κακου χτυπα ξυλο εχουν μολις 20% πιθανοτητες να βοηθησουν.ενω το να βρεθει δοτης ειναι πολυ πιο πιθανο.οτι κυριως χρησιμοποιουνται σε περιπτωση λευχαιμιας αλλα και παλι εχουν κατα 80-90% πιθανοτητες να μη κανουν τιποτα.η να αποριφθουν.

επισης εχω διαβασει και αυτο

Η αυτόλογη, όπως λέγεται, μεταμόσχευση είναι άχρηστη επειδή και τα κύτταρα που έχουν φυλαχθεί θα εξελιχθούν αργότερα σε λευχαιμικά. Επομένως το άρρωστο παιδί δεν θα ωφεληθεί ποτέ από τα δικά του κύτταρα που φυλάσσονται(;) κάπου κατεψυγμένα. Θα χρειαστεί, προκειμένου να θεραπευτεί, κύτταρα από άλλο παιδί.

http://www.lifo.gr/blogs/angel/8360


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι πως αν πληρωσεις για να τα φυλλαξεις σε περιπτωση που χρειαστουν το πιο σιγουρο ειναι οτι δε θα βοηθησουν.αλλα επισης δε θα μπορουν να χρησμιοποιηθουν και για κανενα αλλο παιδι γιατι θα ειναι μονο ''δικα σου''.αρα ειναι αχρηστα.

οποτε η καλυτερη λυση ειναι η δωρεα.αν ολοι κανουμε δωρεα βλαστοκυταρων τοτε ειναι πολυ πιο ευκολο να βρεθει δοτης απο αλλου παρα να βοηθησουν τα δικα του βλαστοκυταρα το ιδιο το παιδι

Είναι ακατάλληλα για τη λευχαιμία (Στέλιος Γραφάκος, παιδίατρος-αιματολόγος, διευθυντής της Μονάδας Μεταμόσχευσης Μυελού των Οστών στο Νοσοκομείο Παίδων «Αγία Σοφία»)

— Αν ένα παιδί πάσχει από λευχαιμία ή άλλη κακοήθη νόσο του αίματος η οποία απαιτεί μεταμόσχευση, μπορούν να χρησιμοποιηθούν στη θεραπεία του τα λεγόμενα «βλαστοκύτταρα»;

— Ασφαλώς όχι. Η αυτόλογη μεταμόσχευση δεν έχει έννοια σε αυτές τις περιπτώσεις. Ψάχνουμε πάντα για συμβατό μόσχευμα από άλλο παιδί, υγιές, πιθανώς αδελφάκι.

«Το αίμα που συλλέγεται από τον ομφάλιο λώρο κατά τον τοκετό πρέπει να οδηγηθεί προς επεξεργασία στις τράπεζες εντός 24 ωρών. Αν αυτό δεν συμβεί, οι πιθανότητες να καταστραφεί είναι πολύ μεγάλες. Πρακτικά, ύστερα από 48 ώρες το αίμα απορρίπτεται. Ποιος διασφαλίζει ότι η συλλογή και η μεταφορά ακολουθούν τις διεθνείς προδιαγραφές; Ποιος διασφαλίζει ότι όλα τα εμπλεκόμενα άτομα είναι ειδικώς πιστοποιημένα, όπως διεθνώς απαιτείται; Δυστυχώς κανείς.

βασικα διαβαστε ολο το αρθρο

προκειται και παλι για μια κερδοσκοπικη επιχειρηση.χτυπανε πανω στην ευαισθησια των γονιων.τους γεμιζουν τυψεις και αρπαζουν τα λεφτα τους


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια ηθελα να τα κρατησω κ μου ειπαν οι γιατροι οτι ολη η ιστορια ειναι μια κερδοσκοπικη επιχειρηση.πως τα βλαστοκυταρα σε περιπτωση κακου χτυπα ξυλο εχουν μολις 20% πιθανοτητες να βοηθησουν.ενω το να βρεθει δοτης ειναι πολυ πιο πιθανο.οτι κυριως χρησιμοποιουνται σε περιπτωση λευχαιμιας αλλα και παλι εχουν κατα 80-90% πιθανοτητες να μη κανουν τιποτα.η να αποριφθουν.

επισης εχω διαβασει και αυτο

Η αυτόλογη, όπως λέγεται, μεταμόσχευση είναι άχρηστη επειδή και τα κύτταρα που έχουν φυλαχθεί θα εξελιχθούν αργότερα σε λευχαιμικά. Επομένως το άρρωστο παιδί δεν θα ωφεληθεί ποτέ από τα δικά του κύτταρα που φυλάσσονται(;) κάπου κατεψυγμένα. Θα χρειαστεί, προκειμένου να θεραπευτεί, κύτταρα από άλλο παιδί.

http://www.lifo.gr/blogs/angel/8360

...και εγω ηθελα να τα κρατήσω αλλα θα συμφωνήσω με τη Δήμητρα, ρωτησα το γιατρό μου και μου ειπε οτι εκεινος δεν θα το εκανε για τους παραπανω λογους, το καλύτερο μου είπε ειναι να τα χαρίσω στην δημοσια τραπεζα.


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια να ρωτησω κατι τη βαλίτσα ποτε τη φτιαχνουμε? εγω γενναω σε ιδιωτικο μαιευτηρια, γαια, τι πρέπει να παρω μαζί περα απο τα κλασικα πυτζαμες, παντοφλες, σουτιεν θηλασμου, εσωρουχα, σερβιετες, καλλυντικα. Εσεις την εχετε ετοιμη?


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω κατι τη βαλίτσα ποτε τη φτιαχνουμε? εγω γενναω σε ιδιωτικο μαιευτηρια, γαια, τι πρέπει να παρω μαζί περα απο τα κλασικα πυτζαμες, παντοφλες, σουτιεν θηλασμου, εσωρουχα, σερβιετες, καλλυντικα. Εσεις την εχετε ετοιμη?

βασικά από τον 7ο ξεκινάς να τα μαζεύεις γιατί πότέ δεν ξέρεις.έχουμε παραδέιγματα που χρειάστηκαν πολύ νωρίς και έιναι κρίμα να τρέχεις τελευταία στιγμή.τα ιδιωτικά μαιευτήρια παρέχουν κάποια πράγματα αλλά τίποτα στανταρ.

το καλύτερο είναι να τους ζητήσεις μια λίστα.αλλιώς πες μας να σου γράψουμε μια λίστα.

Link to comment
Share on other sites

δε θα κρατησω ισως κανω δωρεα στη δημοσια τραπεζα, ωφελουν τ απιδια μεχρι 20 κιλ ααν χρειαστουν κατι,κιανυπαρχει εφαρμογη ηση,ενας ενηλικας χρειαζεται τουλαχιστον 2 δοτες για να καλυφθει....τα νοσοκομεια λεν δεναναλαμβανοουν να χρησιμοποιησουν απο τ αιδιωτικες κλινικες φυλαγμενα κυτταρα γιατι δεν ξερουν συνθηκες που φυλαχθηκαν....αυτα μου ειπαν ,αυτα σας λεω επικρατει μεγαλη συγχιση....μαλλον για δωρεα σε δημοσι ατραπεζα λεω!ΑΛΛΑ προσοχη::::οταν πατε ν απαρετε το κιτ για φυλαξη θα βαλετε να σας γραψουν αποκει για δωρεα!!!!!αλλιςω θα πληρωσετε 200-300 ευρω στην κλινικη πουθα γεννησετε!!!!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

και μη φοβαστε οι μαιες θα σας τα δεξουν ολα ρωτηστε τε ςοτιθελετε ειναι ποι πλεον αρμοδιες!!!!!πρηξτε τες στις εςρωτησεις!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...