Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

αρνητικη χοριακη και καθυστερηση!


Recommended Posts

καλημερα σε ολη την παρεα! Εχω προβληματιστει εψαξα να βρω αλλα τετοια θεματα αλλα σιγουρα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!Περιμενα περιοδο στις 21/12/2014 γενικα εχω πολυ σταθερο κυκλο 25 ημερων και αλλη μια φορα που ειχα καθυστερηση εκανα τον γιο μου! Η αληθεια ειναι πως δεν ημουν αγχωμενη για το αν ερθει ή οχι απλα ηξερα το ποτε θα ρθει...περασε η πρωτη μερα περναει κ η δευτερη και ειπα εχθες να παω κανω χοριακη μιας που ειναι γιορτες και τα παντα θα υπολειτουργουν! Δεν την πηρα στα χερια μου μιλησα στο τηλ κ μου ειπε αρνητικη τωρα ηταν 0,1,2 αρνητικη μου ειπε δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο! Η γιατρος μου ειπε να περιμενω γενικα αλλες 4 μερες οχι για να ξανακανω την χοριακη απλα να περιμενω....εσεις τι λετε? να σας πω την αληθεια μολις εκανα και την χοριακη πιστευα οτι ημουν εγκυος παλι αλλα τωρα προβληματιστηκα αρκετα! Υπαρχει περιπτωση να εγινε νωρις η χοριακη επειδη εχω μικρο κυκλο? γενικα θελω να ακουσω τις γνωμες σας!:roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! Σας διαβάζω χρόνια, από τότε που προσπαθούσα να κάνω το πρώτο μου παιδάκι. Αυτή τη φορά έχω μπερδευτεί. Λοιπόν, περίμενα περίοδο την Παρασκευή 12 /10 η οποία δεν ήρθε (έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών) , πήγα την τρίτη κ έκανα χοριακη που βγήκε αρνητική (0,00), μέχρι σήμερα 8η μέρα καθυστέρησης δεν έχει έρθει, μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να περιμένω 1 εβδομάδα κ αν δεν έχει έρθει να πάω για υπέρηχο. Απλά προβληματιζομαι αν είναι κάποια κύστη ή υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης κ να μην έδειξε η χοριακη? 

Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, σιμερ είπε:

Γειά σας κορίτσια! Σας διαβάζω χρόνια, από τότε που προσπαθούσα να κάνω το πρώτο μου παιδάκι. Αυτή τη φορά έχω μπερδευτεί. Λοιπόν, περίμενα περίοδο την Παρασκευή 12 /10 η οποία δεν ήρθε (έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών) , πήγα την τρίτη κ έκανα χοριακη που βγήκε αρνητική (0,00), μέχρι σήμερα 8η μέρα καθυστέρησης δεν έχει έρθει, μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να περιμένω 1 εβδομάδα κ αν δεν έχει έρθει να πάω για υπέρηχο. Απλά προβληματιζομαι αν είναι κάποια κύστη ή υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης κ να μην έδειξε η χοριακη? 

Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα. 

Καλημέρα κορίτσι μου!όλα παίζουν....κάνε υπομονή και το καλύτερο είναι να σε δει ο γιατρός σου!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, σιμερ είπε:

Ευχαριστώ Αθηνά, αυτό προσπαθώ, να κάνω υπομονή κ να μην το σκέφτομαι αλλά με "τρώει" λίγο. Αχ! Πως περνάνε οι μέρες??? 

Δύσκολαααα περνάνε οι ατιμες όταν έχεις άγχος αλλά θα περάσουν.......περιμένω νεα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείται ότι θα στείλω νέα! :D

Ξέχασα να πω ότι τις τελευταίες 2 μέρες με πονάει πολύ η μέση μου αλλά μπορεί να είναι και από την κούραση με τα παιδιά γιατί έχω ένα 3 χρονών και ένα 9 μηνών. Δεν ξέρω... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, σιμερ είπε:

Εννοείται ότι θα στείλω νέα! :D

Ξέχασα να πω ότι τις τελευταίες 2 μέρες με πονάει πολύ η μέση μου αλλά μπορεί να είναι και από την κούραση με τα παιδιά γιατί έχω ένα 3 χρονών και ένα 9 μηνών. Δεν ξέρω... :unsure:

Άντε να πας στο γιατρό να δούμε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κορίτσια μου χρειάζομαι τη βοηθείας σας γιατί δεν ξερω τι μου γίνεται. ΤΕΡ 2/04 με κύκλο 25 ημερών. Έχω 7 μέρες καθυστέρηση, με αρνητική χοριακη. Πριν 2 μέρες πήγα στον γιατρό μου ο οποίος είδε ενδομήτριο πάχους 17mm και όχι κύστη. Μου είπε πως είτε προετοιμάζεται εγκυμοσύνη και να επαναλάβω χοριακη σε 1 εβδομάδα αν δεν μου έρθει η περιοδοσ είτε θα αδιαθετησω όποτε να πάω για ορμονολογικές εξετάσεις μεταξύ 3ης-5ης ημέρας περιόδου. Τελευταία συνεύρεση με τον άντρα μου ήταν 19/04. Υπάρχει περίπτωση καθυστερημένης σύλληψης;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λοιπόν να πω τον πόνο μου 

Έχω κύκλο σταθερό 25 ,26 μέρες 

Πρώτη φορά φτάνω στην 30 μέρα και δεν έχω κανένα σημάδι περιόδου 

Τεστ ωορρηξίας θετικό τη δωδέκατη μέρα 

Κ επειδή είδα λίγο αίμα πήγα την 13 μέρα κ έκανα υπέρηχο 

Είδε τρία ωοθυλάκια στην αριστερή μου ωοθήκη τα οποία ήταν μικρά και μου ειπε σε 48 με 72 ώρες θα γίνει η ωορρηξία οκ

Είχαμε επαφές 8η, 9η ,13η,14η,17η και 20η ημέρα 

Κύστες δεν έχω αφού είχα κάνει υπέρηχο

Τα τεστ αρνητικά 

Όπως και η χοριακη σήμερα 

Ο γιατρός μου είπε να τον ξαναπάρω τη δεύτερα , να του πω τι γίνεται 

Καμιά ιδέα ή εμπειρία ;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν να πω τον πόνο μου 

Έχω κύκλο σταθερό 25 ,26 μέρες 

Πρώτη φορά φτάνω στην 30 μέρα και δεν έχω κανένα σημάδι περιόδου 

Τεστ ωορρηξίας θετικό τη δωδέκατη μέρα 

Κ επειδή είδα λίγο αίμα πήγα την 13 μέρα κ έκανα υπέρηχο 

Είδε τρία ωοθυλάκια στην αριστερή μου ωοθήκη τα οποία ήταν μικρά και μου ειπε σε 48 με 72 ώρες θα γίνει η ωορρηξία οκ

Είχαμε επαφές 8η, 9η ,13η,14η,17η και 20η ημέρα 

Κύστες δεν έχω αφού είχα κάνει υπέρηχο

Τα τεστ αρνητικά 

Όπως και η χοριακη σήμερα 

Ο γιατρός μου είπε να τον ξαναπάρω τη δεύτερα , να του πω τι γίνεται 

Καμιά ιδέα ή εμπειρία ;;;

μπορει να μην εγινε ωορηξια κατι να πηγε ορμονικα στραβα . θα σε δει παλι ο γιατρος κυστη μπορει να δημιουργηθηκε κ τωρα απο αυτα τα ωοθηλακια καποιες φορες μεγαλωνουν κ δεν σκανε κ γινονται κυστες.  αν δεν ειναι κυστη θα ειναι ορμονικο  οποτε θα σου δωσει ενα φαρμακο κ θα σου ερθει περιοδος. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Λοιπόν να πω τον πόνο μου 

Έχω κύκλο σταθερό 25 ,26 μέρες 

Πρώτη φορά φτάνω στην 30 μέρα και δεν έχω κανένα σημάδι περιόδου 

Τεστ ωορρηξίας θετικό τη δωδέκατη μέρα 

Κ επειδή είδα λίγο αίμα πήγα την 13 μέρα κ έκανα υπέρηχο 

Είδε τρία ωοθυλάκια στην αριστερή μου ωοθήκη τα οποία ήταν μικρά και μου ειπε σε 48 με 72 ώρες θα γίνει η ωορρηξία οκ

Είχαμε επαφές 8η, 9η ,13η,14η,17η και 20η ημέρα 

Κύστες δεν έχω αφού είχα κάνει υπέρηχο

Τα τεστ αρνητικά 

Όπως και η χοριακη σήμερα 

Ο γιατρός μου είπε να τον ξαναπάρω τη δεύτερα , να του πω τι γίνεται 

Καμιά ιδέα ή εμπειρία ;;;

Εγω πιστευω ακομη είναι νωρίς κ πρέπει να περιμενεις

Δλδ. Είχες θετικό τεστ 12η μερα, κ πηγές για υπερηχο 13η κ σου ειπε θα γίνει σε 2-3μερες ωορρηξια. Οποτε λογικα έγινε μέχρι την 16η κ μπορεί η ωχρινικη σου να είναι 16μερες,εφτασες αμέσως κύκλο 32ημ.οππτε υπομονη το σ/κ, επαναλάμβανε χοριακη αν θες κ μιλάς με τον γιατρο σου

Φυσικα παίζουν τα ενδεχόμενα που λεει κ η Λίνα, για κύστη η κτ ορμονικο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , vikib είπε:

Εγω πιστευω ακομη είναι νωρίς κ πρέπει να περιμενεις

Δλδ. Είχες θετικό τεστ 12η μερα, κ πηγές για υπερηχο 13η κ σου ειπε θα γίνει σε 2-3μερες ωορρηξια. Οποτε λογικα έγινε μέχρι την 16η κ μπορεί η ωχρινικη σου να είναι 16μερες,εφτασες αμέσως κύκλο 32ημ.οππτε υπομονη το σ/κ, επαναλάμβανε χοριακη αν θες κ μιλάς με τον γιατρο σου

Φυσικα παίζουν τα ενδεχόμενα που λεει κ η Λίνα, για κύστη η κτ ορμονικο

Το ξέρω βρε κορίτσια όλα παίζουν

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας

Άσε που βλέπω αρκετά κορίτσια αυτό το μήνα να έχουν καθυστέρηση 

Μπορεί να φταίει ο καιρός γιατί εγώ μπάνια στη θάλασσα δε πολυκανω 

Βέβαια εγώ ακόμα τπτ , έλεγα θα κάνω τη χοριακη ,θα ηρεμήσω , θα μου έρθει αλλά μπα

Επίσης έχω αρκετά υγρά 

Να σημειώσω ότι εγώ γενικά δεν έχω πολλά υγρά είμαι πιο ξηρή 

Έχω μια μικρή ελπίδα ,που δε θέλω να τη χάσω 

Αλλά κ αν δε γίνει 

Θα το κάνουμε εμείς να γίνει

Σωστά;;;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Το ξέρω βρε κορίτσια όλα παίζουν

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας

Άσε που βλέπω αρκετά κορίτσια αυτό το μήνα να έχουν καθυστέρηση 

Μπορεί να φταίει ο καιρός γιατί εγώ μπάνια στη θάλασσα δε πολυκανω 

Βέβαια εγώ ακόμα τπτ , έλεγα θα κάνω τη χοριακη ,θα ηρεμήσω , θα μου έρθει αλλά μπα

Επίσης έχω αρκετά υγρά 

Να σημειώσω ότι εγώ γενικά δεν έχω πολλά υγρά είμαι πιο ξηρή 

Έχω μια μικρή ελπίδα ,που δε θέλω να τη χάσω 

Αλλά κ αν δε γίνει 

Θα το κάνουμε εμείς να γίνει

Σωστά;;;

Έχεις κάνει μόνο τεστ ε; 

Πάντως τα υγρά είναι καλό συμπτωμα

Ευχομαι να έκανε λάθος το τεστ

Κ αν όχι αυτόν τον μήνα, σύντομα να έχεις θετικά νέα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Έχεις κάνει μόνο τεστ ε; 

Πάντως τα υγρά είναι καλό συμπτωμα

Ευχομαι να έκανε λάθος το τεστ

Κ αν όχι αυτόν τον μήνα, σύντομα να έχεις θετικά νέα! 

Όχι έκανα και χοριακη εχθές 

Άστα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Όχι έκανα και χοριακη εχθές 

Άστα

Κ βγήκε κάτω από 5; 

Θεωρητικα η χοριακη έπρεπε να δειξει

Παρόλα αυτά, γίνονται κ λαθη, κ αρνητική χοριακη που ηταν νωρις

Υπομονη μέχρι την δευτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...