Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλημέρα!

Jelly, με το καλό η νέα δουλειά, πολύ ωραία ακούγεται, σε μουσείο. Έχω δουλέψει παλιότερα, όταν ήμουν φοιτήτρια, και πραγματικά περνούσα τέλεια, σε αρχαιολογικό. Τα κιλά μου που λες ήταν της εγκυμοσύνης, γι' αυτό και χάθηκαν νεράκι, έχασα 5 με το που βγήκα απ' το μαιευτήριο γιατί είχα και μπέμπη 2,5 κιλά μόνο και τα υπόλοιπα 7 εύκολα λόγω της αϋπνίας και του ξεφουσκώματος τον πρώτο μήνα. Τώρα είναι το δύσκολο! Τα υπόλοιπα 8 που μου μένουν. Αλλά θα γίνει με την παρέα μας εδώ κι αυτό!

Ματρι, σίγουρα νομίζω υπάρχει μια σχετική κατακράτηση τις μέρες πριν την περίοδο, οπότε μερικά γραμμαριάκια πάνω ίσως τα δείχνει η ζυγαριά σου.

Λοιπόν, για μένα σήμερα μείον 100 γρ. η ζυγαριά, γυμναστική δεν έχει, κάνω ξεκούραση σήμερα! Αλλά από διατροφή λέω ν' ακολουθήσω τα εξής:

Πρωινό (να 'ταν κι άλλο!)

2 παξιμαδάκια γιαγιάς + 1 μικρό κομμάτι πεκορίνο με πιπέρι + 1 earl grey σκέτο

1 εσπρέσσο φρέντο σκέτος

Μεσημεριανό

Αγκινάρες α λα πολίτα (το κλασικό μου μικρό πιατάκι) + 1 φέτα μαύρο ψωμί λεπτή

Απογευματινό

1 ακτινίδιο + 1 καρότο

Βραδινό

1 γιαούρτι 2% + 1 μήλο

Αυτά! Καλημέρα σε όλες! ΣΚ ενόψει!


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλησπέρα!!

Κατερίνα σούπερ το μοντελάκι!!! άντε να γίνουμε κι εμείς έτσι!! (μακάρι!!!)

χάθηκα λίγο ναι... άρχισα πρακτική και δουλεύω 8ωρο σε ένα μουσείο. Μέχρι να βρω λίγο τους ρυθμούς μου...

Mpougos, άσε, κι εμένα έχει αρχίσει να βγαίνει η γουρουνίτσα από μέσα μου... και η αρκουδίτσα και η αγελαδίτσα, και πολλά άλλα αξιαγάπητα φαγανα ζωάκια.......

Mckm έχεις μπει για τα καλά στο πρόγραμμα!! το παν είναι να κλείσει το στομάχι, μετά είναι παιχνιδάκι νομίζω... εμένα έκλεισε προς στιγμήν, αλλά το ξανανοιξα στα γενέθλιά μου .... :-(

Αρσινόη συγχαρητήρια, έχεις πραγματικά πολύ ισχυρή θέληση!!!! πάρα πολλά τα κιλά και μάλιστα σε συνδυασμό με 'ασκηση!! είσαι αστέρι!!!!!!

Τώρα το πρόγραμμά μου έχει διαμορφωθεί ως εξής:

πρωί: το κλασσικο κακαο - μπανάνα - μέλι - γιαούρτι με καφέ ντεκαφ μέτριο

στη δουλειά: ένα τσάι και ένα κουλούρι

στις 4: μία σαλαταρα και μία μερίδα φαί σκέτη ή με μία φέτα ψωμί

βράδυ: εχθές και προχθές παγωτό και ποπ κορν (βλακείες δηλαδή)

σήμερα λέω να χτυπήσω ένα αβγουλάκιον

Σας φιλώ!!

'

ααααα χάθηκες για καλό σκοπό!!!

και αμέσως άρχισες πρακτική!!!! μπράβο!!!

όμως με το περπάτημα τι θα γίνει? κάπως να γινόταν να μην το σταματούσες.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Jelly, με το καλό η νέα δουλειά, πολύ ωραία ακούγεται, σε μουσείο. Έχω δουλέψει παλιότερα, όταν ήμουν φοιτήτρια, και πραγματικά περνούσα τέλεια, σε αρχαιολογικό. Τα κιλά μου που λες ήταν της εγκυμοσύνης, γι' αυτό και χάθηκαν νεράκι, έχασα 5 με το που βγήκα απ' το μαιευτήριο γιατί είχα και μπέμπη 2,5 κιλά μόνο και τα υπόλοιπα 7 εύκολα λόγω της αϋπνίας και του ξεφουσκώματος τον πρώτο μήνα. Τώρα είναι το δύσκολο! Τα υπόλοιπα 8 που μου μένουν. Αλλά θα γίνει με την παρέα μας εδώ κι αυτό!

Ματρι, σίγουρα νομίζω υπάρχει μια σχετική κατακράτηση τις μέρες πριν την περίοδο, οπότε μερικά γραμμαριάκια πάνω ίσως τα δείχνει η ζυγαριά σου.

Λοιπόν, για μένα σήμερα μείον 100 γρ. η ζυγαριά, γυμναστική δεν έχει, κάνω ξεκούραση σήμερα! Αλλά από διατροφή λέω ν' ακολουθήσω τα εξής:

Πρωινό (να 'ταν κι άλλο!)

2 παξιμαδάκια γιαγιάς + 1 μικρό κομμάτι πεκορίνο με πιπέρι + 1 earl grey σκέτο

1 εσπρέσσο φρέντο σκέτος

Μεσημεριανό

Αγκινάρες α λα πολίτα (το κλασικό μου μικρό πιατάκι) + 1 φέτα μαύρο ψωμί λεπτή

Απογευματινό

1 ακτινίδιο + 1 καρότο

Βραδινό

1 γιαούρτι 2% + 1 μήλο

Αυτά! Καλημέρα σε όλες! ΣΚ ενόψει!

μου φαίνεται λίγο το φαγητό σου σήμερα,

φάε και τώρα κάτι για δεκατιανό πχ.ένα γιαούρτι ή ένα φρούτο.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες τις γοργονες!

Να ρωτησω σχετικα με όταν ειμαστε αδειαθετες πως επηρεαζεται η ζυγαρια???

Οταν περιμενουμε (3-4 μερες??) πριν μπορει να ειναι και υγρα??

Κατα τη διαρκεια??

Εγω απο αυριο δεν θα μπορω να πολυγραφω . Θα προσπαθω να σας διαβαζω για να παιρνω θετικη ενεργεια και δεσμευομαι να δωσω μετρηση την Τεταρτη. Βεβαια θα ειναι απο αλλα ζυγαρια.

μπα μπα μπα μπα,

αρχίζουμε διακοπούλες από τώρα?

δεν δουλεύεις ε?

μισό κιλό στανταράκι η διαφορά στη ζυγαριά (τουλάχιστον σε μένα) από 3-4 μέρες προ περιόδου έως και την τρίτη μέρα της περιόδου περίπου.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρααααααααα!!!!!!!!!!

Jellyfish, με το καλό η πρακτική. Να προσέξεις τώρα με τη δουλειά να μην ξεφεύγεις τα βράδια, γιατί μέσα στη μέρα ούτε που θα θυμάσαι να φας.

Κατερίνα, το φόρεμα που φοράει το μοντελάκι σου είναι το νυφικό μου σε λευκό!!!!!!!!! Τι μου θύμησες.....

Matri, εννοείται πως επηρεάζει η περίοδος. Κάνεις κατακράτηση. Ένα κολπάκι για εκεί που θα είσαι στη ζυγαριά. Ζυγίζεσαι στο σπίτι πριν φύγεις. Δεν τρως και δεν πίνεις τίποτα μέχρι τον προορισμό, ζυγίζεσαι με το που πας και κάνεις τις ανάλογες προσθαφαιρέσεις και έχεις το στάντας νούμερό σου.

Εγώ χθες το έριξα λίγο έξω. Έφαγα δύο παγωτίνια και συνεχίζω σήμερα κόβοντας λίγο από το φαγητό μου. Καλώς, βέβαια, τα έφαγα, γιατί σήμερα πάω καλύτερα τουαλέτα....:roll:

πουλάκι μου, τέτοιο νυφικό είχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ακόμα αυτά τα παγωτίνια?

α και πουσαι, θελω να σου θυμισω πως (εσυ το είπες) στα 49-50 δεν ήσουν τόσο ωραία αλλά στα 52-53, 55 θα έλεγα.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τέτοιο νυφικό είχα... Αααααααααααααχ (βαθύς αναστεναγμός).

Κοίτα, το κορμί στα 30 και πριν από 2 εγκυμοσύνες στα 50 κιλά είναι τελείως διαφορετικό από το κορμί στα 50 κιλά με 5 έτη και με 2 εγκυμοσύνες στην πλάτη, γι' αυτό και πέφτω. Άλλωστε, αν δε μου αρέσω στα 50 σιγά, πλακώνομαι σε μακαρονάδομπεργκεροκρεποπαγωτά κανά δυο μέρες και παίρνω τα 2 κιλάκια.....

Πάντως κορίτσια, αυτή τη στιγμή νιώθω πιο αποφασισμένη από ποτέ. Ειλικρινά, νομίζω, πως έχει γίνει αυτό το αναγκαίο κλικ στο μυαλό μου... Πλέον όταν σκέφτομαι το καλοκαίρι με φαντασιώνομαι ως δεδομένα όμορφη κι αδύνατη με το μπικινάκι μου. Βέβαια, υπολείπομαι ακόμα της γυμναστικής, οπότε μάλλον κορμί αδύνατο, αλλά όχι όσο σφρυγιλό θα ήθελα θα έχω. Ίσως σε λίγες εβδομάδες να καταφέρω να ξεκινήσω γυμναστικούλα... Θα δείξει....

Σας ευχαριστώ πάντως, γιατί νομίζω ότι έχετε συμβάλλει ΟΛΕΣ (και ειδικά το Κατερινιώ, σόρυ κορίτσια που την ξεχωρίζω, αλλά δεν είναι τυχαία αρχηγός) σε αυτό το ΚΛΙΚ, είστε η καλύτερη αδυνατιστικοπαρέα.

Link to comment
Share on other sites

.....

Πάντως κορίτσια, αυτή τη στιγμή νιώθω πιο αποφασισμένη από ποτέ. Ειλικρινά, νομίζω, πως έχει γίνει αυτό το αναγκαίο κλικ στο μυαλό μου... Πλέον όταν σκέφτομαι το καλοκαίρι με φαντασιώνομαι ως δεδομένα όμορφη κι αδύνατη με το μπικινάκι μου. Βέβαια, υπολείπομαι ακόμα της γυμναστικής, οπότε μάλλον κορμί αδύνατο, αλλά όχι όσο σφρυγιλό θα ήθελα θα έχω. Ίσως σε λίγες εβδομάδες να καταφέρω να ξεκινήσω γυμναστικούλα... Θα δείξει....

- Αυτό που λές ότι «με φαντασιώνομαι δεδομένα όμορφη και αδύνατη» είναι αυτό που θα ʽπρεπε να κάνουμε όλες!!!!!!

........

Σας ευχαριστώ πάντως, γιατί νομίζω ότι έχετε συμβάλλει ΟΛΕΣ (και ειδικά το Κατερινιώ, σόρυ κορίτσια που την ξεχωρίζω, αλλά δεν είναι τυχαία αρχηγός) σε αυτό το ΚΛΙΚ, είστε η καλύτερη αδυνατιστικοπαρέα.

- Σε ευχαριστώ πολύ, όμως την ίδια και ίσως μεγαλύτερη βοήθεια πήρα και εγώ από εσένα, αρχικά με την συμμετοχή σου, την δυναμικότητά σου καθώς και τις συμβουλές και παραινέσεις σου για γιατρό, και στη συνέχεια και από ολόκληρη την υπόλοιπη παρεούλα!!!!

871631joj3ur5sl2.gif


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Α, ρε Κατερίνα συγκινήθηκα, ρε συ.......... :)

Τρελό, πάντως, πως όλες εμείς που μπορεί να βρεθούμε τυχαία σε ένα σούπερ μάρκετ, σε μια παιδική χαρά, σε ένα εμπορικό, σε μια ουρά στην τράπεζα και να μη γνωριζόμαστε, δίνουμε τόση δύναμη η μια στην άλλη και νιώθουμε τόσο κοντά....

Link to comment
Share on other sites

μπα μπα μπα μπα,

αρχίζουμε διακοπούλες από τώρα?

δεν δουλεύεις ε?

μισό κιλό στανταράκι η διαφορά στη ζυγαριά (τουλάχιστον σε μένα) από 3-4 μέρες προ περιόδου έως και την τρίτη μέρα της περιόδου περίπου.

ΟΚ ευχαριστω. Δουλευω. Απλα εβαλα αδεια μεγαλη εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ

Matri, εννοείται πως επηρεάζει η περίοδος. Κάνεις κατακράτηση. Ένα κολπάκι για εκεί που θα είσαι στη ζυγαριά. Ζυγίζεσαι στο σπίτι πριν φύγεις. Δεν τρως και δεν πίνεις τίποτα μέχρι τον προορισμό, ζυγίζεσαι με το που πας και κάνεις τις ανάλογες προσθαφαιρέσεις και έχεις το στάντας νούμερό σου.

Εγώ χθες το έριξα λίγο έξω. Έφαγα δύο παγωτίνια και συνεχίζω σήμερα κόβοντας λίγο από το φαγητό μου. Καλώς, βέβαια, τα έφαγα, γιατί σήμερα πάω καλύτερα τουαλέτα....:roll:

Ευχαριστω. Θα προσπαθησω να το εφαρμοσω.

Ατιμα παγωτινια......

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ρε γαμώτο, αλλά δεν πειράζει... Θα το ξεπεράσουμε το πράγμα. Σήμερα ευτυχώς θα έχω μια άκρως πεινασμένη μέρα, καθότι θα μαζευτώ στο σπίτι βραδάκι... Οπότα θα ετοιμάσω τη λαχταριστή σαλατούλα μου: μαρούλι, αγγούρι, ντομάτα, κρεμμυδάκι, πιπερίτσα, τόνος και αβγό και θα σκάσω στο φαΐ.............. Αύριο Σ/Κ. Ας ελπίσουμε ότι δε θα δουλεύει ο άντρας μου και θα έχω μια παρηγοριά στο σπίτι, ώστε να μην μπω σε πειρασμό...........

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται λίγο το φαγητό σου σήμερα,

φάε και τώρα κάτι για δεκατιανό πχ.ένα γιαούρτι ή ένα φρούτο.

Μπα, 3 φρούτα ή 2 γιαούρτια σε μια μέρα μου φαίνεται υπερβολή! Αλλά μπορεί να φάω κανένα αυγουλάκι βραστό γιατί τελικά την έκανα και σήμερα τη γυμναστικούλα μου. Το ζητούσε το κορμί μου! Καλή συνέχεια, κόρες


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, να ρωτήσω κάτι?Όταν περιμένετε περίοδο πόσα κιλά παραπάνω νομίζεται πως παίρνεται?Εγώ πιστεύω στάνταρ 800 γρ. με 1 κιλάκι...Και...σας πιάνουν λιγούρες?Κόρες τις καταπολεμώ με νύχια και με δόντια, αλλά πραγματικά αν δεν υπήρχατε εσείς θα είχα ορμήξει σε κάνα σοκολατένιο λαγουδάκι με μεγάλα αυτιά.......

Mkcm το νυφικό σου φαντάζομαι θα ήταν τέλειο!

Μatri, καλές διακοπούλες...να μας διαβάζεις τουλάχιστον αν μπορείς, για να μην ξεμυαλιστείς......

Jellyfishch,καλή αρχή στην πρακτική! Να βλέπεις τους κούρους με τα ωραία σώματα και να παίρνεις θάρρος!Αφού το κάνανε αυτοί πριν τόοοσα χρόνια, μπορούμε και εμείς!

Αρσινόη, μπράβο γιατί έχεις γεννήσει σχετικά πρόσφατα και έχεις μπει ήδη σε κλίμα αποκατάστασης όπως λέω εγώ!Εγώ έχασα...12 κιλά αμέσως μόλις γέννησα κι ας ήταν και μένα μικρό το μωρό...Φαντάσου πόσο πρησμένη ένοιωθα!Απλά, δε θυμάμαι ποια κοπέλα το είπε παραπάνω ότι ΚΑΙ στην εγκυμοσύνη πρέπει να προσέχουμε και ΔΕΝ ισχύει ότι πρέπει να τρώμε για 2........

Mpougos ευχαριστώ πολύ!Η καημένη η ζυγαριά έχει γελάσει πολύ περισσότερο.......!!!

Κατερίνα, αρχηγέ ευχαριστούμε για την εμψύχωση και τη συσπείρωση (είναι και της μόδας αυτή η λέξη...) Πραγματικά και αυτά τα λίγα κιλάκια που έχω χάσει δε θα τα έχανα αν δεν υπήρχατε εσείς!

Φιλάκια σε όλες!Weekend is pro ton pylon!!! :wink:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...