Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλημέρα! Να μαι και εγώ! Η εβδομάδα δεν πήγε πολύ καλά καθώς έπεσαν πολλά μαζεμένα και η διατροφή και η γυμναστική μπήκαν λίγο σε δεύτερη μοίρα! Τις τελευταίες 2 μέρες επανήλθα! Η ζυγαριά σήμερα 93,9! Πολύ μικρή η απώλεια αλλά τουλάχιστον υπάρχει!


[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημερα Καλημερα,

Λοιπον εγω ειμαι 69.00 μειον 500γρ. Πολυ σουπερ αν σκεφτει κανεις οτι αυτη τη εβδομαδα εκανα κατι σαν συντηρηση ΟΚ ελεγα δεν θα χασω αλλα τουλαχιστον να μην παρω. Φοβομουν τη ζυγαρια. Επερνα και τα μυοχαλαρωτικα-αντιφλεγμωνωδη και φοβομουν και για το σταμαχι μου. Το κακό ειναι οτι χτες δεν πηρα χαπι. Σημερα ξυπνησα παλι με το ντουπ ντουπ στο μισο κεφαλι. Οχι τοσο εντονο βεβαια, αλλα ενοχλητικο.

Καλα αυτο με το ζυγισμα με μπριζωνει πολυ. Λες και γραφω διαγωνισμα. Εμενα στοχος ειναι το 65 αρχικα και το ιδανικο το 63.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και για στατιστικους λόγους και εγω οταν εβαλα νυφικο ημουν 55 κιλα πριν 12 χρονια.....Τωρα ειμαι 38 σε ηλικια. Γι αυτο κοριτσι συμβουλη συμπερασμα με τις εγκυμοσυνες θελει προσοχη και μετα θελει προσοχή, γιατι μετα αν ερθει κι αλλο μωρο δυσκολευει η καταστασαη, αν ερθει και αλλο... ακομα χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Θα επανέλθω δριμύτερη αργότερα, αλλά αναφέρομαι στην αρχηγό Κατερίνα!72.8 και πάλι το σταυρό μου να κάνω που δεν είναι 73.8 με αυτά που κατέβασα!Άρα απώλεια μηδέν.....Βέβαια, έχω 1 ελάχιστο ελαφρυντικό ότι περιμένω περίοδο σε 4 μέρες, αλλά θα μπορούσα και καλύτερα!Τα λέμε αργότερα φιλιά σε όλες!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Να μαι και εγώ! Η εβδομάδα δεν πήγε πολύ καλά καθώς έπεσαν πολλά μαζεμένα και η διατροφή και η γυμναστική μπήκαν λίγο σε δεύτερη μοίρα! Τις τελευταίες 2 μέρες επανήλθα! Η ζυγαριά σήμερα 93,9! Πολύ μικρή η απώλεια αλλά τουλάχιστον υπάρχει!

καλώς την κουκλίτσα μας!!! κι έλεγα που χάθηκες!!!!

μιά χαρά είνια η απώλειά σου καλέ. Η ιδανική θα έλεγα!!! μακάρι να συνεχίσεις έτσι!!!

Κόρες καλημέρα,

σας διαβάζω και ετοιμάζω το τέταρτο πινακάκι μας και επανέρχομαι


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Ετσι και για στατιστικους λόγους και εγω οταν εβαλα νυφικο ημουν 55 κιλα πριν 12 χρονια.....Τωρα ειμαι 38 σε ηλικια. Γι αυτο κοριτσι συμβουλη συμπερασμα με τις εγκυμοσυνες θελει προσοχη και μετα θελει προσοχή, γιατι μετα αν ερθει κι αλλο μωρο δυσκολευει η καταστασαη, αν ερθει και αλλο... ακομα χειροτερα

Κορμάρα ήσουν, ματρι! Δεν πειράζει, θα επανέλθουμε όλες μας!

Πάντως προσοχή μια ζωή εξου και πατήσουμε τα 30 πάνω κάτω οι γυναίκες, αλλιώς όταν έρθουν οι εγκυμοσύνες. Με ένα γιαουρτάκι πρέπει να τη βγάζουμε το βράδυ, άντε τώρα να το συνηθίσεις αυτό :roll:


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites

3011403pxxu7gxq1t.gif

==========13/3===20/4==εβομαδιαία==Συνολικά==στόχος

katerina71==87,0====86,7=====-0.3====(-5,3)======64

mkcm=====63,0=====62,0=====-1.0 ===(-6,0)======50

mpougos====63,1===62,7=====-0.4 ===(-2,0)======60

jellyfishch===61,5===61,1=====-0.4====(-6,9)======

Αρσινόη====66,0=== 65,0=====-0.5====(-15,0)====57

Pinelopilar==72,8====72,8====-0.0====(-2,2)======64

Matri======69,5=====69,0===-0.5 ====(-1,5)======63

Cacao======================================

Mamoulamou==66.6===66,1====-0,5====(-4,9)=====

Jo sephine====+2=============================

Aristea D.=====94.3====93,9===-0.4=====(-2,1)=====

Λοιπόν:

Διακρίνω δυναμισμό από την Αρσινόη μας!!!!

Αποφασιστικότητα από την mkcm μας!!!

Αριστέα και Κατερίνα τα βαριά πυροβολικά, απτόητα συνεχίζουν αργά και σταθερά!!!

Πηνελόπη μου πας πολύ καλά, είσαι σε δύσκολο σημείο, περιμένεις να αδιαθετήσεις, οπότε βάστα!!! Και κυρίως συνέχισε με την επιμονή και την θέληση που έχεις!!!

Μatri μου φοβερή απώλεια, δεδομένων των συνθηκών!!!!

Mamoulamou Μισό κιλό!!! Δεν το λες λίγο, ιδανικό θα έλεγα, μπράβο!!!!

Mpougos αργά και σταθερά συνέχισε!!!

Jellyfish μου, σούπερ σε βλέπω!!!! Η άσκηση και το περπάτημα πιάνουν τόπο!!!

ΕΠΟΜΕΝΟ 5ο ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΤΗΝ M.ΤΕΤΑΡΤΗ 27/4/2016

ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΟ 6Ο ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5/2016

Κόρες βάλτε τα δυνατά σας!!!!

Τελευταία βδομάδα, για το Πάσχα, τα δίνουμε όλα!!!!

Μετά χαλαρώνουμε για Πάσχα, και ξανασυνεχίζουμε, γιαυτό το 6ο πινακάκι μας δεν θα έχει μία βδομάδα απόσταση από το 5ο, αλλά δύο εβδομάδες.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το πινακάκι. Όμως, θα διατυπώσω μια ένσταση: ΟΧΙ χαλάρωμα το Πάσχα!!!!!!!!!! Αν ξεκινήσουμε να χαλαρώνουμε Μ. Πέμπτη, Μ. Παρασκευή, Μ. Σάββατο, Κυριακή του Πάσχα, Δευτέρα του Πάσχα μαζεύονται 5 μέρες. 5 μέρες χαλάρωμα, δηλαδή τουλάχιστον τσουρέκι (210 θερμίδες), 1 μικρό κουλουράκι (70 θερμίδες),αβγό σοκολατένιο 100γρ. (600 θερμίδες), αρνί σούβλας 200 γρ. (600 θερμίδες), μαγειρίτσα 1 πιάτο (500 θερμίδες), κανένα γλυκάκι ή σιροπιαστό που θα φέρουν οι επισκέπτες, κρασί 1 ποτήρι (160 θερμίδες), 1 ποτήρι μπύρα (150 θερμίδες), ποτά άλλα - για όσες θα βγουν το βράδυ - ~140 θερμίδες το ποτήρι. Μαζεύουμε άνετα 1 - 2 κιλάκια αν αφεθούμε και είναι κρίμα ο κόπος.

Σας αφήνω την Κυριακή του Πάσχα να φάτε αρνί ή κατσίκι, σαλατούλα, να πιείτε 2-3 ποτηράκια κρασί ή μπύρα (αν βγείτε το βράδυ θα μειώσετε τη μεσημεριανή κατανάλωση) και 1 γλυκό!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, λέω, για να μην ξεφύγουμε, ίσως - αν δεν μπορεί η Κατερίνα πινακάκι δεν πειράζει - να αναρτήσουμε τα κιλά της Τετάρτης του Πάσχα: 1. για να έχουμε στόχο να μην το παρακάνουμε, 2. για να μαζευτούμε έγκαιρα αν το παρακάναμε (που το απεύχομαι).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα!!

.....

..................................

Κατερίνα σούπερ η διατροφή!! είναι διατροφολόγου? τι απώλειες δίνει?

............. !!<3 :D:D:D:D

jelly μου η διατροφή/δίαιτα είναι από ενδοκρινολόγο, την είχε δώσει στην mkcm μας, αλλά παρόμοια μου έδωσε κι εμένα ο παθολόγος. με προσαρμογές και αλλαγούλες λόγω δουλειάς.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, λέω, για να μην ξεφύγουμε, ίσως - αν δεν μπορεί η Κατερίνα πινακάκι δεν πειράζει - να αναρτήσουμε τα κιλά της Τετάρτης του Πάσχα: 1. για να έχουμε στόχο να μην το παρακάνουμε, 2. για να μαζευτούμε έγκαιρα αν το παρακάναμε (που το απεύχομαι).

οκ συμφωνώ,

σκληρή και αδυσώπητη γυναίκα!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα διαιτοκοριτσα τι κάνετε;

Μπραβο βρε κοριτσια πεταει η ομαδα !!!

Εγω προσωπικα εχω σκοπο να χαλαρωσω τις 2 μερες Κυριακη κ Δευτερα του Πασχα κ μετα τα κεφαλια μεσα παλι. Καλα το Μ.Σαββατο εξαλλου το βραδυ ποσο να φας εκεινη την ωρα ,συνηθως λιγη σουπα τρωω.

Δεν θελω να λεω μεγαλα λογια γιατι μια φορα που ειχα πιεστει πολυ κ δεν εφαγα Πασχα μετα την επεσα στα κουλουρακια την ερχομενη εβδομαδα κ οτι δεν εβαλα το Πασχα το εβαλα μετα. Οταν λεω οτι θα χαλαρωσω,δεν εννοω οτι θα πεσω με τα μουτρα αλλα θα φαω απο ολα με μετρο κ μετα λιγοι πιο αυστηρα.

Αυτες τις μερες αισθανομαι τρομερα πρησμενη ενω η διατροφη μου ειναι πολυ προσεγμενη,ισως ειναι επειδη ειμαι κ στην μεση του κύκλου.

Χτες εφαγα 2 μικρα μπιφτεκιακια με λιγο πουρε κ σαλατα κ το βραδυ γιαουρτι με μηλο. Ενδιαμεσα ενα μηλο το πρωι κ ενα αχλαδι το απογευμα κ πρωινο 1 χυμο φυσικο πορτοκαλι κ 1 τοστο με πολυσπορο ψωμι κ μιλνερ.

Σημερα εχω φερει σαλατα μαρουλι με λιγο αγγουρι κ ντοματα που εχω ριξει μεσα 2 βραστα αυγα κ μια φετα γαλοπουλα.Θα φαω κ δυο φρυγανιες ολικης μαζι με την σαλάτα.

Κοριτσακι μου δεν χριεαζονται υπερβολες κ πολλες στερησεις γιατι εχουμε κ το μετα.Καλα θα τα χασουμε τα κιλακια μας εστω κ λιγο λιγο το θεμα ειναι να μπορεσουμε κ να τα διατηρησουμε.

Σας φιλω ολες κ τα λεμε αργοτερα! :D

Link to comment
Share on other sites

Κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια, καθότι τις μέρες του Πάσχα άνετα μπορώ να φάω με τον πρωινό καφέ 6-7 κουλουράκια (420 - 490 θερμίδες) και μέσα στη μέρα άλλα 7 - 8 (490 - 560 θερμίδες). Επίσης, μπορώ να φάω μαζί με το φαγητό άνετα, κάνοντας βούτες 4 - 5 φέτες ψωμί (320 - 400 θερμίδες), 1 κομμάτι σιροπιαστό (~ 500 θερμίδες) το απόγευμα και το βράδυ ξηροκάρπια άπειρα (άπειρες θερμίδες), ενδεικτικά τα 100 γρ. έχουν ~600 θερμίδες ή πατατάκια άπειρα (άπειρες θερμίδες), ενδεικτικά πάλι τα 100γρ. έχουν ~550 θερμίδες. παίζονται επιτραπέζια ή χαρτιά....

Αν τα βάλεις κάτω αυτά σε μια μέρα σου δίνουν το λιγότερο 2800 θερμίδες παραπάνω....

Ελπίζω να σας έπεισα............:roll:

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΟΜΕΝΟ 5ο ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΤΗΝ M.ΤΕΤΑΡΤΗ 27/4/2016

ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΟ 6Ο ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5/2016

Κόρες βάλτε τα δυνατά σας!!!!

Τελευταία βδομάδα, για το Πάσχα, τα δίνουμε όλα!!!!

Μετά χαλαρώνουμε για Πάσχα, και ξανασυνεχίζουμε, γιαυτό το 6ο πινακάκι μας δεν θα έχει μία βδομάδα απόσταση από το 5ο, αλλά δύο εβδομάδες.

Μου αρέσει που η ομάδα θεωρεί δεδομένο ότι το Πάσχα, θα κλάψουν μανούλες (προβατίνες)!

Κατερίνα ευχαριστώ για το κουράγιο,πιστεύω την άλλη Τετάρτη να επανέλθω ασπροπρόσωπη!

Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες!Μπράβο και πάλι μπράβο και για την παρέα μας!Δύσκολα βρίσκεις τέτοιο τρελοπαρεάκι με κοινό στόχο!

Ναι κι εγώ σαν να γράφω διαγώνισμα νιώθω!

Διαιτητικά χαιρετίσματα σε όλες!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...