Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλημέρα, κόρες! Σήμερα 64,8 κιλά (για την Κατερίνα κ το πινακάκι μας: από 65,5 της προηγούμενης εβδομάδας, δηλαδή 700 γρ. κάτω αυτή την εβδομάδα, στόχος τα 57 την 1/1/17 ή και νωρίτερα όπως πάει).

Τελικά χθες έφαγα μόνο τη σαλάτα μου γιατί κάπου εκεί έσκασα κιόλας, έχει κλείσει το στομάχι. Ήταν λόλα, αυγό βραστό και αγγουράκι, ένα μεγάλο μπολ, με λίγο λάδι και λίγο μπαλσάμικο. Αυτά!

Για σήμερα

Πρωινό

1 ποτήρι γάλα 1,5% + 1 φέτα μαύρο ψωμί με ταχίνι

Δεκατιανό

1 πορτοκάλι

Μεσημεριανό

1 μέτρια ντομάτα και 1 πιπεριά φλωρίνης γεμιστά με κιμά (χωρίς ψωμί)

Απογευματινό

1 σαλατάρα λάιτ όμως (όπως πάνω)

Βραδινό

αν πεινάσω (1 γιαούρτι + 1 μήλο)

Μκσμ, είχες δύσκολη μέρα, αύριο συνεχίζεις ακάθεκτη! Μπράβο και που έμεινες στα ίδια θα σου έλεγα κι εγώ, αυτό έλειπε να μην έχουμε και τα απρόοπτά μας!


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

1008309um52of8bs4.gif

============20/4===27/4==εβομαδιαία==Συνολικά==στόχος

1η. Mamoulamou==66.1===65,3===-0,8====(-5,7)=====

2η. Αρσινόη====65,5=== 64,8=====-0.7===(-15,2)====57

3η.mkcm=====62,0=====62,0=====0.0 ===(-6,0)=====50

3η.katerina71==86,7====86,7=====-0.0===(-5,3)=====64

3η. Pinelopilar==72,8====73,3====+0.5====(-1,7)=====64

mpougos====62.7===62,7=====-0.0===(-2,0)======60

Matri======69,0=====69,0===-0.0 ====(-1,5)=====63

Aristea D.=====93.9====93,9===-0.0====(-2,1)====

jellyfishch===61,1===61,1=====-0.0====(-6,9)=====

Λοιπόν:

Το κάνω λίγο πιο ανταγωνιστικό!!! Στην πρώτη θέση για αυτήν την εβδομάδα η Mamoulamou και στην 2η θέση η Αρσινόη!!!!

Τι να πω για Αρσινόη και Mamoulamou!!!!!Κορίτσια είστε άπαιχτες.!!!!!!!

Σταθερές στο πρόγραμμά σας, σταθερή εβδομαδιαία απώλεια, μπράβο, μπράβο κια πάλι μπράβο κορίτσια!!!!! Το έχετε πάρει πολύ σοβαρά, είστε αποφασισμένες να τα χάσετε!!!

Η Αρσινόη έχει χάσει από τον Γενάτη που γέννησε 15.200 κιλά!!!!! Και η Μamoulamou σε λίγο διάστημα σχεδόν 6 κιλά!!!!!Mamoulamou ποιός είναι ο στόχος σου? Σε ποιά κιλά θέλεις να φτάσεις και με τι ύψος? Συγνώμη αν το ξαναέγραψες και δεν το είδα γαι να το γράψω, αλλά δεν το βρήκα.

Στην 3η θέση οι 3 κυρίες : Κατερίνα, mkcm και Πηνελόπη: την προσοχή σας κορίτσια το Πάσχα!!!!εμείς θα έχουμε να τα χάσουμε πάλι (αν πάρουμε) όχι καμμία άλλη, τόσο κόπο κάνουμε βδομάδα, την βδομάδα , είναι λίγο άδικο για τον κόπο μας, για την ψυχολογία μας, για εμάς τις ίδιες!!!.Ας κάνουμε ένα μεγάλο δώρο φέτος στον εαυτό μας για το καλοκαιράκι!!!!

Matri μας ελπίζω να είσαι καλά!!!

Jellyfishch τρέχεις το ξέρουμε, άρχισες δουλειά, ελπίζω μετά το Πάσχα να σε ξαναέχουμε πιο ενεργή

Aristea D. με το καλό η μετακόμιση, καλή δύναμη και όσο μπορείς να προσέχεις. Γράψε μας όποτε μπορείς.

Μpougos που είσαι? Ελπίζω να είσαι καλά!!!

ΕΠΟΜΕΝΟ 6o ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5/2016, για απολογισμό και δυναμική επανέναρξη.

Έχουμε 64 ημέρες για το καλοκαιράκι μας!!!!

Μπορούν άνετα και υγιέστατα να φύγουν από 4 έως και 8 κιλά!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου, εγώ σε λίγο κλείνομαι σε σύσκεψη και από αύριο είμαι αδειούχα και θα εξορμήσω προς τας εξοχάς, όπου δυστυχώς δε θα έχω πρόσβαση στο internet.... Οπότε από μένα ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ και να περάσετε υπέροχα και διαιτητικά και η επιστροφή την Τετάρτη να μας βρει με (-) ή τουλάχιστον με τα ίδια κιλά!!!!!!!!!

Σας ετυχαριστώ και πάλι ΟΛΕΣ για τη συμπαράσταση και τη συνοδεία σας σε αυτό το υπέροχο ταξίδι προς το αδύνατο, όπου όλες μαζί, μια γροθιά, χωρίς κρίσεις, κατακρίσεις, αποψάρες και ύφος παντογνώστη στηρίζουμε η μία την άλλη με όλη μας την ψυχή....

Χρόνια πολλά και σας φιλώ όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα να περασεις κοριτσι !! Κοιτα να ξεκουραστεις κ να επιστρεψεις ανανεωμενη κ με γεματες μπαταρίες!

Ευχαριστω Κατερινακι για τα καλα σου λογια !!Μ[ραβο σε ολα τα κοριτσια για την προσπαθεια που κανουμε !!

Εγω εχω υψος 1.70 κ ο στοχος μου ειναι τα 60 κιλα σε πρωτη φαση.Πιο παλια στοχευα στα 57 αλλα ας παω στα 60 να μπορεσω να τα κρατησω κ θα ειμαι σουπερ ευχαριστημένη !!

Επομενος στοχος, να μην παρουμε το Πασχα η αν παρουμε ενα κιλακι αυτο θα φυγει οπως ηρθε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερίνα, σ' ευχαριστούμε για το πινακάκι!

Έκανα και 4,5 χλμ. τζόκινγκ σήμερα, 620 θερμίδες, γιατί αφενός από αύριο πιο δύσκολα θα προλαβαίνω να πάω, αφετέρου χθες ξέχασα να εξομολογηθώ ότι ήρθε η μαμά μου και έφερε μια κολασμένη σοκολάτα με αλατισμένη καραμέλα :mrgreen::mrgreen::mrgreen: απ' την οποία έφαγα 2 μπαστουνάκια και ήταν κόλαση! Αλλά μετά με κοίταζε η άτιμη μέσα απ' το ψυγείο κάθε φορά που πήγαινα για νερό, και της την έδωσα πίσω, ε μα πια, αφού δεν μπορώ ν' αντισταθώ, καλύτερα που την έδιωξα τελικά. Όταν θέλω να κάνω την παρασπονδία μου πάω και παίρνω μόνη μου!

Καλά να περάσετε, μκσμ, αντιστάσου στην καλή την πεθερούλα! :mrgreen::twisted: Ελπίζω όλο και κάτι υγιεινό θα βρίσκεις να τρως εκεί, αλλιώς παίρνεις και κανένα γιαουρτάκι για τα βράδια και την υπόλοιπη μέρα ό,τι έχετε και θα 'σαι μια χαρά, διακοπές έχουμε άλλωστε! Μετά ενωμένες θα τον ξαναβρούμε το δρόμο.

Α, ο μπεμπούλης μου γεννήθηκε αρχές Φεβρουαρίου! Υδροχοάκι! Φιλιά σε όλες!


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites

αχ Πηνελόπη μου, σε καταλαβαίνω, πριν γεννήσω πονούσα υπερβολικά το πρώτο 24ωρο κυρίως.

λίγες σκέψεις μου: (τα έγραφα αυθόρμητα, όπως ακριβώς που ερχόταν η απάντηση σε κάθε μου ερώτηση)

Γιατί θέλω να αδυνατίσω?

Θέλω να αδυνατίσω γιατί όταν είμαι αδύνατη θα είμαι πιο ωραία

Θα αισθάνομαι πιο ωραία, πιο όμορφη, με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση.

Γιατί τώρα που είμαι χοντρή νιώθω άσχημη

Γιατί τώρα που είμαι χοντρή κουράζομαι εύκολα, δεν βρίσκω ρούχα που να μου αρέσουν και να είναι τις μόδας, έχω μεγαλώσει κιόλας και με τα ρούχα αυτά φαίνομαι μεγαλύτερη

Θέλω να αδυνατίσω για να φαίνομαι πιο μικρή ηλικιακά

Είναι λίγο επιφανειακό όμως αυτό, γιατί η ομορφιά παίζει τόσο σημαντικό ρόλο στην ψυχολογία μου?

Θέλω να αδυνατίσω για να προστατευτεί η καρδιά μου από το λίπος, χοληστερίνη υπερταση και το σώμαμου και τα υπολοιπα όργανα από διαβήτη τύπου 2

Θέλω να αδυνατίσω για να είμαι πιο ευκίνητη

Θέλω να αδυνατίσω για να είμαι παράδειγμα στην κόρη μου, πως προσέχουμε δηλαδή τον εαυτό μας κια δεν τον παρατάμε

Γιατί δεν μπορώ να αδυνατίσω?

Δεν μπορώ να αδυνατίσω γιατί πεινάω

Δεν μπορώ νααδυνατίσω και να αντέξω την πείνα, γιατί λέω «δεν βαριέσαι κια λίγα παραπανίσια κιλά δεν πειράζει»

Δεν μπορώ να αντέξω την διατροφή και να αντισταθώ στα διάφορα που κυλοφορούν γιατί βαριέμαι και δεν με ενδιαφέρει να κάνω κάτι άλλο, για πιο λόγο να πεινάσω? Για πιο λόγο να ασκηθώ και να πονέσω? Δεν βρίσκω κίνητρο?

Δεν μπορώ να αντέξω την ομορφιά?

Γιατί θα αδυνατίσω?

Γιατί με τα 5 γεύματα δεν πεινάω, το γνωρίζω πολύ καλά

Γιατί με λίγη, οργάνωση μπορώ να με κάνω περισσότερο ευτυχισμένη και χαρούμενη

Αυτό είναι , όχι για να είμαι πιο όμορφη αλλά για να είμαι περισότερο χαρούμενη (γιατί είμαι περισσότερο χαρούμενη όταν είμαι αδύνατη? Γιατί αυτά τα πρότυπα μας επιβάλουν? Γιατί ο κόσμος είναι τρισάθλιος και ρατσιστής? Γιατί τώρα που μεγαλώνω βλέπω τις επιπτώσεις τις παχυσαρκίας?

Όπως και να έχει, είμαι πιο ευτυχισμένη όταν είμαι λιγότερα κιλά


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα, συμφωνώ σχεδόν σε όλα! Εντάξει, ωραία νιώθουμε και τώρα, αλλά όντως τα λιγότερα κιλά και όχι υπερβολές μάς δείχνουν κοριτσάκια και είναι και πιο όμορφα τα σώματα, πώς να το κάνουμε! Γιατί κι οι άντρες μας έχουν ψυχή να προσθέσω εγώ και αξίζει να μας έχουν όμορφες δίπλα τους, αλλά και για να φοράμε ό,τι μας αρέσει και να πετάμε!

Πάνω απ' όλα φυσικά για την υγεία μας, τα οφέλη είναι πολλαπλά και αναρίθμητα.


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!Βλέπω είμαστε απασχολημένες με τα αυγουλάκια και το νοικοκυριό μας!Εύχομαι Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση σε όλες μας, με Υγεία πάνω απ'όλα και με.......προσήλωση στο στόχο μας!Πολλά φιλιά στο παρεάκι με πολλή αγάπη!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, είναι καμιά εδώ; Όλες έχετε εκδράμει;

Εμείς εξοχικό, αντιστέκομαι γιατί εδώ παραμονεύουν σοκολατένια αυγά, παγωτά στην κατάψυξη, σοκολάτες, τυροπιτάκια, γεμιστά τσουρέκια κι ένα σωρό λιχουδιές (ναι, εδώ δε νηστεύει κανείς, τς τς τς), ε πού και πού την κάνω κι εγώ την παρασπονδία μου, αλλά τα βράδια κοιμάμαι με ένα γιαούρτι σκέτο ολόσκετο. Ευτυχώς για την ώρα 100 γρ. κάτω από χθες, ελπίζω και τις επόμενες 2 μέρες ν' αντέξω και είτε πέσει είτε δεν πέσει τουλάχιστον να μείνει στα ίδια η ζυγαριά.

64,7 για σήμερα επομένως! Καλή συνέχεια


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, κάθε μέρα ένα μικρό σοκολατάκι (περίπου 90 θερμίδες) το τσακίζω, δε γίνεται να με περιβάλλουν τόοοσα γλυκά πια. Και στο ένα που μένω και που είναι μόνο σοκολατάκι καλά να λέμε :tongue: πάντως η ζυγαριά μου την κάνει τη χάρη και πέφτει γιατί στα άλλα είμαι φειδωλή και μετρημένη, σήμερα 64,5! Έκλεισε ο Απρίλιος με -3 για μένα, με στόχο 1,5 κιλό/μήνα, αλλά θα πέσει ο ρυθμός απώλειας στους επόμενους μήνες ούτως ή άλλως.

Καλές γιορτές σήμερα-αύριο, ευτυχώς για όσες τρώνε το ψητό, με σαλατούλα και σούβλα θα τη βγάλουμε άνετα! Για όσες σιχαίνονται το κρέας, εκεί θα είναι λίγο θέμα, αλλά μια μέρα είναι, ας το ρίξουμε και έξω!


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...