Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      στην κούνια πότε μεταφέρονται τα μωρά? στο χρόνο?

      Καλέ πιο χρόνο στους 6 μήνες  άντε 7 το πολύ αν είναι μικροκαμωμένο το μωρό δεν χωράει στο λίκνο Κ εκεί αρχίζει να γίνετε Κ επικίνδυνο γιατί ξεκινάει το παιδί να σηκώνετε μόνο του στον κωλο του κ να καθετε οπότε θέλει ψηλά κάγκελα . 

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Λοιπόν η αποκόλληση δείχνει να έχει επουλωθεί. Θα συνεχίσω όμως τα utrogestan τουλάχιστον μέχρι τις 19 Απριλίου όπου θα πάω για αυχενική! Είδα και το μωράκι μου! Είδα το μεγάλο κεφαλάκι, χεράκια και ποδαράκια και την κουκκίδα-καρδούλα που κουνιόταν ρυθμικά! Σα να είναι πρώτη φορά έγκυος νιώθω! Τον ίδιο ενθουσιασμό! Αχ το σποράκι μου!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΜΠΡΑΒΟ ΝΕΚΤΑΡΙΑ! Αντε βρε τα κατάφερες. Μην ξεθαρρεύεις, έτσι;Πάλι με προσοχή!!! Πες μου κάτι, πρώτη φορά ακούσατε την καρδούλα του;; Πω πω ανατρίχιασα..

Πρώτη φορά είχα πάει στις 5 κ 4 εβδ. και δεν ακούσαμε καρδιά απλά επιβεβαιώσαμε εγκυμοσύνη, σάκο και έμβρυο. Μια εβδομάδα μετά είδαμε την καρδούλα και τώρα πάλι είδαμε, δε μου έβαλε ντόπλερ να την ακούσουμε απλά είδαμε που παλλόταν. Μια από τα ίδια! Σα να είναι η πρώτη φορά νιώθω! :D

Link to comment
Share on other sites

Με συγκίνησες.. Έτσι θα είμαι και εγώ αύριο; Το ελπίζω. Έχω τόση αγωνία να δώ ότι όλα είναι καλά! Βρε ούτε ένα σύμπτωμα δεν έχω. το μόνο που έχω είναι ένα τεστ θετικό, μια χοριακή 220 τρεις μέρες μετά την καθυστέρηση και κάτι πονάκια χαμηλά...

Ξέχασα...τόσο καιρό θέλω να σου σχολιάσω τη φωτο του μικρού.. μα είναι γλύκας!!!Τον βαφτίσατε?

amela σταμάτα να διαβάζεις δυσάρεστα...Θα σε μαλώσω


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, Νεκταρία μου:-D:-D:-D Κοίτα μην ξεπατωθείς στους χορούς το Πάσχα και στις 19/4 θα είσαι ακόμη καλύτερα;)

Δομνίνα, 13/4 και 09/08.

Κατερίνα, δεν έχει μείνει και τίποτα άλλο να διαβάσω (τουλάχιστον για το α τρίμηνο).:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μικιούλη μου τα θερμά μου συγχαρητήρια!!! Μπράβο κοπέλα μου, άξιζε τελικά η ακινησία...

Έχω κι εγώ νέα.. Μίλησα σήμερα με το γιατρό μου και μου έκλεισε ραντεβού για την Πέμπτη 1/4 (ναι πρωταπριλιά και δεν είναι ψέματα) να πάμε για τον πρώτο υπέρηχο μπας και βγάλουμε άκρη πόσα σποράκια κρύβονται τελικά... και να μου δώσει οδηγίες.. Έχω μια γλυκιά αγωνία..

Αμέλα κορίτσι μου σχετικά κοντά είμαστε.. Δεν μπορείς να πεις όμως.. εκρηκτικός συνδυασμός, έτσι δεν είναι;


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Συγνώμη για πριν που χάθηκα έτσι ξαφνικά... Όταν χάνομαι έτσι είναι που μου βουτάει ο άντρας μου τον υπολογιστή! Ή που τσιρίζει ο μπέμπης! :lol:

Άμα νιώσετε θάρρος αργότερα και γίνουμε καλύτερες φίλες :lol: μπορούμε να γίνουμε και φίλες στο φέισμπουκ άμα θέλετε. Εκεί έχω μπόλικες φώτο του μικρού! Να πάθουν οι νεογκαστρούλες! :lol:

Έτσι θα είσαι Κατερίνα μου αύριο! Μες στην τρελή χαρά και τον ενθουσιασμό! Θα δεις και πάλι σποράκι! Ίσως στο 2ο να μην γελάμε συνέχεια σαν χαζές όταν θα αρχίσει να κλωτσάει με το καλό αλλά όσο να΄ναι θα τη χαϊδεύουμε την κοιλίτσα και πάλι... ;)

Αμέλα θα φροντίσω να φάω μόνο το Πάσχα! :lol: Σιγά μη τρέχω σε χορούς! Θα απολαμβάνω τα κουλουράκια και το αρνάκι! :lol:

To μικιό που λες Κατερίνα θα τον βαφτίσουμε λογικά του χρόνου μαζί με το 2ο. Ήταν για φέτος το καλοκαιρι αλλά καλύτερα έχω και τα 2 μαζί! Θα είναι βάφτιση υπερπαραγωγή βέβαια! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μικιούλη μου τα θερμά μου συγχαρητήρια!!! Μπράβο κοπέλα μου, άξιζε τελικά η ακινησία...

Έχω κι εγώ νέα.. Μίλησα σήμερα με το γιατρό μου και μου έκλεισε ραντεβού για την Πέμπτη 1/4 (ναι πρωταπριλιά και δεν είναι ψέματα) να πάμε για τον πρώτο υπέρηχο μπας και βγάλουμε άκρη πόσα σποράκια κρύβονται τελικά... και να μου δώσει οδηγίες.. Έχω μια γλυκιά αγωνία..

Αμέλα κορίτσι μου σχετικά κοντά είμαστε.. Δεν μπορείς να πεις όμως.. εκρηκτικός συνδυασμός, έτσι δεν είναι;

Τέλεια!!! Σου εύχομαι να πάρεις ότι χαρά θέλεις! Μονή μα τεράστιαααα...διπλή...τριπλή... Όση επιθυμείς! Και κράτα κι ένα πακέτο χαρτομάντηλα γιατί όταν ακούσεις την καρδούλα ή τις καρδούλες θα τα μπήξεις από τη συγκίνηση!

Link to comment
Share on other sites

Μικιούλη μου τα θερμά μου συγχαρητήρια!!! Μπράβο κοπέλα μου, άξιζε τελικά η ακινησία...

Έχω κι εγώ νέα.. Μίλησα σήμερα με το γιατρό μου και μου έκλεισε ραντεβού για την Πέμπτη 1/4 (ναι πρωταπριλιά και δεν είναι ψέματα) να πάμε για τον πρώτο υπέρηχο μπας και βγάλουμε άκρη πόσα σποράκια κρύβονται τελικά... και να μου δώσει οδηγίες.. Έχω μια γλυκιά αγωνία..

Αμέλα κορίτσι μου σχετικά κοντά είμαστε.. Δεν μπορείς να πεις όμως.. εκρηκτικός συνδυασμός, έτσι δεν είναι;

Εκρηκτικός δεν λες τίποτα! Το σίγουρο είναι πως στα σπίτια μας δεν θα είναι ποτέ πληκτικά!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατασκοπος....:cool:...απο το Νοεμβριο 2009!

Μαθαμε ότι ανοιξε καφε Νοεμβριου 2010, και δεν κρατηθηκαμε , μπηκαμε να διαβασουμε:rolleyes:.....

Καλες εγκυμοσυνες να εχετε, και πολλα πολλα υγιεστατα, στρουμπουλα και πανεμορφα μωρακια.

Μαζι με τα μωρακια σας όμως...σας ευχομαι να βρειτε και την καλυτερη παρεα μεταξυ σας γιατι μαλλον το καφε Νοεμβριου ειναι γουρικο.

Γιατι εμεις δεν ξενυχταμε μονο με τα μπεμπονια μας...ξενυχταμε και με τα χαλια μας :tongue::tongue::tongue:.

Καλη συνεχεια σε όλες σας...τις καλυτερες ευχες μας!!:-D


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια

Πήγα και εγώ χθες γιατρό. Είδαμε το σποράκι μας. Ακούσαμε την καρδούλα. Και μου έκανε και τεστ παπ γιατί θέλει να είναι σίγουρος αν και δεν έχει περάσει χρόνος όμως ήθελε να το επαναλάβουμε γιατί κόντευε να κλείσει ο χρόνος.

Επίσης μου είπε ότι θέλει να με ξαναδεί στις 12/4 απλά για να βεβαιωθεί με το μέγεθος ότι είναι σωστή η ημερομηνία που είχα δει περίοδο γιατί δεν θυμόμουν ακριβώς.Αλλά από ότι μου είπε είμαι σωστή. Και αν όντως είμαι σωστή τότε στις 15/4 να πάω να κάνουμε τις αναλύσεις που γίνονται στο πρώτο τρίμηνο και στις 30/4 θα κάνουμε το πρώτο μεγάλο υπέρηχο που γίνεται το πρώτο τρίμηνο. Εύχομαι να είναι όλα καλά.

Αν δεν είμαι σωστή τότε θα μετακινήσουμε τις ημερομηνίες.

Είμαι πολύ χαρούμενη και πολύ ήρεμη !!! Επίσης μου πήρε την πίεση και με ζύγισε.

Αλήθεια εσείς βάλατε κανένα κιλό ????? :-D


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπράβο κοριτσάκι! Ωραία νέα!

Εγώ έτσι όπως τρώω πρέπει να έχω βάλει μισό με ένα κιλό. Αλλά δε με ζυγίζει ο γιατρός! Του το ξέκοψα εγώ! Είμαστε γνωστοί και του έχω θάρρος. Βασικά στην 1η εγκυμοσύνη έβαλα 12 και ξέρω τι πρέπει να κάνω για να μην ξεφύγω αλλά το 1ο τρίμηνο είναι για μένα το χειρότερο από θέμα όρεξης. Πέρυσι στο 1ο τρίμηνο έβαλα τα 5 από τα 12.

Το μόνο που θα με σώσει είναι να μπορέσω να περπατάω όπως πέρυσι ώστε να αρχίσω το διάδρομο. Αλλά με βλέπω στο 2ο τρίμηνο και αν...

Πάλι είδα λίγο ροζ και το αποδίδω στον υπέρηχο. Κι ίσως να μην είναι καν από τη μήτρα αλλά από τον τράχηλο ο οποίος επειδή αιματώνεται καλά κατά την εγκυμοσύνη με κολπικό υπέρηχο ή σεξουαλική επαφή μπορεί να σπάσει κανένα μικροαγγείο και να δεις λίγο αίμα. Μάλλον έτσι έγινε αφού μου είπε ο γιατρός ότι η αποκόλληση έφτιαξε...

Link to comment
Share on other sites

Αργησα αλλά μπήκα επιτέλους! Μπραβο Νεκταρία που όλα είναι καλά. Όντως ισχύει αυτό με το αιμάτωμα. Μου το είπε κι εμένα ο γιατρός να μην τρομάξω αν δω κάτι.

Και φυσικά να παραδώσω τα πτυχία των γυναικολόγων του φόρουμ! ΤΑΡΑΤΑΡΑΑΑ! Νεκταρία και Κατερίνα είστε πλέον dr! Πεσατε μέσα στον υπολογισμό. Ο γιατρός μετά από τον υπέρηχο και όλο το συνδυασμό των παραγόντων που σας ανέφερα και πριν είπε ότι σύμφωνα με 3 γιατρούς που έχουν δώσει κάποια στάνταρ (σχετικά με το μέγεθος του εμβρύου) με τοποθετεί μεταξύ 6 βδομάδων+5 ημερών και 7 βδομάδων. Επομένως είστε ΜΕΣΑ!:-D Κατά τα άλλα όλα οκ, μια ώρα μας έλεγε όλες τις συμβουλές, τις οδηγίες και σε μένα και στο σύζυγο (φοβερός στην ψυχολογία!) και νομίζω ότι με κάλυψε. Ρε κορίτσια ομως τι κακο κι αυτό με τους άντρες γιατρούς. Γιατί κανουν υπέρηχο στην καρέκλα που έχεις τα πόδια πάνω (την καρέκλα δηλ της εξέτασης) και δε σε βαζουν σαν ανθρωπο στο κρεβατάκι να μη φρικάρει και ο σύζυγος;:? Μόνο η γυναίκα γιατρός που είχα το έκανε έτσι! Οι άντρες καμία κατανόηση!!:(


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα είσαι Κατερίνα μου αύριο! Μες στην τρελή χαρά και τον ενθουσιασμό! Θα δεις και πάλι σποράκι! Ίσως στο 2ο να μην γελάμε συνέχεια σαν χαζές όταν θα αρχίσει να κλωτσάει με το καλό αλλά όσο να΄ναι θα τη χαϊδεύουμε την κοιλίτσα και πάλι... ;) ;)

Δεν θα είμαι έτσι Νεκταρία μου! Χθές το απόγευμα είδα αίμα. Αρκετό. Πήγα αμέσως στο γιατρό. Είδαμε σάκο, αλλά δεν ακούσαμε καρδια. Δυστυχώς.. :cry::cry::cry:Εκείνος με βγάζει 4 εβδομάδων και μου προτείνει να περιμένουμε μια βδομάδα. Εγώ όμως ξέρω. δεν θα προχωρήσει αυτή η εγκυμοσύνη.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΝ! Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη. Σας φιλώ


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις γύρισα από τον γιατρό κι έχω βαλαντώσει. Όλα καλά τελικά με τις εξετάσεις. Ακόμη και αντισώματα για ερυθρά έχω. Έχω όμως κυστίτιδα αλλά ο γιατρός δεν μου έδωσε φάρμακα και μου είπε να πίνω περισσότερο νερό.

Αυτό για το οποίο με μάλωνε για κανένα δεκάλεπτο κι εγώ δεν άντεξα και άρχισα να κλαίω είναι ότι η πίεση μου δεν έχει πέσει. 14,5 η γαμ....νη! :cry:Είχα ελαττώσει το αλάτι και είχα κόψει τα αλμυρά αλλά τώρα θέλει κι άλλη προσπάθεια. Αποχαιρετάω το άσπρο ψωμί, τα μπαχαρικά και το αλάτι.

Άσε που ο άντρας μου συμφώνησε με τον γιατρό και τώρα του κρατάω μούτρα.:(

Έλα ρε Κατερινάκι, μη μου απελπίζεσαι! Είναι νωρίς ακόμη για να ακούσετε καρδούλα.

Επεξεργάστηκαν by amela
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...