Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Δεν θα είμαι έτσι Νεκταρία μου! Χθές το απόγευμα είδα αίμα. Αρκετό. Πήγα αμέσως στο γιατρό. Είδαμε σάκο, αλλά δεν ακούσαμε καρδια. Δυστυχώς.. :cry::cry::cry:Εκείνος με βγάζει 4 εβδομάδων και μου προτείνει να περιμένουμε μια βδομάδα. Εγώ όμως ξέρω. δεν θα προχωρήσει αυτή η εγκυμοσύνη.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΝ! Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη. Σας φιλώ

Κοριτσάκι μου μην στεναχωριέσαι! Και μην βιάζεσαι να απελπιστείς! Καταρχάς 4 εβδομάδων είναι νωρίς, πολύ νωρίς για να ακούσετε καρδιά! Εγώ 5 εβδομάδων και 4 ημερών δεν άκουσα και πήγα μια εβδομάδα αργότερα για να ακούσουμε! Στο καφέ μας μια κοπέλα είχε αίμα σαν περιόδου για κάποιες μέρες και έπινε utrogestan και για λίγο διάστημα έμεινε στο κρεβάτι και τώρα έχει μια πανέμορφη μπουμπου! Εσένα τι οδηγίες σου έδωσε ο γιατρός? Σου έδωσε ουτροτζεσταν??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα. Μόλις γύρισα από τον γιατρό κι έχω βαλαντώσει. Όλα καλά τελικά με τις εξετάσεις. Ακόμη και αντισώματα για ερυθρά έχω. Έχω όμως κυστίτιδα αλλά ο γιατρός δεν μου έδωσε φάρμακα και μου είπε να πίνω περισσότερο νερό.

Αυτό για το οποίο με μάλωνε για κανένα δεκάλεπτο κι εγώ δεν άντεξα και άρχισα να κλαίω είναι ότι η πίεση μου δεν έχει πέσει. 14,5 η γαμ....νη! :cry:Είχα ελαττώσει το αλάτι και είχα κόψει τα αλμυρά αλλά τώρα θέλει κι άλλη προσπάθεια. Αποχαιρετάω το άσπρο ψωμί, τα μπαχαρικά και το αλάτι.

Άσε που ο άντρας μου συμφώνησε με τον γιατρό και τώρα του κρατάω μούτρα.:(

Έλα ρε Κατερινάκι, μη μου απελπίζεσαι!

Μας μουτζώσανε σήμερα?? Λοιπόν ψυχραιμία κι εσύ! Η κυστίτιδα δεν είναι τπτ! Πίνε πολύ νερό καλά στο είπε ο γιατρός. Για την πίεση κόψε τελείως τα αλμυρά, περιόρισε πολύ το αλάτι στο φαγητό και φρόντισε να λαμβάνεις αρκετό ασβέστιο και κάλιο από τις τροφές. Μπανάνες, γάλα και μη σου πω εμπλουτισμένο με έξτρα ασβέστιο, νερό και περπάτημα. Και να είσαι χαλαρή! Το άγχος δεν κάνει καλό. Ψάχνω να δω αν βρω και κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσε Νεκταρία μου. Άλλά επρεπε να είμαι 6+3....όχι 4ρων...Αστα

Μπορεί να έγινε καθυστερημένη σύλληψη! Εμένα και στα 2 έβγαιναν κατά μια εβδομάδα μικρότερα στον υπέρηχο κι αναγκάστηκε ο γιατρός να μου αλλάξει την ΤΕΡ. Είναι απίθανο να είχες αργότερα ωορρηξία και να βγαίνει μικρότερο το έμβρυο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωορρηξία είχα 1/3 όπου και έγινε τη "πράξη". Άντε να δούμε, ας μην χάσω κάθε μου ελπίδα...

Όχι βέβαια να μην χάνεις την ελπίδα σου! Να πίνεις τα χάπια και αν μπορείς και όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. Έχεις βοήθεια? Αν έχεις, τουλάχιστον να γλιτώσεις να μη σηκώνεις το μωρό.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου ότι εμένα με βγάζει 8 και 5 δλδ σχεδόν 2 εβδομάδες παραπάνω από εσένα.

Ξέρεις πότε είχα τελευταία περίοδο? 21 Ιανουαρίου! Άμα σου λέω εγώ...

Ασε που ακόμα κι αν ήξερες με σιγουριά ότι 1η Μρτίου είχες ωορρηξία...δεν ξέρεις ποτέ πότε έγινε η εμφύτευση.... ;) Χαπακώσου και ξάπλωσε και να σκέφτεσαι θετικά! Σου λέω η κοπέλα από το καφέ μας μου ελεγε ότι έτρεχε το αίμα επί μερικά λεπτά όπως όταν κάθεσαι σε μια καρέκλα πολλή ώρα όταν έχεις περίοδο και σηκώνεσαι και νιώθεις τους καταρράκτες... Και έκατσε λίγες μέρες ξάπλα, έπινε ουτροτζεσταν στο 1ο τρίμηνο και άμα δεις μια μπουμπού. Το πιο ανεπτυγμένο παιδάκι στο καφέ μας είναι!

Link to comment
Share on other sites

Katerina μην σταματίσεις ποτέ να ελπίζεις και να έχεις πίστη στον Θεό. Οταν έχεις πίστη όλα θα πάνε καλά. Να σκέφτεσαι πάντα θετικά και ποτέ αρνητικά και όλα θα σου πηγαίνουν καλά! Μην ανησυχάς να ξεκουράζεσε και να σκέφτεσε θετικά !

ΤΕΠ μήπως ήθελές να γράψεις 12/02/2011 αντί 12/02/2010 ???


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Katerina μην σταματίσεις ποτέ να ελπίζεις και να έχεις πίστη στον Θεό. Οταν έχεις πίστη όλα θα πάνε καλά. Να σκέφτεσαι πάντα θετικά και ποτέ αρνητικά και όλα θα σου πηγαίνουν καλά! Μην ανησυχάς να ξεκουράζεσε και να σκέφτεσε θετικά !

ΤΕΠ μήπως ήθελές να γράψεις 12/02/2011 αντί 12/02/2010 ???

Τελευταία περίοδο εννοεί. Καλά τα λες πάντως Κούλα! Θετική σκέψη αν και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να κρατήσεις την ψυχραιμία σου αν δεις αίμα στην εγκυμοσύνη. Γιατί συνήθως στο μυαλό μας αίμα και εγκυμοσύνη δε συμβαδίζουν. Κι όμως έχω γνωστή η οποία είχε αιμορραγίες αγνώστου αιτιολογίας κάθε μήνα σαν περίοδο και το έχω ξανακούσει κιόλας και γέννησε μια χαρά μωράκι. Απλά δεν είναι απίθανο ο οργανισμός λόγω και της πρόσφατης 1ης εγκυμοσύνης να μην παράγει τόσο υψηλά επίπεδα προγεστερόνης όσα χρειάζονται για να πηγαίνει καλά η εγκυμοσύνη. Γιαυτό το λόγο μπορεί να χρειαστεί τα ουτροτζεσταν. Μετά το α τρίμηνο αναλαμβάνει ο πλακούντας να παράγει τα απαραίτητα επίπεδα και συνήθως σταματάς τα χάπια. Αιτία για μικροαιμορραγίες και αποκόλληση είναι και η χαμηλή προγεστερόνη!

Χαπακώθηκες Κατερινιώ μου?

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε κορίτσια μου; Εγραφα εγώ τα χαζά μου και μετά από τόση ώρα βλέπω τα νέα. Βρε Κατερινάκι μη στεναχωριέσαι, έχει δίκιο η Νεκταρία! Είναι πολύ νωρίς.Ωορρηξία είχες μια βδομάδα μετά από μένα που μόλις χθες ακουσα καρδιά! Μη σε πιάνει πανικός, είναι ο χειρότερος εχθρός. Όλα θα πάνε καλά! Αmela κι εγώ αγχωνομαι πολυ που δεν πίνω νερό αλλά ακόμα και η κυστίτιδα δεν είναι κάτι που δεν θεραπεύεται και δεν πρέπει να σε στεναχωρεί.Ο αντρούλης σου συμφωνεί με το γιατρό για το καλό σου αλλά θα σε στηρίξει εννοείται! Καμιά μας δε θέλει το κακο του εμβρύου της και όλες παλεύουμε με μια κατάσταση που είτε δεν έχουμε ξαναζήσει, είτε είναι αρκετά διαφορετική από την προηγούμενη. Και η πίεση είναι λογικό να ανεβαίνει, όσο μπορείς περιορίζεις το αλάτι αλλά σε καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο. Εγω ΜΟΝΟ αλμυρά ανέχομαι αυτό τον καιρό...:? Koullam γεια σου και πάλι και με το καλό το μπεμπάκι σου, από το σωστό τόπικ αυτή τη φορά (που μας εκτόπικσαν :D ) στο παρεντς! Πλάκα κάνω,μη με παρεξηγησετε οι αντμιν!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ δίκαιο έχετε μπέρδεψα το ΠΗΤ με το ΤΕΠ :-D:-D:-D

Αλήθεια πότε θα μάθουμε το φύλο όταν κλείσουμε τον τρίτο ? Δηλαδή τις 12 βδομάδες ? ή 11 βδομάδες ?

Στο 1ο έμαθα στις 20! Σε αυτό δε με νοιάζει πλέον με την αποκόλληση είχα αγχωθεί κι ακόμα κρατάω πισινή οπότε ας μου βγει και αδερφή που λέει ο λόγος... (με τα ουτροτζεσταν δεν το αποκλειω κιολας.... :lol: ) απλά να βγει και να βγει και καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...