Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

καλημερα σε ολες τις κυριες του φορουμ! Ειμαι νεα εδω, μολις εκανα την εγγραφη μου και θα ηθελα να ξερω αν μπορω να συμμετεχω κι εγω στη προσπαθεια σας (συμπαρασταση για απωλεια βαρους μετα απο γεννα). Διαβασα αρκετα μηνυματακια απο τη συζητηση σας και τα βρηκα πολυ ενθαρρυντικά και υποστηρικτικά. Πανε τρια χρονια απο τη γεννα του γιου μου και απο τοτε δε λεω να χασω τα 10 παραπανισια κιλα μου με τιποτα... Θα μου εδινε μεγαλη χαρα και ωθηση η συμμετοχη μου εδω για να συγκεντρωθω στο στοχο μου και να τα καταφερω, μιας και το περιβαλλον μου δεν βοηθαει ιδιαιτερως. Ειμαι 34 χρονων, υψος 1,65, βαρος 69,4. Στην εγκυμοσυνη πηρα 23 ολοκληρα κιλα :oops: και αφοτου γεννηθηκε ο μικρος μου αγγελος παλευω με τα 10 που μου κατσικωθηκαν. Ξεκινησα λοιπον σημερα διατροφη (η τριτη προσπαθεια μου) και θελω να μοιραζομαι την εμπειρια μου μαζι σας. Την καλημερα μου σε ολες!:)

εννοείται και μπορείς να συμμετέχεις!!!!

κάθε τετάρτη έχουμε το πινακάκι μας!!!! δίνουμε δηλαδή βάρος, απώλεια εβδομάδας, συνολική απώλεια και στόχο.

καλώς ήρθες!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Einrich, τέλεια, μπράβο, άντε και σ' ανώτερα!!!!!!!!!

Vicko, καλωσήρθες.

Εγώ τελικά με κάτι φλερτάρω. Ίωση, αναιμία επειδή έχασα πολυ αίμα στην περίοδο, τροφική; Κάτι έχω. Είμαι και σήμερα με τρομερή ναυτία και ζαλάδα... Για να δούμε πως θα πάει η μέρα.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις κυριες του φορουμ! Ειμαι νεα εδω, μολις εκανα την εγγραφη μου και θα ηθελα να ξερω αν μπορω να συμμετεχω κι εγω στη προσπαθεια σας (συμπαρασταση για απωλεια βαρους μετα απο γεννα). Διαβασα αρκετα μηνυματακια απο τη συζητηση σας και τα βρηκα πολυ ενθαρρυντικά και υποστηρικτικά. Πανε τρια χρονια απο τη γεννα του γιου μου και απο τοτε δε λεω να χασω τα 10 παραπανισια κιλα μου με τιποτα... Θα μου εδινε μεγαλη χαρα και ωθηση η συμμετοχη μου εδω για να συγκεντρωθω στο στοχο μου και να τα καταφερω, μιας και το περιβαλλον μου δεν βοηθαει ιδιαιτερως. Ειμαι 34 χρονων, υψος 1,65, βαρος 69,4. Στην εγκυμοσυνη πηρα 23 ολοκληρα κιλα :oops: και αφοτου γεννηθηκε ο μικρος μου αγγελος παλευω με τα 10 που μου κατσικωθηκαν. Ξεκινησα λοιπον σημερα διατροφη (η τριτη προσπαθεια μου) και θελω να μοιραζομαι την εμπειρια μου μαζι σας. Την καλημερα μου σε ολες!:)

Καλημέρα Vicko,καλωσόρισες!Μου θυμίζεις πολύ τον εαυτό μου!Είμαι 35 ετών,η κόρη μου 3 ετών,πήρα 22 κιλά στην εγκυμοσύνη, αφού λίγο πριν την εγκυμοσύνη είχα πάρει κι άλλα...και παλεύω με αυτά τα 10 ρημαδοκιλά μπας και αλλάξει η τύχη και η ψυχολογία μου!Η παρέα μας είναι πολύ καλή, μας δίνει όρεξη, δύναμη και συμπαράσταση με αρχηγό την Κατερίνα!

Einrich καλωσόρισες κι εσύ!

Έρχεται καλοκαιράκι, πάμε δυναμικά!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις κυριες του φορουμ! Ειμαι νεα εδω, μολις εκανα την εγγραφη μου και θα ηθελα να ξερω αν μπορω να συμμετεχω κι εγω στη προσπαθεια σας (συμπαρασταση για απωλεια βαρους μετα απο γεννα). Διαβασα αρκετα μηνυματακια απο τη συζητηση σας και τα βρηκα πολυ ενθαρρυντικά και υποστηρικτικά. Πανε τρια χρονια απο τη γεννα του γιου μου και απο τοτε δε λεω να χασω τα 10 παραπανισια κιλα μου με τιποτα... Θα μου εδινε μεγαλη χαρα και ωθηση η συμμετοχη μου εδω για να συγκεντρωθω στο στοχο μου και να τα καταφερω, μιας και το περιβαλλον μου δεν βοηθαει ιδιαιτερως. Ειμαι 34 χρονων, υψος 1,65, βαρος 69,4. Στην εγκυμοσυνη πηρα 23 ολοκληρα κιλα :oops: και αφοτου γεννηθηκε ο μικρος μου αγγελος παλευω με τα 10 που μου κατσικωθηκαν. Ξεκινησα λοιπον σημερα διατροφη (η τριτη προσπαθεια μου) και θελω να μοιραζομαι την εμπειρια μου μαζι σας. Την καλημερα μου σε ολες!:)

Καλησπέρα. Αχ πόσο ίδια με εμένα! Στην εγκυμοσύνη έβαλα 16 κιλά αλλά με εμένα το πρόβλημαήταν μετά. Τρώω και παρασύρομαι. Ελπίζω να πάω καλά. Ο μεταβολισμός μου ήταν τέλειος, έτρωγα ότι ήθελα και δεν έβαζα γραμμάριο αλλά περπατούσα πάρα πολύ. Από όταν σταμάτησα να περπατάω και έμεινα και έγκυος έγινε το κακό. Τώρα ότι τρώω κάθεται στην κοιλιά μου. Όλοι με ρωτάνε αν είμαι έγκυος!:oops::oops::oops: Καλή αρχή λοιπόν σε όλες που ξεκινήσαμε τώρα και καλή συνέχεια σε όσες είναι ήδη στη διαδικασία. Εμένα τα 2,4 κάπως μου φάνηκαν. Μάλλον κάτι άλλο παίζει. Βέβαια εγώ νιώθω και βλέπω την αλλαγή ήδη. Ξεπρήστηκε λίγο η κοιλιά μου και κοιμάμαι και ξυπνάω πιο άνετη και όχι με πρησμένη κοιλιά. Για να δούμε. Κορίτσια καμιά συμβουλή από τις παλαιότερες? Εγώ λέω αν βρω κάτι να το γράφω εδώ να βοηθιόμαστε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Einrich, τέλεια, μπράβο, άντε και σ' ανώτερα!!!!!!!!!

Vicko, καλωσήρθες.

Εγώ τελικά με κάτι φλερτάρω. Ίωση, αναιμία επειδή έχασα πολυ αίμα στην περίοδο, τροφική; Κάτι έχω. Είμαι και σήμερα με τρομερή ναυτία και ζαλάδα... Για να δούμε πως θα πάει η μέρα.....

Σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι περαστικά. Κάνε μια εξέταση αιματοκρίτη και σίδηρο να είσαι σίγουρη. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ξεκίνησα μια μικρή έρευνα και λέω να γράφω και εδώ διάφορα μπας και μας βοηθήσουν. Μάλλον χρήσιμα για τις καινούργιες γιατί οι πιο παλιές πιστεύω τα εφαρμόζουν, για να τα πάνε τόσο καλά. :)

Κάποιες πρώτες συμβουλές λοιπόν:

• Τα λαχανικά θα σε βοηθήσουν να αισθάνεσαι χορτάτη, ενώ οι θερμίδες τους είναι απίστευτα λίγες.

• Για να κάψεις το λίπος θα πρέπει να πίνεις όσο το δυνατόν περισσότερο νερό γίνεται.

• Άδειασε το σπίτι σου από τα ακατάλληλα τρόφιμα, όπως η μερέντα, τα γαριδάκια και το αλκοόλ, για να μην μπαίνεις στον πειρασμό.

• Προσπάθησε να είσαι απασχολημένη για να μην σκέφτεσαι το φαγητό. Δεν θέλεις να παίρνεις κιλά μόνο και μόνο επειδή βαριέσαι και τρως.

• Να τρως μόνο από το πιάτο σου και πάντα καθισμένη στο τραπέζι, το να τσιμπολογάς μπροστά στο ψυγείο είναι ότι χειρότερο γιατί χάνεις τον έλεγχο και δεν μπορείς να σταματήσεις.

• Τα γεύματα που θα κάνεις θα πρέπει να είναι 5 και ποτέ λιγότερα.

Θα ακολουθήσουν και συνταγές με χαμηλές θερμίδες και λιπαρά γιατί δεν ξέρω και τι να τρώω, δεν έχω πολλές συνταγές τέτοιου είδους, οπότε έψαξα λίγο. Αν κάποια ενδιαφέρεται να της στείλω ότι έχω βρει ας μου στείλει π.μ., με επιφύλαξη όμως γιατί και εγώ τώρα ξεκινάω και ψάχνομαι.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

.Απολογισμος εβδομαδας. Χαλια. Σημερα η ζυγαρια εδειξε 68.6 . Εκανα Πασχα αυτη την εβδομαδα εγω. Ο

Υπο αλλες συνθηκες απλα θα τα παραταγα. Ομως συνεχιζουμε ολες μαζι να δυνουμε δυναμη η μια στην αλλη.

ΚΟριτσια καλωςηρθατε στην παρεα μας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Διαιτητικά μου κορίτσια η μέτρηση για μένα σήμερα είναι 72.2!Άντε και την άλλη εβδομάδα δεσμεύομαι - ελπίζω να είμαι στο 71!Πολλά φιλάκια και καλή επιτυχία σε όλες!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Einrich, τέλεια, μπράβο, άντε και σ' ανώτερα!!!!!!!!!

Vicko, καλωσήρθες.

Εγώ τελικά με κάτι φλερτάρω. Ίωση, αναιμία επειδή έχασα πολυ αίμα στην περίοδο, τροφική; Κάτι έχω. Είμαι και σήμερα με τρομερή ναυτία και ζαλάδα... Για να δούμε πως θα πάει η μέρα.....

καλημέρα, πως είσαι σήμερα mkcm μου?

καλημέρα κόρες, σας διαβάζω, ετοιμάζω το 7ο πινακάκι μας, και επανέρχομαι.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Διαιτητικά μου κορίτσια η μέτρηση για μένα σήμερα είναι 72.2!Άντε και την άλλη εβδομάδα δεσμεύομαι - ελπίζω να είμαι στο 71!Πολλά φιλάκια και καλή επιτυχία σε όλες!

μπράβο Πηνελόπη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!

.Απολογισμος εβδομαδας. Χαλια. Σημερα η ζυγαρια εδειξε 68.6 . Εκανα Πασχα αυτη την εβδομαδα εγω. Ο

Υπο αλλες συνθηκες απλα θα τα παραταγα. Ομως συνεχιζουμε ολες μαζι να δυνουμε δυναμη η μια στην αλλη.

ΚΟριτσια καλωςηρθατε στην παρεα μας

έτσι!!!!!!!!!!!!!!!!!! πιστεύω και αυτή η εβδομάδα που πέρασε ήταν δύσκολη, με πάρα πολλους διατροφικούς πειρασμούς. ουσιαστικά τώρα ξαναξεκινάμε!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξεκίνησα μια μικρή έρευνα και λέω να γράφω και εδώ διάφορα μπας και μας βοηθήσουν. Μάλλον χρήσιμα για τις καινούργιες γιατί οι πιο παλιές πιστεύω τα εφαρμόζουν, για να τα πάνε τόσο καλά. :)

Κάποιες πρώτες συμβουλές λοιπόν:

• Τα λαχανικά θα σε βοηθήσουν να αισθάνεσαι χορτάτη, ενώ οι θερμίδες τους είναι απίστευτα λίγες.

• Για να κάψεις το λίπος θα πρέπει να πίνεις όσο το δυνατόν περισσότερο νερό γίνεται.

• Άδειασε το σπίτι σου από τα ακατάλληλα τρόφιμα, όπως η μερέντα, τα γαριδάκια και το αλκοόλ, για να μην μπαίνεις στον πειρασμό.

• Προσπάθησε να είσαι απασχολημένη για να μην σκέφτεσαι το φαγητό. Δεν θέλεις να παίρνεις κιλά μόνο και μόνο επειδή βαριέσαι και τρως.

• Να τρως μόνο από το πιάτο σου και πάντα καθισμένη στο τραπέζι, το να τσιμπολογάς μπροστά στο ψυγείο είναι ότι χειρότερο γιατί χάνεις τον έλεγχο και δεν μπορείς να σταματήσεις.

• Τα γεύματα που θα κάνεις θα πρέπει να είναι 5 και ποτέ λιγότερα.

Θα ακολουθήσουν και συνταγές με χαμηλές θερμίδες και λιπαρά γιατί δεν ξέρω και τι να τρώω, δεν έχω πολλές συνταγές τέτοιου είδους, οπότε έψαξα λίγο. Αν κάποια ενδιαφέρεται να της στείλω ότι έχω βρει ας μου στείλει π.μ., με επιφύλαξη όμως γιατί και εγώ τώρα ξεκινάω και ψάχνομαι.:)

πολύ πολύ χρήσιμες και βοηθητικές οι συμβουλές αυτές!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια. Εγώ δεν νομίζω να άλλαξε κάτι στη ζυγαριά. 64,8. Αλλά άλλαξε στον τρόπο που νιώθω σίγουρα. Ήδη νιώθω καλύτερα και σαν να ξεπρήστηκα. Σήμερα έχω δίπλα μου ένα μπουκαλάκι νερό και ήπια ήδη πολύ. Στόχος το 1,5 λίτρο την ημέρα,που για μένα είναι απίθανο. :) Και εγώ φοβάμαι μην κολλήσω και δεν χάσω ή ξαναρχίσω το τρελό φαγητό. Βλέπω χαζά και λέω βρε μήπως να φάω λίγο? Μετά ευτυχώς κλείνω το ντουλάπι. Τα πολλά πολλά τα εξαφάνισα βέβαια. Είχα κάτι γλυκά στο ψυγείο και επειδή ο άντρας μου δεν τρώει τέτοια, τα πήγα στη μαμά μου. Αν τα άφηνα ψυγείο, θα τα έτρωγα εγώ. Χθες διάβασα και για τη σπιρουλίνα και λέω μπας και αρχίσω να παίρνω τώρα να μου δίνει και ενέργεια παραπάνω. Έχω ξαναπάρει πιο παλιά. Επίσης, λέω να κάνω και αυτό με το νερό, το λεμόνι και το μέλι. Διάβασα ότι βοηθάει πολύ. Κάποια κοπέλα το έκανε νομίζω και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Σας ευχαριστω για το ζεστό σας καλωσόρισμα! Μου φτιάξατε τη μερα!!! Λοιπόν, μετα απο μια μερα δίαιτα κατέβηκα 300 γραμμάρια, δηλαδή 69.1 κιλά. Άντε και σε μια βδομάδα θα δω το 68!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγώ δεν κανω συγκεκριμένη δίαιτα, απλώς ζυγίζω τη μερίδα του φαγητού μου το μεσημερι. Τρώω 250 γρ απ οτι φαγητο εχω φτιάξει συν 150-200 γρ σαλάτα. Το βράδυ τρώω γιαούρτι με φρούτο ή φρυγανιές. Το πρωί τοστ ή γιαούρτι με μουσλι. Στα ενδιάμεσα φρουτάκια ή καμία μπάρα δημητριακών σε φάσεις που θελω γλυκο. Νεράκι έπινα ανέκαθεν μπόλικο, 2-3 λίτρα τη μερα. Αυτή έκανα κάποτε πριν δυο χρονια, κ ειχα χάσει 5 κιλά σε εναμιση μηνα. Μετα βέβαια αφέθηκα παλι. Γενικώς το πρόβλημα μου ηταν τα πολλα γλυκα παντα (δεν σταματούσα ουτε οταν λιγωνομουν πραγματικά!!!) κ φυςικα τα βραδυνα τσιπσακια κ άλλες τέτοιες χαζομάρες. Ξεκίνησα κ ελαφριά γυμναστική σχεδόν ενα μηνα τωρα (απο 2-4 φορες τη βδομάδα) για λίγη βοήθεια στην απώλεια βάρους. Pinelopilar μ αρεσει πολυ το πινακακι που έφτιαξες για την πορεία των κιλών που χάνεις! Πως μπορω να φτιάξω κατι τέτοιο; Είμαι εντελώς αρχαρια... :) καλα αποτελεςματα σε όλα τα κοριτσια λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...