Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

λίκνο next to me


Recommended Posts

Γειά σας!

Ψάχνω να αγοράσω το λίκνο next to me .Αν ενδιαφέρεστε, παρακαλώ στείλτε μου προσωπικό μήνυμα με χρώμα και τιμή. Μένω στην Αττική και γεννάω προς τα τέλη Απριλίου κοριτσάκι.:wink:


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννα γεια σου!!! εγω το εψαξα το συγκεκριμενο λικνο για να το αγορασω αλλα μου ειπε η πωλητριια οτι δεν φεραν αρκετη ποσοτητα στην ελλαδα και εχουν πολλες παραγγελιες που περιμενουν, οποτε λιγο δυσκολο να το βρεις, ειναι καινουργιο προιον και καταλαβαινεις..... (θεσσαλονικη το ψαξα)


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννα γεια σου!!! εγω το εψαξα το συγκεκριμενο λικνο για να το αγορασω αλλα μου ειπε η πωλητριια οτι δεν φεραν αρκετη ποσοτητα στην ελλαδα και εχουν πολλες παραγγελιες που περιμενουν, οποτε λιγο δυσκολο να το βρεις, ειναι καινουργιο προιον και καταλαβαινεις..... (θεσσαλονικη το ψαξα)

Κοίτα, έχω μπει σε μια λίστα αναμονής και περιμένω. Φυσικά, επειδή δεν είναι και λίγα τα 180-200 που ζητάνε αν τελικά το φέρουν, θα προτιμούσα να το αγοράσω μεταχειρισμένο. Θα το ήθελα πολύ γιατί πιστεύω ότι θα με διευκολύνει στο θηλασμό!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! εννοειται πως ειναι πολλα τα χρηματα και επιπλεον με τοσα εξοδα που εχουμε οτι γλιτωσουμε ειναι καλο!!

κι εγω το κοιτουσα και σκεφτομουν οτι θα με βοηθησει και στον θηλασμο και στο να εχω διπλα μου το μωρο και να το βλεπω ανα πασα στιγμη..

μακαρι να βρεθει


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! εννοειται πως ειναι πολλα τα χρηματα και επιπλεον με τοσα εξοδα που εχουμε οτι γλιτωσουμε ειναι καλο!!

κι εγω το κοιτουσα και σκεφτομουν οτι θα με βοηθησει και στον θηλασμο και στο να εχω διπλα μου το μωρο και να το βλεπω ανα πασα στιγμη..

μακαρι να βρεθει

Δεν το βλέπω να βρίσκεται βέβαια...κάποιες μανούλες μου έχουν πει ότι τελικά τους ήταν άχρηστο. Απλά, θα με βοηθούσε γιατί θα μπορούσα να το πάρω και μαζί μου το καλοκαίρι στις διακοπές...Θα δούμε..μπορεί να βρεθεί κάποια που δεν το χρειάζεται ή να το βρω τελικά σε κάποιο μαγαζί:wink:


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μπεμπούλα 9 μηνών την οποία θηλάζω ακόμη.

Ήθελα πολύ να πάρω ένα τέτοιο κρεββατάκι, το οποίο να εφάπτεται στο δικό μας, αλλά θεώρησα πως ήταν πολύ ακριβά για το χρόνο που θα το χρησιμοποιούσα.

Δεν το πήραμε και δεν το μετάνιωσα... Ίσως να είχα μετανιώσει αν το είχα πάρει.

Θα σου εξηγήσω το λόγο που το αναφέρω.

Όταν θηλάζεις ξαπλωμένη δεν έχεις το παιδί σταθερά μόνο στο δεξί 'η τον αριστερό μαστό. Εναλλάσονται. Το κρεββατάκι ωστόσο είναι σταθερά σε ένα σημείο.

Κάτι που εκ πρώτης όψης μοιάζει σούπερ βολικό, στην πράξη δεν είναι τόσο.

Δεν υποτιμώ τη χρησιμότητά του, αλλά είναι πράγματι ακριβό.

Προσωπικά, στριμωχνόμουν στα μαξιλάρια του καναπέ (για να μη μου πέσει το παιδί κάποια από τις πολλές φορές που με πήρε ο ύπνος θηλάζοντας), 'η την είχα στο κρεββάτι μας, ο άντρας μου όμως κοιμόταν στον καναπέ.

Η μικρή μου θήλαζε κάθε 2-2,5 ώρες τη νύχτα!!!

Εύχομαι να βρεις το μεταχειρισμένο που ψάχνεις.

Αν δεν το βρεις μη σκάσεις, όλα θα τα καταφέρεις μια χαρά και χωρίς αυτό!

Με το καλό να υποδεχτείτε το κοριτσάκι σας!

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ για την απάντησή σου!!:D Μου το 'χουν πει κι άλλες αυτό. Απλά σκεφτόμουν ότι θα ήταν χρήσιμο και για το καλοκαίρι που θα πάμε στους γονείς και στα πεθερικά μου!!Έχω μπει και σε μια λίστα αναμονής για καινούργιο αλλά θα δούμε αν θα το πάρω τελικά!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και αυτό αν θέλεις που είναι της ίδια φιλοσοφίας

http://www.trikiklo.com/Childrens_room/nap/babybay.html

Σ' ευχαριστώ καλή μου. Το next to me μεταφέρεται και εύκολα γι' αυτό με ενδιαφέρει!! :)


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου!!:D Μου το 'χουν πει κι άλλες αυτό. Απλά σκεφτόμουν ότι θα ήταν χρήσιμο και για το καλοκαίρι που θα πάμε στους γονείς και στα πεθερικά μου!!Έχω μπει και σε μια λίστα αναμονής για καινούργιο αλλά θα δούμε αν θα το πάρω τελικά!!

Μέχρι το καλοκαίρι, πιθανότατα θα έχετε μπει σε σειρά με το θηλασμό. Άσε που το παιδάκι σου θα έχει μεγαλώσει και σε μια ώρα ανάγκης θα μπορείς να το πάρεις και στο κρεββάτι σου.

Να 'ξέρες πόσο σε νιώθω!!!:-D

Πέρυσι, τέτοια εποχή, τρωγόμουν κι εγώ να το πάρω και μου φαινόταν ο απόλυτα ασφαλής τρόπος να έχω το παιδί μου κοντά μου.

Τελικά όλα πήγαν καλά χωρίς το λίκνο αυτό, αλλά ειλικρινά, κάποιες στιγμές, θα ήθελα πολύ να το είχα!

Όχι για το θηλασμό, αλλά επειδή η μικρούλα μου πέρασε μια φάση που κοιμόταν μόνο πάνω μου & υπάρχουν ακόμη βράδια που δεν μπορώ να την ακουμπήσω στην κούνια της, αναγκάζομαι και τη βάζω δίπλα μου στο κρεββάτι (να κοιμηθώ κι εγώ λιγάκι, που έχω γίνει ζόμπι από την αϋπνία 9 μήνες τώρα!).

Όταν τη βάζω δίπλα μου, 'η φεύγει ο άντρας μου και πάει στον καναπέ, 'η κοκκαλώνω σε μια θέση για να την προφυλάξω από κινήσεις μας & το πρωί θέλω ... ρεκτιφιέ!!!!

Άστα! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...