Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Χθες πήγαμε με τα παιδιά να τους πάρουμε παπούτσια στο factory. Είχε κάτι ρούχα υπέροχα και μου λέει ο καλός μου: "Διάλεξε τι θες να σου πάρω για το Πάσχα και για τα γεννέθλιά σου, εγώ θα πάρω ένα καλό τζήν". Του απαντάω: "Προς το παρόν κράτησε στην άκρη τα λεφτά και θα ψωνίσω στα τέλη του Μάη". "Γιατί να ψωνίσεις τότε; Πάρε από τώρα ό,τι θές". "Μα μωρό μου, θέλω να ψωνίσω όταν θα έχω αδυνατίσει". (Χαμόγελο ειρωνικό από πλευράς του) "Ωραία, θα μου κάνεις και οικονομία". :evil: Θα δει αυτός. Τώρα έχω πεισμώσει περισσότερο. Θα τον ξετινάξω στο τέλη του Μάη, τριπλοβάρδιες θα δουλεύει για να καλύψει τις εδυματολογικές μου ανάγκες.:twisted:

χαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Κορίτσια, αυτό που με έχει βοηθήσει είναι το εξής. Έχω πάρει ένα τετραδιάκι τσέπης και πάνω σε αυτό έχω γράψει:

Πρώτη σελίδα πάνω πάνω το διατροφικό μου σχέδιο (Άτκινς Φάση 1) με τις επιτρεπόμενες τροφές. Από κάτω τη διάρκεια, δηλαδή αρχή 15/04 με βάρος και μετά τους μικρούς ενδιάμεσους στόχους ανά ημερομηνία μέχρι τις 08/05 (πρώτος μεγάλος ενδιάμεσος στόχος).

Στις σελίδες 2 και 3 έχω γράψει ημέρα 1: Παρασκευή 15/04 και πρόγραμμα διατροφής και το είχα συμπληρωμένο μέχρι την Πέμπτη 21/04. Σήμερα συμπλήρωσα το πρόγραμμα μέχρι και την Κυριακή και μετά το Σάββατο θα συνεχίσω να συμπληρώνω μέχρι και τη Μ. Παρασκευή κοκ.

Μόλις τελειώσω με τον πρώτο μεγάλο ενδιάμεσο στόχο θα ξαναθέσω τους επόμενους 3 μικρούς ενδιάμεσους και το δεύτερο μεγάλο ενδιάμεσο και θα συνεχίσω μέχρι να φτάσω στον τελικό.

Μεταξύ μας, μακάρι να φτάσω τα 55 - 56 μέχρι τον Ιούνη και μετά συνεχίζουμε. Δύσκολος στόχος, μεγάλη απώλεια, αλλά γενικά βασίζομαι στο ότι χάνω αρκετά εύκολα (παρά το μεγάλο της ηλικίας μου).... Αυτό με ψιλοκρατάει βασικά.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Εγω χάθηκα λιγο παλι αλλα εχω πηξει απιστευτα στην δουλεια.

Διατροφικα τα παω μια χαρα με καποιες μικρες παρασπονδιες .

Ζυγιστηκα κιολας το Σαββατο 66,1 με εδειξε..Σαν την χελ.ωνα αλλα κατι ειναι κ αυτο...

Ευχαριστουμε πολυ για τις συμβουλες gianniseleni !!!

mkcm πες στον αντρα σου να δουλεψει πολυ γιατι θα χρειαστει λεφτα τελος ΜΑιου κ ας αφησει τα σχολια !!!

Κατερινακι τωρα με την νηστεια την αλληβδομαδ ατι θα κανουμε οεο;

Πηνελόπη ωραια κινηση εκανες με την φουστα!! Ειμαι σιγουρη πως το Πασχα θα την φορας κ θα σκιζεις!!!

Jelyfish μην σκας τωρα για την χημικη, εγινε περασε συνεχιζουμε κανονικα!

Κοριτσια εχετε δικιο για το τσιμπολογημα.Αυτο ειναι το αδυνατο σημειο μου.Ενω τα κανω ολα καταγραμμα στην διατροφη οπως πρεπει, οταν μαγειρευω η βαζω στα παιδια φαγητο δοκιμαζω μια δου κουταλιες κ δεν κανει ρε γμτ ....

Χτες κ σημερα μπιφτεκια με λιγο πουρε εχει το μενου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, αυτό που με έχει βοηθήσει είναι το εξής. Έχω πάρει ένα τετραδιάκι τσέπης και πάνω σε αυτό έχω γράψει:

Πρώτη σελίδα πάνω πάνω το διατροφικό μου σχέδιο (Άτκινς Φάση 1) με τις επιτρεπόμενες τροφές. Από κάτω τη διάρκεια, δηλαδή αρχή 15/04 με βάρος και μετά τους μικρούς ενδιάμεσους στόχους ανά ημερομηνία μέχρι τις 08/05 (πρώτος μεγάλος ενδιάμεσος στόχος).

Στις σελίδες 2 και 3 έχω γράψει ημέρα 1: Παρασκευή 15/04 και πρόγραμμα διατροφής και το είχα συμπληρωμένο μέχρι την Πέμπτη 21/04. Σήμερα συμπλήρωσα το πρόγραμμα μέχρι και την Κυριακή και μετά το Σάββατο θα συνεχίσω να συμπληρώνω μέχρι και τη Μ. Παρασκευή κοκ.

Μόλις τελειώσω με τον πρώτο μεγάλο ενδιάμεσο στόχο θα ξαναθέσω τους επόμενους 3 μικρούς ενδιάμεσους και το δεύτερο μεγάλο ενδιάμεσο και θα συνεχίσω μέχρι να φτάσω στον τελικό.

Μεταξύ μας, μακάρι να φτάσω τα 55 - 56 μέχρι τον Ιούνη και μετά συνεχίζουμε. Δύσκολος στόχος, μεγάλη απώλεια, αλλά γενικά βασίζομαι στο ότι χάνω αρκετά εύκολα (παρά το μεγάλο της ηλικίας μου).... Αυτό με ψιλοκρατάει βασικά.

μαρη, τι συνεχίζουμε?????!!! μια χαρά είναι το 55!!! και πάλι λίγα είναι, αλλά τέλος πάντων!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

mkcm, εχθές μελετούσα την διατροφή που μας είχες γράψει για το ζάχαρο.

είναι παρόμοια με αυτή που μου έδωσε ο γιατρός μου!!!!

κοριτσια αν ειναι ευκολο να την ξαναβαλετε ή αν θυμαστε σε ποια σελιδα ειναι για να τη βρω.

Δεν προλαβαινω να μαγειρεψω χωριστα., πολλες φορες αυτοσχεδιαζω. Καποιες φορες δεν μου βγαινει σε καλο. Θα με βοηθουσε

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ρε, αφού σε βρήκε ότι είσαι σε προδιαβητικό στάδιο, γι' αυτό. Κι εμένα η ενδοκρινολόγος μου την είχε δώσει όταν είχα κάνει διαβήτη κύησης που τον ρυθμίσαμε με διατροφή.

Link to comment
Share on other sites

[quote name=Pinelopilar;2566787!Αυτή η εβδομάδα εμένα δε μου πήγε καλά' date=' έκανα πισωγύρισμα, αλλά δε νομίζω πως έχει νόημα να το μετανιώνω τώρα, απλά θα προσπαθήσω να είμαι πιο εγκρατής εφεξής....Πήρα και μια ωραία φουστίτσα κάτω από το γόνατο λουλουδάτη, την πήρα medium,μου κάνει βέβαια, αλλά θέλει λίγο ρίξιμο κιλών για να είναι πιο εντάξει!Πιστεύω μέχρι το Πάσχα να την φορέσω με άνεση!

Αυτά!Θα τα ξαναπούμε!

Για άλλη μια φορά χαίρομαι πολύ για το παρεάκι μας![/quote]

Μην αυτομαστιγωνεσε. ΑΠΛΑ συνεχιζουμε. Μπραβο για τη φουστα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χθες πήγαμε με τα παιδιά να τους πάρουμε παπούτσια στο factory. Είχε κάτι ρούχα υπέροχα και μου λέει ο καλός μου: "Διάλεξε τι θες να σου πάρω για το Πάσχα και για τα γεννέθλιά σου, εγώ θα πάρω ένα καλό τζήν". Του απαντάω: "Προς το παρόν κράτησε στην άκρη τα λεφτά και θα ψωνίσω στα τέλη του Μάη". "Γιατί να ψωνίσεις τότε; Πάρε από τώρα ό,τι θές". "Μα μωρό μου, θέλω να ψωνίσω όταν θα έχω αδυνατίσει". (Χαμόγελο ειρωνικό από πλευράς του) "Ωραία, θα μου κάνεις και οικονομία". :evil: Θα δει αυτός. Τώρα έχω πεισμώσει περισσότερο. Θα τον ξετινάξω στο τέλη του Μάη, τριπλοβάρδιες θα δουλεύει για να καλύψει τις εδυματολογικές μου ανάγκες.:twisted:

και εγω δεν θελω να ψωνισω ακομα. Βεβαια δεν εχω και πολλα ρουχα να φορεσω αλλα καπως θα τη βολεψω

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Εγω χάθηκα λιγο παλι αλλα εχω πηξει απιστευτα στην δουλεια.

Κοριτσια εχετε δικιο για το τσιμπολογημα.Αυτο ειναι το αδυνατο σημειο μου.Ενω τα κανω ολα καταγραμμα στην διατροφη οπως πρεπει, οταν μαγειρευω η βαζω στα παιδια φαγητο δοκιμαζω μια δου κουταλιες κ δεν κανει ρε γμτ ....

Χτες κ σημερα μπιφτεκια με λιγο πουρε εχει το μενου.

Και εγω το κανω αυτο πολυ....Και μονιμως τρωνε τα ατιμα....

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα, θα σε μαλώσω... Μη με αποπροσανατολίζεις από το στόχο των 50. Το ξέρω ότι θες να πάρεις την πρωτιά και να μαζέψεις όλους τους τίτλους, αλλά θα βγάλω το ανταγωνιστικό μου....:tongue:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αν ειναι ευκολο να την ξαναβαλετε ή αν θυμαστε σε ποια σελιδα ειναι για να τη βρω.

Δεν προλαβαινω να μαγειρεψω χωριστα., πολλες φορες αυτοσχεδιαζω. Καποιες φορες δεν μου βγαινει σε καλο. Θα με βοηθουσε

ΠΡΩΪΝΟ

1. 1 ποτήρι γάλα (με 1.5% λιπαρά)

και μαζί 1 φέτα μαύρο ψωμί ή ½ παξιμάδι ή 30 γρ δημητριακά (FITNESS, SPECIAL K, ALL BRAN) ή 2 φρυγανιές ή ½ κουλούρι Θεσσαλονίκηςή

2. 1 τοστ με: 2 φέτες μαύρο ψωμί, βραστή γαλοπούλα και 1 φέτα τυρί (χαμηλό σε λιπαρά και σε αλάτι)

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ

1. 1 φρούτο εποχήςή

2. 2 φρυγανιές (χωρίς ζάχαρη & αλάτι) με λίγο ανάλατο τυρί (με χαμηλά λιπαρά)

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ:

• 120γρ κοτόπουλο στήθος, χωρίς πέτσα με 3 μέτριες βραστές ή ψητές πατάτες (μέγεθος αβγού) ή 1 φλιτζάνι ρύζι ή 2 φέτες ψωμί σικάλεως για τοστ (των 30γρ)

• 120γρ ψάρι άπαχο, ψητό ή βραστό με 3 βραστές ή ψητές πατάτες (στο μέγεθος αβγού)

• 120 γρ μοσχαρίσιο κρέας, χωρίς ορατό λίπος, ψητό με 1 φλιτζάνι ρύζι ή 1 φλυτζάνι ζυμαρικό ή 1 ½ φλιτζάνι πουρέ

• 1 ½ φλιτζάνι όσπριο (φακή, φασόλια) με 90 γρ τυρί άπαχο π.χ κατίκι και (1 φέτα ψωμί μόνο αν βάλετε 1 φλιτζάνι φακή)

• 1 ½ φλιτζάνι φασολάκια ή μπάμιες ή σπανακόρυζο ή λαχανόρυζο ή μπριαμ με 90 γρ τυρί χαμηλό σε λιπαρά και 1 φέτα ψωμί

• 120 γρ χοιρινό κρέας π.χ. ψαρονέφρι με 1 φλιτζάνι ρύζι ή 1 ½ φλιτζάνι αρακά ή 1 ½ φλιτζάνι φασολάκια ή 2 φέτες ψωμί

• 3 φλιτζάνια ζυμαρικό (κατά προτίμηση ολικής άλεσης) με 90 γρ κοτόπουλο ή κιμά ή τυρί

ΜΑΖΙ ΜΕ:

1 μεγάλη σαλάτα,

3 κουτ. γλυκού λάδι,

1 φρούτο εποχής

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ 1 φρούτο εποχής

ΒΡΑΔΙΝΟ

1. 1 μέτρια σαλάτα από λαχανικά εποχής (βραστά ή ωμά) με 3 κουτ. γλυκού λάδι, μαζί με ένα από τα ακόλουθα:

o 60γρ κοτόπουλο ψητό με 2 μικρές πατάτες (μέγεθος αβγού) ή 2/3 του φλιτζανιού ρύζι ή 2/3 του φλιτζανιού ζυμαρικό

o 60γρ ψάρι άπαχο π.χ. τόνο με 2 μικρές πατάτες ή 1 παξιμάδι κριθαρένιο

o 60 γρ μοσχαρίσιο κρέας π.χ. 1 μπιφτέκι με 2/3 φλιτζάνι ρύζι ή ζυμαρικό

o 2 αβγά και 30 γρ τυρί ή 60 γρ τυρί και 1 αβγό ή 1 φέτα βραστή γαλοπούλα μαζί με 1 παξιμάδι κριθαρένιο ή 2 μικρές πατάτες

ή

2. 1 γιαούρτι 2% με: 4 φρυγανιές σίκαλης (χωρίς αλάτι και ζάχαρη) ή 2 φέτες ψωμί ή 1 παξιμάδι κριθαρένιο

ΠΡΟ ΥΠΝΟΥ 1 ποτήρι γάλα 1.5%


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα, θα σε μαλώσω... Μη με αποπροσανατολίζεις από το στόχο των 50. Το ξέρω ότι θες να πάρεις την πρωτιά και να μαζέψεις όλους τους τίτλους, αλλά θα βγάλω το ανταγωνιστικό μου....:tongue:

xaxaxax!!!!!!!!!!

θα σε νικήσω!!!!!!!!!!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...