Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Μπορεί να γίνει απο την 9 εβδομάδα και στοιχίζει γύρω στα 600 ευρώ!! Λόγω του ιστορικού μου πρέπει να γίνει είναι η εναλλακτική της αμνιοπαρακέντησης οπου ειχαμε κανει στο πρωτο μωρακι μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες σας. Δυστυχώς δεν προλαβαίνω λόγω δουλειάς και μικρού παιδιού να σας γράψω όμως μπορώ να σας πω ότι διαβάζω κάθε μέρα τα νέα σας. Εγώ βρίσκομαι στην 10η εβδομάδα με ΠΗΤ 10/10/2015. Αυχενική έκλεισα στο Λητώ στις 27/3 και την προηγούμενη εβδομάδα (9η) το σποράκι μου ήταν 3 εκατοστά και 178 παλμούς. Αν και είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου νοιώθω τελείως πρωτάρα!!!

Σας φιλώ όλες σας.

Link to comment
Share on other sites

Timami μου σε παιρνει να στειλεις με μεταφορικα στην Κύπρο; :D

?600?! Ειναι πολλαααα αλλα αφού υπαρχει ειδικός λογος χαλάλι. Το εχεις ηδη κανονισει για να πας;

Elxir μου καλως μας ηρθες μανουλιτσα :) να χαίρεσαι και το αλλο σου νινι. Ποσο ειναι το αλλο; αγορακι κοριτσάκι;


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παίδαρο 27 μηνών τον Νικόλα. Και από την στιγμή που του είπα ότι η μαμά του έχει μωράκι στην κοιλίτσα, έχει αρχίσει να την φιλά και να την χαϊδεύει χωρίς να του το πει κάποιος. Ένστικτο? Το μόνο όμως που απαιτεί είναι να είναι μπέμπα γιατί άνδρας είναι μόνο αυτός.!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να τον χαίρεστε elxir μου. Εχουν προαίσθημα τα μικρα ειναι αυθόρμητα και αγνα. Ειναι αντρας μικρουλης δυνατός :D

Mamy90 απο σύμπτωμα ειχα μεχρι το Σαββατο αναγουλες και πεινες τρομερες... απο την Κυριακη τζιφος... και χθες και σήμερα πεινα γιοκ και ξεκινησαν και οι εμετοι.

Εσεις πως τα πατε;


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει απο την 9 εβδομάδα και στοιχίζει γύρω στα 600 ευρώ!! Λόγω του ιστορικού μου πρέπει να γίνει είναι η εναλλακτική της αμνιοπαρακέντησης οπου ειχαμε κανει στο πρωτο μωρακι μας!

Καλωσήρθες, mama90! Δεν την έχω ξανακούσει αυτή την εξέταση. Θα την ψάξω στο ίντερνετ. Πού θα την κάνεις εσύ, αν επιτρέπεται;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, από τα λίγα που διάβασα, παίρνουν αίμα από τη μητέρα. Από πού, συγκεκριμένα; Από το χέρι ή από την κοιλιά;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια απλή λήψη αίματος απο το χερι! Την λήψη την κανει ο μαιευτήρας εγώ είμαι απο Κρήτη και θα την κάνω στο ιατρείο του γιατρού μου

Αχ, τι ωραία! Κι εγώ η μισή από Κρήτη είμαι. Να σου πω, και τι ιστορικό έχεις, αν επιτρέπεται, και σου λένε να κάνεις αμνιο ή αυτό το τεστ? Είναι να κάνω σε κάμποσες μέρες την αυχενική και, όπως καταλαβαίνεις, με έχουν ζώσει τα φίδια...


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


tinami μου μια χαρά όλα καλά θα πάνε :) Είδες που τελικά θα το δεις πιο σύντομα; :)

Georgiana μου αύριο θα έχω τα αποτελέσματα αλλά δεν ξέρω θα πάω κάποια στιγμή μέχρι την παρασκευή να τα πάρω γιατί ο άντρας μου δεν με αφήνει να οδηγάω τώρα και πρέπει να έχει ώρα απο την δουλειά :) δεν ξέρω μήπως φοβάται μήπως το βάλω στα πόδια με το μωρό, ξέρει ότι άμα πάω για καφέ ξεχνιέμαι όχι να πάω και να μπω στον πειρασμό να χαζεύω το μπούρτζι! χαχαχαχαα τελικά οι εμετοί σε επισκέφτηκαν ε;

Rosali μου εγώ με τις σαλάτες και τα φρούτα το πάω πολύ δύσκολα :( Δεν το είχα ποτέ και τώρα τα τρώω σχεδόν με το ζόρι γιατί ξέρω πόσο ωφελούνε. Δημητριακά τρώω αλλά και απο αυτά πόσα να φάω! :) Εγώ πάντως είχα πάρει μισό κιλό σε μια βδομάδα που είχα πάει στον γιατρό και τώρα είμαι με την ζυγαριά αγκαλιά γιατί την δευτέρα που θα πάω αν έχω πάρει θα με κράξει. Τα έχω τα κιλά και είναι νωρίς να ξεκινήσω. Εγώ πάντως φούσκωμα δεν νιώθω γιατί είχα πάντα γεμάτη μέση και δεν καταλαβαίνω την διαφορά. Πάντως ο άντρας μου μου είπε χτες ότι έχει στρογγυλέψει ο πωπός που εγώ δεν έχω. Τι να πω εγώ δεν το καταλαβαίνω ακομα πάντως περιμένω πως και πως να αρχίσει να ανεβαίνει το μωρό για να αρχίσω να βλέπω κάτι :)

Mama90 να σου ζήσει το αγοράκι σου και με το καλό να αποκτήσεις και το μωράκι σου :) Να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :) Από συμπτώματα πέρα απο συχνοουρίά δεν έχω άλλα μόνο τα χασμουρητά άρχισαν να επιστρέφουν σιγά σιγά.

Elxir να σου ζήσει το αγοράκι σου και με το καλό και το μωράκι σου :) Βάλε τα δυνατά σου για την μπέμπα τώρα γιατι το αγόρι σου την περιμένει πως και πως :) Γερό να είναι και θα το δεχτεί στο τέλος βέβαια δεν θα μπορεί να κάνει και αλλιώς μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις και θα τα βρούνε μεγαλώνοντας τα αδέρφια :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Καλωσορίζω κι εγώ τις νεοαφιχθείσες, τελικά γίναμε πολλές!Τα δικά μου νέα είναι ότι πήγα για τεστ παπ και ξαναείδα το νινί και άκουσα την καρδιά του!Το επόμενο ραντεβού δε θα είναι για την αυχενική διαφάνεια, αλλά νωρίτερα σε 2 εβδομάδες για να το παρακολουθούμε, έτσι είπε ο γιατρός.


rByGp2.png?JGgVrLmk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω αν και 25 έχω μια προωρη γήρανση στη μήτρα μετραω αρκετές αποβολές στην πορεία μου να γίνω μανούλα λόγω αυτου του προβλήματος το οποίο πλεον κατατάσσεται σαν αυτοανοσο τα διάφορα αυτοανοσα μπορεί να παρουσιάσουν με την σειρά τους χρωμόσωματικες ανωμαλίες! Ευτυχώς την πρωτη φορά όλα πήγαν μια χαρά κ ελπίζω το ίδιο και τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Mama90 αφού έχεις ιστορικό καλύτερα που χρησιμοποιείς ειδικές μεθόδους καταλληλότερες για σένα και μια πετυχημένη εγκυμοσύνη. Όλα καλά να πάνε και αυτή την φορά :) Πότε θα την κάνεις; Δεν γράφεται αυτή η εξέταση;


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...