Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημέρα, όμορφες και λυγερές!

Κατερίνα, μπράβο που επανήλθες δυναμικά στη δίαιτα του ντόκτορ! Για το πινακάκι, εγώ τώρα είμαι 65,5 (όχι 65) και έχω χάσει σύνολο 14,5 κιλάκια, όπως ακριβώς τα λέει και το τικεράκι μου! Μην ταλαιπωρείσαι να τα διορθώνεις, απλώς την επόμενη εβδομάδα μη μου ζητάτε να 'χω πάει κάτω απ' τα 65 :mrgreen: γι' αυτό το επισημαίνω.

Φιλάκια, εγώ πάω για το τζόκινγκ μου, για την ώρα είχα για πρωινό

Πρωινό

2 παξιμαδάκια με ένα μικρό κομμάτι πεκορίνο με πιπέρι + 1 πράσινο τσάι

Μετά το διάδρομο (θα φάω)

1 ακτινίδιο

Μεσημεριανό (θα έχω)

πάλι 1 κομμάτι παστίτσιο

Απογευματινό

2 καρότα

Βραδινό

1 γιαούρτι + 1 μήλο

Η ζυγαριά μου 65,5 και σήμερα! Ο στόχος του Απριλίου υπερκαλύφθηκε, πάνε 2 κιλάκια, οπότε ίσως φτάσω τα 57 το καλοκαιράκι με αυτόν τον ρυθμό, αν και δε βιάζομαι.

Καλημέρες!


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα: Σούζη τρως και ψεύδεσαι και τρως.....

χαχχχαχχαα!!!!!!

Καλημέρα στα κορίτσια!Εγώ παιδιά ανεβαίνω στη ζυγαριά και σκέφτομαι από μέσα μου την ατάκα του Κωνσταντάρα:Το νου σας ρεμάλια!!!!!!

έτσι!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όμορφες και λυγερές!

Κατερίνα, μπράβο που επανήλθες δυναμικά στη δίαιτα του ντόκτορ! Για το πινακάκι, εγώ τώρα είμαι 65,5 (όχι 65) και έχω χάσει σύνολο 14,5 κιλάκια, όπως ακριβώς τα λέει και το τικεράκι μου! Μην ταλαιπωρείσαι να τα διορθώνεις, απλώς την επόμενη εβδομάδα μη μου ζητάτε να 'χω πάει κάτω απ' τα 65 :mrgreen: γι' αυτό το επισημαίνω.

Φιλάκια, εγώ πάω για το τζόκινγκ μου, για την ώρα είχα για πρωινό

Πρωινό

2 παξιμαδάκια με ένα μικρό κομμάτι πεκορίνο με πιπέρι + 1 πράσινο τσάι

Μετά το διάδρομο (θα φάω)

1 ακτινίδιο

Μεσημεριανό (θα έχω)

πάλι 1 κομμάτι παστίτσιο

Απογευματινό

2 καρότα

Βραδινό

1 γιαούρτι + 1 μήλο

Η ζυγαριά μου 65,5 και σήμερα! Ο στόχος του Απριλίου υπερκαλύφθηκε, πάνε 2 κιλάκια, οπότε ίσως φτάσω τα 57 το καλοκαιράκι με αυτόν τον ρυθμό, αν και δε βιάζομαι.

Καλημέρες!

σε ευχαριστώ Αρσινόη μου,

μπράβο και σε σένα!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

......................... Για το πινακάκι, εγώ τώρα είμαι 65,5 (όχι 65) και έχω χάσει σύνολο 14,5 κιλάκια, όπως ακριβώς τα λέει και το τικεράκι μου! Μην ταλαιπωρείσαι να τα διορθώνεις, απλώς την επόμενη εβδομάδα μη μου ζητάτε να 'χω πάει κάτω απ' τα 65 :mrgreen: γι' αυτό το επισημαίνω.

.........

οκ, χαχαχαα!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!

έγραψα δύο φορές μήνυμα σήμερα αλλά ο χαζουπολογιστής δεν ήθελε να το δημοσιεύσει...

συνεχίζω την καθημερινή μου άσκηση, αυτό είναι το καλό νέο..

το κακό είναι ότι όλο και κάποια γουρουνιά κάνω.. αλλά δε με νοιάζει, μέχρι εκεί μπορώ./:rolleyes:

Έκοψα το κακάο μετά από τη συμβουλή της διατροφολόγου εδώ (ευχαριστούμε πολύ!!) και τώρα πίνω καφέ ντεκαφεινέ..

Το πράσινο τσάι είναι πάρα πολύ καλό!!εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να πιω απ ότι ανακάλυψα διότι είναι low risk , και όχι very low risk , οπότε δεν είναι και ό, τι καλύτερο για το θηλασμό. Αντ αυτού καφεδάκι και χαμομηλάκι!!

Πολύ καλή ιδέα το νυφικό!!! Εγώ βέβαια είχα ήδη πάρει την πάνω βόλτα, ήμουν 57 τότε

ΚΟρίτσια κι εγώ δε νομίζω να νηστεψω, άντε το πολύ δύο μέρες όπως λέτε.. Δεν μπορώ να ζήσω χωρίς κρέας αφου...

mckm όντως φουλ πρόγραμμα, αλλά με όλο αυτό το τρέξιμο και τις δουλειές του σπιτιού, κάνεις οπωσδήποτε γυμναστική!!!

Κατερίνα σούπερ η διατροφή!! είναι διατροφολόγου? τι απώλειες δίνει?

Φιλάκια πολλά,καληνύχτα και κλειστά στομαχάκια εύχομαι !!<3 :D:D:D:D

- είναι γιατρού, όπως σου έγραψα κια πιο πάνω, απώλειες δεν ξέρω αλλά εξαρτάται και αν ασκείσαι, την ηλικία και πολλά. Σημασία έχει ότι είναι ασφαλής και υγιεινή

- που χάθηκες κουκλίτσα?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!!

Κατερίνα σούπερ το μοντελάκι!!! άντε να γίνουμε κι εμείς έτσι!! (μακάρι!!!)

χάθηκα λίγο ναι... άρχισα πρακτική και δουλεύω 8ωρο σε ένα μουσείο. Μέχρι να βρω λίγο τους ρυθμούς μου...

Mpougos, άσε, κι εμένα έχει αρχίσει να βγαίνει η γουρουνίτσα από μέσα μου... και η αρκουδίτσα και η αγελαδίτσα, και πολλά άλλα αξιαγάπητα φαγανα ζωάκια.......

Mckm έχεις μπει για τα καλά στο πρόγραμμα!! το παν είναι να κλείσει το στομάχι, μετά είναι παιχνιδάκι νομίζω... εμένα έκλεισε προς στιγμήν, αλλά το ξανανοιξα στα γενέθλιά μου .... :-(

Αρσινόη συγχαρητήρια, έχεις πραγματικά πολύ ισχυρή θέληση!!!! πάρα πολλά τα κιλά και μάλιστα σε συνδυασμό με 'ασκηση!! είσαι αστέρι!!!!!!

Τώρα το πρόγραμμά μου έχει διαμορφωθεί ως εξής:

πρωί: το κλασσικο κακαο - μπανάνα - μέλι - γιαούρτι με καφέ ντεκαφ μέτριο

στη δουλειά: ένα τσάι και ένα κουλούρι

στις 4: μία σαλαταρα και μία μερίδα φαί σκέτη ή με μία φέτα ψωμί

βράδυ: εχθές και προχθές παγωτό και ποπ κορν (βλακείες δηλαδή)

σήμερα λέω να χτυπήσω ένα αβγουλάκιον

Σας φιλώ!!

'


2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες τις γοργονες!

Να ρωτησω σχετικα με όταν ειμαστε αδειαθετες πως επηρεαζεται η ζυγαρια???

Οταν περιμενουμε (3-4 μερες??) πριν μπορει να ειναι και υγρα??

Κατα τη διαρκεια??

Εγω απο αυριο δεν θα μπορω να πολυγραφω . Θα προσπαθω να σας διαβαζω για να παιρνω θετικη ενεργεια και δεσμευομαι να δωσω μετρηση την Τεταρτη. Βεβαια θα ειναι απο αλλα ζυγαρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααα!!!!!!!!!!

Jellyfish, με το καλό η πρακτική. Να προσέξεις τώρα με τη δουλειά να μην ξεφεύγεις τα βράδια, γιατί μέσα στη μέρα ούτε που θα θυμάσαι να φας.

Κατερίνα, το φόρεμα που φοράει το μοντελάκι σου είναι το νυφικό μου σε λευκό!!!!!!!!! Τι μου θύμησες.....

Matri, εννοείται πως επηρεάζει η περίοδος. Κάνεις κατακράτηση. Ένα κολπάκι για εκεί που θα είσαι στη ζυγαριά. Ζυγίζεσαι στο σπίτι πριν φύγεις. Δεν τρως και δεν πίνεις τίποτα μέχρι τον προορισμό, ζυγίζεσαι με το που πας και κάνεις τις ανάλογες προσθαφαιρέσεις και έχεις το στάντας νούμερό σου.

Εγώ χθες το έριξα λίγο έξω. Έφαγα δύο παγωτίνια και συνεχίζω σήμερα κόβοντας λίγο από το φαγητό μου. Καλώς, βέβαια, τα έφαγα, γιατί σήμερα πάω καλύτερα τουαλέτα....:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...