Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Αχ εγω κοριστια φοβαμαι και τη μεγαλη εβδομαδα. Θα παω βλεπετε και στη μαμα μου (εκτος εδρας) που θα μας τρελανει στις λιχουδιες για να μας ευχαριστησει. Πρεπει να τη δω νηστεια και προσευχη για να επιβιωσω. Η δε μαμα μου αφρατουλα...μια ζωη την εχουμε γιατι να καταπιεζομαστε. Και οταν βλεπει καποια πιο ευσομη σε ρωταει "Εγω δεν ειμαι τοσο χαλια εεε???"

Link to comment
Share on other sites

Η μέρα μου σήμερα:

Πρωινό

1 κομμάτι σπιτική τυρόπιτα + 1 earl grey σκέτο

40 λ. τζόκινγκ-520θερμίδες

Μεσημεριανό (θα φάω)

1 κομμάτι παστίτσιο

Απογευματινό

1 ακτινίδιο

Βραδινό

1 μήλο + 1 γιαούρτι 2%

Αυτά! Καλή συνέχεια, ευχαριστούμε για το πινακάκι, Κατερίνα! Μας φτιάχνεις τη μέρα με τα ανοιξιάτικά σου!

Για το Πάσχα, εγώ εννοείται θα χαλαρώσω, δηλ. και μια μπαλίτσα παγωτό θα φάω και τη μπυρίτσα μου θα πιω, χαλαρά, ούτε με τα μούτρα ούτε και υστερίες!


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μόνο αν έχεις μπροστά σου καθαρά τι βάζεις στο στόμα σου μπορείς να συγκρατηθείς. Δεν είναι άλλωστε δύσκολο να φας καμιά δεκαριά κουλουράκια μέσα στη μέρα τύπου περνάω από το τραπέζι και τσιμπάω ένα και να σου οι 700 θερμίδες και άλλα τέτοια.

Επίσης, εγώ είμαι και λίγο ψυχαναγκαστική. Δηλαδή αν δε φάω τίποτα από τα μη επιτρεπόμενα, κλπ. είμαι οκ. Αν φάω έστω και ένα κομμάτι σοκολάτα θα πω πάει το χάλασα βουρ στον πατσά τώρα και θα του δώσω να καταλάβει....

Βάλτε κάτω σε ένα χαρτί όλες τις πασχαλινές τροφές που υπάρχουν στα σπίτια μας μαζί με τις θερμίδες ή ό,τι άλλο trigger food έχει η καθεμιά και όταν θα θελήσετε να φάτε κάντε τις πράξεις.... 7700 θερμίδες είναι 1 κιλό....

Link to comment
Share on other sites

Αχ εγω κοριστια φοβαμαι και τη μεγαλη εβδομαδα. Θα παω βλεπετε και στη μαμα μου (εκτος εδρας) που θα μας τρελανει στις λιχουδιες για να μας ευχαριστησει. Πρεπει να τη δω νηστεια και προσευχη για να επιβιωσω. Η δε μαμα μου αφρατουλα...μια ζωη την εχουμε γιατι να καταπιεζομαστε. Και οταν βλεπει καποια πιο ευσομη σε ρωταει "Εγω δεν ειμαι τοσο χαλια εεε???"

αχ matri μου μία από τα ίδια κι εμείς, (θα πάμε στο χωριό),

με την διαφορά που η μανούλα μου τώρα που γέρασε λίγο, ούτε καν ρωτάει και κάνει συγκρίσεις, παλιότερα έκανε όπως η μαμά σου!!!

αν δείτε δε τα κουλουράκια της!!! το ένα, είναι σαν τσουρεκάκι μικρό!!!!και γενικότερα ένα θέμα με την ποσότητα το έχει!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μέρα μου σήμερα:

Πρωινό

1 κομμάτι σπιτική τυρόπιτα + 1 earl grey σκέτο

40 λ. τζόκινγκ-520θερμίδες

Μεσημεριανό (θα φάω)

1 κομμάτι παστίτσιο

Απογευματινό

1 ακτινίδιο

Βραδινό

1 μήλο + 1 γιαούρτι 2%

Αυτά! Καλή συνέχεια, ευχαριστούμε για το πινακάκι, Κατερίνα! Μας φτιάχνεις τη μέρα με τα ανοιξιάτικά σου!

Για το Πάσχα, εγώ εννοείται θα χαλαρώσω, δηλ. και μια μπαλίτσα παγωτό θα φάω και τη μπυρίτσα μου θα πιω, χαλαρά, ούτε με τα μούτρα ούτε και υστερίες!

και σαλατούλα μην ξεχάσεις!!!

δεν δουλεύεις έ?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Αχ, μακάρι να πήγαινα στη μαμά μου. Γενικά είναι πολύ της ισορροπημένης διατροφής, εξου και κορμάρα στα 65 της χρόνια. Αλλά θα πάμε στην αφρατούλα πεθερά που ό,τι και να κάνει θα βάλει οπωσδήποτε ζάχαρη στα πάντα που μαγειρεύει, μουστάρδα σε ό,τι κρέας κι αν φτιάξει και τόνους λάδια σε όλα τα φαγητά!!!!!!!!!!

Δυστυχώς, θα πρέπει να παραμείνω πολύ μίζερη (χέστηκα όμως) και να διαλέγω τα φαγητά που θα φάω... Τι να κάνουμε, όμως, δεν πειράζει.... Αν παρεξηγηθεί, ας παρεξηγηθεί. Θα της πω ότι κάνω δίαιτα κι αν το καταλάβει (που δεεεεεεν) καλώς, αν όχι, ας με κουτσομπολέψει δεξιά κι αριστερά. Σιγά μη χάσω την κορμάρα μου....

Link to comment
Share on other sites

44η ημέρα δίατας γιατρού (από τις 365 μέρες που έχω σκοπό να φτάσω το στόχο μου, τα 64 κιλά, αν και ο γιατρός μου είπε στα 70, με 1.68 υψος), απώλεια έως τώρα - 5.300.

μετά από ένα διάλλειμμα 10 ημερών περίπου, νομίζω πως ξαναμπήκα σε διάθεση δίαιτας και επανήλθα στους ρυθμούς που ήθελα, και που ήμουν όταν άρχισα την δίαιτα του γιατρού.

κόρες αρχίζω δειλά δειλά και αλλάζω καρνταρόμπα!!!

το παντελονάκι μου παρασακούλιασε (Yes!!!!!) τα Χριστούγεννα με το ζόρι μου κούμπωνε!!! και ήταν τσίτα παντού έως το γόνατο.

και σήμερα φοράω ένα άλλο που δεν μου κούμπωνε!!!!! κια είναι καινούριο, το είχα πάρει τα Χριστούγεννα (υφασμάτινο μαύρο ευτυχώς όχι χοντρό ύφασμα για όλες τις εποχές).

τα χθεσινά μου

πρωι = 1 ποτηρι γαλα και δυο φρυγανιες

δεκατιανο= 1 τοστ

αργοτερα= 1 γιαουρτακι με δυο φρυγανιες

απογευμα= 2 μπιφτεκια με 3 φρυφανιες κια σαλατα

κια ενα πορτοκαλι

βραδι=σαλατα και δυο αυγα βραστα

νερο = πολυ 3 λιτρα

ασκηση = μια ωρα γρηγορο περπατημα


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


44η ημέρα δίατας γιατρού (από τις 365 μέρες που έχω σκοπό να φτάσω το στόχο μου, τα 64 κιλά, αν και ο γιατρός μου είπε στα 70, με 1.68 υψος), απώλεια έως τώρα - 5.300.

μετά από ένα διάλλειμμα 10 ημερών περίπου, νομίζω πως ξαναμπήκα σε διάθεση δίαιτας και επανήλθα στους ρυθμούς που ήθελα, και που ήμουν όταν άρχισα την δίαιτα του γιατρού.

κόρες αρχίζω δειλά δειλά και αλλάζω καρνταρόμπα!!!

Χιλια Μπραβο αρχηγε!!!! Νομιζω με τα ρουχα αλλαζει η ψυχολογια μας!!!

Ο οργανισμος χρειαζεται τα διαλλειματα συντηρησης και επιβραβευση με ενα ωραιο ρουχαλακι, ενα μαλλι κατι βρε παιδι μου. Δεστω και σαν δωρο και κινητρο στο εαυτο σου. Αργα αλλα σταθερα.

Προσφατα μαλιστα εμαθα 2 παραδειγματα ανθρωπων που εχασαν 20 κιλα και τα διατηρουν

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΖΕΙΣ, ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!!!!!!!!!!!! ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΑΚΟΥΛΙΑΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!

Συγνώμη κορίτσια που δεν ξεκίνησα με καλημέρα, αλλά η αρχηγός το αξίζει!!!!!!!!!!

Μπούγος, μπράβο σου!!!!!

Εγώ κοριτσάρες χθες καλά τα πήγα από άποψη επιτρεπόμενων. Δεν παρασύρθηκα από τις άγριες γαστρονομικές ορέξεις του συζύγου και παράγγειλα το βράδυ 3 καλαμάκια που τα έφαγα με λίγη ντοματούλα (δεν κατάφερα και τα 3), όμως τελικά το στομάχι έχει κλείσει και με χαλάσανε, νιώθω ακόμη φουσκωμένη από το χθεσινοβραδυνό φαγητό και το πρωί δε ζυγίστηκα καθότι έκανα μπάνιο πουρνό - πουρνό και δεν έλεγε με βρεγμένα μαλλιά να ζυγιστώ (προσθέτουν γραμμάρια.... μπουχαχαχαχαχαχα).

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο πίνακακι 62,700 μικρη αλλαγη αυτη την εβδομαδα αφου σαν γουρούνιτσα ολο και κατι έτρωγα!

οκ mpougos μου, το άλλαξα.

μία χάρα είναι η απώλειά σου, σχεδόν μισό κιλό!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Χιλια Μπραβο αρχηγε!!!! Νομιζω με τα ρουχα αλλαζει η ψυχολογια μας!!!

Ο οργανισμος χρειαζεται τα διαλλειματα συντηρησης και επιβραβευση με ενα ωραιο ρουχαλακι, ενα μαλλι κατι βρε παιδι μου. Δεστω και σαν δωρο και κινητρο στο εαυτο σου. Αργα αλλα σταθερα.

Προσφατα μαλιστα εμαθα 2 παραδειγματα ανθρωπων που εχασαν 20 κιλα και τα διατηρουν

ευχαριστώ πολύ matri μου,

μου αρέσουν πολύ αυτά τα παραδείγματα!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΖΕΙΣ, ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ!!!!!!!!!!!! ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΑΚΟΥΛΙΑΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!

Συγνώμη κορίτσια που δεν ξεκίνησα με καλημέρα, αλλά η αρχηγός το αξίζει!!!!!!!!!!

Μπούγος, μπράβο σου!!!!!

Εγώ κοριτσάρες χθες καλά τα πήγα από άποψη επιτρεπόμενων. Δεν παρασύρθηκα από τις άγριες γαστρονομικές ορέξεις του συζύγου και παράγγειλα το βράδυ 3 καλαμάκια που τα έφαγα με λίγη ντοματούλα (δεν κατάφερα και τα 3), όμως τελικά το στομάχι έχει κλείσει και με χαλάσανε, νιώθω ακόμη φουσκωμένη από το χθεσινοβραδυνό φαγητό και το πρωί δε ζυγίστηκα καθότι έκανα μπάνιο πουρνό - πουρνό και δεν έλεγε με βρεγμένα μαλλιά να ζυγιστώ (προσθέτουν γραμμάρια.... μπουχαχαχαχαχαχα).

ευχαριστώ πολύ mkcm μου,

μπράβο και σε σένα!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...