Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

λίκνο next to me


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Υπάρχει και ένα παρόμοιο λίκνο της chicco που είναι γύρω στα 130 ? αν θες κάτι πιο οικονομικό. Καλη επιτυχία στην αναζήτηση και με το καλό το μωράκι σου. Πλησιάζει ο καιρός ε;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Υπάρχει και ένα παρόμοιο λίκνο της chicco που είναι γύρω στα 130 ? αν θες κάτι πιο οικονομικό. Καλη επιτυχία στην αναζήτηση και με το καλό το μωράκι σου. Πλησιάζει ο καιρός ε;

Ευχαριστώ καλή μου!Δεν νομίζω,με ενδιαφέρει το συγκεκριμένονο γιατί μαζεύεται και μπορούμε να το πάρουμε στις διακοπές!Ναι,πλησιάζω!:DΚαι εσύ δεν είσαι εγκυούλα ξανά?:D


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.perfectoys.gr/thpic1.php?w=350&h=750ℑ=/uplds/53451_261989.JPG

http://www.toys-shop.gr/images/a8058664037698-79812-92A.jpg

Και αυτο μοιάζει με αυτο που λές και μαζεύει σαν τσάντα. Δεν κάνει όλα όσα κάνει το άλλο βέβαια τωρα που το είδα...

Ναι και εγώ τα κατάφερα και είμαι ξανά. Με το καλό το μωράκι σου να είναι γερό και να μείνει στην κοιλίτσα σου όσο πιο πολύ γίνεται!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • 4 months later...

Anna74, mama82 και όποια άλλη κοπέλα το έχει, θα μπορούσατε να μου πείτε τις εντυπώσεις σας; Τελικά σας φάνηκε χρήσιμο στο θηλασμό το συγκεκριμένο λίκνο;

Με ενδιαφέρει για το θηλασμό, επειδή πέφτει η μια πλευρά και εφάπτεται στο κρεβάτι και φαίνεται και ελαφρύ και εύκολα μετακινούμενο. Κατά βάση με νοιάζει να έχω τον μπέμπη στο υ/δ μου όσο πιο πολύ χωρέσει μέσα και για μετά θα δω.

Πόσους μήνες χώρεσαν οι μπεμπούλες σας μέσα; Τέλος, έχει κάποιους αποθηκευτικούς χώρους από κάτω ή στο πλάι;

(τώρα είδα ότι τα κοριτσάκια σας είναι λίγων μηνών ακόμα! Να σας ζήσουν οι μπεμπούλες! Οπότε αν μπείτε και μπορείτε, πείτε μου εντυπώσεις έστω για αρχή πώς σας φαίνεται)


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...