Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αν και ένα κοριτσάκι δε θα με χάλαγε... Αλλά διαβάζω πάλι για παρενέργεια την αρρενοποίηση θηλέων με τα χάπια...οπότε αν είναι να βγει αγοροκόριτσο καλιά να βγει αγόρι! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κατερινάκι μου μην ανησυχείς.. Αφού σου είπε ο γιατρός ότι όλα είναι καλά, όλα είναι καλά.. Δεν είσαι και πρωτάρα.. καταλαβαίνω ότι το άγχος υπάρχει αλλά είμαι σίγουρη ότι το σποράκι σου ήρθε για να μείνει..

Εγώ την Πέμπτη λογικά θα μπαίνω στην 5η βδομάδα και δεν θέλω τίποτε άλλο από το να μου πει ο γιατρός ότι η κύηση είναι ενδομήτρια και βλέπουμε .... (?) σάκο/σάκους.. το ερωτηματικό το βάζω γιατί θα είναι έκπληξη...

Μετά μπορώ να κάνω όσες βδομάδες πρέπει υπομονή για να ακούσουμε καρδούλα..

Μικιό μου δεν μπορώ να φανταστώ τίποτε καλύτερο από τη βάφτιση και των δύο πιτσιρικιών σου μαζί.. Κι εγώ με τον αδερφό μου που είχαμε μόλις 11 μήνες διαφορά βαφτιστήκαμε μαζί... είμαι σίγουρη ότι θα κάνεις υπερπαραγωγή αλά Λάμψη!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία περίοδο εννοεί. Καλά τα λες πάντως Κούλα! Θετική σκέψη αν και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να κρατήσεις την ψυχραιμία σου αν δεις αίμα στην εγκυμοσύνη. Γιατί συνήθως στο μυαλό μας αίμα και εγκυμοσύνη δε συμβαδίζουν. Κι όμως έχω γνωστή η οποία είχε αιμορραγίες αγνώστου αιτιολογίας κάθε μήνα σαν περίοδο και το έχω ξανακούσει κιόλας και γέννησε μια χαρά μωράκι. Απλά δεν είναι απίθανο ο οργανισμός λόγω και της πρόσφατης 1ης εγκυμοσύνης να μην παράγει τόσο υψηλά επίπεδα προγεστερόνης όσα χρειάζονται για να πηγαίνει καλά η εγκυμοσύνη. Γιαυτό το λόγο μπορεί να χρειαστεί τα ουτροτζεσταν. Μετά το α τρίμηνο αναλαμβάνει ο πλακούντας να παράγει τα απαραίτητα επίπεδα και συνήθως σταματάς τα χάπια. Αιτία για μικροαιμορραγίες και αποκόλληση είναι και η χαμηλή προγεστερόνη!

Χαπακώθηκες Κατερινιώ μου?

Doctor No 1: Λοιπόν, ΤΕΡ 12/2/2010, ωορρηξία 01/03/2010 θετικό τεστ 15/03/2010...Νομίζω ότι έπρεπε να είναι μεγαλύτερο.. Anyway, μην σας στεναχωρώ!!

Εγώ φύλο έμαθα περίπου στον τέταρτο μήνα! Στην αυχενική μου είχαν πεί 80% κορίτσια αλλά τελικά ΑΓΟΡΑΡΟΣ...!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο μου έμαθα στην αυχενική στον τρίτο μήνα φαινόταν ολοκάθαρα και εγώ το κατάλαβα χωρίς να μου το πει ο γιατρός :-D :-D

Δεν ξέρω αλλά νιώθω οτι αυτή την φορά θα είναι κορίτσι. Φυσικά καλά να πάνε όλα και να είναι καλά το μωρό και ότι ναναι αλλά δεν ξέρω το νιώθω έντονα όπως και την πρώτη φορά που έλεγα ότι είναι αγόρι και δεν έκανα λάθος !!! :tongue::-D


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites

Doctor No 1: Λοιπόν, ΤΕΡ 12/2/2010, ωορρηξία 01/03/2010 θετικό τεστ 15/03/2010...Νομίζω ότι έπρεπε να είναι μεγαλύτερο.. Anyway, μην σας στεναχωρώ!!

Εγώ φύλο έμαθα περίπου στον τέταρτο μήνα! Στην αυχενική μου είχαν πεί 80% κορίτσια αλλά τελικά ΑΓΟΡΑΡΟΣ...!!!

Έχεις και ντόκτορ νο2? Είσαι σίγουρη ότι είχες 1/3 ωορρηξία? Γιατί και μια φίλη μου που είχε πάντα σταθερό κύκλο 26 ημερών πρόσφατα είχε 1η φορά στη ζωή της 10 μέρες καθυστέρηση και ωορρηξία έκανε 2 φορές! Απίθανο να "τσακώθηκε" αργοτερα το μπεμπάκι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι κατασκοπος....:cool:...απο το Νοεμβριο 2009!

Μαθαμε ότι ανοιξε καφε Νοεμβριου 2010, και δεν κρατηθηκαμε , μπηκαμε να διαβασουμε:rolleyes:.....

Καλες εγκυμοσυνες να εχετε, και πολλα πολλα υγιεστατα, στρουμπουλα και πανεμορφα μωρακια.

Μαζι με τα μωρακια σας όμως...σας ευχομαι να βρειτε και την καλυτερη παρεα μεταξυ σας γιατι μαλλον το καφε Νοεμβριου ειναι γουρικο.

Γιατι εμεις δεν ξενυχταμε μονο με τα μπεμπονια μας...ξενυχταμε και με τα χαλια μας :tongue::tongue::tongue:.

Καλη συνεχεια σε όλες σας...τις καλυτερες ευχες μας!!:-D

επ σε επιασα!!!και εγω κοριτσακια απο το καφε νοεμβριου 2009 ειμαι!!!ευχομαι οτι και η φιλεναδα μου και προσθετω οτι ευχομαι ολα να πανε καλα με το κατερινακι σας και με την κοπελιτσα με την κυστη!!επισης να ειστε ολεσ καλα!!!!φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και ντόκτορ νο2? Είσαι σίγουρη ότι είχες 1/3 ωορρηξία? Γιατί και μια φίλη μου που είχε πάντα σταθερό κύκλο 26 ημερών πρόσφατα είχε 1η φορά στη ζωή της 10 μέρες καθυστέρηση και ωορρηξία έκανε 2 φορές! Απίθανο να "τσακώθηκε" αργοτερα το μπεμπάκι?

Καλημέρα! Αχ βρε Νεκταρία, κάτι ξέρει και η παλιά καραβάνα!! Λοιπόν γενικά με γεμίσατε με αισιοδοξία όλες σας και σας ευχαριστώ θερμά.Εξακολουθώ να έχω αίμα (καφέ) αλλα με τα ultrogestan μαλλον λιγάκι ανακόπηκε. Θα δουμε!!

Εσεις κορίτσια πως είστε σήμερα;;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αχ βρε Νεκταρία, κάτι ξέρει και η παλιά καραβάνα!! Λοιπόν γενικά με γεμίσατε με αισιοδοξία όλες σας και σας ευχαριστώ θερμά.Εξακολουθώ να έχω αίμα (καφέ) αλλα με τα ultrogestan μαλλον λιγάκι ανακόπηκε. Θα δουμε!!

Εσεις κορίτσια πως είστε σήμερα;;

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Καλά κάνεις και είσαι αισιόδοξη! Εγώ ακόμα και την ημέρα που είχα πολλά κόκκινα και καφέ και τα είδα μαζεμένα κι έπαθα σοκ (σκέψου ότι έτρεμα σαν το ψάρι, φούντωσα, ένιωθα σαν να είχα πάρει φωτιά και μου ήρθε εμετός από τη στεναχώρια και το άγχος) ήμουν θετική και αισιόδοξη και κάθε μέρα που συνεχίζονταν μετά όλοι οι χρωματικοί συνδυασμοί... για μέρες... προσπαθούσα να μην απελπίζομαι. Έπινα τα χαπάκια μου και τα πίνω ακόμα (έχω μάλιστα κολλήσει χαρτάκια στο μπάνιο με υπενθύμιση, αφού όλη μέρα κατασκήνωνα εκεί... στις αρχές....) και προσέχω πολύ. Κι εγώ που δεν είχα ακόμα ακούσει καρδιά στην αρχή είχα τρομερό άγχος. Ρώτησα το γιατρό... "Δλδ δεν ξέρουμε αν είναι ζωντανό ε?" Με κοίταξε με ύφος "τι λέει αυτή η τρελή?" με ανασηκωμένο φρύδι, μου έδωσε μια φάπα στην πλάτη και μου είπε "Φύγε από εδώ!" Την άλλη εβδομάδα πήγα και ακούσαμε και δε σου κρύβω ότι και τη Δευτέρα που πήγα αποκρεμάστηκα στον υπέρηχο να δω πρώτα απ'όλα αν κουνάει η καρδιά. Μόνο αυτό με νοιάζει, κάθε φορά ένα άγχος αν είναι ακόμα καλά το έχω. Αλλά είμαι αισιόδοξη κι ας μην έχω συμπτώματα κι ας ξεχνάω ότι είμαι έγκυος.

Να είσαι θετική! Τι πάει να πει παλιά καραβάνα??? Ξέρεις πόσες φορές μπορείς να πέσεις έξω κι εσύ και καμιά φορά και οι γιατροί? Η φιλενάδα που σου έγραψα παραπανω μου περιέγραψε πώς ήταν και πώς ένιωθε (συμπτώματα...) και όλες οι παλιές καραβάνες βγάλαμε το συμπέρασμα ότι είναι έγκυος! Εδώ μαλώναμε για το ποιος θα το βαφτίσει!!! Και τελικά είχε κάνει 2η ωορρηξία και αδιαθέτησε αργότερα. Μέχρι και τεστ της είχα πάει...η παλιά καραβάνα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα στα κορίτσια τα ζουμπουρλούδικα :) (λόγω εγκυμοσύνης φυσικά). Σήμερα είναι μια καινούργια μέρα και αρκετά με τα δυσάρεστα γιατί στεναχωριούνται και τα μωράκια μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ καλημέρα στα κορίτσια τα ζουμπουρλούδικα :) (λόγω εγκυμοσύνης φυσικά). Σήμερα είναι μια καινούργια μέρα και αρκετά με τα δυσάρεστα γιατί στεναχωριούνται και τα μωράκια μας.

Μέερα!!! Τι κάνεις ζουμπουρλούδικο? εγώ βόσκω και σε άλλο καφέ και γιαυτό αργώ να απαντήσω...

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε κανένα κιλάκι? Εγώ έχω οικονομήσει ήδη σχεδόν 2... Κι έχω και 6 από την 1η εγκυμοσύνη... Σούπερ!!!!!!!!!!!!!! :lol:

800 gr έχω πάρει μόνο αλλά σήμερα ανακάλυψα πως δεν με κουμπώνει ένα παντελόνι μου και άλλαξα 4 μπλουζάκια μέχρι να βρω κάτι να μην φαίνεται η μπακούλα μου.:mrgreen: Το βλέπω να τρέχω σε ρούχα για εγκυμονούσες πριν κλείσω το τρίμηνο!!!:oops: Σίγουρα φταίνε τα πολλά νερά. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

800 gr έχω πάρει μόνο αλλά σήμερα ανακάλυψα πως δεν με κουμπώνει ένα παντελόνι μου και άλλαξα 4 μπλουζάκια μέχρι να βρω κάτι να μην φαίνεται η μπακούλα μου.:mrgreen: Το βλέπω να τρέχω σε ρούχα για εγκυμονούσες πριν κλείσω το τρίμηνο!!!:oops: Σίγουρα φταίνε τα πολλά νερά. :tongue:

Είσαι τρελή??? Ρούχα εγκυμοσύνης θα σου πιάσουνε τα οπίσθια! :lol: Κανένα τζιν θα πάρεις εγκυμοσύνης αλλά αργότερα αλλιώς θα βρεις οπωσδήποτε ωραιότατα φορεματάκια, μπλουζοφορέματα με κολάν και παντελόνια με λάστιχο ή ελαστικά που θα τα βάλεις και μετά τη γέννα. Δεν πήρα τπτ μόνο καλσόν και τζιν εκγυμοσύνης. Όλα τα άλλα από κανονικά μαγαζιά. Tο πρήξιμο είναι συνηθισμένο στην αρχή... Μετά γίνεται κοιλιά κανονική! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τρελή??? Ρούχα εγκυμοσύνης θα σου πιάσουνε τα οπίσθια! :lol: Κανένα τζιν θα πάρεις εγκυμοσύνης αλλά αργότερα αλλιώς θα βρεις οπωσδήποτε ωραιότατα φορεματάκια, μπλουζοφορέματα με κολάν και παντελόνια με λάστιχο ή ελαστικά που θα τα βάλεις και μετά τη γέννα. Δεν πήρα τπτ μόνο καλσόν και τζιν εκγυμοσύνης. Όλα τα άλλα από κανονικά μαγαζιά. Tο πρήξιμο είναι συνηθισμένο στην αρχή... Μετά γίνεται κοιλιά κανονική! :lol:

Και μέχρι τότε με ανοικτά κουμπιά θα είμαι βρε Νεκταρία μου; Ρεζίλι θα γίνω. :oops: Αν μου τα πιάσουν ελαφριά τα οπίσθια, θα το ανεχτώ. 60 Ε είδα ότι έχουν τα παντελόνια στα Λητώ.

Πάντα ήθελα να πάρω ένα ολόσωμο τζιν εγκυμοσύνης για να νιώσω και λίγο ρέντνεκ (ιιιιιιιιιι χαααααααα) αλλά δεν τα βλέπω να τα φοράνε πλέον.:? Έφυγε η μόδα τους ή δεν υπάρχουν στα μαγαζιά; (Το ήξερα πως έπρεπε να μείνω πιο νωρίς έγκυος) γκρρρρρρ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...